Diskriminace světlých lidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Luara
138 příspěvků 1.3.13 09:05

@firefly Asi nemůžu, protože ten co používám taky není optimální, ale spíše menší zlo, než tmavý makeup. Používám garnier na mastnou pleť. Ale je tmavší než bych potřebovala a nejsem s ním úplně spokojená.

waw
336 příspěvků 1.3.13 10:38

@firefly BB od Clinique. Včera jsem si přinesla ze Sephory vzorečky a jejich 1 je tak na porcelánovou panenku (nebo na mě v zimě) :-)

Philogia
61 příspěvků 1.3.13 12:44

A ještě k nadpisu - nemyslím si, že by šlo o diskriminaci. Prostě se jen nabídka řídí poptávkou. Každé jaro potkávám bledé ženy s oranžovým obličejem a sytě hnědýma nohama, které mi občas neváhají sdělit, že bych si měla začít kupovat punčocháče „normální“ barvy, abych neměla tak „legračně bledé nohy“, protože to „vypadá blbě“. Nu, každému z nás asi připadá legrační něco jiného.

zoufalanevesta
51 příspěvků 1.3.13 13:57

Velmi ráda ukazuju nohy, ale bílá pokožka s sebou nese i jiné problémy - mám takovou průsvitnou kůži, jsou mi vidět všechny žilky, křečáky, modřiny, fleky. Navíc, co si budeme povídat, když jsou ty silonky pevnější (mají o něco více DEN), vypadají mé nohy podstatně lépe, jsou tak nějak stáhnuté, pěvnější. Ale chtít pěvnější silonky a světlé, to je nemožnost. Všechny ty pavučinkové jsou sice světlé, ale efekt silonek úplně nemají. Píšu to tady už po sté, na bílých nohách je mnohem krutěji pozorovatelná celulitida. A i ty špeky bílé vypadají hůře. A o flecích na obličeji, které jsou na bílé pleti daleko víc zřetelnější, ani nemluvím. Ale tohle těm solárkovým princeznám a jiným od přírody snědým prostě člověk nevysvětlí.
PS: Taky Vám, milé bledulky, všichni vnucují, že se „musíte“ opálit, když jim řeknete, že to prostě nejde, nevěří Vám a začnou Vás přesvědčovat o opaku?
PS2: Můj názor na výše zmíněné make-upy. Affitone je skutečně světlý, ale tím jeho pozitiva končí. Zvýrazňuje póry, dělá vrásky a nezakryje vůbec nic, takže nějaké sjednocení pleti se nekoná.
Dermacol cover - je to maska, hodí se spíš jako korektor, na celé pleti je dost nepřirozený. Ale jako korektor je to hotový poklad.

kacenka.smile
428 příspěvků 1.3.13 14:15

@zoufalanevesta A co teprve když mám světlou kůži (tak, že mi nejsvětlejší makeupy bývají tmavé, ačkoli zase nejsem žádný extrém), ale zároveň se opaluji do poměrně tmavé bronzové barvy. Opálím se poměrně dobře a snadno, ale příliš mi to nesluší, tak se opalování záměrně vyhýbám a tvrdím, že se opálit nechci, což vzbuzuje poměrně zvláštní reakce :D Mým dobrovolným estetickým maximem je lehký letní nádech.

Takže u mě to jde, ale já sama nechci, což je možná snad ještě horší.

Curlygirl
1901 příspěvků 1.3.13 14:51

BB od Clinique v odstinu 01 pouzivam a musim rict, ze mne odstin vyhovuje, ale to jen proto, ze jsem opravdu dost bila a i normalne takova mrtvolna a je to pro mne prirozeny vzhled, ktery kompenzuju vhodnou tvarenkou a rozjasnovacem atd…
Jinak si myslim, ze je hodne abnormalne ruzovo-nasedively, takze jsem si nakonec koupila i 02 a ruzne je mixuju. Ted v zime pouzivam takrka vyhradne 01, nekdy s naprostym minimem te 02, ale na jare a v lete tak pul napul, ta 02 tomu vezme ten nasedively nadech a doda normalni neutralni „telovy“ ton, ale nijak vyrazne celkovy dojem neztmavi…

@waw píše:
@firefly BB od Clinique. Včera jsem si přinesla ze Sephory vzorečky a jejich 1 je tak na porcelánovou panenku (nebo na mě v zimě) :-)
waw
336 příspěvků 1.3.13 15:00

@Curlygirl Dneska jsem doma, tak jsem zkusila tu 1 a je opravdu hodně světlá (až mrtvolná). Ještě mám v kelímku 2, tak tu vyzkouším zítra. Ale připadá mi znatelně tmavší, takže to vaše míchání asi není od věci :-)
Momentálně jsem ve fázi hledání jak značky, tak odstínu pro mě ideálního BB. Očekávám zásilku testerů Kojerských značek a mezi tím zkouším, co je dostupné u nás v parfumeriích.

Martini90
159 příspěvků 1.3.13 18:43
@zoufalanevesta píše:
PS: Taky Vám, milé bledulky, všichni vnucují, že se „musíte“ opálit, když jim řeknete, že to prostě nejde, nevěří Vám a začnou Vás přesvědčovat o opaku?

Ano, vnucují a nevěří. Obvykle stačí ukázat fotoalbum z dovolené v jižním Egyptě, kde stojím vedle nádherně opálené blondýnky a vypadám jako nádherný sloup čerstvě natřený vápnem. Když zjistí, že na konci alba (po týdnu dovolené) vypadám stále stejně, nestačí se divit :)

Atlacoya
2790 příspěvků 1.3.13 20:12

@kacenka.smile Jo, říct že se NECHCI opalovat je považované snad za kacířství. Já tedy přírodně úplně bledá nejsem, ale opálená jsem se opravdu necítila dobře. Když jsem se viděla v zrcadle, tak mi připadalo, že na mě kouká někdo jiný.

Majka22
333 příspěvků 1.3.13 20:51
@kacenka.smile píše:
@Curlygirl Díky za tipy na makeupy. Taky patřím mezi hodně světlé, ale bohužel moje pleť má žlutý podtón a ještě se mi nepodařilo sehnat opravdu dobrý odstín. Zatím používám Clinique AB č.2, který je opravdu světlý a blíží se mi i tónem, ale přesto bych chtěla něco perfektnějšího.

Mám, měla jsem podobný problém, pro sebe v ČR opravdu vyhovující odstín make-upu nepořídím, vše má chladné podtóny, a když ne, tak maximálně něco od Avonu je světle broskvové (ovšem žlutá to není) Proto kupuji nebo objednávám nejsvětlejší žlutý make-up od Estee Lauder Double Wear Stay-in-place (který se podle prodavaček některých českých parfumerií nikdy nevyráběl :)) 1W1, ani cena není nikterak hrozná, při každodenním používání vydrží téměř celý rok, pleť vytváří dokonalou a především má dokonalý odstín. Sebelepší make-up špatného odstínu nestojí za nic. Mmch. všechny nažloutlé a teplé BB krémy, i skutečné asijské BB krémy, jsou na mne tmavé. Světlé jsou bohužel růžové (nebo šedé až bílé), jinak bych ráda využívala je. Asi bych přežila i bez make-upu, pleť strašnou nemám, ale cítila bych se bez něj strašně, jako nahá. Estee Lauder je asi jeden z mála opravdu světlých žlutých make-upů, snad možná ještě světlejší je Siberia Nars, ale po pročtení recenzí jsem ji nechala plavat (a běžně dostupný u nás určitě nebude) Ovšem nejsme samy, teplé světlé podtóny mají i jiné ženy (vůbec s odstíny pleti je to jako s velikostmi podprsenek, přesto se nás snaží všechny narvat do 75B a poblíž), ale dámy kupují, co je k dispozici (občas si lze i na ulici všimnout výrazných barevných přechodů obličej x krk) Jako outlet Evropy nemůžeme očekávat široký nebo snad kvalitní sortiment (nemám na mysli jen drahé značky, jsou i střední kategorie naprosto v ČR neznámé, ucházející světlé make-upy má také např. levná CoverGirl apod. U nás samozřejmě nepořídíte) V minulosti jsem se už hodně narozčilovala, co dobrých (a cenově dostupných) produktů v zahraničí naprosto běžných značek v ČR není k dostání. Názor jednotlivého zákazníka u nás nikoho nezajímá. A pokud se tu dobře prodá jakýkoli odpadek, není ani důvod (a on se odpadek prodá, když nic jiného v nabíce není)

mapritona
114 příspěvků 4.3.13 18:12

Nestačím koukat, samé narůžovělé odstíny makeupů?? Ať si dám na tvář jakýkoliv, tak jsem na denním světle oranžová. Tímto ale musím poděkovat paní prodavačce v Yves Rocher v Olympii, že se mnou vyšla až na denní světlo před obchůdek (nevěřila, že i v tom růžovém jsem oranžová) a nakonec jsme vybraly, nejsvětlejší Rosé 100, nekryje kdoví jak, ale stále lepší než nic. Jsem bledá a také se nechci moc opalovat, neb v obličeji se mi zásadně opaluje jen nos a půlka čela (na druhé polovině mám patku), a protože si samozřejmě v létě sem tam zapomenu natřít obličejem opalovacím krémem pro batolata, tak vypadám celkem legračně a nastává další problém s makeupem… (v létě samozřejmě používám makeup jen výjimečně, ale co podzim??)
Světlé silonky nakupuji vždy, kdykoliv na ně narazím (většinou někde na výletech, takže nehrozí, že bych se tam někdy vrátila) a beru je po kvantech.

Krezip
2 příspěvky 4.3.13 21:33

Take mam problem sehnat dostatecne svetly makeup. Pomerne mi vyhovuje Bourjois Healthy Mix 51, ale ten bohuzel v CR ani tady v Nizozemi neprodavaji, tak ho musim objednavat z internetu. Napada me jeste, ze jednou mela Lisa Eldridge na svych strankach video, ve kterem predstavovala ruzne makeupy pro svetlou plet. Treba tam naleznete nejaky tip :)

Kaa.M
12 příspěvků 4.3.13 22:40

Já svoje „perfektní“ silonky našla v německém Rosmannu. Úplně obyčejné, cena okolo 2 eur a nejsvětlejší odstín champagne mi sedne dokonale. Jen jsem zatím nekoukala, jestli je mají u nás, protože jsem jich tam samozřejmě vzala do zásoby hned několik.
Do té doby jsem měla taky hrozný problém najít ten správný odstín. Vždycky, když jsem nějaké sháněla, a v obchodech se spodním prádlem se ptala po světlejších odstínech, většinou se mi dostalo odpovědi, že vedou jen jeden. Tak jsem to začala brát jako pevně danou věc a díky tomu jsem si pak právě v tom Německu mohla vykoukat oči, když skoro všude, kde prodávají silonky (i v supermarketech!), je měli rozdělené alespoň na tři odstíny.
Naštěstí bydlím na severu Čech, takže pro silonky už jedině tam.

S make-upem to mám podobně, nakonec jsem přišla na fígl - míchám tu zmiňovanou „sádru“ Demacol Cover 208 s méně krycím, o něco tmavším, make-upem (teď konkrétně nějaký od Astoru). Tímhle spojením make-up přijde o tu „maskovitost“, ale svojí světlou barvu si (téměř) ponechá, protože… jak to říct, v tom hutnějším je pravděpodobně více pigmentu než v tom méně krycím…

Hroše
13 příspěvků 14.3.13 17:15
@Atlacoya píše:
@kacenka.smile Jo, říct že se NECHCI opalovat je považované snad za kacířství. Já tedy přírodně úplně bledá nejsem, ale opálená jsem se opravdu necítila dobře. Když jsem se viděla v zrcadle, tak mi připadalo, že na mě kouká někdo jiný.

Nápodobně, fakt že se někdo nechce opalovat je dneska považovaný skoro za kacířství… přitom do začátku 20. století byla bledá pleť symbolem krásy. Já se toho držím dodnes a ano, světlé produkty se sice shánějí hůře, ale jde to. :-)
Osobně používám make-up od vichy, minimální krytí (nechci na obličeji masku, používám ho jen na nos a čelo) - a ten sice pleť nezesvětlí, ale zároveň ani není tmavší než můj přirozený odstín, takže ideál. Plus používám čistě bílý pudr na zesvětlení. A teď jsem se zamilovala do BB krému od Laroche-Possay, ten světlejší odstín je fakt světloučký, opět nedělá masku, a hlavně má UV filtry! Takže se těším na léto, že už nebudu muset každé ráno nanášet opalovák, čekat až se vstřebá a pak až make-up. :-D
No a k silonkám - už jsem teda dlouho tělové nekupovala, ale asi před třemi roky jsem sehnala nejsvětlejší odstín od Bellindy v Triumphu, a ty byly ok.
P. S. Bledá pleť je krásná. :-)

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.13 17:24

Já se fakt už úplně těším, až letos přijedeme z dovolené a od nejmenované osoby uslyším jako vždy: „No, moc opálená nejseš, na to že jste byli u móře!“ případně loňskou obměnu: „Máš trošku i barvu, to čumim!“
Grr…

skylor
166 příspěvků 14.3.13 17:46

Když to je těžké - já jsem takový ten jižanský typ (typ oliva, jako Řekyně) a taky je to bída, všechny tmavší punčochy, které by se hodily k mé kůži, jsou zase příliš oranžové. Make-upy také - všechno v tmavší barvě oranžové.

Takže hitparáda to není ani pro jeden extrém.

1Hribecek
3 příspěvky 14.3.13 21:52

Nebojuju (už) až tak s problémem sehnat na sebe oblečení a kosmetiku, ale spíš s postojem společnosti. Stokrát jsem si vyslechla - „a proč se nechodíš opalovat?“, „jsi hrozně bledá, bílá“, „co zkusit solárko?“…a vrchol byla paní zástupkyně před maturitou: „ty jsi nějaká zelená..“, jenže mně bylo skvěle, za svou bledou, někdy fakt až zelenou pleť prostě nemůžu :D Snad už jsme se naučili bledý lidi akceptovat a opalování trochu vyšlo z módy, mám pocit, že už se to teď až tak neřeší.

Sibyla
2646 příspěvků 14.3.13 21:57
@Hroše píše:
Nápodobně, fakt že se někdo nechce opalovat je dneska považovaný skoro za kacířství… přitom do začátku 20. století byla bledá pleť symbolem krásy. Já se toho držím dodnes a ano, světlé produkty se sice shánějí hůře, ale jde to. :-)
P. S. Bledá pleť je krásná. :-)

Zrovna dnes jsem obdivovala v Galerii nádherně bílou pleť té slečny z Paříže http://www.modnipeklo.cz/inspirace/1024/
Jistě, je nalíčená, ale na tom nezáleží: má světlou pleť a je krásná.

Hroše
13 příspěvků 14.3.13 22:21
@Sibyla píše:
Zrovna dnes jsem obdivovala v Galerii nádherně bílou pleť té slečny z Paříže http://www.modnipeklo.cz/inspirace/1024/
Jistě, je nalíčená, ale na tom nezáleží: má světlou pleť a je krásná.

Ano, ta má pleť nádhernou. :-)
Já v tomhle ohledu zbožňuji Riwu Neronu, také se výrazně líčí, ale působí nesmírně žensky. http://riwaa-nerona.com/o-mne/

emuna
108 příspěvků 14.3.13 22:54

Jee, to jsem ráda že nejsem sama :-) též bílá zrzka. dokonce se mi jednou stalo, že jsme šly se sestrou v létě po ulici v krátkých sukních a jakýsi naprosto cizí „člověk“ nás předešel, otočil se a zeptal se „holky, proč si neopálíte nohy?“

Sibyla
2646 příspěvků 15.3.13 00:16

@emuna Zaspal dobu! Opálení už se nenosí zdaleka jako před dvaceti lety, když bylo známkou exotické dovolené - solárka ho devalvovala. A s pokračující migrací blízkovýchodních a jižních národů se dá čekat, že světlá pleť bude stále ceněnější - jako už je u Indů a Arabů.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.13 12:10

Neopaluji se, protože mě to nebaví. Nevydržím prostě ležet na slunci a nic nedělat - a do solárka by mě nikdo nedostal! Jednak mě na zahradě hned začnou obletovat včely a vosy (asi jim voní opalovací krém nebo co), navíc se buď neopálím vůbec (pokud dám krému moc nebo použiju vysoký SPF) nebo se spálím (když zanedbám nanesení krému). Takže - jsem bledule i v létě a jsem na to hrdá. Dovolená u moře je pro mě noční můra… umím si představit třeba chodit někde v Řecku po památkách, ale nevyhnutné doplňky - obrovský klobouk, sluneční brýle, dlouhá sukně nebo volné kalhoty a zakrytá ramena. A i tak bych vylézala spíš k večeru, horko mi nedělá dobře celkově.

Amonute
360 příspěvků 15.3.13 13:20

Patrím medzi svetlokožé, nie najväčšie bledule, ale o tom aká som bledá a ako by som sa mala opalovať počúvam každé leto. No, lenže aj keby som chcela - neopaluje ma! Poslednú šancu som dávala mojej prvej dovolenke pri mori, v Tunise. Že hádam tam konečne zistím čo je to byť opálená.
Nezistila. Chytila som bronzový nádych ktorý bol ani nie do mesiaca fuč. Niekoho to opalovanie nebaví, niekto sa opáliť nedokáže, tak prečo to mám lámať cez koleno?

Amonute
360 příspěvků 15.3.13 13:37

Ešte jedna vec… má to súvis s tým čo písala @Sibyla .
Keď som bola v Tunise (prvý krát pri mori v 18-rokoch) bola som (ne)milo prekvapená akú pozornosť vzbudzujem. Bledá, s cici aj rici (ako sa ľudovo hovorí) v tom čase s mahagonovými vlasmi do polovice chrbta, som bola nechcene stredobodom pozornosti pre miestnych a personál hotela ktorý sa išiel dobre, že nie poskladať k mojim nohám. Bol to pre mňa šok! V európe som sa s tým nikdy nestretla, tá bledá pleť bola ako magnet. Úplne v rozpore s tým čo som počúvala doma, aby som sa už konečne opálila :D.

hell-no
192 příspěvků 16.3.13 13:16

Taky jsem bledule a vyslechla jsem si poznámky jako „To jsi zase celé léto byla zavřená doma nebo proč nejsi vůbec opálená?“ a moji odpověď, že se prostě neopálím i kdybych strávila prázdniny na rovníku, mi nikdo nevěřil. Vážit si své barvy jsem začala až po pobytu v Asii, kde po bílé pleti lidé šílí a neustále mě někdo zastavoval s tím, že mám úžasnou pleť a jsem prostě krásná. Nemusím asi doplňovat, že to se mi v Čechách vážně nestává:)

Jinak také používám nejsvětlejší BB od Garnieru, ale stále je na mě dost tmavý.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek