Dvojitá jehla - neumím navléci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
matka pluku
12 příspěvků 05.02.14 22:49
Dvojitá jehla-neumím navléci

Prosím velmi o radu, neboť jsem nejspíš tupá. Koupila jsem si dvojitou jehlu do šicího stroje, ale má to jednu vadu. Nemůžu přijít na způsob, jak se k jehlám vedou nitě…Prosím šikovnou pekelnici, která má shodou okolností zrovna dvojitě navlečeno na svém šicím stroji, zda by to mohla vyfotit a vložit do této diskuse. Podle slovního návodu to rozhodně nezvládnu. Vlastně jsem ještě na žádný konkrétní popis této pro mě zapeklité akce nikde nenarazila. Vždycky se dočtu jenom „navlékněte dvojitou jehlu“ a tím to končí. Patrně to všichni znají. Dokonce ani u mého šicího stroje (Husky Star) v návodu není nic uvedeno.


Reklama


Reklama

Reakce:
 
Ewitschka
12 příspěvků 05.02.14 22:57

Na mem stroji (mam Zetinu) se druha nit navleka uplne stejnou cestou jako prvni, jen se nakonec navlece do druhe jehly. Takze obe nite vedou vedle sebe. Vyzkouseno a funguje to :-)

 
Ejmyk
70 příspěvků 05.02.14 23:01

http://www.bettymade.cz/…ouble-needle

 
Bačavelmistarý
113 příspěvků 06.02.14 09:38

Akorát je třeba dát druhou špulku s vrchní nití na takový přídavný špalíček vedle té první (ten špalíček by měl být součástí příslušenství ke stroji), a pak obě nitě vedeš stejně a jen každou navlíkneš do jiné jehly.

Já mám třeba Pfaff a tam normálně ta první vrchní špulka leží, ale když se šije dvojitě, tak se akorát zvedne a vedle toho se dá ta další tyčka a další špulka. Už to ale nepoužívám, je to opravdu jen nouzová technika, když nemáš coverlock a na pružnějším úpletu se to při nošení hned trhá:-/ A když mi coverlock chcípnul, tak jsem chvíli radši lemovala ozdobnými stehy, než jsem ho zas nahodila, dvojitá jehla nevermore:-D

 
DanielaS
4710 příspěvků 06.02.14 10:37

U meho Pfaffu se vedou stejne, jen v jednom miste se rozdeli vpravo a vlevo od jedne soucastky. Ono to bude v navodu, zkuste najit treba na internetu obrazek. U minuleho Pfaffu se vedly stejne a jen rozdelily do jehly, ale obcas se kolem sebe stocily a musela jsem rozmotavat.


Reklama

 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama