Do čeho investovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kenandra
4 příspěvky 25.12.19 18:20
Do čeho investovat

Dobrý den,

vím, že to je hodně nezvyklé téma, ale věnuje se některé z vás investicím?
Potřebovala bych s něčím poradit a moc nevím na koho se obrátit. Děkuji moc :).

Reakce:
marikahr
1040 příspěvků 26.12.19 10:56

@Kenandra ja ti poradím :-)
kedže sme na Módním pekle ;-)
Môžeš do kabeliek, topánok, pekných šiat, kabátov, šperkov…
rado sa stalo :-P

Sheba
375 příspěvků 26.12.19 11:49

@marikahr Přesně tak, do luxusní značkové módy se vejde hromada peněz :-)

Jordaan
8916 příspěvků 26.12.19 13:07

Chanel kabelky jsou dobra investice. Koupit, nechat zabalenou a uskladnit. Za deset, dvacet let, jako kdyz ji najdete ;-).

Kenandra
4 příspěvky 28.12.19 15:00

Proto jsem zvolila oblast „vše možné i nemožné“, ale pokud je to pro vás nepřijatelně mimo téma, tak se omlouvám :D. Šlo mi samozřejmě o investice do akcií, komodit, měn atp. :). Slyšela jsem od známé, že investuje do akcií ČEZu a docela mě to zaujalo. Mám nějaké finanční prostředky navíc a říkám si, že by byla škoda je nevyužít k nějakému možnému budoucímu zhodnocení :).

EDIT: Ještě tedy úplně upřesním svůj dotaz, jde mi o to, že za poslední rok, podle grafu třeba tady: https://finex.cz/akcie/cez/ je propad ceny akcií ČEZ docela znatelný. Předpokládám, že by tedy měla teď cena růst, protože je velmi nízko, ale nevím, jestli to není příliš zjednodušený předpoklad.

andano
835 příspěvků 28.12.19 15:14

@Kenandra
Je to zjednodušený předpoklad…
Jako pokus o reklamu dobrý, ale příliš průhledný.

giuliettka
6710 příspěvků 28.12.19 16:51

@KenandraJa mám akcie v Agroferte. Babiš bude po skončení volebného obdobia Zemana prezidentom, takže akcie pojdu hore.

bao-baba
922 příspěvků 28.12.19 18:30

@Kenandra
Konečně! Už jsem se bála že nedostaneme nějaké hezké doporučení, kam investovat naše penízky. Hodím do sebe Wobenzym, Geriavit, namažu kolena krémem Cemio Kamzík a už si letím nějaké akcie ČEZu koupit, v Alze teď mají tisíce zlevněných produktů.

Kenandra
4 příspěvky 28.12.19 20:10

Nikomu nic nedoporučuji :D. To si jako myslíte, že zastupuji ČEZ a píšu do fóra ať kupujete jeho akcie?

andano
835 příspěvků 28.12.19 20:27

@Kenandra
Ne, nemyslíme.
Dávala jste sem snad odkaz ČEZu?

Takže rada - pokud máte hodně volných peněz, investujte do nemovitostí, ale s potenciálem.
Pokud to na nemovitost nestačí, investujte do sebe - vzdělání, zdraví, rozvoj.

(Na finančním trhu investujte, jen pokud mu aspoň trošku rozumíte - což asi nebude Váš případ. Jinými slovy - pokud tu neděláte reklamu na své kolegy, kamaráda apod., tak budete dobré sousto pro „podnikatele“ ve finančním poradenství.)

Kenandra
4 příspěvky 28.12.19 20:50

Moc děkuji za smysluplnou odpověď. Moje finanční gramotnost obecně asi není úplně nejvyšší, nicméně stále mám nějaký přehled o tom, jak finanční poradenství a podobné věci fungují. Proto právě žádám ostatně i radu na internetu.
Na nemovitost určité dostupný kapitál momentálně nestačí.
Alternativou by tedy mohlo být stavební spoření? S výhledem následné investice do nemo.?

Judy24
1119 příspěvků 7.1.20 12:46

Já měla radost, že to vypadá na zajímavé téma „do jakého módního kousku investovat“ a ona zase přiblblá reklama. Škoda.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek