Doporučte pračku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Liesel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 14:51

Každopádně je lepší volit lehce předimenzovanou pračku, hlavně u ždímání. Pokud se ždímá běžně na 1000 je blbost kupovat stejný počet otáček, protože pračka jede nadoraz, pokud má vyšší možnost otáček, nevyužívá se plný výkon a tím pádem šetříte motor, tzn. delší životnost. Ovšem vše může být pouze teorie, pokud se narazí na nepovedený kus.

Judith11
1168 příspěvků 6.11.14 15:12

@bertulka, zapomněla jsem ještě zmínit velikost bubnu. Mám pračku na 8 kg a jsem za to fakt ráda. Deky, bundy, přikrývky z dutého vlákna…toto není problém.

A nezmínila jsem „chytré funkce“, ale to už asi má dnes snad každá pračka. Takže není potřeba zapínat něco jako „poloviční náplň“, pračka si zváží, kolik prádla do ní přišlo, tudíž i při té velikosti bubnu není problém se spotřebou vody a energie.

Barbuchaa
219 příspěvků 6.11.14 15:37

Na své pračce oceňuji odložený start, možnost zkrátit si prací cyklus na polovinu času (využívám u většiny běžného prádla, za hodinu dopráno), funkci „spin“ (pouze otáčky - hodí se po ručním praní) a „rychlopraní“ (program na 15 minut), když člověk potřebuje něco jenom rychle přemáchnout. Program na sportovní prádlo a vlnu už beru jako samozřejmost. Mám malou Siemens, to tu ještě nikdo nezmiňoval, a zatím teda dobrý, jsem s ní moc spokojená, o když po prvním roce užívání těžko hodnotit výdrž.

goldfischlein
49 příspěvků 6.11.14 15:45

Taky mám doma čtyři roky siemens a jsem spokojená. Umí všechno, co potřebuji.

Tebah
4257 příspěvků 6.11.14 16:41

@Schatz Proč zrovna displej, vždyť to není až tak namáhaná součást? Pračku mám tři roky, zatím všechno v pohodě a doufám, že ještě pár let vydrží.

@Mylady2 @ionicera V čem je Miele lepší? Zajímalo by mě srovnání s ostatními značkami a jestli fakt má smysl si připlatit. Díky.

Tebah
4257 příspěvků 6.11.14 16:43

@bestia S tou myčkou to znám, ale tam přece jenom můžete skládat nádobí víc do prostoru, to u sušáku úplně nejde. Navíc teda já rozmařile věším prádlo přes dvě šňůry, aby líp schnulo :-)

MP_kosatka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 17:20

Pro me jsou naprosto nejdulezitejsi dve funkce odlozeny start a vysoky pocet otacek. Jinak samozrejme davkovani vody podle vahy, ale to uz snad maji dneska vsechny pracky… Jinak mam Indesit a pere dobre.

Schatz
82 příspěvků 6.11.14 17:31
@Tebah píše:
@Schatz Proč zrovna displej, vždyť to není až tak namáhaná součást? Pračku mám tři roky, zatím všechno v pohodě a doufám, že ještě pár let vydrží.

Kazí se tam právě ta elektronika uvnitř…Příbuzní si koupili pračku LG, a zanedlouho se jim právě elektronika(vč. displeje) porouchala. Mně se pračky LG líbí, uvažovala jsem o pořízení, páč vyrábějí pračku i v černé barvě, která by se mi moc hodila. Na férovku jsem se zeptala pár prodejců praček, jestli by byla LG dobrá volba, a taktně mi naznačili, že jsou na pračky lepší značky…
Nicméně, třeba budete mít štěstí (aneb Vám do pračky nedali „kurvítko“) a budete prát spokojeně mnoho let :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 6.11.14 17:33

@Schatz No vidíte to, a v posledním testu praček v dTestu (srpen myslím?) zrovna jako nejlepší vyšla LG. :) A pak se v tom zorientujte…

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 17:34

@Tebah Nedokážu říct, v čem je Miele lepší, protože jsem nikdy jinou značku pračky neměla. Ale mám ji už osm let, tehdy jsem kupovala nejdražší dostupný model (stála - pánbůh netrestej - asi padesát tisíc). Nikdy neměla žádnou závadu, umí vysoký počet otáček, takže prádlo z ní leze polosuché a v sušičce se dosuší za půl hodiny (dávám žehlící program), při odstřeďování stojí jako přibitá, i po tak dlouhé době používání nesmrdí, když jsem volala na servis s dotazem, jestli můžu dávkovací šuplík mýt v myčce, mohli se ochotou přetrhnout (a pak mi ještě poslali mailem podrobný rozbor mého dotazu)… prostě nemám důvod měnit lokál.
Mám dojem, že tehdy se říkalo, že Miele má jako jediná voštinový buben, který je šetrný k prádlu, ale myslím, že to je dnes už celkem běžné. Rodiče mají AEG také dlouho a taky jsou spokojení.

Edit: šla jsem se podívat na záručák a mám ji už devět let, bez závad.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 17:59

Vsem dekuji za informace, urcite si z nich vezmu nejakou inspiraci. Prekvapilo me, jak zduraznujete vysoky pocet otacek. Ja se priznam, ze temer u vsech programu otacky snizuji z 1200 na 900. Vyzdimane mne pradlo prijde dostatecne, jestli dele schne, to mne nevadi, misto na to mam. Mela jsem dojem, ze tim vic pradlo setrim, je mene pomackane a jeste setrim energii, tak ted nevim… A co parni pracky? Mate nekdo zkusenost?

Karakas
343 příspěvků 6.11.14 19:54

@catherinne jo, skonci. Resp. vypipa se a je konec (ma dva pipaci cykly), ze se uplne vypne, vubec nesviti ani pri otevreni dvirek. U moji to jde vypnout, mozno najit v navodu.

Ja hlasuju taky za BOSCH, ale ty rady s energetickou spotrebou A++. Taky se mi u nich libi moznost zkraceni cyklu a u me jeste, ze je na 9 kg pradla. A nema cudliky na stlaceni, ale jen na dotek. Ted jsem si k ni objednala susicku. Tesim tesim. Paradoxne ji ale potrebuju jen v lete a pak na perovy veci. Cistirna se v tomhle prodrazi:-(

Karakas
343 příspěvků 6.11.14 19:57

Jo a strasne jsem se zklamala v Siemens. Vydrzela pouhych 6 let, a to byl tenkrat ten nejlepsi a nejdrazsi model podle hodnoceni. A taky se nejak dacaly delat dirky v trickach. Nevim ci to bylo prackou nebo trickama.

Muj BOSCH ma 1600 otacek, lozni pradlo je hned suche.

Moir
2285 příspěvků 6.11.14 19:59
@bertulka píše:
Vsem dekuji za informace, urcite si z nich vezmu nejakou inspiraci. Prekvapilo me, jak zduraznujete vysoky pocet otacek. Ja se priznam, ze temer u vsech programu otacky snizuji z 1200 na 900.

Já měla tři roky pračku s maximálně 800 otáček a bylo to po vyždímání strašně mokré, v malém bytě schnulo v zimě strašně dlouho, takže si na vyšší otáčky potrpím.

top topic
967 příspěvků 6.11.14 20:09

Mame uz asi 10 let Electrolux. V te dobe to byl snad jejich nejdrazsi model, cca 20 tis. Letos jsme ji nechali opravovat uz dvakrat.

Vetsinu pradla nechavam zdimat na 1000 otacek, pak uz mi to prijde dost zmuchlane. Rucniky a uterky necham klidne na 1300.

Mne by zajimalo, jestli tu nekdo ma kombinovanou pracku se susickou a spokojenost. Na obe masiny nemame prostor.

Jordaan
8825 příspěvků 6.11.14 20:22

@bertulka

v Nemecku tvrdi prodavaci svorne, ze nejlepsi je Miele. Jako financne priznivejsi alternativa pak Bosch nebo Siemens (Bosch a Siemens jsou jedna firma a ty pristroje jsou identicke). Slysela jsem to v nekolika (sobe konkurujicich) obchodech. Se znackou Bosch mam jednoznacne pozitivni zkusenost.

odianis
139 příspěvků 6.11.14 20:59

Připojuji se k těm, kdo mají dobrou zkušenost s AEG. Vlatním již tři roky pračku AEG Lavamat (a stejnou dobu i sušičku AEG Lavatherm) a nemohu naprosto nic vytknout.

anahir
116 příspěvků 6.11.14 21:22

Taky mám AEG Lavamat, asi 5 let. Na 7 kilo. Spokojenost. Já teda osobně hodně využívám odložený start, mít pračku bez něj, vadilo by mi to hodně.
Navíc je hodně tichá při praní, slyšet je jen nějaké to plesknutí prádla a to musím být přímo u ní.

Jinak otáčky dávám vždy ty nejvyšší a prádlo zničené není. Ony ty vyšší otáčky pouze více přitisknou prádlo odstředivou silou ke stěně bubnu, takže k žádnému ničení nedochází - žádně kroucení nebo drhnutí - nic co by prádlo ničilo.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.14 11:06

@Tebah Naprostý souhlas s Lolou. Pračku mám 11 let a ani jsem nekupovala ten nejdražší model, stála mě asi 35 tisíc. A mám porovnání s jinými pračkami- jak u sebe tak u rodičů, tchýně, kamarádek. U jiné pračky jsem vytahovala prádlo špatně vyždímané, byly hlučné, poruchové, jedna mi tancovala po kuchyni. Někdy se tam i nedokázal rozpustit prášek.

Milli
2524 příspěvků 7.11.14 14:37
@Moir píše:
Mám dva roky Beko, jsem naprosto spokojená, program ruční praní, na vlnu, přeprání rychlé, všechny možné varianty, skoro u všech programů jde změnit teplota i síla odstředění, přidat máchání atd, odložený start…

Taky tak, hlavně ten odložený start je fajn.
Ještě dodám, že mi vyhovuje „Pet“ program na chlupy z mazlíků. O pejska jsme bohužel před týdnem přišli, ale program opravdu fungoval výborně.

opal_k
131 příspěvků 7.11.14 14:52

@catherinne: Boschku, co pípe, mám doma taky a taky mě to štve. Vypnout to lze snížením hlasitosti pípání na minimum, což je někde v návodu. Ovšem v české verzi je to poněkud nesrozumitelné kvůli špatné reprodukci obrázků, takže jsem šla podle anglické. Kdyby se vám to nepovedlo, napište do SZ a já to někde najdu…

opal_k
131 příspěvků 7.11.14 14:59

@top topic : Ano, mám kombinovanou pračku a sušičku, už druhou - první byla Electrolux a sloužila cca 12 let, teď 2 roky Bosch (nějaký model co suší bez vody, což sice vypadá jako samozřejmost, ale mně dost zarazilo, jak velká je u jiných sušiček spotřeba vody. Na sušení. Oxymoron??). Odděleně bych to radši, ale lepší takhle než vůbec. Je nás doma pět, a řešit (mimo sezónu sušení venku) ty desítky ponožek a spoďárů týdne někde po topení je dost otravné, a pokud se ještě netopí a venku je hnusně, dřív to zasmrádne než uschne. Takže za mne určitě ano. Jen je třeba trochu myslet na posloupnost akcí - když se suší první dávka, nepere se druhá atd. Jako bonus to dobře odstraňuje třeba cucky od zapomenutého kapesníčku z prádla nebo narovnává „moc vyždímané“ prádlo. Jo a ne, neprodávám sušičky ;-)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 7.11.14 15:08

@opal_k jj to odchlupatění/odpapírkovatění prádla je úžasný, moc příjemně mě to po pořízení sušičky překvapilo
na druhou stranu, takové ty tahavé věci nejspíš z viskozy (?) se kolikrát v sušičce smrsknou na polovic a ne vždycky to jde zas " zvětšit ":-)

dost_bot
2071 příspěvků 7.11.14 15:11

Mám pár let AEG a naprostá spokojenost, a potom mám novější Bosch, a ta mě trochu drásá - je už tak chytrá a plná funkcí, že na 90st. pere jen jeden program, a to dost krátce, a s ostatními nelze nijak zvlášť přepínat. Např, když chci další máchání, tak prostě jede celý máchací cyklus, nelze to nechat přemáchat jen jednou. A tak…

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 7.11.14 15:18

@dost_bot jj to je přesně to, po čem bych šla já, i když nevím jestli taková pračka je v současnosti na trhu - chtěla bych si prostě sestavit vlastní program, z těch snad dvaceti co tam jsou mi většina nevyhovuje (např. třicetiminutový program by byl bezva, ale ne na 30 °C, aspoň na 40), zato mi chybí možnost přidat předpírku i jinam než před vyvářku, nebo naopak vyprat krátce na 90, ne celý tříhodinový program kdy se to prádlo v horké vodě válí snad dvě hodiny atd…
zas jeden spotřebič který vymýšlel chlap;-)
jo edit: mám tu výše zmiňovanou whirpoolku s lagricovýma čudlíkama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek