E-četčka - čtečky elektronických knih?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Kay_Adams
1614 příspěvků 8.1.13 15:51

@LadyPapajka
Ja vám rozumiem.
Za posledný víkend za knihy padlo „ježiškovné“ :)

Knihy od istého času len legálne kupujem (jednak ma to nebavilo wareziť, druhak to mávalo strašnú kvalitu spracovania), a je to síce nákladnejšia sranda, ale nefajčím, nepijem, drahé oblečenie nekupujem, a radosť si robím práve knihami (ak je čas tak pár kníh za týždeň padne).

Tebah
4257 příspěvků 8.1.13 16:31

@Nixe Lulu U Kindlu je to naopak hrozně jednoduché, stačí si to naposílat na kindlovský email a umí to samo i překonvertovat, a to včetně pdf a doc.

Tebah
4257 příspěvků 8.1.13 16:34

@LadyPapajka Záleží na tom, co čtete - klasiky můžete mít zdarma:-) Navíc sehnat knihy načerno není zas takový problém. Nejsem pyšná na to, že to dělám, ale ospravedlňuju si to alespoň částečně tím, že i tak knížek kupuju spoustu a některý prostě nepotřebuju mít fyzicky a kdybych se je měla všechny koupit, tak brzo umřu do hlady a vybuchne mi byt :-) Kdyby se u nás půjčovaly ebooky jako v normálních zemích, tak si je jednoduše půjčím, ale protože to kvůli nakladatelské lobby nejde, tak to řeším takhle - přestože do knihovny chodím a čtu i papírové knížky.

Nixe Lulu
344 příspěvků 8.1.13 16:44

@Tebah Aha, právě že já ani nikdo z mých známých nemá zkušenost s tím, jak to přesně funguje s tím převáděním souborů, takže jsem nechtěla riskovat, že mi to pak nebude fungovat. A taky jsem měla trochu obavy z toho posílání na email, že by pak podle toho někdo mohl zjistit, že leccos z mých souborů nebylo získáno z legálních zdrojů (ale možná to je příliš paranoidní).

Tebah
4257 příspěvků 9.1.13 09:44

@Nixe Lulu Převádění souborů je opravdu jednoduché - stačí si na Amazonu povolit přijímání emailů od adresy, ze které to budete posílat a potom už můžete posílat do aleluja :-) Pokud to chcete i převést, stačí do předmětu napsat Convert, jinak tam nepište nic.
Pokud jde o zjištění „nelegálních“ zdrojů, zas tak bych se tím netrápila - pochybuju, že to někdo sleduje.

CandyKendall
1177 příspěvků 9.1.13 22:53

@Nixe Lulu Na internetu je i on-line converter, kterým si můžete knihu převést do „čtečkového“ formátu sama :) já používám tento ale určitě toho bude víc :)

Veselý Puntík
223 příspěvků 9.1.13 23:54

Já se budu asi svým názorem lišit od ostatních, ale já mám čtečku druhý rok a vlastně ji vůbec nepoužívám. Nevím, nikdy jsem si na to nezvykla. Netvrdím, že to není praktické atd., všechny výhody, o kterých se píše, to má, ale mě prostě z displeje číst nebaví. Nemám při tom takovou tu správnou „čtecí“ náladu. Takže kdybyste někdo chtěl fungující a téměř nepoužitou čtečku Hanlin, která je ozkoušená a funguje, ráda ji někomu prodám za nějakých 1500. Má i rádio a mp3, internet, email, dotykový displej atd. a přečte opravdu mraky formátů, ale prostě se mi válí na poličce.

Petra1965
2 příspěvky 17.1.13 22:27

Na dama.cz, diskuse ebook versus kniha je někdo kdo by možná od vás čtečku za tu cenu možná odkoupil. Vzhledem k tomu že se tam o čtečkách a knížkách hodně diskutuje, nepamatuji si kdo to byl. Vzhledem k tomu, že pořád jsou ceny pro většinu lidí dost vysoké, možná by jste se domluvili.Jste velká vyjímka, většina lidí když jí vzali do ruky tak by neměnilo. Mluví o tom, že i když je to víc jak tři roky kdy masověji vstoupili i k nám a jejich vývoj hodně poskočil, přesto nikdo starší typy moc nemění za novější, takže šance sehnat starší za přijatelnou cenu je problém. Uvidíte. každopádně jsem odkaz na tyhle stránky šoupla na dámu. Přeji příjemný večer a spoustu krásných knížek.

Veselý Puntík
223 příspěvků 18.1.13 02:16

@Petra1965 Děkuji vám, ale zcela náhodou se mi dneska svěřila sestra, že její kamarádka by si nějakou ráda pořídila kvůli školním materiálům, které by si tam nahrála a nemusela si všechny ty pdf a doc skripta tisknout, takže slovo dalo slovo a jsme spokojené obě (a ta čtečka možná také :) )

Petra1965
2 příspěvky 18.1.13 16:01

Doufám že bude spokojená, Hanlin jsem měla, sice jednoduší verzi, ale maximální spokojenost. Skvělá čtečka.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.13 13:38
sleva e-knih

Pro všechny majitele čteček, kosmas.cz má 50% slevy na e-knihy, nevím, jak dlouho to bude, ale dá se tam vybrat. sleva

Coraline
1980 příspěvků 6.2.13 13:54

Já jsem teda milovník knih a nic mému oku nelahodí víc, nežli krásná a obsahově kvalitní knihovna, ALE… Čtečka je jedna z nejlepších věcí, do jakých jsem v posledních letech investovala. Sice mi půl roku ležela osaměle doma v polici, ale pak to najednou nějak přišlo a já ji nedám z ruky/tašky - doma totiž na čtení moc času nemám, zato čtu všude venku - v autobuse, na zastávce, ve vlaku, v čekárně apod. Knihy bych s sebou takhle běžně netahala, protože v tašce se celkem ničí, jsou těžké a neskladné. Navíc tady dočtete knihu a rovnou můžete začít číst další. Jediné mínus, které mě nedávno potkalo je, že poslední díl jednoho románu, který jsem hltala, byl napsaný nějak divně, jako kdyby to ve spěchu přepisoval nějaký československý, gramaticky neznalý hotentot (já vím, to mám za to, že do toho ty knihy stahuju a nekupuju oficiálně O:)). Já do toho příběhu byla vážně zažraná a chtěla jsem to urychleně dočíst, ale trpěla jsem u toho jak zvíře :D.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.13 13:57

@Coraline To je pravda, ty stažené stojí někdy za houby. Já se snažím
e-knihy, pokud jsou na trhu, kupovat, říkám si, že když nebudu sama, budou nakladatelé vidět zájem a bude jich čím dál víc. Zatím bohužel ne vše, co je v tištěné formě je i v elektronické.

Coraline
1980 příspěvků 6.2.13 14:38

@bertulka Nojo, já se je i chystala začít kupovat, ale někde se mi náhodou podařilo stáhnout zazipovaný soubor s 3500 knížkami… a docela se tam dá najít skoro všechno, co jsem se chystala číst, takže motivace nakupovat je na nějakou dobu asi trochu pasé :D. Navíc teda zatím jen v tom jednom případě byla kniha nekvalitní, jinak je to naprosto OK. Já vím, že z morálního hlediska by to bylo určitě lepší je kupovat, ale jakožto chudýmu studentovi se mi moc tyhlety morální hlediska nedaří brát v potaz :D

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.13 14:48

@Coraline Ale tak jasně :-), já mám taky několik takových, spíš starších, co nejsou v el. podobě vydané, ty nové si kupuju.

LorelaiH.
3311 příspěvků 8.2.13 08:15

@Coraline a nechtěla byste ten soubor někde zasdílet?;)

Sibyla
2646 příspěvků 8.2.13 09:27

Jak velký máte monitor? Taky zvažuji koupi, ale možná bych dala přednost tabletu, protože je víceúčelový. Tatínek má čtečku sedmipacovou a to mi připadá šíleně malé, pořád aby se listovalo, na řádku se vejde pár slov, to bych si nepočetla. Desetipalcový mi připadá OK.

TulaJ
254 příspěvků 8.2.13 09:55

Ja som nadšeným vlastníkom iPadu, prvej verzie, a v kombinácii s mojím knihomoľstvom, následkom ktorého nás už knihy takmer vytlačili z bytu, to bol jeden s najlepších darov, ktoré som dostala. Samozrejme, oproti čítačke má nevýhody (záťaž na oči - ale to som zatiaľ nejako nepocítila, napriek tomu, že nosím silné okuliare; odlesky na slnku - ale zas na pláž s tým nechodím; trošku väčší rozmer a váha). Výhodou je multifunkčnosť - využívam hlavne na cestách, kde okrem čítania kníh môžem pozerať aj internet, mailovať, skypovať, a svietiaca obrazovka je u mňa výhodou - jediný spôsob, ako môžem občas čítať v posteli (manžel má úplne iný biorytmus, chodí spať skoro a teda nemôžem si zasvietiť lampou), čo považujem za jeden z najväčších pôžitkov. Uvažujem aj o nejakej mini-čítačke, čo by sa mi zmestila do kabelky. Ale je fakt, že pôžitok z návštevy kníhkupectva, listovania papierovými knihami a ich čítaním to úplne nenahradí.

LorelaiH.
3311 příspěvků 8.2.13 10:28

@Sibyla Já mám čtečku šestipalcovou a displej mi zase tak malý nepřipadá. Navíc velikost písma lze měnit, takže opravdu pář řádků na stránce nemám :)

Tebah
4257 příspěvků 8.2.13 10:32

@Sibyla Taky mám klasický šestipalcový Kindle a nemám problém - přijde mi to srovnatelné se stránkou formátu a5, možná i o něco většího, a to nemám nastavenou nejmenší velikost písma. Navíc Kindle (nevím, jak ostatní čtečky) má skvěle vyřešené to otáčení stránek, takže ho stejně držím tam, kde jsou tlačítka pro otáčení a tím pádem nemusím pro otáčení stránky skoro hýbat rukou.

Coraline
1980 příspěvků 8.2.13 10:51
:)

Příspěvek upraven 08.02.13 v 11:42

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.13 10:53

@Coraline néééééé :-)

Coraline
1980 příspěvků 8.2.13 10:55

Jinak co se týče dilematu iPad vs. čtečka, podle mne se jedná o dvě naprosto odlišné věci. Mám klasický Kindle, není to moc velké, ale otáčení je naprosto pohodlné a vůbec mi to nevadí. Strana knihy zase o tolik větší nebývá. No a druhá, a poměrně zásadní věc je ta, že iPad máte podsvícený, kdežto čtečku ne. Asi se dá polemizovat, co z toho vlastně nakonec ničí zrak, ale já rozhodně dávám přednost nepodsvícené čtečce, než furt zírat do zářícího monitoru. A taky se samozřejmě mnohem méně vybíjí baterka, ta se čerpá jen ve chvíli, kdy otáčíte strany.

Coraline
1980 příspěvků 8.2.13 10:57

@bertulka No tak si to prosím urychleně všichni stahněte a já ten příspěvek smažu :D. Já se v trestné činnosti pohybuji jen takto okrajově za účelem vzdělávání a mám z toho trochu bobky :D

Sibyla
2646 příspěvků 8.2.13 11:04

No, ono je možné, že táta měl větší velikost písma, přece jen je to starší pán, a taky tam byly prázdné řádky mezi odstavci, takže to působilo dost otřesně. Budu si to muset rozebrat, připadně vyzkoušet - potřebuji něco na cestu autobusem a na vysedávání v galerii: čtení, ale i hry, případně psaní. Ale rozhodně bych chtěla desetipalcový, jak jsem je tak okukovala, jsou báječné. Jo, člověk by toho nutně potřeboval!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek