Doporučte knihu!

Fotoalbum tématu (106) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Sheba
393 příspěvků 16.8.21 14:17

@MP blanka Máte pravdu, v knihobudce se občas dá najít dobrá kniha. Já tam našla knihu Šikmý kostel, na kterou jsem byla v knihovně 21.v pořadí rezervace. Knihu asi někdo četl u vody, protože má vlhkem mírně zvlněné listy, ale jinak je v pořádku.

bao-baba
1958 příspěvků 16.8.21 18:29

@MP blanka V té povinné školní četbě byly vůbec knihy, na které byli žáci ještě nedostatečně otlučení životem, aby je mohli ocenit.

ertz
1021 příspěvků 16.8.21 19:18

@MP blanka To byla moje oblíbená kniha, myslím, že ji ještě někde máme doma. Když jsem ji četla, zrovna byl v televizi seriál Dva roky prázdnin. Už jsem to tu zmiňovala, že mi to připomněla ta písnička Santiano/ Vzhůru na palubu… Musím si to znovu přečíst.
Teď mám dlouho rozečtenou knížku o Churchillově manželce, ale je to nudně psané, takže jsem to proložila jedním Vondruškou a detektivkou z Berlína za nacistů.

if5
499 příspěvků 16.8.21 20:18

@ertz Kterou? Některý Volker Kutscher? Sbírám odvahu pustit se do těch tlustospisů.

ertz
1021 příspěvků 18.8.21 07:08

@if5 Hitlerovi nepřátelé. Trochu mi připomíná Galbraitha /Volání kukačky. Ale není tak drastická jako ty další díly a je tenčí. Jen musím říct, že já detektivky moc nečtu, nemám ráda ty detailní popisy zločinů a moc krve. To mi někdy přijde až psychopatické. Takže tahle kniha mi vyhovovala jen těmi náznaky, atmosférou a jazykově se mi taky líbí. Vypadá to, že bude víc dílů. Půjčil si ji manžel, rozečtenou ji položil na stůl a já jsem jen nakoukla - a během dvou dnů přečetla. https://argo.cz/…i-nepratele/

Dalmitka
1859 příspěvků 18.8.21 14:53

Počula som v rádiu ukážku - tak som si v knižnici požičala knihu od Petra Štrelingera o Martinovi Kukučínovi; nič pre skoro všetky z vás - tipujem; nič v zlom; a výsledok? Stratila som všetky ilúzie o Martinovi Kukučínovi; možno bol veľký spisovateľ; ale podľa mňa nanič človek a absolútne!!! nanič manžel. Ešte raz pardon - pre vás tu je to terra inkognita, ale musela som to napísať; ďalšia modla zrútená. Potvrdzuje sa mi predpoklad, že môžeš mať štartovaciu čiaru akokoľvek perfektnú - natrafíš na nevhodného človeka - a skončíš na absolútnom dne - chudák jeho žena Perica. Pardon, je to slovenská téma, ale dosť ma to vzalo.

MP blanka
2937 příspěvků 18.8.21 16:30

@Dalmitka - tak a teraz ste ma navnadila! Martin Kukučín, niečo ako slovenský národný poklad, ma na českej ZDŠ - okrem nejakých úryvkov v rámci poznávania slovenského jazyka - ako povinné čítanie minul, ale na stará kolena som niečo z toho dobehla dobrovoľne, a jeho štýl písania mi vcelku sadol, samozrejme s vedomím, v ktorej dobe tvoril. Ale o jeho živote viem iba základné reálie. A hneď sa idem pozrieť do knižnice na tú knižku čo spomínate!

PS -a už som nakukla do online nšej knižnice, a tohto autora tam nemajú. Škoda.

Dalmitka
1859 příspěvků 18.8.21 17:21

@MP blanka - Štrelinger tú knihu písal ešte pred revolúciou a štýl písania je poplatný dobe; paradoxom je, že to má byť kniha oslavujúca M. K. Nie je mi celkom jasné, či si vôbec uvedomil /Štrel./, čo vlastne prezrádza svojím písaním; každopádne - ešte raz - osud Perice Bencúrovej /bohatej aristokratky z Braču/, ktorá sa dala oblbnúť sedliakom z Oravy je tak nekonečne smutný, že by mohol byť výstrahou; ale obávam sa, že každý svojho šťastia strojcom.

ertz
1021 příspěvků 18.8.21 19:38

@Dalmitka Vy jste tu kdysi použila rčení, které se mi moc líbilo - ve smyslu " když leží h…o na stole, cítí se jako delikatesa", bylo to slovensko - německy. Nemohla byste mi to znovu napsat? Moc se mi to líbilo a nejsem zaboha schopná si vzpomenout.

Dalmitka
1859 příspěvků 18.8.21 19:47

@ertz - žeby to bolo: „keď sa dostane h…o na kredenc, myslí si, že je bekeraj“? /smajlík/

ertz
1021 příspěvků 18.8.21 19:49

@Dalmitka Ano, to je ono, píšu si to a děkuji :-)

MP blanka
2937 příspěvků 9.9.21 20:18

@Dalmitka : Počula som v rádiu ukážku - tak som si v knižnici požičala knihu od Petra Štrelingera o Martinovi Kukučínovi; nič pre skoro všetky z vás - tipujem; nič v zlom; a výsledok? Stratila som všetky ilúzie o Martinovi Kukučínovi; možno bol veľký spisovateľ; ale podľa mňa nanič človek a absolútne!!! nanič manžel. Ešte raz pardon - pre vás tu je to terra inkognita, ale musela som to napísať; ďalšia modla zrútená. Potvrdzuje sa mi predpoklad, že môžeš mať štartovaciu čiaru akokoľvek perfektnú - natrafíš na nevhodného človeka - a skončíš na absolútnom dne - chudák jeho žena Perica. Pardon, je to slovenská téma, ale dosť ma to vzalo.

Spomenula som si na vás, keď som videla náhrobok na Národnom cintoríne v Martine, kde je pochovaný Martin Kukučín a… manželka. Ani meno jej tam nenapísali!

Dalmitka
1859 příspěvků 10.9.21 07:45

@MP blanka - presne ten istý príspevok o martinskom cintoríne som včera videla - a aj tento náhrobok - nemám slov, fakt. To už nikomu nestála ani za uvedenie mena a rokov narodenia a úmrtia; ako som predtým napísala - veľmi nešťastný a smutný osud.

Stránka:  « Předchozí 1 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek