Dvojitá jehla - neumím navléci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
matka pluku
12 příspěvků 5.2.14 22:49
Dvojitá jehla-neumím navléci

Prosím velmi o radu, neboť jsem nejspíš tupá. Koupila jsem si dvojitou jehlu do šicího stroje, ale má to jednu vadu. Nemůžu přijít na způsob, jak se k jehlám vedou nitě…Prosím šikovnou pekelnici, která má shodou okolností zrovna dvojitě navlečeno na svém šicím stroji, zda by to mohla vyfotit a vložit do této diskuse. Podle slovního návodu to rozhodně nezvládnu. Vlastně jsem ještě na žádný konkrétní popis této pro mě zapeklité akce nikde nenarazila. Vždycky se dočtu jenom „navlékněte dvojitou jehlu“ a tím to končí. Patrně to všichni znají. Dokonce ani u mého šicího stroje (Husky Star) v návodu není nic uvedeno.

Reakce:
Ewitschka
14 příspěvků 5.2.14 22:57

Na mem stroji (mam Zetinu) se druha nit navleka uplne stejnou cestou jako prvni, jen se nakonec navlece do druhe jehly. Takze obe nite vedou vedle sebe. Vyzkouseno a funguje to :-)

Bačavelmistarý
115 příspěvků 6.2.14 09:38

Akorát je třeba dát druhou špulku s vrchní nití na takový přídavný špalíček vedle té první (ten špalíček by měl být součástí příslušenství ke stroji), a pak obě nitě vedeš stejně a jen každou navlíkneš do jiné jehly.

Já mám třeba Pfaff a tam normálně ta první vrchní špulka leží, ale když se šije dvojitě, tak se akorát zvedne a vedle toho se dá ta další tyčka a další špulka. Už to ale nepoužívám, je to opravdu jen nouzová technika, když nemáš coverlock a na pružnějším úpletu se to při nošení hned trhá:-/ A když mi coverlock chcípnul, tak jsem chvíli radši lemovala ozdobnými stehy, než jsem ho zas nahodila, dvojitá jehla nevermore:-D

DanielaS
5346 příspěvků 6.2.14 10:37

U meho Pfaffu se vedou stejne, jen v jednom miste se rozdeli vpravo a vlevo od jedne soucastky. Ono to bude v navodu, zkuste najit treba na internetu obrazek. U minuleho Pfaffu se vedly stejne a jen rozdelily do jehly, ale obcas se kolem sebe stocily a musela jsem rozmotavat.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek