Doporučte knihu!

Fotoalbum tématu (138) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ounz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.16 07:33

@continuity takže minimálně do třetího dílu ji mám vystát, jo..sem si říkala jeden (když už sem to koupila) a dost, no ale znam se, budu zvedavá..

Edit:ted sem si přečetla, že to bude pokračovat, no to už je jak hvězdný války..

Příspěvek upraven 26.09.16 v 07:37

Ounz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.16 07:34

@Karoleenah milostný scény mě vždycky akorat otravujou..

Jehelníček
51 příspěvků 26.9.16 07:42

Jacek Dehnel: Lala

Četl někdo?
Je skvělá, doporučuju.

žluťásek
2432 příspěvků 1.10.16 10:23

Ráda bych pozornosti vaší i vašich ratolestí doporučila pár knih, které mě tento týden zaujaly, ačkoliv se nejedná o úplně nejžhavější novinky. Zajímá mě téma 2. světové války v knihách pro děti a tyhle se mi dostaly pod ruku až nyní.

Předně je to Medvěd Wojtek od Monte Casina, ten příběh mě úplně dostal. Jedná se o dětskou knížku napsanou na základě skutečné události, autorem je polský spisovatel Wiesław Antoni Lasocki a protože jsem o medvědovi Wojtkovi dosud nic nevěděla, knížka mě velmi zaujala. Ve zkratce, pro stejné neznalce jako já: Wojtek se jako medvědí mládě dostalo k polské vojenské jednotce, která se za II. světové války zrovna vyskytovala na Blízkém Východě. Stal se miláčkem celé roty, něco mezi dvorním šaškem a hlídacím pejskem, milovník sladkostí a piva, co se chodil v noci tulit k vojákům do stanu. V průběhu války Wojtek zastával důležitou úlohu v bitvě o Monte Casino, kde údajně nosil vojákům v palebné linii dělostřeleckou munici. Po válce se Wojtek spolu s polskými vojáky dostal do Skotska, kde byl na svůj válečný veteránský medvědí důchod umístěn do místní zoologické zahrady.

Knížka je protkaná mnoha vtipnými historkami a zaujme nejen děti, ale (podle sebe soudím vás) i nejednoho dospělého. Navíc v super grafické úpravě, která je nakl. Baobab vlastní.

http://neoluxor.cz/…75150240.jpg

Relexis
215 příspěvků 1.10.16 10:31
@Ounz píše:
@Karoleenah milostný scény mě vždycky akorat otravujou..
:-) :-)
Moje kolegyně kdysi byly zvědavé na těch 50 odstínů šedi. A kromě jedné říkaly, že je to zklamalo.
Přiznám se, že jsem to při debatě a kolování knížky v práci jen prolistovala a čas s tím fakt neztrácela.
žluťásek
2432 příspěvků 1.10.16 10:50

@Relexis Já jsem Padesát odstínů šedi četla a teda naprosto to naplnilo moje očekávání a nevím, co kdo čekal, když pak byl zklamán :) Prostě červená knihovna se spoustou sexu, nic víc, nic míň.

Relexis
215 příspěvků 1.10.16 11:03
@žluťásek píše:
@Relexis Já jsem Padesát odstínů šedi četla a teda naprosto to naplnilo moje očekávání a nevím, co kdo čekal, když pak byl zklamán :) Prostě červená knihovna se spoustou sexu, nic víc, nic míň.

Jasně, já nevím, co kdo čekal. :-) Jakmile bylo oznámeno, že tam jde především o sex, nějak jsem to pustila z hlavy. To už mě (tak asi jednou za půl roku náhodně při hledání jiného programu) dokáže udělat radost spíš film od Pilcherové, kde jsou krásní a bohatí lidi, krásná auta, krásná krajina a všechny problémy se skvěle vyřeší :-).
Jo, musela jsem se zasmát jedné své dost sexuálně vyladěné známé, že si postěžovala, že tam snad prý byly jen náznaky… :-) :-) To ji prý zklamalo :-).

Relexis
215 příspěvků 1.10.16 11:06
@žluťásek píše:

Nečetla jste od Caitlin Moranové „Jak být ženou“? Ta je dost dobrá (tedy dle mého mínění).
Jinak pokud Vám nevadí tykání, raději bych si nechala tykat a tykala. Díky.

žluťásek
2432 příspěvků 1.10.16 11:06

@Relexis No já s jinou erotickou literaturou zkušenost nemám, tohle mě zajímalo čistě z profesního hlediska, tak jsem si to přečetla. Ale popisy pro mě byly dost detailní a číst v metru bych to teda nechtěla :D

žluťásek
2432 příspěvků 1.10.16 12:00

Ještě jeden příspěvek do dětské literatury související s II. sv. válkou.

Kniha Kam zmizela Anna? se mi zalíbila už na první pohled neobvyklým formátem, hezkou grafickou úpravou a pěknými ilustracemi. Ač na první pohled kniha směřuje ku mladším školákům, tematicky se hodí spíše pro čtenáře starší, už trochu znalé české moderní historie.

Hlavním hrdinou je třináctiletý kluk Adam, který se s rodiči bude stěhovat na vesnici v pohraničí. Otec, milovník historie a všeho tajemného, zde koupil zanedbaný starý dům, který byl dlouho opuštěný. Při vyklízení z hlubin pavučin a prachu vytáhnou několik fotografií pěkné dívky a mladého muže a Adam se rozhodne vystopovat, kam ona dívka zmizela a jak do jejího osudu zasáhl poválečný odsun Němců. Na pátrání není sám, postupně mu pomáhají spolužáci, starousedlíci z vesnice, učitelé a další.

Knížka nezachází nijak do hloubky, přeci jen je určená čtenářům kolem 10 let, ale je velmi čtivě a poutavě napsaná, kromě samotného historického pátrání Adam prožívá i běžná drobná dobrodružství s kamarádem, první náznaky lásky ke spolužačce, důležité jsou pěkné vztahy v rodině apod. Pro mladší čtenáře možná bude sympatické, že příběh není nijak dlouhý ani spletitý, víceméně se jedná o knížku na jedno dvě odpoledne.

http://www.databazeknih.cz/…P-295862.jpg

celem
1224 příspěvků 1.10.16 12:47

@žluťásek O dětských knížkách už jsem ztratila přehled, ale zase mě to čeká a těším se. :-)
Letos mi udělalo radost, že znovu vydali knížku Sama mezi indiány (Ettore Biocca). Četla jsem ji ještě za svobodna a když jsem si ji později chtěla koupit, nebyla k sehnání.

žluťásek
2432 příspěvků 4.10.16 18:54

Pod názvem Od žežulky k Mikuláši vyšel nový výbor poezie pro děti z díla Josefa Václava Sládka a to je taková krása. Máte-li rádi kvalitní, trochu staromilské verše, tak byste si ji neměli nechat ujít. V knize se dají najít nejen ty notoricky známé dětské básničky (Křišťálová studánka, Když byl pašík malé sele aj., ale i spousta nádherných balad a skoro tesknivých básní, na podzim jak dělaných.) Knížka je krásně upravená, moc se mi líbí ilustrace i celková grafika.

Gatita
302 příspěvků 5.10.16 15:03

Tak já sem šoupnu pro změnu zas něco pro dospělé na dlouhé podzimní večery.

Hodně se mi líbila švédská detektivka Muž bez psa od H. Nessera - bavilo mě to, dobrý příběh, vykreslené postavy a dokonce tam byl i náznak suchého humoru. Úplně jiné kafe než morbiďárny typu Hypnotizér (i když toho jsem teda taky přečetla až do konce).

A pak jsem rozečetla Hausfrau od Jill Alexander Essbaum, ale teda nevím, no…napsané je to je asi dobře, je poznat, že autorka je básnířka, ale hrdinka mi popravdě trochu leze na nervy a také jsem neměla úplně chuť pitvat se rozervaně v cizích depkách. Ale je to o expatce ve Švýcarsku, tak to třeba zaujme některé místní diskutérky:-)

umad
398 příspěvků 5.10.16 15:35

V souvislosti s novým zpracování atentátu v podobě filmu Anthropoid jsem si vzpomněla na HHHH od Laurenta Bineta. Začla jsem to číst podruhé a je to prostě úžasné. Takže kdo má rád toto téma, tak doporučuju. Je to dojemný, je to místy vtipný, je to historicky poučný, jsem asi ještě nadšenější než když jsem to četla prvně.

Murray
211 příspěvků 5.10.16 16:14

@Gatita Muž bez psa je svělá kníha. Podle mě tedy :-) Moc se mi líbil právě ten humor a i celkově, zápletka, vztahy, postavy.

Já teď dočetla Rybu jménem Ian a líbila se mi taky:
http://www.databazeknih.cz/…m-ian-271134
Dobrý nápad - příběh se odehraje v pár minutách. Dobře seskládaný obrázek jednoho okamžiku viděný z mnoha úhlů a prožitý mnoha postavami tak nějak najednou, což mě až komicky nutilo číst stále dál a dál a jakoby rychleji a rychleji, protože jsem věděla, že už musí být konec a já byla napnutá jak to všechno dopadne. Ale žádná velká dramata, i když… to je vlastně relativní. A vtipné to bylo taky.

AutumnVirus
310 příspěvků 5.10.16 16:41

Já jsem nadšená z podivnosti jménem Bába motyka od Marko Hautala (Finsko). Je to překvapivě jiné, ačkoliv se příběh zpočátku tváří jako další skandinávská detektivka. Ale náročnější na soustředění, protože se střídají části příběhu z různých časových období.

Malvin
309 příspěvků 5.10.16 16:43

Tip na sychravé večery: Věnečky od Blandine Le Callet
http://www.databazeknih.cz/…enecky-44375
Příběh se odehraje během jednoho svatebního dne. Ten je popsán z pohledu devíti postav. Dojmy z jedné události se dozvídáte z pohledu několika různých aktérů, družižky, oddávajícího, ženicha, nevěsty… Příjemně se to četlo.

kerrankin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.16 18:58

Nečetli jste někdo od Nessera ty starší knihy? Tu sérii s insp. Van Veeterenem (dle databaze knih).

kerrankin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.16 19:02

@Malvin Není to moc náročný, složitý? Zaujalo mě to, ale sháním právě něco „pohodlného“ (jako dárek, samozřejmě ;-))

Malvin
309 příspěvků 5.10.16 20:08

@kerrankin Ne, četlo se to dobře. Ale zase to nebyla romantická oddechovka.

coralline
840 příspěvků 6.10.16 15:56

Tohle dobře znám.

kerrankin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.16 14:55

@Malvin Chtěla jsem koupit ty Věnečky a koukám, že už je to starší. Takže jediné místo, kde je mají, je Queershop.cz sekce lesbické knihy… Je k tomu nějaký důvod? Podle popisu to zní neutrálně…

Malvin
309 příspěvků 13.10.16 07:50

@kerrankin Sekce lesbické knihy? teď by tu měl být ten fajny smějící smajlík, co mu padá brada. To skutečně nevím, proč to tam je zařazeno. To bude asi omyl nebo jsou to jiné Věnečky.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.16 18:29

Těm, kdo rádi detektivky, ale severských už jsou přesyceni, doporučím knížky polského autora Zygmunta Miloszewskiho. První kniha Zapletení dobrá, ale v druhé (Zrnko pravdy) je znát už jistá rozepsanost, větší lehkost, čtivost. Navíc se detektivkou prolíná téma vztahu Poláků k Židům, starých vin a křivd, polské prostředí je nám dost blízké a přitom v mnohém značně vzdálené. Musím říct, že se mi to dobře četlo, těším se na další jeho knížky.

laislabonita
152 příspěvků 15.11.16 21:42

Nevim, jestli tu uz nekdo zminil znovuvydani Kundery - Zivot je jinde. Udelalo mi to hroznou radost…Nebot nenechava prekladat sve nove knizky do cestiny a ja uz mam vsechny jeho stare prectene. Po dlouhe dobe jsem se opet poradne zacetla a nenechala knizku v pulce rozectenou…Plus jsem navic teprve ted objevila kouzlo Ivana Klimy skrz Ma vesela jitra a hned jsem zasla do knihovny a vypujcila Soudce z milosti, ktery se my taky moc libi (asi proto, ze mi hodne pripomina prave Kunderu). Navic mam vypujceneho Tulaka po hvezdach od Londona, na ktereho jsem se chystala uz dlouho.

Stránka:  « Předchozí 1 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek