Džínová planeta

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Sibyla
2646 příspěvků 3.3.13 17:02

@Titless_Duchess Ano, dojem rebela se džínami snaží kdekdo budit už dvacet let - je to slušivé a pohodlné. Pochybuji, že by to v současné české společnosti kdokoliv schytal! - viz vlákno o slavnostních večerech v TV, viz kdekterou premiéru. Modrají se tam jak pomněnečky.

Příspěvek upraven 03.03.13 v 19:52

Titless_Duchess
33 příspěvků 3.3.13 17:10
@Sibyla píše:
@Titless_Duchess Ano, dojem rebela se džínami snaží kdekdo budit už dvacet let - je to slušivé a pohodlné. Pochybuji, že by to v současné české společnosti kdokoliv "schytal! - viz vlákno o slavnostních večerech v TV, viz kdekterou premiéru. Modrají se tam jak poměnečky.

Jak na které akci. Zkus tak jít do Národního a pro samý jedovatý pohledy ze všech stran zapomeneš, co že to vlastně hrajou. Člověka sice přímo nevyvedou a nebude uvláčen tiskem, ale různý ty módní policie i diskutéři tady si smlsnou. Tak jsem to myslel

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.13 18:32
@Titless_Duchess píše:
Jak na které akci. Zkus tak jít do Národního a pro samý jedovatý pohledy ze všech stran zapomeneš, co že to vlastně hrajou. Člověka sice přímo nevyvedou a nebude uvláčen tiskem, ale různý ty módní policie i diskutéři tady si smlsnou. Tak jsem to myslel

Já tuhle rebélii např. v Národním asi moc nechápu. Do divadla jdu za účelem shlédnout představení, nenapadlo by mě k tomu exhibovat a strhávat pozornost na sebe. Jestli k tomuto někdo inklinuje, tak asi počítá s tím, že bude vzbuzovat pozornost, vždyť to je účelem jeho chování. Jinak párkrát jsem v džínách někoho v divadle viděla a nepřipadalo mi to jako promyšlený model exhibicionisty. Oděv působil spíše jako na běžné denní nošení.

Sibyla
2646 příspěvků 3.3.13 18:45
@uživatel píše:
Oděv působil spíše jako na běžné denní nošení.

Oděv působil spíše jako běžné denní buranství.

Titless_Duchess
33 příspěvků 3.3.13 20:22
@uživatel píše:
Já tuhle rebélii např. v Národním asi moc nechápu. Do divadla jdu za účelem shlédnout představení, nenapadlo by mě k tomu exhibovat a strhávat pozornost na sebe. Jestli k tomuto někdo inklinuje, tak asi počítá s tím, že bude vzbuzovat pozornost, vždyť to je účelem jeho chování. Jinak párkrát jsem v džínách někoho v divadle viděla a nepřipadalo mi to jako promyšlený model exhibicionisty. Oděv působil spíše jako na běžné denní nošení.

asi se nám tu něco ztrácí v překladu a možná mou vinou. původně jsem reagoval na názor, že džíny jsou dneska už tak běžný, že o žádný rebelství jít nemůže. podle mě naopak může a proto jsem uvedl příklad s národním, což ovšem neznamená, že mám sám tu potřebu takto provokovat. správnst mý úvahy potvrdila reakce Sibyly níže: Kdo jde do divadla v denimu je buran, protože kdo jde do divadla v denimu je buran, protože kdo jde…

Diankenstein
1895 příspěvků 3.3.13 20:35

@Titless_Duchess něco na tom bude:)

Ale muselo by se jedna fakt jenom o džíny k smokingu nebo o celý smoking z džínoviny… Bohužel, zásadně se setkávám s variantou triko, mikina/svetr, džiny. a to mě nebaví.
Na tu první bych se ráda mrkla:)

Titless_Duchess
33 příspěvků 3.3.13 20:36

Jo a ještě poznámka pro Sibylu. Sibylo, nesměšuj prosím pohodlnost buranů, kteří nosí džíny zcela nepromyšleně, což je přesně ta masa, co to tak dělá dvacet let, s těma, kteří to dělají cíleně jako provokaci nebo jako fashion. Tyhle dvě kategorie od sebe na ulici i v tom divadle snadno poznáš. a ty posléze uvedenou skupinu bych si teda netroufl označit bez dalšího za burany.

Titless_Duchess
33 příspěvků 3.3.13 20:39
@Diankenstein píše:
@Titless_Duchess něco na tom bude:)Ale muselo by se jedna fakt jenom o džíny k smokingu nebo o celý smoking z džínoviny… Bohužel, zásadně se setkávám s variantou triko, mikina/svetr, džiny. a to mě nebaví.
Na tu první bych se ráda mrkla:)

Sakra ten denimový smoking je zajímavej nápad, lze-li to teda ještě za smoking považovat. Chtěl bych to někdy vidět, ale asi bych si to na sebe nevzal. No a jinak souhlasím, že kombinace mikina, triko, rifle většinou (nikoliv nezbytně vždycky) moc zajímavá není, ale za to denim nemůže:)

Sibyla
2646 příspěvků 3.3.13 21:14

@Titless_Duchess Proč bych měla oceňovat, když si uváženě a promyšleně oblečete něco, co pokládám, pro danou příležitost, za zásadně špatné? Lituji, takovou „provokaci“ pokládám za stejně buranskou jako bezmyšlenkovitost davu, který to nakonec dělá ve vší nevinnosti. Ostatně, nevím, proč v našich poměrech provokovat něčím naprosto všedním.

Titless_Duchess
33 příspěvků 3.3.13 21:54
@Sibyla píše:
@Titless_Duchess Proč bych měla oceňovat, když si uváženě a promyšleně oblečete něco, co pokládám, pro danou příležitost, za zásadně špatné? Lituji, takovou „provokaci“ pokládám za stejně buranskou jako bezmyšlenkovitost davu, který to nakonec dělá ve vší nevinnosti. Ostatně, nevím, proč v našich poměrech provokovat něčím naprosto všedním.

Když se chce provokovat, tak tím, co je provokativní. Jestli je to všední nebo ne, to už je vedlejší. A že to většina neocení je jasný, kdyby to oceňovali, už to nebude provokativní;) A s tou (ne)vhodností je to taky složitětší. Džíny v divadle nejsou imho větší peklo než nepadnoucí sako nebo motýlek na gumičce, a že těch potkáš u nás v divadlech i na plesech hafo.

malakaja
349 příspěvků 3.3.13 23:08

Reakce na riflovy smoking:(kdo schvalne pozna serial:) ) “Dokazes si predstavit něco horšího, než byt nevidomý a nevidět tak krásný den jako je dneska? Je neco horsiho?“ “Seprane rifle s riflovou bundou.“…Tak asi tak :)))

continuity
5853 příspěvků 3.3.13 23:13

@malakaja
po prve: serial sice nepoznam, ale ta replika je rouhani. umim si predstavit i horsi veci nez byt nevidomy, ale rozhodne to nejsou dziny (jakkoliv odrbane).
po druhe: vubec jste nepochopila, co chtel @Titless_Duchess rici. dzinovy smoking nejsou odrbane vietnamske parady, mel spis na mysli opravdovy smoking akorat z jineho materialu.
@Titless_Duchess bavite mne, jenom houst a vetsi kapky. nahodou dziny v truhle muzou byt opravdu skvelym vyjadrenim postoje. nakonec, co koho do toho, co si ja chci obleci do rakve.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 08:19
@Titless_Duchess píše:
tak za prvé, džíny ze 70s nejsou původní, protože denim je mnohem starší. ledaže bys to myslela tak, že bys ráda dnes sehnala džíny, jejichž původ je v 70s, čili 40 let starý kus oblečení, čili vintage. to bude asi fakt dost těžký;)za druhý, ty džíny, co má na sobě Christiane můžeš mít poměrně snadno. stačí si koupit kvalitní raw indigo džíny, hodně je nosit a moc neprat a pak chytnou tenhle look. na nejvíc namáhaných místech vyblednou, u podkoleních jamek se udělají honeycombs, džíny se natvraujou na figuru a budou jak druhá kůže. akorát nesmíš nikomu moc říkat, že je třeba půl roku nepereš, ale jen vykartáčuješ zaliskaný nohavice a dáš vyčichnout ven na mráz (v létě do mrazáku). pak budou džíny vypadat tak, jak mají.

Bože, někdy nějakej problém řešim deset let, a pak to řešení prostě jen tak někdo prskne na net jen tak mimochodem - díky.

Amonute
360 příspěvků 4.3.13 12:23

Máte nápad ako si pozriem video z príspevku keď ma to nepustí ďalej pre:

Zvolený pořad lze přehrávat pouze na území ČR.

Nejaký švindel? Kde inde si ho viem pozriet?

MaxMara
46 příspěvků 4.3.13 15:59

Amonute, zkus youtube.-) http://www.youtube.com/watch?…

Nemesis
504 příspěvků 4.3.13 18:25
@Sibyla píše:
@Nemesis Nevíte, kde ten Ecův esej najít? Kdysi jsem ho četla, ale teď ho nemůžu dohledat. Jinak souhlasím: džíny jsou pomalu nové tepláky - každá babka, co jede z příměstské obce do Prahy, je na sobě má.

Bohužel nevím, také jsem ho sháněla neúspěšně.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek