Diskriminace světlých lidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Luara
138 příspěvků 27.2.13 19:03

Kupuju v FnF za stovku nepáravé silonky. Ty mi přijdou hodně světlé. V létě až moc.
Já tam teda vůbec kupuju punčocháče hlavně kvůli délce, ale všimla jsem si i té světlé barvy.

Nyxx
512 příspěvků 27.2.13 19:38

Já si kupuji silonky v Marks&Spencer. Taky si s většinou silonek připadám, jako by ty nohy nebyly moje.

firefly
527 příspěvků 27.2.13 19:44

Nejsem úplná porcelánová panenka a přes to mám pocit, že doopravdy sortiment nabízený v ČR odpovídá spíše jižanským ženám. Ať jde o silonky, odstíny make-upů, či o cokoli dalšího. Takže ano, vím, o čem mluvíte a taky s tím mám problém.

bublinka4
11 příspěvků 27.2.13 19:44

Nejsvětlejší mi přijdou silonky od bellindy, odstín almond. stojí asi 35,–. jsem opravdu bílá blondýna a s těmahle se mě lidé občas i zeptají, jestli ty punčochy vůbec mám. :)

Kateff
109 příspěvků 27.2.13 19:50

Jak to tak poslouchám o těch Almond Bellindách, tak to asi zkusím, možná mi to jen připadalo…

Luara
138 příspěvků 27.2.13 19:58
@firefly píše:
Nejsem úplná porcelánová panenka a přes to mám pocit, že doopravdy sortiment nabízený v ČR odpovídá spíše jižanským ženám. Ať jde o silonky, odstíny make-upů, či o cokoli dalšího. Takže ano, vím, o čem mluvíte a taky s tím mám problém.

Ohledně make-upů mi mluvíte z duše. Problém ještě je, že když už jsou na bledule, mají růžový podtón. Dlouho mě to nechávalo klidnou, ale pak jsem se viděla na nějakých fotkách a dost se lekla. Jsem bledá hodně. Jakýkoli druhý odstín make-upu je na mě tmavý, kolikrát i jednička je tmavá, ale přesto je moje kůže nažloutlá. Fakt jsem poslední dobou bezradná a řeším to BBčkama. Budu muset vyrazit do parfumerie. Nad drogérkovými makeupy jsem zlámala hůl.

Alikea
31 příspěvků 27.2.13 20:05

Jsem rovněž zrzka, a jelikož už od střední nosím sukně a silonky trhám statečně a s železnou pravidelností, podařilo se mi docela slušně zmapovat trh. Paradoxně zatím ty nejlepší jsem objevila teprve nedávno - v KIKu, asi první punčochy, které k mé světlé kůži sedly naprosto dokonale, a stojí nějakých 13 Kč, což ani studentský rozpočet neruinuje. Mají je v krabičkách tuším po dvou kusech.

Jinak taky nechápu, co všichni mají na tom opálení… Mně se moje ředitelování vápence líbí :D

bestia
2300 příspěvků 27.2.13 20:09

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:07

Luara
138 příspěvků 27.2.13 20:12

@bestia :( bojim bojim. Což o to, život mě naučil být vůči prodavačkám maximálně milá, ale velmi ostražitá, ale když ty světlé odstíny u nás opravdu fyzicky nemají… to už nepomůže nic, než výlet za hranice našich luhů a hájů. Asi jako když chci v létě limitku Opia od YSL. U nás se diví, že vůbec existuje. Děs. No, má smysl se rozčilovat? Nemá.

Hamama
5 příspěvků 27.2.13 20:17

Taky jsem dost bledá a před 14 dny jsem řešila to samé… Nakonec jsem koupila silonky Super 15 od firmy OMSA v barvě lido. Stály 77 korun.

Kateff
109 příspěvků 27.2.13 20:25

No make upy to už je úplně pasé… Jediný, který relativně seděl, byl Dior nude skin, 10, a stejně jsem pořád měla krk světlejší. Jestli máte jinak hezkou pleť a chcete jen zmatnit a sjednotit barvu, doporučuji Make-up forever powder, takový bílý prášek. Mají ho exkluzivně v Sephoře. To samé i tedy v Rossmanovi, značka Essence, zkusila jsem to, a měla jsem potom pleť jak cement.

Luara
138 příspěvků 27.2.13 21:18

@Kateff Ne, ne, tak bohužel hezkou pleť zrovna nemám. Proto se po makeupu budu muset poohlédnout a nezůstanu u BB. Já bych nenosila vlastně vůbec nic, kdybych měla pěknou pleť. To by bylo blaho.

Karoleenah
2322 příspěvků 27.2.13 21:43

@Luara Nevím, jaký máte vztah k levnější kosmetice, ale Dermacol Make-up Cover jste zkoušela? V odstínu 208 už je to barevně skoro sádra a kryje perfektně, já jsem s ním moc spokojená. A dá se použít buď jako make-up, nebo jen lokálně jako korektor. Ale bohužel se dá sehnat spíš jen v e-shopech, v drogerkách ho obecně moc nemívají a když už, tak jen ty tmavé odstíny, nevím proč… Ale na internetu jsou mraky recenzí, jedna třeba tady .

Luara
138 příspěvků 27.2.13 22:16

@Karoleenah Možná zkusím. Sice mi Dermacol kosmetika moc nesedí, ale… znáte to, člověk v zoufalství zkusí ledasco.

JedovatéHádě
350 příspěvků 27.2.13 22:43

Já mám taky světlou plet a sehnat makeup je problém, ale vyhovuje mi od oriflameu visions freash face fundation, odstín porcelan dool. nemuzu si ho vynachvalit. je super, že není absolutně krycí, takže vypadá přirozeně, údajně má v sobe aloe, takže i zklidnuje a nezatezuje tolik plet. už ho používám 4 rok a zatím ho nic netrumflo.

Martini90
159 příspěvků 27.2.13 23:05

Taktéž jsem bílá jako tvaroh a mohu doporučit Bellinda Transparent, odstín almond. Mají i nezvýrazněnou špičku, minulý týden jsem je měla na plese v páskových sandálcích (bohužel se mi těsně před plesem rozpadly mé plesové uzavřené lodičky, takže to byla znouzecnost) a několik lidí se mě ptalo, zda vůbec silonky mám.

Curlygirl
1901 příspěvků 28.2.13 10:01

K těm hodně světlým makeupům - někdo tu nahoře psal, že všechny světlé z drogerie mívají růžový podtón, je to naprostá pravda. Bohužel.

Hodně světlé odstíny s béžovým/nažloutlým podtónem má Nars (Sephora), nebo MAC (NC řada, NC15 je opravdu hodně světlý), případně Bobbi Brown (OC Nový Smíchov), nebo Illamasqua (v Čechách ale není, takže spíš v zahraničí, nebo na netu - je to ale risk, raději si nechat dát tester domů a zkoušet o víkendu ráno u okna, aby to člověk opravdu dobře viděl)

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.13 10:11

Jsem hodně bledá a jako blbec nevypadám v těchto , ale už je doprodávají a mají jen velikost 2.
Jinak odstíny antilopa, svišť a daněk mě rozsekaly :D

kacenka.smile
428 příspěvků 28.2.13 10:12

@Curlygirl Díky za tipy na makeupy. Taky patřím mezi hodně světlé, ale bohužel moje pleť má žlutý podtón a ještě se mi nepodařilo sehnat opravdu dobrý odstín. Zatím používám Clinique AB č.2, který je opravdu světlý a blíží se mi i tónem, ale přesto bych chtěla něco perfektnějšího.

Curlygirl
1901 příspěvků 28.2.13 10:21

@kacenka.smile on to je problém i pro růžové, ten mám já… ale uznávám, že to mám u nás jednodušší :-D
Hodně štěstí s hledáním.

aailyyn
809 příspěvků 28.2.13 10:45

Neustále poslouchám komentáře, že jsem hrozně bledá, veškerá kosmetika je na mě příliš tmavá… Jo, mám pocit, že všichni by asi měli chtít být opálení.

firefly
527 příspěvků 1.3.13 01:43
@Luara píše:
Ohledně make-upů mi mluvíte z duše. Problém ještě je, že když už jsou na bledule, mají růžový podtón. Dlouho mě to nechávalo klidnou, ale pak jsem se viděla na nějakých fotkách a dost se lekla. Jsem bledá hodně. Jakýkoli druhý odstín make-upu je na mě tmavý, kolikrát i jednička je tmavá, ale přesto je moje kůže nažloutlá. Fakt jsem poslední dobou bezradná a řeším to BBčkama. Budu muset vyrazit do parfumerie. Nad drogérkovými makeupy jsem zlámala hůl.

Můžete mi dát tip na nějaké světlé BBčko? Zatím na mě byly všechny, světe div se, tmavé :D
A jinak moje zkušenost je, že i v parfumeriích je to boj, nabídka je o něco lepší, ale zase ne o moc. A přecijen nemohu dát za tubičku make-upu tolik, kolik dám za zimní kabát…

Philogia
61 příspěvků 1.3.13 02:12

Přesně můj problém. Když přijdu do obchodu a chci make-up na sebe, nedají mi světlý make-up, ale tmavý make-up a samoopalovací krém. Když chci silonky na sebe, chtějí mi prodat silonky vhodné pro paní Obamovou s doporučením, ať začnu chodit do solária.

Ještě asi čtyři roky zpátky vyráběla velmi světlý odstín tuším Evona. Prodávaly se ale jen někde (u nás je měli pouze v jediné obuvi) a pak ten odstín zrušili.

Tři roky jsem strávila hledáním a všude (včetně specializovaných obchodů na punčochové zboží) mi sdělili, že nic takového nevedou. Až pak jednou na výletě v Německu začalo pršet, tak jsem se vlezla schovat do Kik (takový řetězec s oblečením nezřídka pekelným). A koukám, hned u vchodu… Punčochy! Odstín Pearl (světloulince chladně tělový, možná až s maličkým nádechem do šedé) byla přesně barva, jakou potřebuji. Cena tuším 1 euro za balíček se dvěma páry punčochových kalhot. Vykoupila jsem jim zásoby. V ČR jsem následně zjistila, že je vedou dokonce i u nás.

Ovšem upozorňuji, že jsou poměrně tenké a kvalita není závratná (ovšem na tu cenu více než adekvátní). Že bych z krabičky vytáhla už poškozený kus, to se mi nikdy nestalo, ale moc toho nevydrží (průměrně vyhazuju po 5× nošení + praní). Každopádně dokud nenarazím na jiné punčochy této barvy, celkem jistě si budu chodit pro punčochy do Kik :)

Edit: opravena pravopisná chyba (ať žije psaní příspěvků v půl třetí ráno)

Příspěvek upraven 01.03.13 v 12:35

Daniela1991
37 příspěvků 1.3.13 07:51
@Philogia píše:
Přesně můj problém. Když přijdu do obchodu a chci make-up na sebe, nedají mi světlý make-up, ale tmavý make-up a samoopalovací krém. Když chci silonky na sebe, chtějí mi prodat silonky vhodné pro paní Obamovou s doporučením, ať začnu chodit do solária.

Ještě asi čtyři roky zpátky vyráběla velmi světlý odstín tuším Evona. Prodávaly se ale jen někde (u nás měly pouze v jediné obuvi) a pak ten odstín zrušili.

Tři roky jsem strávila hledáním a všude (včetně specializovaných obchodů na punčochové zboží) mi sdělili, že nic takového nevedou. Až pak jednou na výletě v Německu začalo pršet, tak jsem se vlezla schovat do Kik (takový řetězec s oblečením nezřídka pekelným). A koukám, hned u vchodu… Punčochy! Odstín Pearl (světloulince chladně tělový, možná až s maličkým nádechem do šedé) byla přesně barva, jakou potřebuji. Cena tuším 1 euro za balíček se dvěma páry punčochových kalhot. Vykoupila jsem jim zásoby. V ČR jsem následně zjistila, že je vedou dokonce i u nás.

Ovšem upozorňuji, že jsou poměrně tenké a kvalita není závratná (ovšem na tu cenu více než adekvátní). Že bych z krabičky vytáhla už poškozený kus, to se mi nikdy nestalo, ale moc toho nevydrží (průměrně vyhazuju po 5× nošení + praní). Každopádně dokud nenarazím na jiné punčochy této barvy, celkem jistě si budu chodit pro punčochy do Kik :)

Pokud Vám cca 20DEN punčocháče vydrží 5 nošení, tak jste šťastný člověk ;), mě se je většinou povede zlikvidovat tak na potřetí.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.13 08:52

Pridávam sa do klubu bledulí :)
Hľadanie pančúch som dávno vzdala-ďakujem za tip na Kik!
Z makeupov mi teda vyhovuje najsvetlejší Affinitone Maybelline a povedala by som, že ani nieje do ružova..

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek