Diskriminace hubených?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
budox
619 příspěvků 2.5.13 11:31

Na řeči vcelku kašlu, co mi však opravdu vadí, je že prostorově výrazní si v autobuse sednou vždy vedle hubeného. Dokonce i tehdy, když spolu jedou dvě očividně kamarádky, po nástupu se rozdělí a každá si vyberou svou oběť. Při hodinové cestě je to dost obtěžující. A to si vzpomínám na čtyřhodinové dojíždění do Prahy, mistenka nemístenka pupkáč zkratka zvednul opěrku a rozlil se všemi směry. Mnohdy i vtip přidal.

Dammy
1672 příspěvků 2.5.13 12:04

.

Příspěvek upraven 27.12.16 v 11:16

real.blond
6688 příspěvků 2.5.13 12:09

@budox mne takhle nedavno okupoval pan v kine.. moc vtipne mi to nepripadalo, uprimne nechapu, ze se do toho sedadla vubec vesel, jeste ze tam nebyly odklapeci operky!

Sailorette
1594 příspěvků 2.5.13 12:12

Oni ti chlapi jsou někdy otravní, i když jsou štíhlí. Většinou si sednou tak, aby odvětrávali a roztaženýma nohama mi zasahují do mého prostoru. V MHD opravdu často a někdy i v kině.

Zebra33
2038 příspěvků 2.5.13 12:15

Ted to asi schytam, ale jsem toho nazoru, ze strava ma zasadni vliv - nejen slozeni, ale i mnozstvi a pravidelnost. Jsem tak bezne stihla a je to z me zkusenosti proto, ze dlouhodobe malo jim. Hlad nemam, moje telo je proste zvykle na mensi davky jidla, ovsem casteji pres den (tak 5 - 6 porci). Mne to takhle pripada normalni, ale treba moji spolubydlici pripadalo normalni jist jednou denne vecer, pro me naprosto nepochopitelne mnozstvi jidla v jedne porci. Vazila 2× az 3× tolik co ja a nechapala, jak to, ze je tak tlusta. Nebo treba mamky (silne obezni) kolegyne v byvale praci snedla za dopoledne 5 Fidorek a pripadalo ji to normalni. Clovek sam sebe proste vidi jinak. U sebe vidim, ze zacnu nabirat, kdyz si treba zvyknu davat si odpoledne v praci ke kafi nejakou cokoladovou tycinku. Neni problem si tu cokoladu sem tam dat, ale problem nastava, kdyz se cokolada vmisi do „normalniho“ rezimu a vy mate pocit, ze to kafe si bez ni nemuzete vychutnat.

Alizon
1235 příspěvků 2.5.13 12:17

@budox
To musite zacit poradne kaslat, smrkat nebo provozovat jinou odrazovaci strategii jakmile se k vam nejaky potencialne nebezpecny jedinec blizi.
Ja uz takhle byla mrcha kdyz jsem 3 roky pravidelne jezdila Praha/Brno a skoro vzdycky si vedle me sednul ten nejsilenejsi spolucestujici (vetsinou smrdici nebo „radoby vtipny“, pripadne uplny cvok nebo mirne priopily a to ve vsech velikostech). Tak uz jsem pozdeji delala vsechno proto aby sedacka vedle me zustala volna (mista bylo v autobuse dost).

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.13 12:25

@budox No mám opačný problém, ramenama fakt zavazím a tak mne v buse to jedno obouchá každý, kdo projde (protože sedím, abych nepřekážel), když si sednu jinak, zase utlačuju ty, co sedí vedle, tak soráč, že žiju :)

Bibken
165 příspěvků 2.5.13 12:26
@Olinka píše:
Tímto jste mě přivedla k otázce na zde přítomné hubené dámy: kdo z vás opravdu jí typicky česky a nevyhýbá se knedlíkům, pivu, pečené kačeně a dalším, dobře známým pochoutkám?

Ak vám to pomôže, ja pijem pivo, milujem bôčik, stále pučím nejaké slané a sladké hlúposti (sladké sa ale snažím obmedziť, lebo na kvasinkové infekcie je to ako vyšité), mám strašne rada zemiakové knedle, ktoré by som jedla aj od rána do večera… A cvičím tak jeden alebo dvakrát za týždeň, veľmi zľahka (bicykel, pilates).

Nixe Lulu
344 příspěvků 2.5.13 12:45

Moje maminka má představu, kterou si nenechá vymluvit, že jsem určitě jedna z nejhubenějších osob v ČR. Přitom nijak extrémně hubená nejsem (168 cm, 55 kg). Tak nevím, jak si to vysvětlit, snad jen, že dnes jsou standardy štíhlosti o dost posunuté oproti době jejího mládí a lidé různých generací to tedy vnímají jinak. Např. herečky a modelky z té doby byly o dost silnější než dnes; dnešní typ modelek by se tehdy v časopise neobjevil - snad jedině jako odstrašující příklad podvýživy.

Narcisa
100 příspěvků 2.5.13 13:06

@Nixe Lulu Já mám na stejnou výšku o šest kilo méně a taky si ještě nepřipadám extrémně hubená :D Ano, pro starší generace je ideál krásy někde jinde a myslím, že tak by to mělo být, ideální ženská postava by měla mít ženské křivky. To jen naše generace má ideál krásy velmi nezdravý, což vede často k PPP a to není v pořádku.

Ledvedka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.13 13:10

@Nixe Lulu moje mamka mě vidí jednou týdně a nikdy nezapomene podotknout, že jsem zase zhubla i když jsem naopak něco přibrala a i kdybych se před ní vážila tak mi to neuvěří. Myslím, že kdybych hubla tak jak ona říká, tak bych už asi vůbec nebyla. Teď až mě uvidí po měsíci, co jsem byla nemocná a opravdu něco shodila jí asi raní…žiši.. :-)

Lachenauerin
544 příspěvků 2.5.13 13:16

@Narcisa
Naprosto souhlasím. U nás doma se pořád omílalo, jak mamka měla v 60. letech na 170 cm 60 kilo a kamarádky se jí smály, jak je hubená. Já když ji vidím na fotkách z té doby, žádné tintítko těma svýma dnešníma očima nevidím. Mám o 2 cm méně než ona, a 60 kilo jsem vážila jen v posledním měsíci těhotenství a připadala jsem si ne obézní, samozřejmě, ale děsně těžká, nepohyblivá. Přitom ona tehdy měla úplně normální váhu, vlastně i podle dnešních „zdravotních“ měřítek.

pilotDodo
718 příspěvků 2.5.13 13:23

@Narcisa ženské křivky můžete mít, i když jste hubená ;-) a naše generace není jediná, která pase po štíhlosti - korzety se nosily pěkných pár století, dokonce i v 50.létech (tzv. korzetové pásy). Dřív se ženské stahovaly, dneska hladoví. A ženské křivky platí za ideál i dnes, proto tolik plastik prsou a zadků.
Ohledně PPP by měla být větší osvěta - myslím tím, že by se lidé měli seznámit s faktem, že existují různé typy postav (a nemyslím tím jablko, hruška…), různé typy metabolismu, různé stavby těla apod… Dost často se tenhle nedostatek vědomostí projevuje u zjednodušeného porovnání počtu kil, maximálně si někdo občas vzpomene připočíst výšku… Přitom je to mnohem složitější.

Dammy
1672 příspěvků 2.5.13 13:42

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 15:47

isko
1855 příspěvků 2.5.13 13:42

Potkala jsem v životě dva hrozně moc hubené chlapy. Oba podobné typy. Oba měli celiakii. To je nemoc, která prý postihuje 1 z 200 - 250 lidí. Lepek v potravě způsobuje zánět sliznice střeva, které následně nemůže přijímat živiny z potravy. Takový člověk pak může jíst cokoli a je ve skutečnosti podvyživený. Drtivá většina lidí ani neví, že takovou nemoc má, jenom jsou hubení nebo tlustí, nebo mají zácpy či průjmy, ženy problémy s otěhotněním, nebo taky nemají žádné příznaky… Je dědičná.

Samozřejmě že ne všichni hubení mají celiakii.

pilotDodo
718 příspěvků 2.5.13 13:48

@Dammy s těma umělohmotnýma balónama souhlasím, všechno tohle plastikování je pěkně hloupé a chlubení se tím ještě hloupější…

Guinea Pig
1190 příspěvků 2.5.13 15:51

.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 23:24

Alizon
1235 příspěvků 2.5.13 15:51
@pilotDodo píše:
Ohledně PPP by měla být větší osvěta - myslím tím, že by se lidé měli seznámit s faktem, že existují různé typy postav (a nemyslím tím jablko, hruška…), různé typy metabolismu, různé stavby těla apod… Dost často se tenhle nedostatek vědomostí projevuje u zjednodušeného porovnání počtu kil, maximálně si někdo občas vzpomene připočíst výšku… Přitom je to mnohem složitější.

Osobne mi to jeden cas prislo jako hon na carodejnice. Napred trend hubenych modelek, potom se rozmohla anorexie - takze najednou ti hubeni jsou fuj - u kazdeho clanku s modou nekdo okomentuje ty hrozne anorekticke modelky. Ano mnohe jsou opravdu hubene (od toho jsou taky modelky) mnohe muzou byt anorekticky, ale mnohe proste maji tu stihlost naprosto prirozenou.
Na nekterych modnich prehlidkach pry zavedli ze modelka ktera ma BMI pod 18,5 predvadet nemuze - pry je moc hubena a podporuje nezdravy ideal hubene krasy. Haha, to bych nemohla byt modelka, pritom ted uz mam az na hubene ruce a nohy docela normalni postavu, jen mam stale nizke BMI - ktere ale nemusi vypovidat vubec o nicem. Stejne tak o nicem nemusi vypovidat ze ma nekdo 80 kg, navic svaly vazi vic.

Příspěvek upraven 02.05.13 v 16:34

Alizon
1235 příspěvků 2.5.13 15:55

@Nixe Lulu
Uklidnete maminku ze minimalne jedna osoba hubenejsi je a to i v 35 letech a po porodu. Merim stejne jako vy a mam kg o dost mene. Ale jak pisu v predchozim prispevku, samotna kg nemusi o nicem vypovidat. Zalezi na celkove konstrukci tela. Ja vlastne vazim porad stejne ale za posledni leta se mi postava trochu zmenila, takze to vypada trochu lip.
Jinak to ze jsem zase zhubla mi mamka rika porad, ale sama nema moc co mluvit, byla taky hubenour az do prechodu.

pilotDodo
718 příspěvků 2.5.13 16:31

@Alizon naprostý souhlas

helium
34 příspěvků 2.5.13 16:38

Myslím, že v poslední době se oblečení šije jen na ramínko, protože nesedí skoro nikomu. Hubeným je všechno velké, tlustým zase malé. Já třeba na sebe nemůžu sehnat kalhoty, protože všechny jsou šité na větší zadky, a košile, tam se zase nepočítá, že má ženská prsa. Už tři roky nosím sportovní podprsenky, protože normální nemůžu na sebe sehnat. Když je mi v obvodu, má vycpané košíčky, což já teda nepotřebuju, když je bez vycpávek, je buď hnusná (pro důchodkyně), nebo jsou košíčky tak malé (pro holčičky), že do nich dostanu jen půlku prsou.
Když jsem byla mladší, měla jsem o pár kilo míň, byla jsem hodně hubená, mohla jsem sníst, co jsem chtěla, a nepřibrala jsem ani deko. Po těhotenství mi zbyla nějaká kila a teď mi lidi říkají, že konečně vypadám zdravě. Jsem se sebou spokojená, myslím, že vypadám stejně dobře jako dřív, ale už si musím hlídat, co sním, protože každý prohřešek se hned projeví.

janiiiv
781 příspěvků 2.5.13 16:49

.

Příspěvek upraven 17.09.13 v 01:38

helium
34 příspěvků 2.5.13 16:51

@janiiiv Díky, tam moc nechodím, tak se podívám.

pilotDodo
718 příspěvků 2.5.13 16:57

@helium s kalhotama mám problém taky, ale opačný; nevím proč, ale u menších velikostí výrobci jaksi nepočítají s tím, že by člověk mohl mít zadek. Vzhledem k tomu, že lidskou anatomii (kupodivu) dodržuju, musí mi všechny kalhoty upravovat švadlena. A ještě se na mě prodavačky dívají jako na exotický zvíře, že jsem hubená a mám zadek. Jsem opravdu netušila, že to je taková extravagance :-D
a podprsenky už jedině přes net. V kamenných prodejnách mi furt rvou podprsenky pro malé holčičky, co nic nemají, ale chtějí být dospělé, které mi poprsí zarazí do plic, a prodavačky se strašně diví, že mi nesedí…

helium
34 příspěvků 2.5.13 17:05

@pilotDodo No, já mám zase postavu jako chlap, teda až na ty prsa, širší ramena, žádnej zadek. Kromě džínů jsem ještě nepotkala kalhoty, který by mi seděly, taky musím upravovat. Jak říkám, oblečení se dneska šije jen na ramínko. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek