Doporučte gel na praní jemného a krajkového spodního prádla

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nattoni
2 příspěvky 13.11.17 13:49
Doporučte gel na praní jemného a krajkového spodního prádla

Dobrý den, byla bych ráda za pár doporučení (hypoalergenního) pracího gelu na jemné prádlo a zárověň krajkové prádlo. V obchodních řetězcích jsou v nabídce bohužel samé prášky vyrobené v Polsku, které dle zkušeností neperou. Mám dojem, že dle rad p. Konarovské prát v šamponu spodní prádlo během dnešního každodenního života není dostatečné, jen tak na podprsenky. Tudíž bych byla ráda za Vaše rady a doporučení.
Velice děkuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

Karin
3625 příspěvků 14.11.17 01:06

Že jsem tak smělá (či snad příliš prostá) - od čeho to prádlo perete, že na to nestačí běžný prací prášek? Znáte to - jinak se perou skvrny od nafty, jinak od borůvek…

nattoni
2 příspěvky 14.11.17 10:19

Děkuji za Vaši reakci, jde o to, že jsem chtěla doporučení na kvalitnější prací prášek, než který je v obchodech a drogeriích k dispozici (i DM). Kvalitní prádlo od 2 tis. nahoru bych nerada prala v „běžném pracím prášku“ aby se krajky zničily či prádlo zapralo jak jsem již vyzkoušela u kašmírových svetrů vypraných v Perwolu který je u nás nekvalitní narozdíl od německého. Děkuji

giuliettka
644 příspěvků 14.11.17 15:57

@Karin Ďakujem, ja som sa tak schuti rozrehotala ako už dávno nie.

BarcaAri
562 příspěvků 14.11.17 16:01

@nattoni Ted jsem se fakt hezky pobavila. A vzpomela si na vsechny ty reklamy „bezny praci prostredek X ten na ktery ta reklama byla“.

giuliettka
644 příspěvků 14.11.17 16:07

@BarcaAri :-D

Karin
3625 příspěvků 14.11.17 16:46

Já peru prádlo (i krajkové) v běžném pracím prostředku (což je u nás gelový Persil), bez aviváže (mj. ničí vlákna typu elastan), v pracím pytlíku a na speciální šetrný program (Jemné prádlo/Ruční praní či tak nějak se to jmenuje), samozřejmě bílé/barevné/černé odděleně, a prádlo je spokojené.
Píšete o riziku zaprání, tuším skvrny, tak na rovinu: Krev to chce co nejdřív, pokud možno okamžitě, ručně vyprat ve vlažné (ne teplé!) vodě, případně zkusit peroxid vodíku (ideální první pomoc, když není skvrna rozsáhlá a není možnost hned máchat). Každopádně: podstatné je jednat rychle. Na jiné standardní prádelní skvrny stačí normální vyprání…

No, každopádně jsem si teď vzpomněla, že jsem nedávno slyšela o nějakém obchodě, snad i e-shopu, který nabízí prací prostředky z Německa, z německého trhu, tak jestli se vám osvědčily ty německé produkty, tak zkuste pogooglit…

zelwice
7 příspěvků 15.11.17 11:47
Perwoll/Woolite

Já peru ve výše zmíněném, v sáčku na praní, bez aviváze. Vydrží to, ale zas nečekejte asi, že vám krajkové kalhotky a podprsenky vydrží 10 let, no.

xfineryx
2 příspěvky 30.11.17 15:37

Já se řídím radou pí Heleny Konarovské a peru spodní prádlo, na kterém mi opravdu záleží, v dětském šamponu se sníženou pěnivostí (tak ho můžu prát i v pračce). Šampon se dá koupit v drogerii. Pokud si nebudete vědět rady, zkuste obchod Le Chaton v Opletalově ulici v Praze. Nebo jejich webové stránky www.lechaton.cz Rozhodně nepoužívejte aviváž!!! Ničí elastická vlákna.

Reklama

Váš příspěvek

Kabelkám odzvonilo. Nahradí je kufříky D&G?

Nejnovější kufříky kolekce SS 2018 Dolce & Gabbana nepřehlédnete.... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
FASHION STARS NIGHT: Pohádková přehlídka v kostele

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Letos se konal již XIII. ročník projektu Fashion Stars Night a my u... Celý článek

Reklama