Doporučte gel na praní jemného a krajkového spodního prádla

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nattoni
2 příspěvky 13.11.17 13:49
Doporučte gel na praní jemného a krajkového spodního prádla

Dobrý den, byla bych ráda za pár doporučení (hypoalergenního) pracího gelu na jemné prádlo a zárověň krajkové prádlo. V obchodních řetězcích jsou v nabídce bohužel samé prášky vyrobené v Polsku, které dle zkušeností neperou. Mám dojem, že dle rad p. Konarovské prát v šamponu spodní prádlo během dnešního každodenního života není dostatečné, jen tak na podprsenky. Tudíž bych byla ráda za Vaše rady a doporučení.
Velice děkuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

Karin
3596 příspěvků 14.11.17 01:06

Že jsem tak smělá (či snad příliš prostá) - od čeho to prádlo perete, že na to nestačí běžný prací prášek? Znáte to - jinak se perou skvrny od nafty, jinak od borůvek…

nattoni
2 příspěvky 14.11.17 10:19

Děkuji za Vaši reakci, jde o to, že jsem chtěla doporučení na kvalitnější prací prášek, než který je v obchodech a drogeriích k dispozici (i DM). Kvalitní prádlo od 2 tis. nahoru bych nerada prala v „běžném pracím prášku“ aby se krajky zničily či prádlo zapralo jak jsem již vyzkoušela u kašmírových svetrů vypraných v Perwolu který je u nás nekvalitní narozdíl od německého. Děkuji

giuliettka
174 příspěvků 14.11.17 15:57

@Karin Ďakujem, ja som sa tak schuti rozrehotala ako už dávno nie.

BarcaAri
530 příspěvků 14.11.17 16:01

@nattoni Ted jsem se fakt hezky pobavila. A vzpomela si na vsechny ty reklamy „bezny praci prostredek X ten na ktery ta reklama byla“.

giuliettka
174 příspěvků 14.11.17 16:07

@BarcaAri :-D

Karin
3596 příspěvků 14.11.17 16:46

Já peru prádlo (i krajkové) v běžném pracím prostředku (což je u nás gelový Persil), bez aviváže (mj. ničí vlákna typu elastan), v pracím pytlíku a na speciální šetrný program (Jemné prádlo/Ruční praní či tak nějak se to jmenuje), samozřejmě bílé/barevné/černé odděleně, a prádlo je spokojené.
Píšete o riziku zaprání, tuším skvrny, tak na rovinu: Krev to chce co nejdřív, pokud možno okamžitě, ručně vyprat ve vlažné (ne teplé!) vodě, případně zkusit peroxid vodíku (ideální první pomoc, když není skvrna rozsáhlá a není možnost hned máchat). Každopádně: podstatné je jednat rychle. Na jiné standardní prádelní skvrny stačí normální vyprání…

No, každopádně jsem si teď vzpomněla, že jsem nedávno slyšela o nějakém obchodě, snad i e-shopu, který nabízí prací prostředky z Německa, z německého trhu, tak jestli se vám osvědčily ty německé produkty, tak zkuste pogooglit…

zelwice
5 příspěvků 15.11.17 11:47
Perwoll/Woolite

Já peru ve výše zmíněném, v sáčku na praní, bez aviváze. Vydrží to, ale zas nečekejte asi, že vám krajkové kalhotky a podprsenky vydrží 10 let, no.

Reklama

Váš příspěvek

Růžově květinový Jared Leto

Americký frontman hudební skupiny 30 Seconds to Mars Jared Leto na... Celý článek

Reklama

Už víte, co si koupíte? Černý pátek je tady a s ním i uragán slev!

Všechny nákupní maniačky, pozor! Největší slevová akce roku je zpět... Celý článek

Poslední článek:
Instagram: Realita vs. Iluze

Autor: Kateřina Hl.

Jestli vám slova jako my story, squad nebo selfie nic neříkají, pak... Celý článek

Reklama