E-četčka - čtečky elektronických knih?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Zebra33
2038 příspěvků 11.7.13 11:45

@coralline - diky za info, ja prave nekde cetla, ze to pujcovani by melo byt nejake problematicke. Ale prijde mi to teda na hlavu. Prece papirovou knihu taky muzu nekomu pujcit. Ja ty e-knihy nechci mnozit, ani nechci tu jednu knihu cist zaroven ja i nekdo jiny. Jak jsem z toho Kindlu nadsena, tak vidim nevyhodu v tom, ze na e-knihy neexistuji zadne knihovny. Kupovat si vsechny knihy, co chci cist, mi pripada jako celkem drahy spas (driv jsem moc knih nekupovala, za to v knihovne jsem byla pecena varena).

Moir
2303 příspěvků 11.7.13 12:25
@Zebra33 píše:
@coralline - vidim nevyhodu v tom, ze na e-knihy neexistuji zadne knihovny. Kupovat si vsechny knihy, co chci cist, mi pripada jako celkem drahy spas (driv jsem moc knih nekupovala, za to v knihovne jsem byla pecena varena).

snad půjčování e.knih dojde i k nám, v USA a Kanadě přinejmenším je to zcela běžná věc, moje čtečka na to má dokonce i speciální aplikaci, kterou bych se k portálu knihovny přes internet mohla připojit a knihy si půjčit (po uplynutí jisté doby se soubor znepřístupní ke čtení)

ajuna
106 příspěvků 11.7.13 12:35

@coralline většina v čj…ale ještě jsem neprošla ani 10% z nich :-D

Coraline
1980 příspěvků 11.7.13 13:20

Třeba u nás v Hradci v knihovně e-knihy půjčují, a dokonce i čtečky k tomu.

La Belette
271 příspěvků 11.7.13 14:14

@Zebra33 nevím, jak je to u knih kupovaných mimo Amazon, ale já i můj táta máme Kindle, přičemž oba jsou registrované na jeden účet v rámci Amazonu. a knihu, kterou jsem si já přes ten účet zakoupila si pak mohl v pohodě stáhnout na svůj Kindle i on.

Zebra33
2038 příspěvků 11.7.13 14:23

@La Belette - dost jste mi rozsirila obzor, to jsem nevedela, ze jdou registrovat dva Kindly na jeden ucet (jde to i zpetne zmenit?). Nevite, jestli se daji k tomu uctu priradit dve cisla bankovniho uctu? Ne ze bych neverila vlastni matce, ale ze by svoje nakupy na Amazonu musela nutne financovat z meho uctu… :)

La Belette
271 příspěvků 11.7.13 19:52

@Zebra33 jé, tak to se přiznám, že nevím, já jsem těmihle věcmi celkem nepolíbená, proto to u nás vypadá tak, že účet je bratrův, protože on u nás jako jediný má PayPal (což mimo jiné taky zabraňuje tomu, abych tam rozfofrovala svoje úspory =D) a na něj jsme pak zaregistrovali ty Kindly (jde to měnit i zpětně, my je registrovali postupně, jak se kupovaly, tj nejdřív můj, pak asi po půl roce mého táty…a dá se to i zpětně měnit, tj. smazat, nebo přiřadit ještě další - netuším, jestli je tam nějaký limit, ale minimálně ty dva jdou určitě). teoreticky si myslím, že by to mělo být možné i s čísly účtu, ale ruku do ohně za to nedám…já se hlavně v nastavení účtu zrovna na Amazonu moc nevyznám, vždycky se v tom půl hodiny hrabu, než najdu to, co potřebuju =D

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.7.13 14:44
@Zebra33 píše:
Mam otazku - nevite, jak je to s pujcovanim nebo darovanim knih z Kindlu na Kindle? Mam na mysli pripad, ze si koupim knihu a chtela bych ji po precteni pujcit/darovat mame, ktera ma presne stejny Kindle jako ja. Zatim jsem zadnou knihu nekupovala, tak moc nevim, jak to chodi a jak moc (snadno) s temi zakoupenymi knihami lze manipulovat.

Mám to přesně jako @La Belette, na amazonu tečka com mám k jednomu účtu zaregistrované 2 čtečky- moji a dceřinu je tam možnost odeslat do: a vyberu to, kam chci- ke mně, k dceři nebo do aplikace amazon na mobilu. Hodně kupuji e knihy na kosmastečkacz, tam je možnost, že mně je odešlou rovnou na amazon nebo do mé čtečky. Takže zaplatím knihu, připojím čtečku k wifi a za minutu čtu. Myslím, že legální, nelegální, pokud si tu knihu koupíte ( a v té čtečce je to napsané prodáno komu..), tak to, že ji dáte mamince, nikdo řešit nebude. Tištěnou knihu taky půjčujete. Jo, nesmíte ji dát na nějaké úložiště k hromadnému dalšímu sdílení. Na podzim jedu do USA a plánuji koupit čtečku 3., protože tu moji už občas zabaví i manžel, takže si s klidem tu knihu pošlu do všech 3 čteček. Toto vůbec neřešte.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.7.13 14:46

@Zebra33 Já hlavně nevím, jestli maminka bude kupovat knihy na Amazonu-tam jsou víceméně jen anglické, pokud bude kupovat české, tak není problém je na ten Amazon k vašemu účtu jen poslat.

coralline
835 příspěvků 3.11.13 22:55

Pro zajímavost - dneska jsem narazila na tenhle článek o půčování e-knih v knihovnách: http://blog.palmknihy.cz/…-e-knih.html
A vypadá to, že ani v zahraničí to není tak jednoduchý (článek v AJ): http://www.economist.com/…ding-shelves - půjčit se dá jen zlomek e-knih, licence jsou drahé a omezené i pro knihovny.

liskarysava
301 příspěvků 4.11.13 07:54

Já kupuju knížky tady : http://www.ereading.cz/cs/
dají se tam i knížky vypůjčit, ale jde to jen na jejich čtečku

MP Meri
1323 příspěvků 25.12.13 21:51

Tak jsem tu s povánočním dotazem. Dostala jsem Kindle Paperwhite 2 a zatím se rozkoukávám… Můj dotaz zní - Dají se někde stáhnout knížky zdarma (legálně)?

Ne, že bych nebyla ochotná platit, ale Amazon mi přijde zatím hrozně nepřehledný (jako vážně - tam se prodávají boty i knížky vedle sebe? Zatím nějak nechápu koncept…) a navíc nemám kartu, se kterou bych tam mohla platit. Takže než se zorientuju co, kde a jak, tak bych ráda čtečku vyzkoušela na nějaké jiné knížce, než na přednastaveném návodu k použití:)

Díky za rady.

Kay_Adams
1614 příspěvků 25.12.13 22:14

@MP Meri

Zadarmo napr. na Kosmase - http://www.kosmas.cz/…nihy-zdarma/, Městská knihovna v Praze poskytuje Sherlocka Holmesa na http://www.mlp.cz/…lock-holmes/ a niečo sa nájde aj tu http://www.databook.cz/e-knihy-zdarma

Amazon je proste „obchoďák“ - je tam x druhov tovaru.

Na české knihy sú lepšie české kníhkupectvá, napr. Kosmas, Neoluxor, Palmknihy, Martinus… (odporúčam ale porovnávať ceny).

MP Meri
1323 příspěvků 25.12.13 22:23

@Kay_Adams Díky, Sherlock vypadá dobře. Ostatní prostuduju, díky za rady.

Btw: Proč zrovna Sherlocka?

Kay_Adams
1614 příspěvků 25.12.13 22:29

@MP Meri
Majú to v rámci nejakého digitalizačného projektu (myslím, že majú aj diela Shakespeara).
Po 70 rokoch od smrti autora je možné publikovať jeho diela, bez porušenia autorského práva (dodávam, že toto je značne zjednodušený pohľad, Sekhmet či lioncity by ma za to zožrali :D )

Ak by tu boli nejaké Slovenky so záujmom o svk klasiku, tak SME má rovnaký projekt, tzv. „Zlatý fond“ - http://zlatyfond.sme.sk/

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.13 22:31

@Kay_Adams Ďakujem.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.13 23:59

@MP Meri když se na amazonu zaregistrujete a nastavíte si to na kosmasu, tak vám budou posílat z kosmasu knihy přímo do čtečky. Jinak jdou koupit i zdarma jsou knihy na palmknihy.cz.

cryptoprocta
179 příspěvků 26.12.13 00:10

@MP Meri Předběhla jste mě s tím samým dotazem :-) Tak díky :-)

MP Meri
1323 příspěvků 26.12.13 09:59

@bertulka Na palmknihy jsem koukala, tam si v budoucnu určitě vyberu.

Ještě s tím Amazonem, kdo tam nakupujete (knihy) - ráda si koupím něco v angličtině, ale dají se tam najít i české knihy? Nebo ne? A jak - nejde to nějak vyfiltrovat, nebo musím projíždět všechny ty dva milióny knih nebo kolik jich tam je, abych zahlídla něco v Čj?

Kay_Adams
1614 příspěvků 26.12.13 10:27

@MP Meri České knihy sa mi tam nepodarilo nájsť (amazon.com), vyhľadávanie mi ponúka len Aj, Nj, Šj, Fj (vyhľadávanie možné cez tento odkaz http://amzn.to/1a9P7OP - nejde mi to lepšie vložiť)

Na Amazon ale nie ste odkázaná. České si pohodlnejšie kúpite z CZ kníhkupectiev (viď zoznam vyššie).

Moir
2303 příspěvků 26.12.13 12:03

@MP Meri Amazon české (e)knihy nemá. Mimo jiné kvůli licenčním podmínkám.

Allysa
433 příspěvků 26.12.13 12:52

Koupit knihy v češtině není problém, namátkou na e-reading, neoluxor, alza… „Nelegální“ knihy zdarma se některé občas objeví na ulozto.cz, ale jen aktuální hity a dlouho tam nezůstanou, tak se musí počíhat.

Kay_Adams
1614 příspěvků 26.12.13 16:42

Samozrejme, ak niekto nemá problém s „čiernym trhom“, tak sú toho plné internety. uloz.to mažú celkom svižne, ale je mnoho fór, kde sa zdieľajú odkazy na stiahnutie, príp. sa to priamo posiela. Na cudzojazyčné knihy sú potom dobrý zdroj aj torrenty a pod.

Z legálneho kúta - Kosmas má do Silvestra 20% zľavu na všetky e-tituly.
Ježiško to preto včera ešte doháňal.

MP Meri
1323 příspěvků 29.12.13 15:10

@Kay_Adams Pokud ten Kosmas sledujete již déle - opakují se nějak ty slevy? Nebo se vyplatí nečekat? Vyhlídla jsem si tam pár titulů, ale už jsem teď po Vánocích zásobená čtivem (elektronickým i papírovým) na pár měsíců dopředu, tak jestli se mám na to teď vykašlat nebo ne.
Díky za tip.

Moir
2303 příspěvků 29.12.13 15:33

@MP Meri slevy bývají, jestli v nějaké konkrétní periodě, či nikoli, to však netuším

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek