Diskriminace hubených?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Kalanka
707 příspěvků 1.6.13 14:08

@llolla My tu přece taky často rozebíráme morbidní obezitu. Co z toho podle vás vyplývá, jsme samy nutně nespokojené se svými postavami nebo závidíme? Vemte rozum do hrsti.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 14:08

@llolla Protoze furt zerete a jste tlusta?

llolla
2102 příspěvků 1.6.13 14:10

@publicenemy
Já jsem zas reagovala na to, že tu někdo psal, že si nemyslí, že je v pohodě říkat hubenejm lidem, že jsou vychrtlý- a že já mám zkušenost s tím, že si netaktnost komentování postavy, pokud je hubená, neuvědomujou (říct jsi tlustá jako prase se nesmí, říct vypadáš jak s koncentráku je v pohodě)… Ale to neznamená, že bych z toho měla nějaký trauma, nebo si z toho něco dělala.

llolla
2102 příspěvků 1.6.13 14:25

@Kalanka
To jste to ale krapet překroutila, ne?
@gudrun
Jo, teď jste to rozsekla, to bude ono=)

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 14:28

@llolla Hele muzete stravit zivot tim co kdo rika a nebo se na to muzete vykaslat. Nebo pokud vas to fakt stve tak priberte. Tohle je jak u blbejch

llolla
2102 příspěvků 1.6.13 14:30

@gudrun
Ale já jsem jen reagovala na něco, co psal někdo přede mnou. Že vy jste si z toho vzala jen část, za to já nemůžu.

indyka
625 příspěvků 1.6.13 14:37

Sama jsem dost poslouchala řečí typu „běž se najíst“ nebo naopak „nejez, budeš tlustá“, něco o anorektičkách a dokonce i třídní učitelka, co mě na nějakém výletě viděla se ve sprchách oblékat, poznamenala cosi o Mauthausenu. Je to nepříjemné úplně stejně, jako když někdo řeší např. že máte velký nos - prostě nějak vypadáte, nevybrali jste si to a někdo má zapotřebí to komentovat a připadá si vtipný. Někdo je splachovací více, někdo méně, každopádně si myslím, že chyba je v těch, co to vypouštějí z pusy, ne v těch, kteří jsou terčem.

Nikdy jsem z těch poznámek nebrečela v koutě, ale bylo to prostě otravné. Jestli mi někdo záviděl, či si léčil komplexy, nebo si prostě jen připadal vtipný, mě nezajímá. Jenomže kromě těch, kterým se to říká, to nikdo nebere jako urážlivé či jednoduše nevhodné (na rozdíl od komentářů na tloušťku, to běda, aby někdo něco řekl).

Okavango
117 příspěvků 1.6.13 14:38
@gudrun píše:
@llolla Hele muzete stravit zivot tim co kdo rika a nebo se na to muzete vykaslat. Nebo pokud vas to fakt stve tak priberte. Tohle je jak u blbejch

A jsou nějaké osvědčené způsoby, jak přibrat/zhubnout? Jsou totiž lidé, kteří nepřiberou, ani kdyby snědli autobus a nebo naopak lidé, kteří nehubnou, ani když cvičí jak pominutí a jedí jen zeleninu.

indyka
625 příspěvků 1.6.13 14:39

A co se týče toho odpálkování nebo vykašlání se na to - teď už bych to tak řešila, akorát v těch dvanácti to holt člověk bere jinak, chybí mu ten nadhled a mnohdy i odvaha.

Lady Apathy
512 příspěvků 1.6.13 14:48

Fráze „můžu sníst CO CHCI a nepřiberu“, je někdy trochu zavádějící. Když budu chtít na**at známou za blbou poznámku, tak jí řeknu přesně tohle a zvesela odkráčím s tím, že ona si teď určitě závistivě představuje ty hory čokolády, zmrzliny a dalších dekadentních věcí, po kterých já nepřiberu.
Tak nepřiberu, pravda, protože je běžně až tak nejím - ale ne proto, že si je odpírám. Prostě pro mě není běžné, že si dám ke kávě zákusek (tuto kombinaci dokonce přímo vyloženě nemám ráda), že si dám po obědě zákusek, že si dám ke svačině zákusek, že si dám zákusek po zákusku a tak podobně. Pak si taky běžně nedávám ani nevařím jídla plavající v oleji, nechodím do McDonald´s a KFC a nejím na noc mastné klobásky z grilu (protože jakožto vegetarián to mám v ohledu těchto „lákadel“ vcelku jednoduché). A když už mě ta chuť na „něco dobrého“ popadne, tak víceméně jako jednorázovka, kdy to do mě sice padá rychlostí světla, v neskutečném množství a kombinacích, ale to mě jaksi „uspokojí“ na nějakou dobu dopředu a já to všechno „dobré“ zas pak vesele přehlížím jako rodné lány. Popřípadě si po obědě dám trochu čokolády, ale nesežeru celou tabulku - nemám tu potřebu.
Takže můžu s klidným svědomím říct, že jím CO CHCI a nepřiberu. Ale jistě, kdybych se tím, co normálně nejím (protože normálně prostě nechci, ne že si to zakazuju), cpala jako nezavřená, tak ta váha půjde nahoru, to je jasné.

To já jen tak, protože občas taky z někoho vypadne, že může sníst „co chce“ a nepřibere, ale následně se z něj vyvalí i kilometrový seznam toho, co nejí, co mu nechutná a co nikdy nejedl, protože mu to přijde ekl a zůstanou mu vlastně jen jídla, že kterých se nic moc přibrat nedá :-) Nechci znevažovat problém těch, co opravdu sní i bábu s jetelem a sedláka z povozem a přibrat prostě nepřiberou.
(P. S. Nepíšu z pozice vyloženě hubeného člověka, jsem normální postavy, nicméně se též mohu ohánět frází, že „jím co chci a nepřiberu“, tak doufám, že jsem se nikoho nedotkla :-))

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 14:49

@Okavango na konzervatori nam rikaly:„v koncentraku byl kazdej hubenej“…Jinak mi jako krajne nevhodne pridou vsechny tyhle reci o koncentraku dachau atd. A ne proto ze je nekdo hubenej.

katkarinka
1255 příspěvků 1.6.13 15:04

@belladonna mysim ze @lolla to povedala dosť jasne. Mne je to u prdele, ja som sa s blbými poznámkami na môj rozľahlý zadok veľakrát nestretla nestretla, ale s poznámkami na chudé dievčatá už áno. Príde to každému v poriadku, snáď si myslia, že tým aj lichotia. Keď niekto pod fotku fakt tlstej ženskej napíše že by si mala ísť zabehať tak sa na neho zosypú komentáre ako supy. Ale komentár „ježíííš vyzerá ako kostlivec“ je už v poriadku. Vám to príde správne? Mne teda nie. Pretože ja si myslím že si tým ti leníví tuční len ospravedlňujú, že so sebou nič nerobia.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:08

@gudrun Jasně, já vím, proč mi to vadí - odmalička jsem byla zajatá v pocitu, že musím být hodně, ale hodně dobrá, že se musím ze všeho zodpovídat světu. Zřejmě dané výchovou. Vyrovnat se s tím trvalo mi do 40 a dodnes mě s..ou lidi, kteří by mě chtěli mistrovat. Já razím heslo žít a nechat žít. Nejsem tak vyrovnaná, jak bych chtěla, dovedou mě vytočit objektivně nahlíženo i kraviny, jako když někdo přileze, ohrne nos a řekne: Myslíš, že ti to sluší? Máš ty ramínečka jak třtinka! Ať jde někam, já přece neaspiruju na královnu krásy, tak co to tematizuje. Tematizuju snad já, že má ta osoba křivé zuby např? Nebo že neumí říkat ř?

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:12

@kočičííí Tak to nekdy zkuste:). Taky to celkem pomaha nebat se nekoho sejmout.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:15

@gudrun Většinou mi ta osoba nestojí za ten střet. Jsem schopna se přít, sakra přít, ale ne kvůli vzhledu svému ani nikoho jiného. S..u na ně, já je učit nebudu, jak se mají chovat. Ano, budu učit sebe prdět na řeči, to už dělám. Ale tak jsem si myslela, že tady ve vlákně naleznu pro svoji slabost pochopení…

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:23

@kočičííí Kdyby za to nastala tak by vam jeji reci byly jedno… Asi se bojite jit do konfliktu, stretu. Ja takhle mela profesorku co mne nenavidela a silene me dusila a sikanovala. Nikdy jsem se ji nevzeprela s tim " ze to za to nestoji" az uplne ke konci jsem ji poslala do pr…e s tim at me klidne vykopne ze skoly. Od ty doby dala pokoj ( doted me mrzi ze jsem to neudelala driv) ta mi davala takovy cocky ze by nejaka narazka na tlustej zadek je nic. Fuj baba uplne je mi soufl jak o ni pisu.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:25

@kočičííí Jinak vas chapu a drzim palce

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:27
@llolla píše:
@publicenemy
Já jsem zas reagovala na to, že tu někdo psal, že si nemyslí, že je v pohodě říkat hubenejm lidem, že jsou vychrtlý- a že já mám zkušenost s tím, že si netaktnost komentování postavy, pokud je hubená, neuvědomujou (říct jsi tlustá jako prase se nesmí, říct vypadáš jak s koncentráku je v pohodě)… Ale to neznamená, že bych z toho měla nějaký trauma, nebo si z toho něco dělala.

Víte, já si myslím, že to jsou ještě pozůstatky minulosti, kdy tloušťka byla synonymem toho mít se dobře. V lidech často hrozně dlouho přežívají takové věci. O tom svědčí už samotný slovník, co se používá pro ty, kdo přiberou - ten se spravil, ten ale vypadá dobře, no, ten vypadá spokojeně… Opačný pól jsou výrazy je jak lunt, vypadá bídně, kolikrát se setkám s opravdu upřímnou starostí - vy jste zhubla, není vám něco, nemáte problémy? Život ve společnosti se strašně mění a lidé nejsou schopni se tomu tak rychle přizpůsobit, nedojde jim třeba, že normálně přirozeně lze zhubnout jen, když jste psychicky v pohodě, že někdo ze stresu tloustne a pod. Ale čímdál víc lidí to chápe, to zas jo. Ale určitě už jste slyšela, že poté, kdy třeba někdo vleze do vysoké politiky a přibere, má to z toho, že nemá nic na práci a jen levně žere v poslanecké kantýně a válí šunky. Soudný člověk ví, že většinou tihle lidi naberou ze stresu a z toho, že nemají čas na zdravý životní styl.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:30

@gudrun Většinou s těma lidma končím povzdechem, že lidi jsou svině - to je nadsázka, samozřejmě, ale co si budem povídat. Ale víte, zas tak mě to neničí.

Kerli
27 příspěvků 1.6.13 15:31

Já myslím, že ti, kteří brojí proti oznamování tloušťky tlustým lidem, a zároveň jim nevadí říct „ty jsi ale hrozně hubená“, to tak mají prostě proto, že si myslí, že to dotyčné osobě třeba i polichotí, protože dnes je prostě ideál krásy být štíhlý, a čím víc, tím líp. Jen si už možná neuvědomují, že někdo přibrat prostě nemůže, stejně jako shodit někdy nebývá tak snadné…

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:35

@kočičííí Mně je jedno, jestli jsou lidi hubení nebo tlustí, je mi jedno dokonce i jak jsou oblečení, protože nevěřím, že vzhled o člověku vypovídá kdovíjak důležité věci, ale postoj „tlustí lidi se mají, těm se nikdo neodváží nic říct, a do hubených se každý naváží“… a navíc ze závisti! mi připadá přehnaný.
Přiznávám ovšem, že s tím nemám valnou zkušenost ;)
Ale když už se tady propíral můj přístup, učiním prohlášení:
Vážené hubené spoluobčanky, nevadí mi, že jste hubené. Přeju vám to a nezávidím! :-)

A pokud někdo, na kom mi záleží, neočekávaně a neplánovaně zhubne, budu si dělat starosti a pravděpodobně se ho zeptám, jestli mu něco není! Pokud to někdo zaslechne a nabude dojmu, jak hrozně mu závidím, je mi to… tam, jak říká Gudrun.
A dost.
Jdu se podívat po nějaké zajímavější diskusi.

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 1.6.13 15:40

Taková malá otázka pro všechny hubené, které jedí, co chtějí, nepřežírají se, nemyslí na jídlo a nejedí ze stresu, z nudy, z přemíry práce a nedostatku životní energie: Jak to děláte?

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:43

@Silver-Edged Axe Neobsahuje otázka odpověď? ;)

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:44

Ja jsem stihla pac na tom celej zivot makam. Nenavidim na sobe tuk je to hnusny a necejtim se tak dobre. Pokud mi nekdo zavidi, je to ujisteni ze mam neco co on postrada. :)

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 15:46
@llolla píše:
@publicenemy
Chodej za vama lidi a rikaj vam: jezis, ty ses tlusta, ty urcite furt jenom zeres, mela bys s tim neco delat?
Edit: a proc teda maj potrebu mi to furt cpat, kdyz to neni zavist?

Jo, fakt jo… :D Fakt tyhle kecy lidi mají. Ve škole, na koupališti, na ulici, v obchodech. :D A to mám velikost 42, nejsem velryba.

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek