Dresscode a léto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
continuity
5853 příspěvků 26.7.12 23:39
@Bugatti píše:
Nevím, kolik montérek se za rok spotřebuje, ale když někdo odepíše desatery za rok a vybaví jimi celou rodinu, nelze se divit.

no muj muz pracuje v monterkach, ma vzdy dvoje (kvuli prani) a co si pamatuji, ze poslednich pet let vyfasoval jedny nebo dvoje. docela pochybuji, ze pricetnej danovak uzna patery rocne. k tomu ma snad ctyri trika a slus.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 00:06

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:26

Bugatti
4086 příspěvků 27.7.12 00:23

@uu Ale my tu nehovoříme o dělníkovi u pásu (zaměstnanci), ale o dělníkovi taktéž na volné noze (zedník, instalatér, malíř pokojů). To, že jsem v průměru lépe finančně ohodnocena než kvalifikovaný dělník na volné noze je zažitá představa, která se ale nezakládá na pravdě. Já netvrdím, že bych měla mít nárok odepsat si oblečení; domnívám se, že by bylo spravedlivé, kdyby existoval nějaký limit, v jehož rámci by to bylo možné. Já konkrétně už jsem pracovně potřebovala leccos, od velké večerní (jednou) přes kostýmky (ve většině případů) až po holínky a pláštěnku.

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.7.12 00:35

@Bugatti
Je to OT, ale stejně se nemůžu zbavit představ, jaké je vaše povolání…nikoho, kdo nosí vše od velké večerní po holínky, jsem zatím ještě nepotkala :)

continuity
5853 příspěvků 27.7.12 00:36

Fotografka?

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 00:46

@Jiná Realita Přece tlumočnice:-) Fotografka bude @mujercita, řekla bych.

Bugatti
4086 příspěvků 27.7.12 01:01

@Šošana Bingo! Už jsem za svou praxi absolvovala návštěvu nejrůznějších provozoven včetně elektráren, lomů a tankodromu; pak spousty jednání, společenských akcí a jednou také oficiální předávání cen na večírku.

Příspěvek upraven 27.07.12 v 01:02

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 01:02
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 08:48
@Šošana píše:
@Jiná Realita Přece tlumočnice:-) Fotografka bude @mujercita, řekla bych.

Ja som myslela že Mujercita je prekladateľka zo španielčiny a francúžtiny, ale asi to bude len zhoda s nickom ktorý tu bol predtým. A to som sa tak potešila, že je to tá povodná a tešila som sa na jej príspevky.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 09:33

@gulietta Nakonec obě mohou být tlumočnice, ne? U @mujercita mi asi některé reálie unikly, takže to klidně může být Vaše oblíbená:-)

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 10:32

Nějak mi ta diskuse připomněla, jak si za války holky malovaly na nohy švy, aby to vypadalo, že mají punčochy.
Ale pokud máte punčochy a ne punčocháče, tak by se to i v teple možná dalo vydržet, ne? Moje máti dřív nosila punčochy v sebevětších vedrech, chodit naboso jí připadalo neslušné, a nikdy se neupekla.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 10:50

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:25

Catherine
72 příspěvků 27.7.12 11:03

@modra kocka nesnažím se " obejít zaměstnavatele „, u kterého nejsem krátce, ale od samého začátku a tuto pracovní pozici jsem si tvrdě vydřela… nižší managment nemá tak "přísná“ pravidla, tudíž nějaké ty punčochy se zas tak moc neřešily, pokud člověk sedí zavřený v kanceláři a není ve styku s klienty… ale ano tuto konkrétní pozici, zastávám krátce :-) chtěla jsem jen získat pár rad od zkušenějších žen.. co si například obléci, ale aby to bylo na hranici přípustnosti:-)
například ty punčochy ve spreji mě nikdy nenapadli, ovšem stejně se do toho pouštět nebudu…představa, že si něco takového šplíchám na nohy, mě docela děsí %-)
BTW - pár letních kostýmků už mám ve výrobě u švadleny :-)

Příspěvek upraven 27.07.12 v 11:08

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 11:07
@gulietta píše:
Ja som myslela že Mujercita je prekladateľka zo španielčiny a francúžtiny, ale asi to bude len zhoda s nickom ktorý tu bol predtým. A to som sa tak potešila, že je to tá povodná a tešila som sa na jej príspevky.

To je od vás milé.
Ano, jsem to já. Mně se nechtělo registrovat, ale ta slovenština mi nějak nedala. Jinak já jsem spíš překladatelka než tlumočnice, ono tlumočení jako činnost je super, ale je s tím spojená spousta praktických komplikací, například člověk musí řešit, co na sebe, což je pro mě strašlivá otrava.

sturnus_vulgaris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 14:22

Zejména pro @modra_kocka :

Samozrejme je treba zvazit, zda mi ta prace stoji za opruz tohoto typu. V prvnich prispevcich nebylo uvedeno, ze se jedna o „vyssi management“ (coz je pro me trochu vagni pojem, ale budiz)… pak ano, lze souhlasit, ze je to dan za to, ze tuto pozici mohu zastavat.

Ja jsem se s dress codem setkala i v ramci „nizsiho managementu“ :-), ehm vlastne v ramci „zadneho managementu“. A uz to tu ostatne padlo, casto je dress code pozadovany i u zamestnancu, jejichz plat/mzda nijak zavratny neni, ale je dany tim, ze se stykate s klienty, kteri, chudaci mali, by z damy bez puncoch treba mohli utrpet nejakou tu estetickou ujmu.

Osatne taky neni zadne sci-fi, jak by se mohlo zdat. I kdyz dnes uz asi ano. Ono je v podstate jedno, jak se to nazve, zda „osatne“ nebo „bonus“, ale faktem je, ze napr. Krajsky urad Jihomoravskeho kraje urcitou rocni castku na tyto ucely svym zamestnancum poskytoval. A nebyl jediny. Dnes, kdy se setri, kde se da, uz zrejme leckteremu „bonusu“ odzvonilo, nedivila bych se, kdyby tam padlo i to „osatne“.

Nejde mi o to poustet se do debaty o opodstatnenosti dress codu tuhle nebo tamhle. Ale on takovy pansky oblek neni zrovna levna zalezitost a pokud ho musite do prace nosit denne, docela rychle ho odrovnate (zejmena kalhoty). V podstate totez lze rici o damskem kostymu. Vubec nemluvim o tom, ze s jednim kusem nevystacite. Vzdycky jsem zavidela napr. doktorum a lekarnikum, kteri oblekaji bily mundur, ktery se nemusi nosit za nemale penize do cistirny, ale staci ho s trochou Arielu hodit do pracky. O monterkach ani nemluvim. Pro me kostym byl taky v podstate pracovni odev.

Ad ty puncochy ve spreji… je to na Tobe @Catherine, ale divim se Ti, ze to smahem zahodis, aniz bys to vyzkousela… treba to vubec nema nejakou neprijemnou konzistenci… Zrejme ti ty puncochace/puncochy zase az tak nevadi.

Chari
541 příspěvků 27.7.12 14:52

@Catherine Samodržící punčochy mají tu nevýhodou, že se pod tím „lepícím“ páskem kůže dost potí a rolují se, takže je potřeba je kontrolovat a ten pásek po více nošeních už zdaleka nelepí, tak jak by bylo potřeba. Mnohem pohodlnější jsou punčochy na podvazky. Pokud nemáte předepsanou úplně přiléhavou sukni, tak podvazky vážně nejsou vidět.

Bugatti
4086 příspěvků 27.7.12 14:59

@Chari Nosím samodržící punčochy léta a žádné potíže s nimi nemám. Pod tím držícím páskem se kůže potí, je zapotřebí to jednou nebo dvakrát za den posunout kousek jinam. Nic se mi neroluje ani nesjíždí, punčochy nosím do roztrhání a protože si kupuji stále stejnou barvu od stejné firmy, zbylé ještě zkombinuji a nosím dál. Možná je to ale individuální a závislé na tloušťce stehna. Nicméně na největší vedro se mi osvědčila dlouhá hedvábná sukně a pod ni pouze podkolenky.

Chari
541 příspěvků 27.7.12 15:11

@Bugatti Sílou stehna by to být mohlo, já v létě nemusím naštěstí punčochy nosit pravidelně, takže párkrát za sezonu bych to přežila a neměla potřebu po tom pátrat. Ale na podvazky mě navedla sestra - právník, je modelkovsky vychrtlá a to denní klouzání a opocení kolem pásku jí vadilo prý hodně. Asi by se samodržící punčochy, co by seděly daly najít, ale chce to víc pokusů a víckrát do toho investovat, oproti tomu podvazkový pás byl investice jednorázová a punčochy na podvazky jsou levnější a prostě drží. :)

Bugatti
4086 příspěvků 27.7.12 15:32

@Chari Tak to asi bude tloušťkou stehen, já jsem slovansky zaoblená a mám trošku silnější stehna a drží to dobře. Já si ještě pamatuji z dob mládí punčochy na podvazky a ty příšerné stahovací podvazkové pásy a mám k nim trošku averzi. Ale já dresscode musím dodržovat jen když mám nějakou akci, což je někdy celý týden, pak třeba i několik týdnů mám jinou práci. KAždopádně když je opravdu nesnesitelné horko, nejlepší je dlouhá hedvábná sukně, konečně i holé nohy se pod ní snesou, pokud akce není příliš oficiální.

sturnus_vulgaris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 15:48

Silou stehna to neni, mam stihle nohy a stejne je mi ten umelohmotny pasek po case neprijemny, cim je tepleji, tak rychleji. Ale mozna jsem jen narazila na spatneho vyrobce (pry dobre samodrzici puncochy za slusnou cenu ma Marks&Spencer - pro me cena byla vzdy dost dulezita, protoze dira byla raz dva a stovky jen litaly).
Podvazky jsou jiste reseni, ale jak se v tom dlouho sedi, divne se ty puncochace vytahaji. Neni to taky moc na kratsi sukni (myslim samozrejme v ramci dress codu dlan nad kolena, zadna mini tesne pod zadel).

Pokud bys @Catherine chtela nejakou inspiraci, rada se divam na tento blog: www.extrapetite.com Slecna ma v satniku radu zajimavych modelu do tepleho pocasi, ktere urcite vase dress code hlidka akceptuje :-). Akorat ty puncochy spis asi nenosi (aspon soude podle fotek).

Chari
541 příspěvků 27.7.12 16:02

@Bugatti Averze z dětství chápu. S podvazkovým pásem je to podobné jako s podprsenkou, když sedí tak je to super, když ne tak dělá neplechu.

modra_kocka
903 příspěvků 27.7.12 16:18

@sturnus_vulgaris tohle mi přeci jen nedá. Víš, státní zaměstnanci jsou živeni soukromým sektorem. Nebo odkud si myslíš, že se berou daně? To, že jakýkoli státní podnik dává svým zaměstnancům peníze na ošatné, není příklad, hodný následování, ale z mého hlediska příklad zavrženíhodný.
Nechci se pouštět do politické ani ekonomické debaty, ale možná bys mohla zkusit rpacovat v soukormém sektoru a podívat se na ekonomiku státu jinými očima. To slovo, které tak posměšně (úplně to z toho odkapává) dáváš do uvozovek, bonusy, nejsou jen bonusy finanční, ale i např. stravenky (taky docela přežitek, na kterém se přiživuje dost darmožroutů ve stravenkových firmách) nebo body do odměňovacích systémů. Je to motivační systém pro zaměstnance, ne příspěvky, jaké platíme naším drahým poslancům.

PS: pojem „vyšší management“ je definován dost přesně :) Opět - zkus jít do soukormého sektoru, a pochopíš :)

sturnus_vulgaris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 17:28

Promin, nemam zajem reagovat na tak arogantni prispevky. Evidentne se nazorove neshodneme, a to nejen v rovine ekonomicko-politicke (procez neni treba jeste z nekoho cinit debila), dalsi debata pro me nema smysl a pro zakladatelku diskuze tim mene.
Jen pro vysvetlenou - bonus v uvozovkach nemel nijak „posmesne odkapavat“, do uvozovek jsem ho dala ciste proto, ze zakonik prace tento termin nepouziva.

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.7.12 22:40

@Bugatti
Tak to by mě v životě nenapadlo, přemýšlela jsem nad nějakou asistentkou..jejíž šéf je velké zvíře a má pod palcem lesy, pole, dvě fabriky a plesový sál :-D

LaalaB
787 příspěvků 28.7.12 18:32

Já se přidám na stranu podvazkových. Kdysi jsem podvazkový pás taky používala a nedám na něj dopustit. Hezky to větralo, pás stahoval břicho a jak už psala Sybil, při roztržení jedné punčochy se dala vzít jiná z jiného (ale stejného) páru. Neměla jsem sice všechny punčochy stejné, ale vždycky jsem si kupovala 2-3 páry a nosila je do té doby, než zbyla janom jedna poslední lichá punčocha. Až to bude zase aktuální, znovu si podvazkový pas pořídím.
A ještě připojím vtipnou historku z natáčení. Než jsem sehnala ten muj první podvazkový pas, prolezla jsem několik obchodu s prádlem a v jednom mi prodavačka smrtelně vážně tvrdila, že se to nosí přes kalhotky. Evidentně je znala jenom z katalogů.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek