Dokazete fungovat ve zhorsenych podminkach?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Adeela
16 příspěvků 31.1.13 21:20

@skuran Mám podobné indické zážitky, já po 3 měsících v Indii nedám dopustit na slipové vložky…

indyka
625 příspěvků 1.2.13 01:07

Jako děvče jsem chodila do skauta a ze skautských táborů jsem si zvykla, že i v potoku se dá umýt, že i chození na latrínu se dá přežít a že je úplně fuk, zda ladíte, hlavně ať na vás neletí včely a nelezou klíšťata. Přežít se dá leccos, víc, než si myslíte :-D

Ale pamatuju si, že na třídenních výpravách jsme měli jednu vedoucí, která ráno vstala a udělala si kompletní makeup. Ve svých deset letech jsem ji měla za děsnou pipinu, že ani na výletě s bandou malých holčiček se neobejde bez šminek. Stejně tak na vodáckém kurzu si děvčata ráno namalovala oči, pak se párkrát vykotila do vody a hned měla monokly. Tak si to pak upravila, odpoledne se zase padalo a pak znova přelíčit. Nechápavě jsem kroutila hlavou a že jsem celý týden nevzala líčení do ruky, jsem přežila i já, i moje okolí :-D Někdy to totiž není jenom zbytečné, někdy je to vyloženě na škodu.

firefly
527 příspěvků 1.2.13 03:35

Všude s sebou potřebuju mít žiletku a ideálně i pinzetu. Jinak z většiny věcí zvládnu slevit. Jsem ráda, když je možnost umýt si vlasy. A nerada mám zrcátko, to jsem pak zoufalá z toho, co vidím.
Edit: A čištění zubů… Možnost se umýt (klidně i rukama vodou ohřátou na ohni, no, vlastně klidně i studenou).

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 07:56

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:16

Karin
3948 příspěvků 1.2.13 09:52

Miluju extrémní podmínky :-) Rádi cestujeme a párkrát jsme se už ocitli v dobrodružné situaci. Ale já jsem na to vždycky tak trochu připravená, vlastně se na to svým způsobem těším. Ale vlastně to nikdy nebylo dlouhodobé. Těžko si dovedu představit, že bych si třeba týden nemyla vlasy. Samozřejmě, že kdyby se stalo něco nečekaného, tak bych to přežila - ostatně po určitých zkušenostech jsem přesvědčená, že bych přežila cokoliv :D - ale nebylo by mi to zrovna příjemné. Když někam jedeme, jsem schopná přijmout jakékoliv podmínky, ale tekoucí voda je nutnost. Plánovaně bych do míst bez tekoucí vody necestovala. Umýt si vlasy, vyčistit si zuby, opláchnout se, to prostě potřebuju.

Co se týče ladění oblečení - to řeším už při balení, aby se jednotlivé věci k sobě hodily a abych se cítila dobře. (Když vypadám dobře, cítím se dobře) :-) V terénu pak není co řešit.
A líčit se taky nemusím, vystačím si s korektorem, bez toho se neobejdu a naštěstí ani nemusím :-)

Dovedu se hodně omezit a nemám s tím problém, ale při návratu z divočiny se stejně vždycky těším, až si napustím vanu, udělám si peeling, ojedu se epilátorem, vyfénuju si vlasy a namažu se nějakým fajnovým krémem… :D

megisek 1
161 příspěvků 1.2.13 19:54

Cestovat za"nepohodlím" mě láká a když už k němu dojde, tak i moc moc baví. Vždyť pokaždé je to s vědomím, že je to jen na přechodnou dobu:-),takže přežít se to v pohodě dá. Nikdy nedošlo k přespávání venku, ale leckdy i onen přístřešek byl tzv.na hraně. Pro tyto příežitosti vozím z tenké látky jakýsi vak, do kterého si zalezu a cítím se být jakž takž v pohodě.
Když během roku vyřazuji spod. prádlo a trička, tak nevyhazuji, ale schovám právě na cesty, kde pak snadno vyhodím a tím se zbavuji objemu batožiny.
Vlhčené ubrousky všeho druhu jsou k nezaplacení, jejich skutečné množství vozím tajně, manžel nějak neměl pochopení, k čemu jich tolik potřebuji:-)a proběhla redukce i přes mé protesty.
Tak si to cestování krásně a ve zdraví užijte a po návratu dejte vědět.

Adeela
16 příspěvků 1.2.13 22:33

@LadyPapajka To jste dobrá :) Měsíc v Asii a pouze 9kg batoh. To byla ale nějaká Indočína, ne? Myslím tedy Kambodža, Laos, Vietnam.

indyka
625 příspěvků 2.2.13 00:27

Teda dámy, já vás obdivuju. Jsem sice skromná děva, co má ráda přírodu a nedělá jí problém vydržet někde bez šminek a internetu, ale kdybych měla několik týdnů chodit pralesem, tak se asi zblázím, co (kdo) mě tam kde nakazí, sežere, rozláme…brr.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.13 08:05

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:16

yourcandy
477 příspěvků 2.2.13 09:01

Každý rok se s manželem utrhneme od dětí a vyrazíme se stanem do přírody, do skal.Jsou to ty nejlepší dovolené, je Vám znovu dvacet, absolutní relax a člověk úplně omládne. A dá se vystačit opravdu s málem. Já si tedy nikdy neodpustím se namalovat. Nejsem žádná kraslice, ale aspoň trošku, aby se člověk cítil fajn, musím. Stačí vlhčené ubrousky, láhev pitné vody a malá minitaštička se šminky. Co vždy přeženu je oblečení, nakonec využiju jen zlomek toho co sebou beru. Ještě jedna rada : určitě používejte různé spreje a krémy proti hmyzu, dobré oblečení. Já jsem se loni probudila ve stanu a měla na nohách dvě obrovská nateklá rudá kola. Něco mě kouslo..dodnes nevím co a pak jsem 3 neděle brala antibiotika proti borelioze, pořád jsem po nich zvracela a ještě pár měsíců jsem se klepala, jestli ji mám nebo ne. Nakonec jsem jí neměla, uffff.

pixiedixie
48 příspěvků 3.2.13 08:18

Tak já jsem bohužel z vlastní zkušenosti zjistila, že nejhorší při cestování v divočině je, když vám dochází voda… To už je vám pak jedno, že nemáte umyté vlasy nebo toaletní papír. :) Jinak pro mě je základ zubní kartáček, mýdlo a šampon. Líčení v divočině naopak nemám moc ráda. Jednak to nevypadá moc hezky a za druhé se to většinou divně rozmaže.

rice
352 příspěvků 3.2.13 17:27
@yourcandy píše:
Já jsem se loni probudila ve stanu a měla na nohách dvě obrovská nateklá rudá kola. Něco mě kouslo..dodnes nevím co a pak jsem 3 neděle brala antibiotika proti borelioze, pořád jsem po nich zvracela a ještě pár měsíců jsem se klepala, jestli ji mám nebo ne. Nakonec jsem jí neměla, uffff.

:D to je teda pěkný nonsens. Všechno špatně, od začátku do konce. Ale jinak se maluju taky :-) v létě na třítýdenní trek o batozích a stanu jsem si dokonce vezla i dva laky na nehty.

yourcandy
477 příspěvků 3.2.13 20:10

@rice byla to bezvadná dovča, ale ten konec..znám člověka co má po Borelioze trvalé následky (a to kousnula nějaká mochnička [* *]!), tak jsem se bála. Spala jsem oblečená v teplákách ve spacáku, ve stanu, tak jsem nechápala jak jsem k tomu přišla. Koukám, že dostávám červená ramínka, asi za ty šminky. Ale přijde mi normální, když chci na fotkách z dovči vypadat dobře a ne jaka tlama :-)korektor a oči si prostě neodpustím.

rice
352 příspěvků 4.2.13 20:18

Není třeba propadat hysterii kvůli nemoci, která u drtivé většiny lidí proběhne subklinicky (prodělalo jí ve skutečnosti 75% Čechů) a zbytek má možná tak horečku. Následky má jenom promile lidí, a to ještě těch, kteří si léčbu zanedbali. Navíc, brát preventivně antibiotika a ještě takhle neskutečně dlouho? 3 týdny? To je pěknej nápor na játra a ledviny. Navíc když po nich člověk zvrací? Mám takový dojem, že samoléčbou jste si víc ublížila, než pomohla :-)

yourcandy
477 příspěvků 4.2.13 20:46

@rice ..to nebyla samoléčba, to mi nasadil doktor, hned po příjezdu domů, když jsem mu řekla a ukázala co se mi stalo. Když je Vám ouvej, jste ráda, že Vám chce někdo pomoci. Mě se zdá, že tu nemoc dost podceňujete. Už 4 roky pozoruji boj jednoho blízkého člověka s borel. Vyhrát nemůže, následky jsou hrozné, nemoc je totiž nevyléčitelná a napadá nervový systém. Léčba u něj začala druhý týden po kousnutí, takže žádné zanedbání. Musel si najít specialistu na tuto nemoc, léky se sháněly v zahraničí..výsledek nula zlepšení. Z veselého člověka se stala 35kilová troska, která má mimo jiné potíže s i s pitomým polykáním. Raději ať jsou všichni na pozoru, než nad tím mávnout rukou. Může se to stát i Vám..néé, že nééé. Náhoda je blbec.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 20:48

Tak balzam na vlasy je nutnost, at jedete do tropu nebo na severni pol a vlasy se daj prestriknout suchym samponem. ale ladeni funkcniho obleceni mi prijde fakt uz docela uchylny:)))

666mahu
1490 příspěvků 4.2.13 20:54

@rice, nedivím se @yourcandy. Hysterii rozhodně nepropadám, ale veškerý bodavý hmyz nesnáším. Boreliózu jsem neměla od klíštěte, neměla jsem ani viditelné kousnutí (žádnou červěnou skvrnu a nebyla jsem tehdy vůbec v přírodě), ale určitě to bylo od bodavého hmyzu. Borelióza se projevila zánětem žil v jedné noze. Naštěstí lékař okamžitě dobře diagnostikoval (bylo mi tehdy 30 a byla jsem úplně zdravá, se žilami žádné potíže). I když mám nepatrný následek (aspoň doufám, myslím, že v této nemoci je ještě dost neznámých), mám antibiotika stále doma a vozím si je na každou dovolenou. 14 dní se berou na boreliózu běžně a pak se znovu po nějaké době přelečuje další várkou (zřejmě podle výsledků krve). Co je nápor antibiotiky proti třeba takovému ochrnutí. ;-)

eva64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 20:54

Člověk vydrží hodně, když chce, nebo musí. Tu výdrž v sobě pak objevíte.

Moir
2327 příspěvků 4.2.13 21:05
@rice píše:
Není třeba propadat hysterii kvůli nemoci, která u drtivé většiny lidí proběhne subklinicky (prodělalo jí ve skutečnosti 75% Čechů) a zbytek má možná tak horečku. Následky má jenom promile lidí, a to ještě těch, kteří si léčbu zanedbali. Navíc, brát preventivně antibiotika a ještě takhle neskutečně dlouho? 3 týdny? To je pěknej nápor na játra a ledviny. Navíc když po nich člověk zvrací? Mám takový dojem, že samoléčbou jste si víc ublížila, než pomohla :-)

bulshit, borelioza je svinstvo a kvůli ní jsem ochotná brát ATB i při pouhém podezření, v blízkém okolí mám paní, která je po neléčené borelioze v plném invalidním důchodu; ATB se na boreliozu berou i měsíc, i když už je vyzkoušená pulzní léčba 3 cyklů třítabletového Summamedu

@666mahu píše:
@rice, nedivím se @yourcandy. Hysterii rozhodně nepropadám, ale veškerý bodavý hmyz nesnáším. Boreliózu jsem neměla od klíštěte, neměla jsem ani viditelné kousnutí (žádnou červěnou skvrnu a nebyla jsem tehdy vůbec v přírodě), ale určitě to bylo od bodavého hmyzu. Borelióza se projevila zánětem žil v jedné noze. Naštěstí lékař okamžitě dobře diagnostikoval (bylo mi tehdy 30 a byla jsem úplně zdravá, se žilami žádné potíže). I když mám nepatrný následek (aspoň doufám, myslím, že v této nemoci je ještě dost neznámých), mám antibiotika stále doma a vozím si je na každou dovolenou. 14 dní se berou na boreliózu běžně a pak se znovu po nějaké době přelečuje další várkou (zřejmě podle výsledků krve). Co je nápor antibiotiky proti třeba takovému ochrnutí. ;-)

ono vás mohlo kousnout vývojové stadium klíštěte, které vůbec není vidět, v bodavém hmyzu prý není cyklus dost dlouhý na to, aby se borelie vyvinuly; takhle jsem si boreliozu pořídila já

P. S. a deoxymykoin je sice ATB na boreliozu první volby a velmi účinné, ale špatně snášené, takže je možné si u doktora možné zažádat o změnu medikace na něco jiného, co budete snášet lépe

666mahu
1490 příspěvků 4.2.13 21:24

@Moir, bylo to velmi brzy zjara, stalo se to možná první teplejší den, byla jsem tehdy jen doma (a na asfaltu), vůbec zádný styk s jakoukoli přírodou krom vzduchu a mých pokojových květin. O vývojovém stadiu klíštěte jsem slyšela, ale v tomto případě je to asi nesmysl, ani se zvířetem jsem nepřišla do styku. ;-)

Moir
2327 příspěvků 5.2.13 15:40

@666mahu já taky tenkrát ne, byla jsem tenkrát jen v zahradě břevnovského kláštera

Navaa
553 příspěvků 5.2.13 16:22

Byla jsem párkrát v celkem extrémních podmínkách. Absence tekoucí vody, špinavé vlasy a nevyčištěné zuby (buď není čas, nebo jste tak unavení, že to raději vzdáte) není pro mě osobně tak strašná, jako chodit celý den v kraťasech s několikadenním stništěm na nohách. Nohy si nakonec oholím, i když to znamená nechat se sežrat komáry, prodrat houštím k řece a pak balancovat na oslizlých kamenech s žiletkou :-D

DanielaS
5033 příspěvků 5.2.13 16:40

U me se tedy vicedenni putovani kamkoliv poji s tim, ze se nekolikrat denne zapotim. A kdyz se zapotim, utiram si oblicej, a to s zadnymi sminkami porste nemuze dopadnout dobre. Nevim teda, nezkousela jsem to, ale pripada mi to logicke. Navic sminky pres den = neco na odliceni vecer, dalsi lahvicka? A vata nebo ubrousky? Nene, kdepak. Ale mozna, ze ty zhorsene podminky vnimame kazdy jako neco jineho. Moznost myti vlasu pro me znamena sakra luxusni podminky.

http://nighthawknews.files.wordpress.com/…5/africa.jpg

ooola
129 příspěvků 5.2.13 17:20

V úplné divočině jsem ještě nebyla, beru to podle různého táboření, nebo na chatě, kde není voda, nebo v létě festivaly a akce. Aspoň nějakou minimální hygienu provozovat musím - tj vyčistit si zuby, umýt se aspoň vodou z petky nebo vlhčeným ubrouskem a když to trvá déle než pár dní, tak suchý šampon na vlasy (což je mimochodem geniální vynález pro tyhle situace). S takhle osekanou hygienou můžu fungovat celkem dobře, a to i tak, že po návratu domů nutně nemusím hned jako první běžet do sprchy.

Kyttka
77 příspěvků 5.2.13 18:00

Ja mam uchylku. I do hor s pinzetou na trhani oboci. Zvladnu byt nemyta, necesana, nesladena, ale aby nekdo koukal za par dni na muj Breznev (jak moje oboci jednou kdosi laskyplne pojmenoval), tak to v zadnym pripade.
Pinzeta i zrcatko se unese, a aspon je vecer v tabore duvod navic k vtipkovani o mestskych panickach.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek