Dress code na svatbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Karin
3950 příspěvků 9.2.12 08:58

Můj osobní názor je, že pokud jsou ti lidé (o kterých je řeč v úvodním příspěvku) zvyklí se slavnostně oblékat do nevkusných „polyesterových kostýmků na gumu,“ tak si absolutně nedovedu představit, že takové příbuzenstvo před svatbou obcházím a učím je se pěkně obléknout nebo se snažím jim vysvětlit, co je to vkusné oblečení na svatbu. Před svatbou má člověk (nevěsta) tolik jiných starostí, že nevím, kde bych ještě vzala čas na tohle, protože to by nejspíš byla časově i jinak nesmírně náročná věc… Myslím, že by mě buď odbyli, že vědí, co se sluší, nebo by nepochopili, co po nich chci, nebo by se jich to dotklo… Já osobně jsem se to snažila na svatbě spíš neřešit, prostě každý jde sám za sebe, každý prezentuje v první řadě sebe sama, a pokud se chce někdo prezentovat jako člověk bez vkusu, tak proč mně by z toho měla bolet hlava… ? Já mám svoji rodinu ráda bez ohledu na to, co mají na sobě (nechtěla bych jim nějak dávat najevo, že se neumějí slušně obléknout), a koho ráda nemám, u toho je mi jedno, co má na sobě. Na svatbě mě mnohem víc sraly úplně jiné věci než oblečení. Nejhorší není, když se člověk neumí oblíknout, ale když se neumí chovat.

hedvika
275 příspěvků 9.2.12 10:14

jak vlastně takový polyesterový kostýmek na gumu vypadá, nemuzu si pod tím nic predstavit, jakoze ta sukne je v pase na gumu?

zoufalanevesta
51 příspěvků 9.2.12 11:05
http://www.nadmerne-velikosti-xxl.cz/…kne-xxl.html Něco takového.
Prosazovat něco jako dress code na mé svatbě je sisyfofská práce. Budu jen doufat, že tetičky nad padesát let nedorazí v krátké sukénce a rozverném úplém tričenku (nějaký ten špíček už mají) s hlubokým výstřihem. Vkusné oblečení adekvátní k věku je totiž velmi relativní pojem. Jaké zklamání celé rodiny, že jsem si vybrala „take chuďunke šaty, nevěsta musi byť přece nazdobena!“ Teď jim ještě diktovat, co si mají vzít oni. Problém je, že kdybych to dělala citlivě a nenápadně, nepochopí to a nedocvakne jim to. A kdybych to řekla explicitně, tak sice pochopí, co po nich chci, ale zase se urazí, protože ješitnost a hrdost jim vskutku nechybí. Ale co, snažím se to brát pozitivně: aspoň budu o to hezčí nevěsta, jednooký mezi slepými král. :-)
Osobně se spíš děsím, že se tam všichni sperou jako ta hovada a zhádají se. Ale co si počít, když se rodina neumí chovat a pod přívalem alkoholu si začnou vyčítat sto let staré křivdy :-( Takže za daných okolností bych spíš potřebovala jim vštípit etiketu a společenské (nebo alespoň slušné) chování, dress code je v tomto případě druhořadý…
anicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 11:33
@zoufalanevesta - ake budes mat saty? :-) A jak to citam, tak som fakt rada, ze budeme mat malu svadbu (rodicia, surodenci a kazdy 2 najblizsich priatelov), a potom par dni po svadbe oslavu, kam mozu prist vsetci, bude tam nejake vino a kolaciky, ale nebude to nic oficialne. Nevidim dovod, preco pozyvat tety a ujov, ktorych sme uz rok, pripadne dlhsie nevideli, nemame si aj tak moc co povedat, a neposlu ani pohladnicu na Vianoce… Jo, viem, rodina, ale bude to nasa svadba, tak sa na to vsetko mozeme s cistym svedomim vybodnut 8-)
Kralovna Bitche
382 příspěvků 9.2.12 11:49
No, Zoufalá nevěsto, já to mám dosti podobné, s těmi šaty. Naštěstí ale většina rodiny mé rozhodnutí respektuje. Znají mě a ví v jaké společnosti jsem vyrostla. Je tam ale pár lidí, kterým prostě stále nevím, jak to podat.

Chceme taky malou svatbu, ale problém je, že já i přítel máme čtyři sourozence a všichni už jsou vdaní a ženatí a mají děti. Zkrátka a dobře, jenom nejbližší rodina nám dá dohromady 30 lidí :-)

A s tím názorem na šaty… nejvíc mě teď dostala kolegyně v práci, když se mě ptala, jak to budeme mít. Tak jsem jí prozradila, že to budou vpodstatě letní šaty. Cituji: „Aha, takže ty nechceš nic pěkného?“

Chápete to?

Ona se vdávala v korzetu a šlehačce a měli svíčkovou a šunkovou rolku s křenem. A měla melír, samozřejmě.

A jak budou ty moje „hnusné“ šaty vypadat? Nějak takhle , je to asi to nejpodobnější, co jsem našla. Budou dlouhé a bude tam pár věcí jinak, ale jinak to docela sedí.
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 11:58

Kralovna Bitche tie „hnusné“ šaty su nádherne. :)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 12:13

Kralovna Bitche: nic si z toho nedelejte a nenechte se rozhodit, ja se taky vdavala bez meliru, rolky, slehacky a podobnych p…in a bylo to moc hezke. Mela jsem na sobe letni hedvabne saty lehce pod kolena, naprosto jednoducheho strihu a citila jsem se bezvadne. Ona spousta lidi rada keca jinym do zivota a nechape, kdyz nekdo ma jiny nazor, ale to neni Vas problem - udelejte to tak jak chcete. Moc nechapu, proc mate problem nekterym lidem rict, jak se chcete vdavat. Za jedno jim to rikat nemusite, kdyz prijdou na svatbu, tak Vas uvidi a nemusi to vedet predem. Za druhe se vdavate Vy a kdyz se jim to nelibi, tak je to jejich salek kavy. Takze go for it :-))

Kralovna Bitche
382 příspěvků 9.2.12 12:27
OT: Se stejnou kolegyní přidám ještě jednu historku. Manžel mojí sestry je z Konga, a je to (jaké překvapení) černoch.

Když se to dozvěděla, tak se mě s vážnou tváří zeptala, jak to tu moji sestru napadlo, vzít si černocha…
Jak asi, potkali se, zamilovali, dali dohromady a nakonec vzali… nevím, jak si to představuje. Jako, že někde viděla fotku Willa Smithe a rozhodla se, že jednoho takového musí taky mít? A šla na lov?

:-D
hedvika
275 příspěvků 9.2.12 12:28

Kralovna Bitche: tak ty jsou skvělé, něco takového by se mi taky líbilo!

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 12:48
Je to fakt, že jestli někde pořád tvrdě fungujou stereotypy, tak je to svatba. Moje mamka, když se po druhé vdávala, tak měla světle zelené šaty, takže si pak nad fotkami užila plno komentářů jako Esmeralda a podobně.
Šaty byly dlouhé, asi jako tyhle a v téhle barvě:
http://www.temptalia.com/…_prom006.jpg přes ně byla ve stejné barvě krajková tunika jako takhle, jen s krátkým rukávem a vypadalo to moc pěkně a neotřele:) 
zoufalanevesta
51 příspěvků 9.2.12 12:50
Šaty budu mít něco jako antické, ale ne úplně, protože se nerozšiřují už pod prsy, ale zhruba u spodku hrudníku. Jsou hladké, vzdušné, dost jemné, bílé, zdobení je vytvořeno jen překřížením látky na prsou. A jsou na jedno rameno. Žádná prudká originalita, ale jediné, v nichž jsem se sama sobě líbila…
Příbuzné mám ráda, oni mají rádi mě, na mou svatbu se ohromně těší, jsou to hodní lidé, chci je mít na svatbě, ale alkohol je prostě a zkátka problém, který všechno vyhrotí. Ale promlouvat s někým o tom, že když je ožralý, že se neumí chovat, to už snad raději budu poučovat o tom oblečení. No ano, nemuseli jsme je zvát, ale do toho jsem příteli kecat nechtěla, je to jeho část rodiny. A co se týče mé části? Nevím, jak bych jim to vysvětlila. Že tam budu mít kvantum kamarádů, ale je nepozvu?
A jejich oblékaní - nechci působit povýšeně, ale tam, kde se oni pohybují a kde žijí a pracují, je tohle prostě standard a hezky se obléci si představují podstatně jinak než jednoduchý světlý kostýmek a decentní doplňky.
Ty svatební šaty od Královny jsou prostě skvostné.
PS. Melír nemám, vlasy budu mít rozpuštěné a jen mírně navlněné, žádné drdóly, ani zkulmované pramínky. A nechci mít závoj, jen kytku ve vlasech. Absence závoje bude jen těžko zkousnuta.
Taky Vám do toho všichni tak kecají?
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 13:12

Presne jak pise Lama z Lana, svatba je z nejakeho zahadneho duvodu prilezitost, kdy maji najednou vsichni plnou hubu tradic a toho „jak se to dela“ a jsou presvedceni, ze jejich verze je ta jedina spravna. Myslim, ze jedina moznost jak tomu uniknout je presne si rozmyslet, co skutecne chci a co se mi skutecne libi a pak to proste dotahnout do konce bez ohledu na to, co rika kdejaka kolegyne nebo pribuzna. Oni to castecne mysli dobre, ale proste do toho nemaji co kecat. Normalne bych jim vsechno odkejvala a udelala si to po svem. Kdyz jste dospela natolik, aby jste se vdala, tak byste mela byt schopna si tu svatbu udelat po svem, je to konec koncu Vase rozhodnuti vdat se a ne jejich.

zoufalanevesta
51 příspěvků 9.2.12 13:23

Jako jasně, nějaký asertivní postoj už jsem k tomu zaujala, jinak bych byla úplně ve vleku, musela jsem si dupnout s hostinou a s tím, kde to bude probíhat. (A proč tak daleko, udělej to naproti v hospodě) A že to bylo keců, kdyby to aspoň byly nějaké konstruktivní připomínky, ale to jsou jen argumenty typu: „A proč nechceš máslový dort? Já neznám jiný než máslový, Majka od susedky tez mela maslovy a jaky fajny. Proč si vymýšlíš furt něco extra? A proč nechceš šunkové rolky, vždyť to měla i Majka, každy to má.“ To prostě nejsou věcné komentáře, to je strach z neznámého a z odlišného…

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 13:34

Skoro se nabizi otazka kdo tu svatbu plati? Chapu, ze jestli porad bydlite u rodicu nebo nekde hodne blizko a casto je vidate, tak ze je asi tezke z toho nezesilet. Nebylo by mozne je (nebo treba jen maminku) nejak zdvorile, ale durazne poprosit, zda by Vam proste nemohli duverovat a drzeli se zpatky? S tim, ze jsou srdecne zvani, ale ze si nemusi delat starosti s organizaci, protoze Vy to mate pevne v ruce?

anicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 13:35
No, s vetou „takto sa to robi“ by som niekedy svoje okolie poslala najradsej niekam…hoodne daleko. Alebo „musi sa“. Ze na svadbu „sa musia“ pozvat vsetci pribuzni, a zenich „musi mat“ bielu kravatu a nevesta „musi mat“ modry podvazok (kto to prepana vymyslel??), a na svadobnych fotkach „musia“ byt take tie klasicke pozy a tak podobne. Nie ze by som odmietala vsetky tradicie, svadba bude v podstate klasicka, ale u niektorych zalezitosti nechapem ich vyznam alebo mi pripada uplne nepodstatny, tak naco sa tym zaoberat?

Inac, saty budem mat tieto - http://medo00.rajce.idnes.cz/…udio_BRIGIT/#… (na mne teda vyzeraju lepsie jak na figurine, pretoze mam aspon nejake prsia a pomerne vyrazne boky :-)) Povodne som si chcela dat usit alebo pozicat tiez nieco v antickom style, ale v tych „pozicovnovych“ som vyzerala tehotne, a sit podla mojho popisu a predstav by asi nebolo prave pri svadbe prilis bezpecne :-D
zoufalanevesta
51 příspěvků 9.2.12 13:47
Tohle ujišťování probíhá v pravidelných intervalech, ale do příště se na něj nějak zapomene a situace se opakuje. Ale tohle jsou jen malé věci, které lze ve většině případů ustát. Jen občas, když nejsem dobře naložena a hlavně když je ta věta zakončena takovým tím uraženým: No jak myslíš, dělej si to, jak uznáš za vhodné, je to přece tvoje svatba. Ale tak pokud tohle bude největší problém, který budu ohledně svatby řešit, budu nejšťasnější člověk. V podstatě o nic nejde.
Platí mi to rodiče, resp. mou stranu. Ale s tím problém není, nikdy by to nepoužili jako argument. Jenom nechci působit jako někdo, kdo si nenechá poradit a ví všechno nejlíp, co kdyby měli opravdu dobrý nápad…
Ale tohle jsou všechno drobnosti, pořád se smiřuju s tím, že spoustu věcí nakonec nedopadne podle mých představ. Že se tam fakt někdo opije a pohádá, že někdo dorazí příšerně oblečený. Jen aby to nebylo úplné fiasko, jinak už jsem smířená a odevzdaná…
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 13:51

anicka: ja se za sebe vzdy drzela hesla, ze musim jen umrit. A zatim dobry :-). Nechapu, co je komu do Vaseho podvazku a do pozy na fotce. Moje svatba byla velmi mala - obrad a jidlo ve 12 lidech, za to jsme byli ve velmi luxusni hvezdickove restauraci, ktera nam umoznila jidlo na strese - budova ma placatou strechu, v prostredku byl dlouhy stul pro 12 osob, butler a rozhled pres cele mesto. Byl to zazitek sam o sobe a jidlo bylo fantasticke (a rolka a svickova to nebyla). Od mestacke svatebni predstavy to bylo velice vzdalene, ale vsichni, kdo se zucastnili se o tom dodnes obcas zmini jako u uzasnem zazitku. Ceska frakce hostu mi pred svatbou shodne rekla, ze to se nedela a jak muzu… No, mohla jsem :-)

Sekhmet
1918 příspěvků 9.2.12 14:01

Hm a co když se vám na svatbu hrne někdo, koho tam fakt ale fakt nechcete? Jsou to příbuzní, na svatbu jejich dcery nás celou rodinu pozvali, tak očekávají, že budou pozváni jaksi recipročně. Já se ještě nevdávám (naštěstí), ale potenciálně do budoucna vím, že tohle bude problém. Já je prostě na svatbě nechci a to z mnoha různých důvodů. Jenže oni bydlí v jedné vesnici s mou maminkou a kdyby nebyli pozváni, asi by ji uštvali.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 14:10

Co usporadat malinkou svatbu nekde dal od vesnice? Myslim tim obrad a jidlo jen pro par peclive vybranych a pak velkou oslavu ve vesnici a proste zavrit oci a usi… Mozna by se tim vlk nazral a koza zustala cela.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 14:21

zoufalanevesta: kazda rada draha :-(. Asi nezbyva, nez proste doufat, ze se to nestane a snazit se na to nemyslet. Teste se na to, ze si berete nekoho, koho mate rada (to je prece podstata cele te veci) a nenervujte se necim, co se mozna stane nebo nestane a co (jak to tak vypada) nemate moznost ovlivnit. Radikalni moznost je, proste je nezvat, ale chapu, ze to asi neni ve Vasi situaci mozne. Takze zbyva jen snazit se uzit si den jak je to jen mozne, bez ohledu na okolnosti (a omezit pridely alkoholu a dat si praci se zasedacim poradkem).

Carrissa
70 příspěvků 9.2.12 14:45

Zatím jsem byla na 3 svatbách a vždycky to nejhorší na nich byly věci, které byly ústupkem pro maminky a babičky (což u 1 bohužel zamenalo, že nevěsta byla spokojená jen se ženichem a dortem, vše ostatní platila matka, tedy o všem rozhodla). A ze všech jsem si odnesla pocit, že nejraději bych se vdávala jen v přítomnosti toho vyvoleného a oddávajícího, (se svědkama byly vždycky potíže), pak bychom se šli najíst do nějaké krutě luxusní restaurace s úžasným výhledem a živým klavírem a navečer se proletěli balonem nad Prahou:)) Vím, že je to blbost a že by nepozvání mojí mamku do konce života mrzelo. Tak vám všem nastávajícím nevěstám přeju, ať vám to vyjde podle představ a všechny ty „klacky pod nohy“ od příbuzných vyřešíte k obrazu svému.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 15:21

Carissa: presne stejnou zkusenost jsem mela taky - asi rok pred moji svatbou jsem byla pozvana (tenkrat s mym jeste pritelem) na svatbu, ktera nas oba utvrdila v presvedceni, ze nase svatba bude mala a bez teroru ruznych tradic a cizich vnucenych napadu. Vase predstava se pomerne kryje s mym provedenim (az na ten let balonem), chtela jsem prijemny, nenuceny den, dobre jidlo, u ktereho sedim s par nejblizsimi u jednoho stolu a mam cas bavit se se vsemi pritomnymi a vsichni se citi dobre a uvolnene. Ten den pozde odpoledne pak byla mala party zacinajici sampanskym, svatebnim dortem a kavou, na kterou byl pozvan sirsi (ale porad dost omezeny) okruh. Cele to melo docela glanc a obeslo se bez incidentu.
Co se tyka vseobecneho pocitu, ktery jsem chtela a nakonec i dosahla - docela me inspiroval film Antoniin svet (aspon doufam, ze se tak cesky jmenuje). Je to ca. 12 let stary holandsky film, ktery byl nominovan na Oscara (mam dojem, ze ho dokonce i dostal). Doporucuju vsem, je pozitivni a smirlivy (coz je na svatbach docela dobra kombinace).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.12 15:34

oprava: film se jmenuje Antonia a je z roku 1995. A neni o svatbe.

Konvalinka
244 příspěvků 9.2.12 15:39

Sekhmet, mám podobné myšlenky jako vy. Svatbu zatím nechystám, bůhví, jestli se někdy vdám. Ale pokud k tomu jednou dojde, bude to oříšek. Jsem nejmladší z celé široké rodiny, mám hodně bratranců a sestřenic, všichni mě na svatbu pozvali a ode mne čekají totéž. Navíc se všichni řádně rozmnožili, tak je jich opravdu pořádná kopa. S dobrou polovinou se vůbec nestýkám a ani o to moc nestojím. Na svatbě bych je taky nemusela, nechci okázalou svatbu, přála bych si jenom obřad a intimní hostinu se svými nejbližšími. Hlavně nestojím o žádnou místní kapelu a o tanec. Zato svíčkovou a šunkovou rolku bych si dala fakt ráda, obojí dvojí miluju, pokud je poctivě provedené:) Nejde ani tak o přání mých rodičů, mně samotné je docela trapné to ostatním neoplatit…

hedvika
275 příspěvků 9.2.12 15:49

a co takhle jednu opravdovou a jednu falešnou svatbu? Tajně se vzít víkend před tím, kam přijdou jen ti, co opravdu chcete, udělějte si to podle svých snů a příští sobotu už jen svatbu na oko, pro zbytek rodiny, vám zůstane hezká vzpomínka na tu pravou svatbu… myslím, že to tak přesně bylo v HIMYM, když si Lilly brala Marshalla. Já vím, že to taky není dokonalé, ale je to taky možnost.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek