Dokážeme být štastní - dotazník

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
dost_bot
2071 příspěvků 2.12.14 21:24

Jistě, někdy. A? :-)

Oldyn
6401 příspěvků 2.12.14 22:06
@Jiná Realita píše:
@Go-lightly
nejen manipulativní, ale často úplně blbě. třeba 14: předpokládá, že člověk po probuzení nějak přemýšlí nad novým dnem. v životě jsem nad tím, jestli se těším na nový den, nepřemýšlela, přemýšlím, co si udělám k snídani :D ovšem taky nemám chmurnou náladu. co bych asi tak měla vyplnit?

Asi jsem vyjimka, ale už roky se budím ve stejný čas bez budíku, než vylezu ještě chvilku si jen tak ležím a přemýšlím co mě ten den čeká a co už chci mít za sebou a naopak, na co se těším.

g.kala
437 příspěvků 2.12.14 22:24

Příspěvek upraven 03.10.17 v 00:22

latimerie.podivna
200 příspěvků 3.12.14 01:48

Já si fakt myslím, že štěstí je svým způsobem dovednost a že se dá naučit. Správně se říká, že šťastné jsou děti, které žijí v přítomnosti - dospělí si to kazí právě přemýšlením nad minulostí, budoucností, katastrofami a tak :-) A vychutnat si okamžik vyžaduje trénink. Nemyslím si, že lze být konstantně šťastný delší dobu, když si nakopnu palec, tak pocit štěstí nejspíš zmizí, než ho zase něco vyvolá. Raději mám pojem životní spokojenost, nebo pohoda, o které je myslím spíše tenhle dotazník.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 3.12.14 05:58

A když se přeplave La Manch…to jste pak ščasny!

Já_a_Kačí
60 příspěvků 4.12.14 12:44
@g.kala píše:
No, pokud vstávám v nechutně časnou hodinu do zimy a tmy s několikahodinovým deficitem (nepřeučitelná sova) a chronickým nevyspáním po službách, tak to můj pocit štěstí zatraceně ovlivní i na celý následující den. Plánuju aspoň budík s nějakým jemným optimistickým zvukem, ne jako to stávající pištění, co je jak palicí do hlavy;).

Doporučuji appku Sleep as Android, ti ptáci jsou vážně vážně vážně skvělí :)

g.kala
437 příspěvků 4.12.14 20:13

@Já_a_Kačí Jé, děkuji. Určitě vyzkouším!

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 20:30

Zrovna tuhle jsem si četla, jak dokážou záblesky gama ze zanikajících hvězd úplně desinfikovat a umrtvit planetu tím, jak zabijí vše živé na jejím povrchu, a uvědomila si, jaké máme díky naší poloze ve vesmíru vlastně štěstí. A že jsme tady nejspíš úplně sami, v tom vesmíru.
Cítila jsem se tedy velmi šťastně a zároveň osaměle.

antees
733 příspěvků 2.1.15 18:13
Paradox štěstí

Paradox štěstí spočívá v tom, že když se někoho zeptáte, jestli je šťastný, začne o tom přemýšlet a řekne si něco ve smyslu „Ano, možná mám spoustu věcí, za které jsem vděčný, mám skvělou rodinu, děti se mi povedly a práce také ujde, ale možná kdybych ještě měl tohle nebo tamhleto, to bych pak asi opravdu byl šťastný.“
Jde o to, že o štěstí nemůžeme přemýšlet, protože je to POCIT, ten se musí CÍTIT. Takže, když se někoho zeptáte, zda-li je šťastný, můžete ho ve své podstatě učinit nešťastným. Šťastnými jsme do té doby, než o tom začneme přemýšlet.

Demode
2054 příspěvků 2.1.15 19:11

Štěstí! Co je štěstí? Muška jenom zlatá, která za večera kol tvé hlavy chvátá.
Jak poznám, jestli jsem nebo nejsem šťastná? Jednoduše: až budu nešťastná. Pak si uvědomím, jak jsem byla šťastná.

Holkazpodkroví
278 příspěvků 3.1.15 09:39

Toto je bohuzel vysmech vsem zakonum kvalitativniho i kvantitativniho vyzkumu. Tvorba dotazniku (a s tim souvisejici temata) se na VS sociologickych smeru uci minimalne jeden semestr a ani pak to neni bez nastrah. Toto bych zakazala - lezou z toho pak takovyty popularni clanky typu proc muzi neposlouchaji a zeny neumeji cist v mapach nebo korelace mezi vymiranim kormoranu a nakupem knizek. ):

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 10:24

Já teda štastná jsem, ne že by se mi dařilo ve všech směrech na 100%.Ale štastná jsem…

Oldyn
6401 příspěvků 3.1.15 14:05

@vlm
Tak to budete na pekle v menšině, protože ta jízlivost některých tady, nepramení z přehršle štěstí.

Akitaken
4960 příspěvků 3.1.15 14:55

Další psychoterapeutické vlákno? :)

MichaMach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 15:22

Hodte si to do marketingovepruzkumy.cz Z těch webových „dotazníkovačů“ je asi nejintuitivnější. Dokáže si poradit i s otevřenými otázkami a větvením (pokud odpověď ano, tak jiný následuje jiný dotaz než pro odpověď ne). Po vyhodnocení budete mít krásně přehledné grafy.

Akitaken
4960 příspěvků 3.1.15 15:27

Hlavně ale je štěstí natolik subjektivní pocit, že jakýkoliv výzkum v této oblasti je přinejmenším zvláštní..

DanielaS
5305 příspěvků 3.1.15 15:29
@Jiná Realita píše:
@Go-lightly
nejen manipulativní, ale často úplně blbě. třeba 14: předpokládá, že člověk po probuzení nějak přemýšlí nad novým dnem. v životě jsem nad tím, jestli se těším na nový den, nepřemýšlela, přemýšlím, co si udělám k snídani :D ovšem taky nemám chmurnou náladu. co bych asi tak měla vyplnit?

To je tao.

„Když se ráno probudíš, Pú,“ řeklo konečně Prasátko, „co je tvá první myšlenka?“ „Co bude k snídani,“ řekl Pú. „A co tvoje, Prasátko?“ „Co se dnes asi stane zajímavého,“ řeklo Prasátko.
Pú zamyšleně přikývl. „To je totéž,“ řekl.

tiny_fox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 15:46
@DanielaS píše: „Když se ráno probudíš, Pú,“ řeklo konečně Prasátko, „co je tvá první myšlenka?“ „Co bude k snídani,“ řekl Pú. „A co tvoje, Prasátko?“ „Co se dnes asi stane zajímavého,“ řeklo Prasátko.
Pú zamyšleně přikývl. „To je totéž,“ řekl.

jak osvěžující připomenutí! :-)

ostatně od té doby co peču „Life-Changing Loaf of Bread“, na který @0zero7 zveřejnila odkaz (za což jí tímto zpětně děkuji), to mám úplně stejně! Jak já se těším na snídani! :-)

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 3.1.15 15:48

Já se po probuzení moc těším na své první kafe.

tiny_fox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 15:55

@Ikeya-Seki
já to měla celý život stejně - kafe a kousek sýra, nic jiného jsem nebyla schopná/ochotná snídat… ale jak na ty „život-měnící-názvy“ nedám, tak tady ten je naprosto přesný :-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 17:42

@Oldyn Nevadí mi být jiná než většina…naopak :-D

0zero7
4458 příspěvků 3.1.15 19:33

@tiny_fox my pleasure. Taky si ho musim zas udelat.

Co se tematu tyce, tak pocit stesti je podle me o hlave.
Matter of attitude. A taky v tom hraje roli genetika a to jak jsme sami schopni s tim neco udelat (byt stastni a spokojeni).
Dobre je dokument Happy. Hezky tam vysvetlujou, ze pocit stesti je z poloviny podninen dedicnosti, 40 procent muzete ovlivnit Sami a 10 jsou hmotne statky, status atd. Asi as to bude mirne lisit od povahy, ale prislo mi to dobry.
Taky vysvetlujou co nejvic navozuje pocit stesti. Dobre vztahy. Fyzicka aktivita. Nezistne dobre skutky atd.

MP Maggie
995 příspěvků 3.1.15 19:40

@0zero7 Fyzická aktivita, jasně, tam se mi to nějak zadrhlo.

0zero7
4458 příspěvků 3.1.15 19:48

@MP Maggie hahaha. Blby na tom je ze kdyz se cloveku nechce, tak to nejvic potrebuje.
Dala jsem vcera 4km beh. 20 min na elipticalu a 20 bazenu a pak testoviny na veceri a zkoukla jsem posledniho eastwooda Jersey boys a byla jsem stastna jak blecha :)

Oldyn
6401 příspěvků 4.1.15 22:25

@vlm
Dyť jo. :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek