Dobrá galanterie Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
chinin
2788 příspěvků 5.1.13 10:13

@TadyATed
To mohu potvrdit, namatkou napr. na kovovych sponach, ktere lze koupit cca za 60 - 80 Kc, je rozdil az 50 %. Kalcu je obecne dost draha prodejna (ve srovnani s ostatnimi), i pokud jde o latky. Moje svadlena me vzdycky „zprdne“: „Vy jste zase byla u Kalcu? Zbytecne utracite! Proc jste se nepodivala tam a tam, kam jsem vas poslala minule? Zenska, vy si nenechate poradit…“… (Inu, clovek by si i nechal poradit, ale ne vzdy ma cas obihat mensi prodejny s latkami/galanterie a radeji jde „na jistotu“.)

Arius
5 příspěvků 5.1.13 14:51

Poprosila bych vás, jestli k nám opět zavítáte, aby jste mi ukázala, které spony tu mám přes sto korun, já tu žadné v kovu nenašla. Pokud vím, běžné nitě ASPO máme za 12,–- Kč a jinde jsou za 15,–-, zipy, které tu jsou okolo 69,– kč mají jinde i za 99,–- (nebudu jmenovat, od toho tu nejsem), prosila bych srovnávat pouze a jen zboží totožného výrobce). Pokud tu mám zboží ze západu není možno srovnávat „se stejným“ z východu ap. Koukněte na „levný internet“, kde jsou položky, které u nás najdete za 159,–, tak jsou za stejnou cenu, nebo i výše. Je samozřejmě každého věc, kde nakonec nakoupí, pultový prodej je určitě nákladnější na provoz, ale poradit je také potřeba, to jsme tady na našich seminářích v loňském roce zjistili. (Co se týká nití Gutermann, tak ty v sortimentu nemáme, takže nevím, jak je můžeme mít dražší.)
Hezký den všem.

yourcandy
477 příspěvků 5.1.13 16:18

@Arius V Lysé nad Labem mají nítě Aspo za 8 kč /kus. Celý vzorník odstínů. Za 15 kč jsem je neviděla nikde.

Nyxx
512 příspěvků 5.1.13 16:42

Doporučila bych podívat se i v jiných městech, až tam budete mít někdy cestu. Vím, že když člověk něco šije, potřebuje koupit konkrétní knoflíky/stuhy/šikmé proužky atd. v krátké době. Zdá se mi, že třeba nitě jsou mimo Prahu výrazně levnější, s knoflíky je to podobné. Najdete tu také jiný sortiment.

Arius
5 příspěvků 5.1.13 18:39

Máte vůbec představu, jaké nájmy se platí v Lysé a v Praze??? Je ta prodejna plátce DPH (to dělá 21% z těch našich slavných 12,–- Kč). Mluvím jen o Praze. Tohle není na psaní zde, tenhle blog není na tyto úvahy. Chci jen říci, že vše není jen černobílé. Ceny na malých městech mohou být všeobecně nižší, hlavně kvůli tomuto rozdílu, plat prodavače u vás bude zcela jistě také jiný než Praze atd.

yourcandy
477 příspěvků 5.1.13 21:34

@Arius Promiňte, ale mě jako zákaznici vůbec nemusí zajímat ceny nájmu kdekoliv.Pro mě a pro ostatní je důležitá cena, zvlášť v této době..Pokud seženu materiál za slušnou cenu, nemusím zbytečně zdražovat moje zboží.

chinin
2788 příspěvků 5.1.13 22:55

Nemohla jsem si nevšimnout následujícího:

@Arius má aktuálně na Pekle celkem 5 příspěvků, z toho příspěvky 2 až 5 jsou v této diskuzi a příspěvek 1 je v tématu Seminář o látkách u paní Kalců. Proč to považuji za zajímavé hned vysvětlím.:-)

Zatímco příspěvek 2 je napsán v mužském rodě, příspěvek 4 je napsaný v rodě ženském.

Z příspěvků 4 a 5 vyplývá, že Arius je buď paní Kalců, nebo minimálně někdo z personálu jejích prodejen – např. “Poprosila bych vás, jestli k nám opět zavítáte, aby jste mi ukázala, které spony tu mám přes sto korun, já tu žadné v kovu nenašla. Pokud vím, běžné nitě ASPO máme za…“
V tom případě je hodně nekorektní dehonestování konkurence v příspěvku 2 - “…je Mráz, Stoklasa a Flextex asijská levná výroba na jedno použití…“

V příspěvku 4 Arius mj. uvádí: “…ale poradit je také potřeba, to jsme tady na našich seminářích v loňském roce zjistili.“
Ovšem z prvního příspěvku Arius rozhodně nevyplývá, že jeho autorkou je paní Kalců, popř. někdo z jejích zaměstnanců – viz “Paní Kalců, myslíte, že je seminář vhodný i pro muže?“ v diskuzi Seminář o látkách u paní Kalců.

V tomto kontextu je s ohledem na pravděpodobnou identitu Arius zajímavý příspěvek 3 - “Nejlepší uspořádání prodejen udělala Ada ve svém příspěvku zde a dle jejího i mého názoru je nejlepší galanterie v Praze U Kalců na Žitné“.
Přitom citovaný článek Ady se týkal obchodů s látkami, takže pokud Ada u pražské prodejny Kalců uvedla “velký výběr galanterie“, jednak to podle mě neznamená “nejlepší galanterie v Praze“, jednak Ada neporovnávala pražské galanterie, ale obchody s látkami a při té příležitosti zmínila i případný galanterní sortiment. Na druhou stranu je jistě logické, že paní Kalců, popř. její personál, jsou přesvědčeni o tom, že jejich prodejna je nejlepší. :-)

P. S. @Arius: Shora uvedené prosím berte i jako vysvětlení toho, proč na vaše “Poprosila bych vás,…“ nebudu reagovat.

volfish
945 příspěvků 6.1.13 22:18

@chinin práce přímo detektivní, smekám!

jenja
18 příspěvků 13.1.13 15:07
@Helena8 píše:
@jenja zkuste nákupní centrum růže u metra chodov. Galanterie je tam v posledním patře, myslím, ale neděste se, to nákupní centrum je takové komunistické a naprosto vylidněné - hned naproti postavili klasické moderní.

Děkuju! Opravdu tam jsou a výběr měli docela dobrý (byla jsem tam pro přízi, ostatní nevím). Už mám doma klubíčka a můžu si hrát… :D

LorelaiH.
3403 příspěvků 23.1.13 11:28

@jenja a mají v této galanterii i látky? nějak se mi nechce v tomto počasí s kočárkem přes do centra Prahy:(

Martishka
26 příspěvků 23.1.13 11:41

Galanterie v Kotvě i v Palladiu má stejného majitele (jmenují se obě „Fili“). Občas když něco neseženete v potřebné barvě v jedné, je k dispozici v druhé. Já ještě ráda chodím do galanterie na rohu Štěpánské a Řeznické. Mají dobrý výběr, příjemné ceny (třeba patentky a gumy tam vyjdou rozhodně lépe než v Palladiu) a i s výběrem ostatního (knoflíky, vlny, stuhy, tkalouny, zipy atp.) jsem spokojená. Jedinou nevýhodou je otevírací doba. Musíte tam přes oběd, jinak večer po práci už je zavřeno.

jenja
18 příspěvků 23.1.13 15:39

@LorelaiH. Látky tam mají, ale nevím, jaký výběr. Teď někdy by ale měli dostávat zboží, tak to zkuste. Rozhodně je tam ochotná paní prodavačka.
Jo, je to v posledním patře, je tam výtah, tak se nemusíte bát s kočárkem.

LorelaiH.
3403 příspěvků 25.1.13 18:12

@jenja díky za tip. V galanterii jsem byla - látky jsem si sice nevybrala, ale vyšívací perlovky tam mají víc jak o třetinu levnější než v Kotvě nebo Palladiu, takže mě tam ta ochotná paní neviděla naposledy:)

bestia
2300 příspěvků 19.11.13 23:07

Kde mam hladat take tie mini leskle nalepovacie kamienky, ake sa pouzivaju na tie nevkusne akozeznackove tricka a podobne?
viete o nejakej galanterii, alebo mam ist rovno do koralkovych obchodov, alebo kam inam?

Moir
2591 příspěvků 20.11.13 08:36

Korálkové obchody a galanterie je mívají sem tam, spolehlivě je mají, v různých jakostech obchody, kde se prodávají a šijí kostýmy pro soutěžní tanec, krasobruslení, aerobic a další takové činnosti.

DRW
2040 příspěvků 20.11.13 08:45

@bestia : Pokud chcete peknejsi tak tady http://www.koralek-obchod.cz/…tonova-ruze/

Vseobecne jsou tyto e-shopy levnejsi nez kamenne a maji dost slusny vyber

Ella23
1 příspěvek 16.4.19 21:01
Galanterie Palladium

Chci reagovat na téma re galanterie v Palladiu; většinou chvála, ale pozor na ceny. Dnes jsem si tam chtěla koupit přízi kordonet - kterou prodávají za cenu (podle síly příze) od 60 do 80!!! korun, přičemž normální cena je 30 korun.

Sheba
393 příspěvků 16.4.19 23:21

@Ella23 Jo,tam je to hodně předražené. Cenově dobrá galanterie je ve Vršovicích, u „Kohinorky“.Já většinou nakupuju v galanterii v Holešovicích, mám to blíž. Jsou tam v Jateční ulici kousek od sebe hned dvě: Flex-tex, kde prodávají i látky a Stoklasa.

xSx
1147 příspěvků 17.4.19 12:11

Kohinoor je ok, ale treba prize tam ma v naproste vetsine akrylove. V rammci hledani prirodnich prizi jsem objevila obchod mojeklubko, muzu doporucit, ceny jsou ok v pomeru ke kvalite a pani je neskutecne mila.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek