Dogma o Paříži

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Oveeec
3066 příspěvků 13.10.13 17:10
@Dorenika píše:
@ionicera ako ja som tiez pristahovalec v anglicku ale pracujem, studujem, platim dane..oni nie oni pridu ziadaju pridavky a pod napr.tu bangladezska rodina dostane 2000libier mesacne ako pridavky na deti je rozdiel niekde zit a niekde sa prizivovat

Prosím vás, dejte pokoj s těma nářkama o nepřizpůsobivých cizincích, na člověka se to valí zprava zleva a teď ještě tady na Pekle…

Jordaan
9537 příspěvků 13.10.13 17:29

@Prisoner Zero
do opery v Sydney nechodi jen nejvyssi prijmove vrstvy, necha se tam dostat i pomerne levne a je tam mozno videt i dost lidi v normalnim obleceni (dziny a pod. - prave proto, ze tam chodi hodne turistu, kteri sebou nemaji „lepsi“ obleceni).

Kay_Adams
1614 příspěvků 13.10.13 18:03
@Oveeec píše:
Prosím vás, dejte pokoj s těma nářkama o nepřizpůsobivých cizincích, na člověka se to valí zprava zleva a teď ještě tady na Pekle…

Eh?
Príspevok Doreniky je z 3. januára (ledna) tohto roku. To je spred 10 mesiacov. A vy ste si práve spomenuli, že sa to ná vás stále valí zovšadiaľ?

Navaa
553 příspěvků 13.10.13 19:18

Moje zážitky z Paříže jsou poměrně negativní.

Pařížské metro a RER vlaky jsou neuvěřitelně špinavé. Stačí sáhnout na lepkavé madlo a musím si pak umýt ruce antibakteriálních gelem. Neuvěřitelně to v něm také smrdí, hlavně v Chatelet les Halles (důležitá přestupní stanice)… asi jako kdyby tam u hlavního větracího potrubí skladovali hromadu mrtvol a zkaženého jídla. Pařížané se možná voní, ale v hromadných prostředcích to poznat rozhodně není. Ve vagónech silně čpí špína, pot a jídlo. Všude jsou poměrně vlezlí žebráci. Doprava stávkuje… často. Není nad to zoufale shánět v 11 večer jakýkoli dopravní prostředek, který by vás dopravil domů z centra na vzdálené předměstí, protože zaměstnanci se rozhodli vymoci si další benefit navíc.

V Paříži se necítím kdovíjak bezpečně, hlavně díky silné imigraci z Maghrebu. Ví se, že se sem stahují radikálové, kteří tu získali azyl nebo se přeplavili přes moře a z Itálie přešli do Francie. Podle některých odhadů by jich tu měly být tisíce. Hodně se tu krade, imo víc než třeba v Praze. Při vstupu do některých památek zajímal zaměstnance nikoli můj platný lístek, ale bezpečnostní prohlídka zavazadel. Na hlavních stanicích občas hlídkují vojáci se samopaly… což moc na pocitu bezpečnosti nepřidává.

Památky jsou krásné, stejně tak jídlo, miluju hlavně crepes s kaštanovou náplní. Celkem si ale myslím, že Paříž čeká stejná budoucnost, jako Marseilles… město s obrovskou kriminalitou, válkami drogových gangů, rozsáhlými no go areas a starostou, který žádá na udržení bezpečnostní situace o pomoc armádu. V tom případě se dost obávám o ty zmíněné památky. Možná, že jednoho dne vtrhne do Louvru dav, který jej zapálí, stejně jako si Egypťané zapálili a vyloupili vlastní předislámské, a tedy zbytečné, modlosloslužebnické památky v Káhirském muzeu.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 20:17

@Navaa Tak snad buďte ráda, že se dělají bezpečnostní prohlídky, ne? Vojáci se samopaly vzbuzují divné pocity, ale jsou tam vlastně taky na ochranu cestujících. Myslíte, že by bylo lepší, kdyby se něco semlelo a nebyl nikdo, kdo by mohl zasáhnout?

Navaa
553 příspěvků 13.10.13 20:26

@Kokoska1 Kdyby tu byla dobrá bezpečnostní situace, tak vojáci se samopaly zapotřebí nebudou, stejně tak prohlídky při vstupu do muzea. V Čechách (pokud vím) není potřeba, aby na Můstku chránil cestující před teroristickým útokem radikalizovaného čecha skupina po zuby ozbrojených vojáků.

Dragowlin
262 příspěvků 13.10.13 21:22

Do afrických konfliktů se raději nepouštět. Studovala jsem tuto problematiku rok a je to velmi komplikované. Zapalování památek na vlastním území nevyjímaje.
Jinak z Paříže jsem měla pěkné pocity. Aspoň ze středu. Obchodníci jsou všude, bezdomovci také. Úroveň oblékání se mi zdála podobná jako v Praze (nejsem z Prahy takže jsem ji vždy obdivovala).
Co jsem měla za čest poznat více byla Normandie a Bretaň. Od té doby miluji velé bílé huňaté svetry se vzorem. A pruhovaná trika.

Linie
2020 příspěvků 13.10.13 21:43

V Paříži jezděte autobusy. Síť je hustá, dostanete se všude a ještě můžete pozorovat okolí. Není to o moc delší než metrem. Ovšem po 20. hodině mají delší intervaly. Jezdí i celou noc.

Linie
2020 příspěvků 13.10.13 22:00

Ještě k těm autobusům - jejich výhoda je, že jsou bez schodů. Pařížské metro rozhodně není bezbariérové /i když se postupně lepší/, při přestupech najdete stovky metrů a schody nahoru dolů.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 22:10

@Navaa V Čechách nejsou ani policajti tam, kde by měli být, aby se člověk cítil bezpečně. Myslela jsem to tak, že když už to nebezpečí je, je lepší, když má kdo zasáhnout. Francie byla k arabským přistěhovalcům v minulosti hodně vstřícná, teď na to doplácí.

Cornero
415 příspěvků 13.10.13 22:18

Na Pariz mam nejlepsi vzpominky. Co se tyce oblikani tak se mi rozhodne libilo vic nez to co jsem videl po cely Italii. Italii jsem projel od severu az na Sicilii miluju to tam ale dospely Italky mi prijdou strasny. Vetsina vypada jak carodejnice a svuj uz tak vyraznej oblicej jeste dorazej vyraznym licenim. Co se tyce oblikani tak na me prilisna zdobnost to ani nemluvim o oblibeny mode upuntejch kalhot a k tomu velky tenisky na behani.

Ziné
82 příspěvků 14.10.13 00:37
@Mademoiselle K. píše:
Klasické Francouzky nejsou upravené, mají sešlapané boty, pokrčené oblečení, jsou rozcuchané a nenalíčené

no jo, ale ta jejich neupravenost je stejně tak nějak elegantní :-)

Entyka
163 příspěvků 14.10.13 10:14

V Paříži jsem byla krátce na to, abych mohla soudit. Jako au-pair jsem cca před 10ti lety pracovala v malém městečku v Provence, a tam jsem si to opravdu zamilovala. Velmi přívětiví, milí lidé, oblékali se normálně, ale určitý šarm a „lehkost bytí“ měli v sobě. Pracovala jsem pro matku samoživitelku s 1 dítětem, paní rozhodně nebyla bohatá, ale třeba každý týden si kupovala domu na trhu čerstvé květiny, vařilo se z čerstvých surovin, ne polotovarů, nikoho jsem neviděla chodit doma v teplákách…Jako dárek jsem dostala 2 letní šaty, ač už je to přes 10 let, 1 mám stále v šatníku.

Oveeec
3066 příspěvků 14.10.13 10:36
@Kay_Adams píše:
Eh?
Príspevok Doreniky je z 3. januára (ledna) tohto roku. To je spred 10 mesiacov. A vy ste si práve spomenuli, že sa to ná vás stále valí zovšadiaľ?

Tak si to spolu projdeme: příspěvek jsem si přečetla včera. Zareagovala jsem na něj ve chvíli, kdy jsem ho přečetla. Ano, nářky na přistěhovalce a parazity se na člověka valí odevšaď už pěkně dlouho, rozhodně dýl než od ledna (januára). Když si ho Dorenika přečte, tím líp, když ne, tak ne. Ale možná by se mohlo nastavit nějaká hranice, na jak starý příspěvky se ještě smí reagovat…?

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.10.13 13:49

Já beru Paříž jako symbol určitého stylu, rozhodně nečekám, že se tam tak budou všichni oblékat. Byla jsem tam dvakrát a obecný dojem z oblečení - jako každá velká metropole - spousta džín a buřtových bund a také spousta zajímavě oblečených lidí. I chlapů, po těch jsem asi koukala víc nebo co :-)
@Oveeec taky bych z toho nářky o přistěhovalcích vynechala. Zelené je ode mě.

Oveeec
3066 příspěvků 14.10.13 14:20

@MP Barbucha

Děkuju Barbucho, jsem ráda, když má taky někdo rozum. Názor je názor, jasně, ale jednak nechápu, že všichni chtějí bejt hrozně rozumný a zodpovědný, a že si to představujou právě takhle. A že někdo, kdo se odstěhoval do cizí země proto, že si myslí, že je tam líp než u něj doma, odmítá pochopit, že všichni ty přistěhovalci tam šli přesně ze stejnýho důvodu, a že jim navíc doma třeba hrozila smrt nebo že tam pro ně nebyla žádná naděje a byli na tom hůř než my tady, to mi nejde do hlavy. Ale budiž. Jenom nevím, proč si nutně na webu o módě, ve vlákně o pařížským stylu, musí lidi vylejvat srdce nad tím, že je v Paříži spousta přistěhovalců. A začít kejhat jako hejno husí, když to někomu vadí. Kde je nějaká liskost? Zvlášť v komunitě, která se prezentuje jako vzdělaná, rozumná, vyspělá, a tak nějak na vyšší úrovni než zbytek národa?

defilenaiguille
2824 příspěvků 14.10.13 15:45

@Navaa
Podle nedávno odvysílané reportáže na M6 žádný z taxikářů nechce jezdit na předměstí, dostat se v noci z nějakého klubu domů je celkem oříšek. Taxikáři jsou proti zvyšování počtu licencí, takže s dopravou to bude v Paříži pořád zoufalé. Nezávidím vám to. Já žiji na druhém konci Francie, mám to tedy daleko blíž k Marseille, kde bych se do některých čtvrtí nevydala ani za boha.
K armádě hlídající určitě objekty - já byla v Paříži jen 4× a to vždy na letištích, kde jsem byla nucená i přespat a nic mi nedodalo většího pocitu bezpečí než procházející hlídka nakombinovaná z policistů a vojáků. Pokud by se ČR angažovala v zahraničních vojenských operacích stejně jako Francie, tak by i na tom Můstku hlídkovali vojáci.
Já jsem také přistěhovalec, znám jich tu spoustu z různých konců světa (JAR, Německo, Kanada, Maroko…), všichni jsou to slušní a pracovití lidé. O těch nepřizpůsobivých mám zprávy jen z TV a pak při náhodných průjezdech a návštěvách míst, kde jich je vyšší koncentrace. Rumunští žebráci ve Vieux Port v Marseille nejsou zrovna hezký doplněk centra města. Takoví lidé se ale budou vždy stahovat do velkých měst, jako je Paříž nebo Praha, protože tam mají příležitost krást.

Nepřipadá mi, že by se Francouzky (aspoň z jihu Francie, který znám) nějak zvlášť oblékaly podle poslední módy, ale téměř všechny mají hezky střižené vlasy, barvu jednotnou, melír jsem tu snad nepotkala. Možná je to místem, kde bydlím, ale jsou i hodně usměvavé.
Co nikdy nepochopím (už jsem to tu někam na MP psala), je jejich záliba v botách, které neodpovídají sezoně. Není problém potkat v teplotách okolo nuly ženy s pantoflíky (nemyslím bačkory) nebo balerínkami bez silonek a k tomu zimní bundu nebo kabát, čepici, šálu a rukavice.

modny guru
280 příspěvků 14.10.13 16:10

Ano, aj ja si myslím, že Paríž sa príliš preceňuje. Neviem prečo by mali byť najlepšie oblečené ženy v jednom meste, ani prečo by malo mať jedno mesto rovnaký štýl obliekania. Samozrejme, to čo vidíte v Paríži na ulici väčšinou ani nie sú Parížanky. Keď však preniknete do ich komunity zistíte, že sú dosť na úrovni a aj keď sa vám nepáči ich štýl, aspoň nejaký majú. V Prahe som bola síce iba raz a to bolo tak dávno že si to už nepamätám čiže môžem porovnávať akurát tak s BA a ľudia v Paríži sú menej mainstreamoví. Skúste sa však niekedy pozrieť aj do iných miest Francúzska, uvidíte aspoň skutočných Francúzov a Francúzsky.

Jordaan
9537 příspěvků 14.10.13 20:08

@Oveeec podepisuju!

dost_bot
2071 příspěvků 14.10.13 21:33

Oblečená Paříž mě nijak zvlášť nezaujala…snad jenom tím, jak moc tmaví všichni byli (myslím oblečení). Za to v Miláně jesm utrpěla pozitivní kulturní šok - v centru byli VŠICHNI upravení, šik, pohlední, pěstění, a všechno to bylo jednoduché, ale skvělé. A všichni měli dobré boty a úžasné vlasy. Překvapilo mě, že jsem neviděla ženu jakéhokoli věku s krátkými vlasy, jedině dlouhé, všechny dámy kolem bez ohledu na věk. A taky mě překvapilo (ne moc mile), jak velký (rozuměj malý) je typický Miláňan, myslím muž. (A jak malá a „nijaká“ je La Scala zvenku, ale to už je poznámka nadbytečná :-) - koukala jsem na ulici, jak se do ní noří dámy v úchvatných róbách)

DanielaS
5301 příspěvků 14.10.13 22:59

Pozor, centrum Milana je svet sam pro sebe (a schody pred Domem jste zhledla? Tam mate pekny protipol tech slecinek sekretarek a panu manazeru svetovych modnich domu, ktere jsou kolem centra v nebyvale koncentraci.). Koneckoncu staci sejit tam schody do metra a hned jste zpatky na zemi :-)

Robena
1257 příspěvků 15.10.13 11:38

Ja parizske metro milovala, ty starsi trasy - vagony jako pro panenky…I to vedro uvnitr mi prislo kouzelne, pripadala jsem si jako v tech detektivnich novelach s komisarem Maigretem.

macidlo
33 příspěvků 15.10.13 16:21
@Robena píše:
Ja parizske metro milovala, ty starsi trasy - vagony jako pro panenky…I to vedro uvnitr mi prislo kouzelne, pripadala jsem si jako v tech detektivnich novelach s komisarem Maigretem.

Přesně tak, pařížské metro má nezapomenutelnou atmosféru, ten smrad, špína a bordel k tomu prostě patří, mraky lidí, všude bílý kachličky… prostě nádhera, mě to naprosto uchvátilo. Metro v NY má hodně podobnou atmosféru, ale Paříži se to rozhodně nevyrovná…
A co se týče módy, tak mně se ta tmavá barva všude kolem hrozně moc líbí, přijde mi to geniálně jednoduchý - tmavý džíny, bílá košile nebo triko a černý kabát, nic objevnýho, ale prostě super.

dost_bot
2071 příspěvků 15.10.13 22:13

@DanielaS Já vím, proto jsem výslovně zmínila centrum. Ale prostě se mi to oblékání i mimo centrum zdálo v Miláně lepší/stylovější, než třeba ve Florencii atd.

DanielaS
5301 příspěvků 15.10.13 22:35

A to jeste kdyz se trefite do Tydne mody, to je jeste koncentrovanejsi. Jednou jsem v metru sedela naproti holce, ktera si cetla Vogue, a na jeho obalce byla na tuty ona.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek