Elektronická cigareta

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Lina-jiná
349 příspěvků 13.12.12 12:33

@Judith11 Díky za upřímnost. Ta chvilka, která Vám chybí, je chvilka absolutního uvolnění a zklidnění se. Zkuste si ten samý pocit prožít meditací.
Sama jsem kouřila v prváku na VŠ, ale asi po dvou měsících jsem zjistila, že jen potřebuju něco žmoulat v prstech, tak jsem toho nechala, ale stejně jsem chvíli musela žmoulat pytlíky s cukrem a pivní tácky, abych to vydržela :-) Do teď mám ráda slabé doutníky a vodnici, ale to není kuřivo, které by člověk šlukoval na zastávce ;-)

@Maravelo S Vaším příměrem nesouhlasím. Podle mě je to spíš tak, jako byste řekl, že požitkář pije jen čaj v pytlíku ;-) Přestože poránu ve spěchu je pytlíkový čaj bezva.

JarkaJar
432 příspěvků 13.12.12 13:15

@Maravelo
Ona je otázka, jestli je dobrý nápad dávat do jednoho sáčku třeba tři druhy zeleniny a ovoce a všechny tři nálepky na ten jeden pytlík. Sice tím trochu ušetříte spotřebu, ale pokladní bude mít víc práce: přepočítat všechny kusy všech tří druhů a správně ty ceny odpípat. Když dáte dohromady několik podobných druhů jako třeba velké mandarinky a pomeranče nebo okurky a cukety, tím jí to taky neusnadníte. V tomhle případě bych radši uvažovala tradičně.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 13:30

@JarkaJar tak u nás je ovoce na váhu, to jsem tím myslel :D že si zvážíte ovoce, vyjede vám lístek s údajem o váze a ten nalepíte na pytlík, vemete druhé ovoce, zvážíte ho zvlášť, dáte do pytlíku k prvnímu ovoci a lístek nalepíte vedle toho předchozího :D prodavačka pak na jednom pytlíku udělá jen píp, píp a hotovo :D Samozřejmě pokud se ovoce váží na kase, je to něco jiného, ale zas, nemusím kvuli tomu brát na jeden banán igelitovej pytlík (pokud to neni takovej ten rozblemcanej :D)

@Lina-jiná no nesouhlasit můžete, ale protože očividně nerozumíte cigaretovému tabáku (a ani nejste kuřák), má to valnou hodnotu ledatak pro vás :D Srovnávat cigaretový a dýmkový tabák je asi jako srovnávat zelený a černý čaj ;-) a klidně oba druhy v pytlíku, to už necham na vás jak si to přeberete :D Samozřejmě i cigaretový tabák má různé úrovně kvality a opravdový požitkář se v tom vyzná stejně, jako požitkář rumů se vyzná v rumech. Vy to ale očividně nejste, čili bych s těmi soudy byl příště trochu opatrnější :D Samozřejmě, tahle diskuze se dá vést formou žabomyších válek ve stylu co je lepší, cognac nebo whiskey, ale je to naprosto zbytečné, protože každé má svoje a každý si najde to co mu spíš chutná. A opomněla jste doutníky kde je tabák ještě ve třetí požitkářské formě a určitě mnoho bafačů teď marně hledá na módním pekle svoje místo v tabákové diskuzi :D

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 17:41

Jsem nekuřačka a hlasuji všemi deseti pro elektronické cigarety v případě, že kuřák provozuje svůj zlozvyk na veřejnosti. Nezamýšlím se nad tím, jestli s ní kuřák vypadá jako tydýt. Pro mě je podstatné, že díky ní nenutí svoje okolí inhalovat nitrosaminy, benzpyreny, dibenzanthraceny, benzofluoranthreny a těžké kovy. Doma o samotě ať se svobodně vyuzuje čím chce.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 18:11

@Lola Já jsem zas všema deseti pro auta na vzduch! Ty na benzín a řidiči co v nich jezdí sami mi vadí víc než kuřáci na veřejnosti, kteří mi to přímo nefoukají 5 minut na zastávce pod nos. http://www.youtube.com/watch?… Abych to rozepsal, myslim že se tu koná pořád hon na kuřáky i ve chvílích, kdy už je to trošku mimo a člověk by se měl zaměřovat spíš na jiné, závažnější problémy. To že vám zavane kouř z cigarety občas přes nos není zas tak rozdílné od toho, když vám kouří chvíli do obličeje táborák, ale vnímání jednoho a druhého je naprosto odlišné pro militantního nekuřáka. A jestli jezdíte autem, tak tfuj tfuj tfuj že mě, slušnému chlapci který jezdí zásadně elektrotrolejbusem nutíte ty svoje těžké kovy, nitrosaminy a já nevim co ještě :D

Lina-jiná
349 příspěvků 13.12.12 18:21

@Maravelo Tak se mi zdá, že s tím vším máte problém zejména vy. Když někdo napíše, že je nekuřák, odpálíte ho do nebeských výšin… Nějak nechápu, proč jste to téma zakládal. Hon na kuřáky jsem tady ani jinde nezpozorovala.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 18:26

@Maravelo Nevidím důvod, proč by ke znečištění ovzduší pocházejícímu z dopravy, průmyslu a lokálních topenišť měli přispívat ještě kuřáci (jakkoli mám o lidech spalujících v kamnech kdejaký bordel ještě horší mínění než o kuřácích).
Podle vaší logiky by nebylo od věci vytřít schody propocenou košilí před tím, než ji hodíte do pračky, protože už je stejně špinavá, tak vlastně o nic nejde.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 19:02

@Lina-jiná To se pletete a myslím že si to berete moc osobně. Schválně si přečtěte mé ostatní příspěvky, kde se naopak ve většině případů zastávám nekuřáků. Co ale nemam rád je omezování ostatních jen pro svoje pohodlí. A to jak kuřáků, tak nekuřáků. Navíc neberte mi tu jako nějakýho správce, to téma jsem založil, protože jsem myslel, že sem někdo, kdo elektronické cigarety kouří, napíše své důvody, někdo, kdo tomu rozumí ukáže módní elektronické cigarety… samozřejmě sem počítal s tim, že se to tu případně zaplní bojovnejma nekuřákama, ale vedeme diskuzi takže stejně jako je tu místo pro váš názor, myslím, že je tu prostor i pro můj, i když vám není zrovna po chuti :-)

@Lola Asi jste mi nerozumněla. Já řikam „přestaňte jezdit autem a až pak se zabývejte tím, proč kuřáci kouří na ulici“ (nadneseně), nechápu proč to obracíte a vyvozujete z toho něco jiného. To že kuřáci kouří na místech, kde se pak kouř drží a škodí lidem, to je věc druhá, na taková místa je lepší elektronická cigareta (pro okolí) a to jsem i zmínil, ale to, že si někdo zapálí venku a někomu to jen přelítne přes nos, to je podle mě fakt zanedbatelnej důvod pro nějaké plošné zákazy a o tom mluvím :-) To už bych pro náš ekosystem viděl větší nebezpečí v tom, že z vajglů ročně vzniká spousta požárů při kterých se uvolní větší množství nebezpečných látek do ovzduší nebo to, že na výrobu filtrů se spotřebuje obrovské množství vody. To ale, že jdu 3 vteřiny za kuřákem a nechtěně se nadechnu kouře mi v extrémnim případě vadí asi tak jako když na mě po ránu v trolejbuse dejchne revizor a já cítim že si nestihl vyčistit zuby. Nebudu z toho mít radost, ale holt to přejdu :-)

A kdyžtak mi zkuste napsat něco co tohle utne, abysme se tu fakt nebavili o škodlivosti nebo neškodlivosti kouření, trochu sem s tim sám ujel a tohle by možná mělo fakt bejt víc o těch elektronickejch cigaretách, takže se omlouvam za offtopic :D

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 20:07

@Maravelo stran vaší výzvy mám splněno. Po městě jezdím jen MHD.
Chcete-li tvrdit „přestaňte jezdit autem a až pak se zabývejte tím, proč kuřáci kouří na ulici“ (nadneseně), vyplývá z toho, že my nekuřáci bychom se měli stydět za to, že jezdíme autem? Skutečně každý kuřák kompenzuje svoji produkci kuřáckých polutantů tím, že vzorně chodí pěšky? (nadneseně) Takto se nikam nedostaneme a vy to dobře víte, takže moje pobídka k utnutí diskuse je: už nic nepište, protože je to absurdní. (Tím myslím k tomuto tématu kouření vs. doprava, jinak vás čtu ráda a máte ode mě hodně zelených.)

Aby nedošlo k mýlce: jsem militantní nekuřák pouze tam, kde se nemohu vyhnout vdechování cigaretového kouře produkovaného někým jiným, tzn. ve veřejných prostorách. Zákazy kouření v restauracích mě nechávají chladnou, protože zde v klidu využívám svoje právo hlasovat nohama: vyhledávám výhradně nekuřácké podniky. Pokud provozovatel zahulené restaurace nestojí o moje peníze, je to jeho volba a pro mě žádný důvod se tím zabývat.

Eye
276 příspěvků 14.12.12 00:53

@Judith11 díky za příspěvek. tak nějak jsem si představovala, že to kuřáci mají, rituál chvilky pro sebe. ve zkratce: mě by kuřáci nevadili, kdyby cigarety měly příjemnější odér :) díky většímu rozšíření EC by na ulicích ubylo odhozených nedopalků. no ale kvůli zmíněnému obřadu žmoulání tabáku v papírku to nehrozí. EC beru jako okrajovou záležitost, dočasný módní trend, bohužel.

Judith11
1171 příspěvků 14.12.12 09:56

@Eye, děkuji.:-)

Téma se jmenuje e-cigareta, takže ať se držím tématu. Já díky e-cigáru přestala s kouřením. Závislá jsem byla natolik, že bez toho umělohmotného hnusu, zvaného e-cigareta, by se mi to zaručeně nepodařilo. Ale, jak už tu někdo psal, e-cigareta není o tom PŘESTAT kouřit, nahradíte většinou jednu závislost druhou, a to mnohem hnusnější v tom smyslu, že jste stejně ztratili prožitek.

První e-cigaretu jsem koupila před dávnou dobou, hned když vyběhla na trhu jako horká novinka. Stála za prd a letěla z domu velmi rychle. Mezitím následovalo několik dalších pokusů, vždy neúspěšných.
Dnešní e-cigára jsou na tom o poznání líp, co se týče dýmivosti, výdrže, komfortu obecně. Jsou to pořád „propisky“ a určité neduhy u nich přetrvávají. Valná většina e-kuřáků hulí ego, ego je všechno, na baterku ego pak dáte jakýkoliv software.
Bohužel z mých zkušeností většina těch clearomizerů, kartomizerů a nevím jak se tomu ještě říká, stojí za prd. Zpočátku máte dojem, že jako jo, že to bude dobrý, ale většinou po krátkém čase zjistíte, že ta „náplň“ smrdí, že se to přepaluje nebo se nedostává liquid ke žhavítku, takže to zase páchne spáleninou.

Mám dojem, že u spousty e-huličů se rozmohla mánie českého hračičkaření. Oni se tím baví!! Rozebírají ten software, vymývají „hlavy“ lihem nebo je vyvařují, jsou ochotni kvůli knotu za pár halířů jej ručně namotávat a měnit, aby nemuseli koupit novou „hlavu“ za pade, ale primárně to asi není o penězích, podle mě tam figuruje ten moment českého kutilství za každou cenu.:-) Jsou schopni trávit hodiny diskuzí o „suchém pálení“ a přichuti liquidů. Mají prostě hračku. :-)

Mě na tom nejvíc prudí právě to, že na e-cigáro nemám spoleh. Nikdy nevím, kdy ten krám začne smrdět, nikdy nevím, když to vyčistím, jestli to i nadále bude žhavit. Jsem posedlá zásobováním, takže mám doma spoustu liquidů, náhradních žhavítek a náustků. Při představě, že mi dojde liquid nebo baterka, mě jímá hrůza a vláčím s sebou raději e-cigára dvě a v lahvičce s kapátkem ještě i náplň.
Přozřetelně to dělám proto, že vím, že pokud nebudu mít e-cigaretu, moje první cesta bude směřovat do trafiky pro cigarety.

Vyzkoušela jsem všechny sw - ego-w, ego-t, pak takové ty průhledné co nevím jak se jim říká, ty páchly ze všeho nejvíc. Skončila jsem na orig. (to originál je velmi pomyslné), joyetech ego-c. Není to stoprocentní, to rozhodně ne, ale zatím to funguje nejlíp ze všech.

Co se psychické stránky týče, je to v háji. Prostě kuřákova chvilka je pryč, změnila se v nekonečnou chvilku- což znamená, že e-cigáro držíte v ruce téměř stále, co chvíli si potáhnete, přičemž to není klasický šluk, je to úporná snaha do sebe „něco“ dostat.
Pryč je moje ranní „teplá snídaně“ s kávou a cigaretou, pryč je moje posezení s dalším kuřákem, kdy si oba dáváte „pyro“ a jste něco jako spiklenci. Pryč je ten okamžik, kdy si připálíte a první ranní šluk je to, co vaše plíce chtějí cítit (nekritizujte prosím, já vím, že je to fuj, ale kuřáci pochopí).
Co mně nejvíc vadí, je absurdně ten pocit „zakázaného ovoce“, teď mám v ruce „propisku“ a můžu inhalovat v podstatě kde chci. Ale není to ono, není to kouření, není to POKOUŘENÍ.:-)

Napsala jsem to asi hodně negativně, takže malinké pozitivum na závěr- bez e-cigára bych nebyla schopná přestat kouřit.:(

Pokud zde někdo další inhaluje, podělte se prosím s ostatními se zkušenostmi s typem e-cigaret.

PythonRegius
286 příspěvků 15.12.12 18:09

Jsem nekurak, e-cigaretam fandim, bratr na ni pred casem presel z klasickych cigaret. Smrad z normalnich cigaret je mi hodne neprijemny, u elektronickych vzdycky se zajmem ocuchavam oblacky dymu, kdyz si zrovna bratr poridi novy liquid. Nektere voni vylozene prijemne, dokonce i cigaretove prichute voni celkem hezky. Pokud je to navic skutecne mene zdravi skodlive, tak je to super (to se asi ukaze az casem). Dalsi klad vidim v tom, ze se z toho muze stat i zajimavy konicek, bratr je takovy elektrotechnicky typ a vylozene ho bavi experimentovat s ruznymi soucastkami a stourat se v tom.

Negativum vidim ve vzhledu, dudlat propisku opravdu nevypada nijak svetove, ale tak pouzivani toastovace nebo zehlicky take neni kdovijak cool. Je to proste predmet, ktery splnuje svou funkci a to staci. Klasicka cigareta take neni kdovijaka nadhera.
Dalsi negativum urcite bude to „kouzlo“ cigaretovych chvilek a tak. Jsem celozivotni nekuracka, ale dokazu tomu rozumet, sama mam podobne manyry. Treba ctecky knih jsou fajn vynalez, ale cist knihu z displaye se mi trochu ekluje, neni nad potisteny papir a hrbety knih vyskladanych vedle sebe v knihovne.

Elinor.S
258 příspěvků 18.12.12 08:51

@Judith11 neskutečně jsem se pobavila, jako bych to psala já. Mám stejné zkušenosti, pocity…zkuste mrknout na Skycig.

Judith11
1171 příspěvků 18.12.12 08:59
@Elinor.S píše:
@Judith11 neskutečně jsem se pobavila, jako bych to psala já. Mám stejné zkušenosti, pocity…zkuste mrknout na Skycig.

Óoo, díky. Popravdě, já se někdy ani nebavím. Mám občasné pocity tak dramatického vzteku na to e-cigáro, že bych je nejraděj prohodila oknem. Např. dneska- už mně blbnulo to žhavítko, tak jsem je vyhodila, vyměnila za nový - no a všechno špatně. Liquid se nedostává asi na tu spirálu, takže to páchne- sedím tady a ustavičně točím tím tankem, dotláčím ho - nepomůže, povytáhnu-nepomůže, zkrátka na to není spoleh.
Zkusím se podívat na ten váš odkaz, díky.

viera666
967 příspěvků 4.11.13 08:59
ecigu si neviem vynachvalit.

Mam http://www.joyetech.com/…/details.php?… v bielej. Rozmery, tvar, farba su ako klasicka cigareta. Najviac ma bavi ked polozim na stol puzdro. Vacsina ludi si ho myli so svojim i-phone a furt mi ho chcu brat so sebou :-D.
Fajcila som krabicku denne, teraz som cisto na elektronickej uz 4 mesiace a je mi super. Fajcim aromaticke naplne, jahodove, malinove, matove a zatvrdeni nefajciari (ako moj svagor ci syn) len kricia: „Zafajc!“. Strasne sa im pacia tie vone. Preto castokrat hulim aj 0mg nikotin naplne, len aby to vonalo.

Doudou
1387 příspěvků 4.11.13 09:47
Z el. cigarety jsem nadšená :-)

Dostala jsem jí nedávno a zatím si jí nemůžu vynachválit. Nesmrdí to, není z toho nepořádek, nemusím hledat popelník a sirky, ráno nemám v krku takovej ten divnej kuřáckej pocit, nechrchlám.

Největší výhoda je ta, že pokud mám chuť, např. po obědě si dát cig., tak stačí párkrát potáhnout a nemusím vykouřit celou cig.

A to ani nezmiňuju peníze. Ty lahvičky jsou snad bezedné. :-)

Dammy
1672 příspěvků 4.11.13 20:14

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 21:32

Jirkátor
1570 příspěvků 5.11.13 06:20

E-cigaretu používám už rok a půl. Klasické cigarety jsem přestal kouřit asi po 2 měsících e-kouření a dnes mi nechutnají a i smrdí. Jsem si vědom toho, že jsem jednu závislost nahradil druhou, ale ta druhá je znatelně levnější a zdravější ( nikoli však zdravá ) jelikož jí chybí na 4000 chemických sloučenin, z nichž je několik set karcinogeních, které obsahuje cigaretový kouř. Oprostil jsem se od příchutí jež mají napodobovat ( většinou neúspěšně ) chuť tabáku a používám ovocné příchutě, které navíc příjemně voní a tak jsem i v kanceláři kolegou tolerován, což jsem se smradlavkami nebyl.
Jestli působím s e-cigaretou estetickým dojmem jsem nikdy neřešil, ale je pravda, že dnes lze pořídit i krásné designové kousky.

Mrsdiana
5 příspěvků 4.10.16 21:20
Za mě ano

Já jsem jedině pro - moje oblíbená elegantní krasavice je eGo h2s ;)

Elizabeth12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.16 15:25

Dostala jsem e cigaretu jako dárek, začátečnickou sadu od vapour 2. Mně, jako kuřákovi to úplně nenahradilo klasický cigarety, ale chuťově a vzhledově jsou dobrý. Párkrát za den jí využiju, hlavně v autě, líbí se mi jednoduchý plnění příchutí a celkový vzhled elektronický cigarety.

fantomek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.17 10:46
Elektronická cigareta

Já mám na elektronickou cigaretu jenom zatím samé kladné hodnocení. Dokonce jsem se díky ní odnaučil kouřit, co je nejvíce super. Jsem sice teď závislý na elektronické cigaretě ale pořád lepší, než na té pravé, co myslíte? :-)

Nešetřil jsem a kouření s tipem elektronické cigarety mě nezklamal.

Jirkátor
1570 příspěvků 27.3.17 14:01

3000 za pár let starý model? To nebyla dobrá koupě, za polovinu až třetinu ceny se dá dnes sehnat mnohem lepší kousek. Ale Vaše peníze, Vaše volba a svůj účel to splní také.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek