Doporučte knihu!

Fotoalbum tématu (138) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
radmila.k
135 příspěvků 16.11.16 10:34

Pro ty, kdo maji radi S. Kinga doporucuju knihu povidek jeho syna Joe Hilla -Bobby Conroy vstava z mrtvych. Jeste nejsem u konce a jsem nadsena.Ma po otci talent. Presto ho nekopiruje, ma svuj styl.

AidaLaviar
33 příspěvků 3.12.16 11:19

Nečetl někdo poslední dobou velmi dobrou sci-fi? Chci ji jako dárek pro tátu na Vánoce, tak by se hodily dojmy z první ruky od někoho, kdo má podobný vkus. Jeho oblíbenou je Stopařův průvodce, jinak máme doma plné police Asimova, Heinleina, Artura C. Clarka apod. Měla by být vydána 2015 nebo 16, aby nehrozilo, že ji už četl, a aby podle ní nebyl natočený film (ten nejspíš taky viděl). Bez přehnané romantiky a trocha vtipu. Já sice scifi čtu taky, ale žádná pěkná nová mi pod ruku nepřišla (Glukhovského nemusí).

Jindrason
288 příspěvků 5.12.16 10:02

Taky bych něco zajímavého početl. Ale nemám vůbec přehled. Možná bych zkusil pročíst hru o trůny, prý je to mnohem lepší jak film.

Aranel
935 příspěvků 7.12.16 12:58

A co říkáte na Bábovky?

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.16 13:07

@Aranel Nic moc, celou dobu jak jsem to četla jsem přemejšlela, jestli bych taky uměla napsat takovou knížku, dospěla jsem k názoru, že ne (jsem dosti soudná), ale nebavilo mě to, takový klišé jedno za druhým. Koukám, že ani recenze bych psát neměla! Zkrátka kamarádce bych nedoporučila no ;-)

helaF
83 příspěvků 8.12.16 09:17

@Aranel čekala jsem od té knížky trochu víc, když se o ní tolik mluví
můj nový objev je teď Roman Bureš a jeho kniha Propast času. Scifi a historie dohromady. Mám ráda historické romány a v pubertě jsem se vezla na vlně scifi tak mě toto spojení dost baví :) http://www.databazeknih.cz/…-casu-269697

Petrisse
9 příspěvků 8.12.16 15:19
@AidaLaviar píše:
Nečetl někdo poslední dobou velmi dobrou sci-fi? Chci ji jako dárek pro tátu na Vánoce, tak by se hodily dojmy z první ruky od někoho, kdo má podobný vkus. Jeho oblíbenou je Stopařův průvodce, jinak máme doma plné police Asimova, Heinleina, Artura C. Clarka apod. Měla by být vydána 2015 nebo 16, aby nehrozilo, že ji už četl, a aby podle ní nebyl natočený film (ten nejspíš taky viděl). Bez přehnané romantiky a trocha vtipu. Já sice scifi čtu taky, ale žádná pěkná nová mi pod ruku nepřišla (Glukhovského nemusí).

Ahoj, za mě určite silo: http://www.cbdb.cz/…ilo-the-wool , respektive celou trilogii, posledni dil vyšel pres par dny, takze celkove dost novinka :)

Diorisimmo
364 příspěvků 21.2.17 00:43

Ještě jsem ji nečetla, ale už se na ni chystám, jsem moc zvědavá
Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice - Martin Lavay
https://www.knihydobrovsky.cz/…ice-10464790?…

Dalmitka
1699 příspěvků 21.2.17 19:16
@Diorisimmo píše:
Ještě jsem ji nečetla, ale už se na ni chystám, jsem moc zvědavá
Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice - Martin Lavay
https://www.knihydobrovsky.cz/…ice-10464790?…

Tak to aj ja; čítala som o tom celkom dosť a ak vyšlo niečo, čo sa aspoň priblíži k vyriešeniu záhady, vrhnem sa na to. Nevedela som o tej knihe, vďaka za tip.

nonemy
415 příspěvků 1.5.17 10:45

Musím doporučit Budoucnost od Dmitry Glukhovsky. Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla, řadím mezi mou soukromou top 5.
Je to sci-fi, či postapokalyptické drama, trošku ve stylu 1984 od Orwella, či Dívky na klíček od Bacigalupi.
Pokud má tento styl někdo rád, přívítám doporučení na podobné knihy.

Vileminee
39 příspěvků 1.5.17 16:27

Me hrozne bavi knihy Petry Soukupove. Jsou fakt hodne depresivni, ale nesmirne autenticky zobrazuji realitu soucasneho zivota lidi. Nejvic se mi libilo asi Zmizet, ale je to fakt depka. Jinak celkem vsechno.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.17 16:53

@nonemy Hugh Howey Turnus, Silo a teď vyšel Prach. Četla jste?

nonemy
415 příspěvků 1.5.17 19:28

@KoraKora Nečetla, děkuji moc, hned se po nich budu pídit. Když mě některá knížka tak hodně dostane, tak nejsem nějakou dobu schopná číst nic odlišného, resp. si většinou musím dát od čtení pauzu úplně, protože by mě „slabší“ knihy zklamaly.

Chichinka
76 příspěvků 1.5.17 20:09

@nonemy Zkuste i jiné knihy od Glukhovského. Serii Metro a také Soumrak, na které se chystám, protože Budoucnost se mi také líbila.

V podobném duchu je i Příběh služebnice od Margaret Atwoodové, která je mojí srdcovkou. Dále zkuste kouknout od této autorky na knihu Přežívá nejsmutnější.

Potom Ready Player One od Ernesta Klina.

Četla jste 451 stupnů Fahrenheita? :-)

nonemy
415 příspěvků 1.5.17 20:38

@Chichinka Nic z toho jsem nečetla a už jsem si vše poznačila. Také moc děkuji!

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.17 20:42

@nonemy Metro je super, všechny tři díly. Ještě moje nejoblíbenější postapokalyptická - Svědectví od Kinga. Nebo Přechod od Cronina.

Qwertyl
333 příspěvků 1.5.17 20:51

Pokud to tu ještě nebylo, pak Muž jménem Ove od Fredrika Backmana.

nonemy
415 příspěvků 2.5.17 06:53

@KoraKora Kinga mám také hodně ráda, hlavně To. Svědectví jsem nečetla a přiznám se, že jsem ani nevěděla, že nepíše jen horory.

Mischa88
227 příspěvků 2.5.17 07:07

@MP Ava Zkuste ostrov entry od Petera Maye. Je to sice detektivka, ale splňuje vše zmíněné.

CandyKendall
1177 příspěvků 7.5.17 15:17

@Chichinka Také moc děkuji za tipy, Příběh služebnice je moje srdcovka a 451 stupňů Fahrenheita mě taky dost chytlo, takže jste pro mě důvěryhodná osoba :)
Už jste viděla seriálovou adaptaci Příběhu služebnice? Je to teď nové, zatím vyšly čtyři díly, a mně osobně se to zatím zdá celkem vydařené!

Ailouropardalis
64 příspěvků 7.5.17 16:28

@CandyKendall @nonemy Když máte ráda Glukhovského, klidně bych zůstala v Rusku a zkusila něco od Lukjaněnka, série o Hlídce je taky dost pochmurná a celkově se mi moc líbila. Pak mě napadá ještě Den Trifidů (John Wyndham), Levá ruka tmy (Ursula Le Guin), Muž z vysokého zámku (P. K. Dick), cokoli od Kurta Vonneguta nebo z úplně jiného soudku ale na podobný styl Neopouštěj mě (Kazuo Ishiguro).

Majka22
332 příspěvků 7.5.17 19:04

Kdo jste viděli seriál The Fall s Andersonovou v hlavní roli:
http://www.edna.cz/the-fall/
Mohli byste prosím doporučit obdobnou knihu? Mimo Nesba a The Killing. Děkuju.

nonemy
415 příspěvků 7.5.17 22:07

@Ailouropardalis Děkuji, každé doporučení vítám a značím si.

Chichinka
76 příspěvků 8.5.17 11:42

@CandyKendall Děkuji za tip. O seriálové adaptaci vím, ale ještě jsem neměla odvahu se podívat. Velmi mě totiž zklamala filmová verze z roku 1990 s Natashou Richardson, neviděla jste?

Jako6
365 příspěvků 1 inzerát 5.7.17 10:43

Cizinec přichází od Waltariho - už dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu

Stránka:  « Předchozí 1 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek