Etiketa v bežnom živote

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 23 Další »
uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.13 14:04

.

Příspěvek upraven 01.09.13 v 16:02

TinkaH
920 příspěvků 20.6.13 14:51

@uu taky jsem zažila jednu takovou v bývalé práci a jednu teď. Zpočátku jsem taky měla dojem, že mluví o malých dětech, pak jsem zjistila, že ten jeden už dokonce žije doma se slečnou

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.13 14:57
@RenaLange píše:
@lioncity hehe, před cca 10ti lety jsem dávala na pás u pokladny nákup, za mnou stály dvě tmavé spoluobčanky a najednou prsk a začaly dávat doprostřed mého nákupu svoje věci a přitom hýkaly že mám moc věcí a zdržuju! Žádný mega nákup to nebyl, já jsem jela z práce, ony maximálně dřepěly někde na sluníčku, smrděly cigaretama(.
No co jsem udělala, zaplatila svou půlku, ustoupila aby mě ještě neokradly) a pak jsme s pokladní dojely těch pár mých zbylých věcí…

No uff, taky dobry! Jenze je fakt, ze obcas clovek narazi na takove(ho) primitivy(a), ze ve vysledku radeji ustoupi, nez se s necim takovym dostat do sporu…a na tom me pokazde strasne nasere ta bezmoc, byt vim, ze jsem vysoce nad tim.

Roseline
2319 příspěvků 20.6.13 15:47
Vypadat mladší

Hodně lidí mně (i mým kamarádkám) také často říká, že vypadám(e) mladší. A vidím, že nejsme samy. Myslím si, že za tím je vnímání věku ovlivněné filmy a seriály. Herečky i herci často hrají postavy, které jsou mladší, např. středoškoláky hrají lidé 20+ (tuším, že v době natáčení Pomády měla Olivia Newton-John 30 let).

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.13 15:50

@Roseline myslím, že ani ne. Že jde spíš o tradičně zakořeněné mladší, tudíž eroticky přitažlivější. Starší, tudíž z principu úctyhodnější, se v našich končinách moc nenosí.

Lachenauerin
544 příspěvků 20.6.13 16:37

Já mám dost mizerný odhad. Všimla jsem si, že čím větší je věkový rozdíl mezi mnou a tím druhým, tím spíš se spletu – a někdy hodně. Párkrát mi spadla čelist upřímným údivem, když se z domnělé padesátnice vyklubala paní kolem sedmdesátky. Ale stává se mi to i naopak, padesátníkovi tipuju kolikrát hodně přes šedesátku. A tak někdy od své třicítky absolutně nedokážu odhadnout, jestli je někomu 14, nebo spíš 24.

Bugatti
4086 příspěvků 20.6.13 16:46

@DonChichot: Mne teda hodně štve, když mne někdo osloví „slečno“, protože pak nevím, jestli tak blbě vidí nebo si ze mne dělá srandu.
Když mne někdo osloví mladá paní, zásadně na to odpovídám, že starý pán potřebuje nové brýle. Takhle jsem jednou vyhrkla na kamaráda mého tatínka, kterému bylo dost přes osmdesát (a pozdě si uvědomila, že pro něj jsem já ve svých 55+ vlastně „mladá kočka“). Teprve po chvíli se to objasnilo. Pán si myslel, že mluví s mou dcerou. Tím ovšem nechci říct, že vypadám mladší. Po tom, co jsem v životě už překonala, mám na nějaké ty vrásky právo.

budox
619 příspěvků 20.6.13 17:36

Já nevím, co pořád některé ženské mají s tím, že chtějí vypadat mladší. Já bych chtěla vypadat dobře ne mladší. V 25-ti po mně chtěli v kině občanku. Dnes už ji nikdo naštěstí nechce, zato když zavolají z banky, chtějí k telefonu maminku. Mám dětský hlas a prý se to věkem nezlepší. Moji obvoďačce bude 60 a má pořád stejný problém.

Garfie
4456 příspěvků 20.6.13 17:41

Přijde mi, že věk odhaduju podle sebe-tzn.-ten je tak o deset let starší/mladší než já…jen jsem trochu „zamrzla“ a tak mě občas překvapí, že ti staroši jsou moji vrstevníci…

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.13 17:46

@Bugatti Zajímavé, že mně nikdo neřekl slečno snad od dvaceti. Ale na mladou paní pořád slyším, mně to přijde jako ustálená fráze a moc nad tím nedumám. Slovo paní (bez příjmení nebo dalšího titulu) má takový trochu divný rytmus a celkem chápu, že se to hodně lidem samotné špatně říká, sama se radši uchyluju k „prosím vás pěkně“, pokud to jde.

Bugatti
4086 příspěvků 20.6.13 17:48

@stricc Mladá paní ve třiceti, čtyřiceti… dejme tomu. V těsně předdůchodovém věku snad už ne!

Lady Apathy
512 příspěvků 20.6.13 18:33
@078796 píše:Pustit sednout v dopravě člověka, na němž vidím, že to potřebuje nebo by to alespoň ocenil, je samozřejmost. Věty typu „já jsem si ho nevšimla“ považuju za výmluvy. Já se pořád kolem sebe rozhlížím, ať už jedu v dopravním prostředku nebo jdu někde po ulici. Přijde mi nepředstavitelný, že si nevšimnu, že poblíž mě někdo stojí a nepodívám se alespoň letmo, o koho jde nebo co se kolem mě děje. A přesto si nemyslím, že moje druhý jméno je ostražitost.

Hmmm, tak nevím. Celkem si zakládám na tom, že se snažím si všímat okolí, abych nepřekážela, abych pustila sednout, neskákala řidičům do silnice na poslední chvíli a podobně a přesto se mi stalo, že jsem omylem vlezla do cesty člověku se slepeckou hůlkou, protože jsem si ho prostě nevšimla. Vystupovala jsem z autobusu, v rukou cestovní tašku, notebook a ještě cestovní „kabelku“, snažila jsem se vymotat z davu a urovnat si věci, abych nepřekážela vystupujícím a prostě jsem zkřížila cestu nevidomému. A měla jsem co dělat, abych mu z té cesty včas zdrhla, aby se o mě nepřerazil, protože i on zřejmě předpokládal a šel stylem (opravdu velmi rychle), že ho VŠICHNI vidí - těžko, když jsem stála skoro zády. Já fakt nechci dělat, že je to jeho vina, bylo to prostě oboustranné. Já se nerozhlédla, ale on zároveň zřejmě předpokládal, že se mu všichni uhnou. Jenže ne každý má oči vzadu.
A to samé je s těmi cestujícími v MHD. Též se snažím pouštět sednout, ale občas si prostě nevšimnu. Když jsem se pak jednou v zimě překotně snažila úslužně se se všemi svými zavazadly (podobnými, jako už jsem vyjmenovala) odsunout na stání, tak jsem si vysloužila: „Nooo, to je dost, že se taky zvedne!“ Paní se v tu chvíli mohla držet tyče, já se jen s plnýma rukama modlila, ať to řidič někde nezašlápne, protože bych se vyválela v té břečce na zemi. Ale to už asi nikoho nezajímá.
Naopak mě pak jednou potěšil revizor, když jsem se (už jindy, ale s těmi samými zavazadly) chtěla na dost nestabilním místě začít hrabat pro peněženku, abych mu ukázala lístek a on se jen usmál a řekl mi: Vy se radši držte :)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.13 18:46

@Bugatti To je pravda, ale osmdesátiletý pán na to může mít relativně jiný názor, to bych se asi nezlobila :-)
Moje skoro devadesátiletá babička se cítila strašně polichocená, když jí cca čtyřicetiletý doktor řekl, že je čupr holka.

Lady Apathy
512 příspěvků 20.6.13 18:59

Plus jsem si ještě vzpomněla, když jsem asi před 14 dny přivedla jisté babičce ztraceného vnoučka, tak mi neřekla ani „bů“. Kluk lítal po nádraží jak vítr v bedně, slzavý údolí, nikdo se k němu neměl, tak jsem ho „popadla“ za rukáv, že babičku najdeme. Našli jsme. Ona vypadala, že snad ani nezaregistrovala, že se jí ztratil. Na mě se pak jen trochu nechápavě podívala a šli pryč.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.13 20:05

@Lady Apathy Tak to se my take stalo ale dite se ztratilo otci. Ja vyklepana tam litam s uplakanym deckem snad 20 min a chlap ani nepodekoval jen tu holcicku desne serval. Pak jsem nechapala jak daleko ta holcicka zasla a nikdo ji nepomohl. Kdykoliv vidim urvany dite kouknu jestli neni samo ztraceny.

Lady Apathy
512 příspěvků 20.6.13 20:21

@gudrun Chápu, že uhlídat malé děcko je někdy nadlidský výkon, ale to, co popisujete, na mě působí jako „hlídej se sám/a a běda jak se ztratíš“. Můžete být možná ráda, že neseřval ještě Vás.
To té „mojí“ paní bylo asi úplně jedno, že jí dítě dovedl naprosto cizí člověk.

ofeliet
429 příspěvků 21.6.13 00:15

@Garfie
Podobný mega trapas jsem zažila, když jsem se svou o 10 let starší kamarádkou byla s dětmi na hřišti. Přišla paní a zavedla s námi řeč, ze které vyplynulo, že si myslí, že děti jsou obě moje a kamarádka je moje matka, tj. jejich babička…

ofeliet
429 příspěvků 21.6.13 00:20

@DonChichot
Nejvíc mě pobaví, když dětem do studia kecají rodiče, kteří o tom nic nevědí. Příklad: můj kamarád cizinec přišel jednoho dne zcela rozebranej z toho, jak ho zjebala maminka a přítelkyně, které sice žijí doslova půl světa od Prahy, ale mají zcela přesnou představu, na jakou VŠ by se on měl tady dostat a pokud se mu to nezdaří, neuspěl a měl by se vrátit domů.

ofeliet
429 příspěvků 21.6.13 00:30

Ještě k tématu věk. Fascinuje mě, že když mi bylo přes dvacet, všichni mi říkali paní. Dnes, před čtyřicítkou, mi většinou lidi říkají slečno. Když jsme se ubytovávali na profesní konferenci, recepční mně a zhruba stejně staré kolegyni řekla: holky ))).
Myslím, že to není tím, že bych mládla ))), ale dobou. Před 15 lety bylo možná ještě trapné říct ženě slečno, neboť kdekterá se chtěla brzy vdát a aby to tedy nevypadalo, že si o ní někdo myslí, že se jí to ještě nezdařilo.
Dnes je naopak in mládí, mnoho žen jsou ještě ve 40 slečny, takže lidi radši volí oslovení slečno, aby neurazili ve stylu „myslí si o mě, že už jsem stará“.
To je jen spekulace…

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.13 01:25

V MHD zásadně nenabízím místo k sezení, pouze se zvednu a jdu pryč, když jsou tam všechny možné verze potřebných. Mám s tím bohaté negativní zkušenosti, takže se držím toho, že je to povinnost a slušnost, není však mou povinností poslouchat kecy těch, co si tam chodí honit ego.
Mám pár pracovních zkušeností s nevidomou paní kterou je docela problematické obsluhovat a je arogantní až verbálně útočná, ale je v tom hodně cítit nejistota a obavy, takže to prostě skousávám.
Dámy pouštím do schodů první, dolů druhé (díky tomu mi na zádech přistála cizí opilá dívenka, která opouštěla podnik chvíli po mne)a občas si vyslechnu, že to dělám proto, abych se jim mohl koukat na zadek:(.
@teetee No takhle mne válcují davy turistů v Praze, kteří jdou a neuhnou. Většinou uzavřou celý chodník a tím to hasne.Jsem tak jednou arogantním upištěným Amíkům udělal středem „Ledoborce“a zmohli se pouze na své tradiční Shit!!!
Pamatuji i nepsanou etiketu mezi řidiči. Tátova kolegu oslňoval ve zpětném zrcátku muž, co jel za ním, nepomohl ani signál světlem, ani domluva na semaforech.Tak na přejezdu vystoupil, šel do kufru, vzal kladivo a rozbil mu všechny světla - některé korektivní zkušenosti asi lezou do peněz.

Nikdy jsem nesnášel to tahání dětí za tváře s projevy typu: Ty nám ale rosteš, celá maminka…Co na to má dítě říci? Už jako prcek jsem si s tím lámal hlavu a byly to pro mne chvíle utrpení.

budox
619 příspěvků 21.6.13 07:37

@GalianosjednimL
ještě lepší jsou otázky „Tak co, kupuje už táta pušku“, „Kdy se budeš vdávat“ (doprovázeno přísným pohledem, vždyť už je ti dvacet) „Tak, kdy nám toho svého přijdeš ukázat“ bez toho se neobešla žádná rodinná sešlost.

Pirek
7062 příspěvků 21.6.13 07:37

@Bugatti
Mladá paní je neutrální, horší je verze „mladapaŇY“ :D

Minulý týden jsme trávili pracovně tři dny mimo kancelář, na jiném pracovišti, kde nás dostal na starosti mladý muž kolem 30 let a všude nás představoval jako „holky z Prahy“. 38letá kolegyně z toho měla velkou radost, prý jí „holka“ už dlouho nikdo neřekl. To mně tak říkají furt :)

Jo, a my z Moravy používáme hromadné oslovení „děcka“, bez ohledu na průměrný věk oslovované skupiny.

TinkaH
920 příspěvků 21.6.13 08:08

@budox A já jsem jako dítě velice milovala otázku „a ty bys nechtěla sestřičku nebo bratříčka??“ No chtěla, ale co jsem s tím jako měla dělat!!! Ještě dnes mě to nadzvedává

TinkaH
920 příspěvků 21.6.13 08:11

@Pirek u nás se používá baby, pro holky v mém věku a mladší (je mi 30). Např. Baby kam pojedeme na výlet… baby pojďme už… baby a tohle jsem vám už říkala. Čím starší skupina žen je, přechází k oslovování děvčata. :-D

MaláČarodějnice
709 příspěvků 21.6.13 08:22

Oslovení „mladá paní“ tzv. vytunil jeden můj kolega (70+??) - neznaje rodinný stav naší nové kolegyně jí povídá „mladá paní nebo starší slečno?“ ( starší slečně bylo cca 28), smějeme se tomu dodnes. On si to totiž mohl dovolit, hrozně si padli do noty přes lásku k pivu. Ale rozhodně bych to nedoporučovala používat obecně :-)
Odhadování věku taky nesnáším a neumím a když se moje kamarádka chlubí, jak je s dcerou považují za sestry, trpím a nevím co na to říct. „Mladá“ totiž vypadá už od puberty o patnáct let starší a navíc mají stejné jméno, takže jsou „malá“ a „velká“…no sranda. Ale jinak skvělý ženský, nic proti nim:-)
Taky jsme tu všichni „děcka“ :-)

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek