Etiketa v bežnom živote

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
andreama
228 příspěvků 10.9.13 21:04

@Kay_Adams Jednou se mi stalo, že řidič autobusu zvolal směrem do vozu : A pomůže někdo tý mladý pani s kočárkem nebo to mám udělat sám? Pak se teda nějaký dva zvedli, ale celá ta situace mi byla dost nepříjemná.

Desirée
17 příspěvků 16.9.13 12:20

@Borůvka19 bezne to zazivam na poste, kdyz otviram dvere a vchazim dovnitr, tak se na me vyhrne ten, kdo zrovna odchazi a s nejakou galantnosti si hlavu nelame a ja mam akorat cas uskocit, aby me nepovalil:))

A jsme u toho: Vy máte dávat přednost těm, co vycházejí - základní pravidlo!!!

Sekhmet
1918 příspěvků 16.9.13 15:47

Ohledně zdravení je to jednoduché - to co je nejzjevnější, má přednost: tedy v prvé řadě pohlaví (žena), pak věk (starší) a pak společenská významnost.
Výjimkou je pracovní hierarchie a výrazné rozdíly ve společenské významnosti.
Obecně se s hulvátstvím setkávám jen velmi výjimečně. Většinou se ke mně chovají všichni slušně a i cizí muži mne zdraví jako první, pouštějí mne sednout, do dveří a podobně.
Pak je o to větší facka, když se tak někdo nezachová.
Jako posledně: došla jsem v našem domě k výtahu současně s nějakým mužem. On se natáhl po tlačítku k přivolání výtahu jako první a stiskl ho. Výtah přijel a on se mně zeptal: „jedete nahoru, nebo dolů?“ Výtah totiž vždy přednostně obslouží obytná patra a teprve pak sjede do garáží. Po mé odpovědi, že jedu nahoru, řekl: „aha, tak to já dolů,“ skočil do výtahu, zmáčkl mínus trojku a dveře se mi zavřely před nosem.
Normálně jsem očekávala, že mi výtah přepustí, zvláště za situace, kdy jsou v domě výtahy dva a ten druhý přijel za cca 10 vteřin. Nehledě na skutečnost, že k němu v mínus jedničce někdo přistoupil a… ano, správně, zmáčkl tlačítko nahoru, takže pán si to do mínus trojky střihnul přes jedenácté podlaží…
Kdyby se ke mně muži chovali nevychovaně, ani bych tuto příhodu nezaznamenala. Skleníková květinka, evidentně :)

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.13 21:11
@Anwen píše:
K zdravení: bydlím v malém městě takže zdravím všechny. A díky babičce rozlišuji dobrý den, večer a ráno, protože když jsem jako dítě zdravila jen dobrý den, vždycky mne napomínala a tak mi to zůstalo. Noví přistěhovalci v našem městě se na mě občas ( hlavně při dobrém ránu) dívají trochu divně. Ale vždy odpoví :)

ja take rozlisuji cast dne a vzdy jsem mela problem, co rict v nocnich hodinach. Dobrou noc zni blbe:-) tak to zustavam u dobreho dne :-)

continuity
5853 příspěvků 16.9.13 21:33

@bertulka ja v noci zdravim do pulnoci dobry vecer a kdyz se loucim, tak dobrou noc. po pulnoci pak dobre rano.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.13 02:03

@Sekhmet Tedy s takovým výtahem jsem se ještě nepotkala. Když přijde zrovna víc lidí z práce domů, tak se pán ke svému autu nedostane celé odpoledne? To se pak nedivím, že jde veškerá galantnost stranou. :-)

Cornero
415 příspěvků 8.10.13 05:24

V jakymkoliv obytnym baraku zdravim automaticky kazdyho koho potkam a nejak neresim vek nebo pohlavi. V nasem baraku ale zije tak dvanactileta holka ktera na me po tom co ji pozdravim vzdycky jenom debilne cumi a mlci. Vzdycky sem z toho takovej prekvapenej ale uz vcelku dospivam do stadia kdy se ji na ferovku zeptam jestli se mnou ma nakej problem ze mi neodpovi na pozdrav. To same sestileta dcera jednoho kamose. Tu pozdravim a ona se jenom otoci a de nekam do haje. To uz sem kamosovi rek at ji nauci zdravit. Ohledne zdraveni mam dve takovy klicovy vyrazny pamatky z detstvi ktery ocividne leckomu chybi. 1) kdyz mi tata asi jako petiletymu vynadal ze sem nepozdravil jeho kolegu z prace (doted tu situaci vidim). 2) poucka z lekci slusneho chovani Spejbla a Hurvinka: pozdravit je slusnost ale odpovedet na pozdrav je povinnost.

DanielaS
5291 příspěvků 8.10.13 11:14

Sklenikova kvetinka c. 2: Za mych mladych let - mluvime o 1995 - 2005 rekneme - bylo mezi mymi kamarady NORMALNI a AUTOMATICKE, ze vecer se parta rozdelila tak, aby zadna divka nesla domu sama (ve meste se skvele fungujici MHD podotykam). Dnes uz nekam sama jdu dost vyjimecne, ale stane se, a krome jednoho bohateho znameho, ktery me vezme k sobe do taxiku a odlozi me u me doma, to ty chlapy proste ANI NENAPADNE. Ani doprovodit na zastavku aspon, abych necekala sama. Ani kdyz o to poprosim. Hm. Vzdelani, vychovani, slusni lide, tricatnici az padesatnici.

skl
462 příspěvků 8.10.13 11:23

@DanielaS hehe, ale pred temi 10lety to byla asi trochu jina motivace pro doprovod nez galantnost :D

Sailorette
1594 příspěvků 8.10.13 11:23

@DanielaS Tak to jste měla kliku na kamarády, za mých mladých let (tedy ve stejné době jako u vás) tohle nikoho nenapadlo a popravdě to nenapadlo ani mě, že by to někdo měl dělat. Asi trochu smutné.
Dělám ve firmě s padesáti muži a naopak musím říct, že nejvychovanější a nejochotnější pomoci jsou kluci okolo pětadvaceti až třiceti. Mezi třiceti a čtyřiceti tu nikdo není, od čtyřiceti nahoru to jde s vychováním dost z kopce. Asi je to kus od kusu.

DanielaS
5291 příspěvků 8.10.13 11:42
@skl píše:
@DanielaS hehe, ale pred temi 10lety to byla asi trochu jina motivace pro doprovod nez galantnost :D

Nemyslim si, rozhodne jsem nebyla ani krasna, ani pristupna. Slo opravdu o to, aby holky nechodily samy. Mozna to tedy byla nahoda, ze se seslo nekolik lidi, kterym to pripadalo normalni.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.13 11:49
@DanielaS píše:
Nemyslim si, rozhodne jsem nebyla ani krasna, ani pristupna. Slo opravdu o to, aby holky nechodily samy. Mozna to tedy byla nahoda, ze se seslo nekolik lidi, kterym to pripadalo normalni.

Mám stejnou zkušenost. Kamarádi nás holky vždy domů doprovázeli. Nebylo za tím nic, jiného než obyčejná slušnost. Teď všichni pospíchají domů.

kacenka.smile
428 příspěvků 8.10.13 12:08

@DanielaS No, pak je otazka, jestli je doprovod od kamarada bezpečnější než jít sama…

DanielaS
5291 příspěvků 8.10.13 12:17
@kacenka.smile píše:
@DanielaS No, pak je otazka, jestli je doprovod od kamarada bezpečnější než jít sama…

Od mych kamaradu a kolegu rozhodne.

kacenka.smile
428 příspěvků 8.10.13 12:22

@DanielaS Já jen, kolik takových nejlepších kamarádů a kolegů zneužilo situace a svou kamaradku znasilnilo… Ono se totiž nedá věřit téměř vůbec nikomu

TinkaH
920 příspěvků 8.10.13 12:24

@kacenka.smile Ono bude nejlepší zůstat sedět doma na prdeli, zamčená.

kacenka.smile
428 příspěvků 8.10.13 12:25

@TinkaH Když myslíte, tak proč be, já nevidím důvod.

Betty J.
2031 příspěvků 8.10.13 13:05

@kacenka.smile: tak schválně: kolik? Můj tip je, že s ohledem na celkový počet doprovázení se bude jednat o číslo pod hranicí statistické chyby.

kacenka.smile
428 příspěvků 8.10.13 13:25

@Betty J. No, znásilnění je ve značné části případů spácháno osobou, kterou oběť dobře zná. Číslo vám fakt neřeknu a ani vás nebudu přesvědčovat.

Cornero
415 příspěvků 8.10.13 13:32

Daniel S: byli jste asi nejak vyjimecne sehrana parta. My kdyz jdem ven v ruznejch partickach tak kazdej odjizdi domu v jinej cas a na jinej konec Prahy. A kdyz uz s kamoskou jedu stejnym smerem a doprovodim ji az k baraku tak behem pristich par dni dostavam dotazy „jestli neco bylo“.

Kalanka
707 příspěvků 8.10.13 13:32

Ja teda o doprovazeni nestojim, spis me takova nabidka obtezuje, ale ze slusnosti ji prijimam:)

Cornero
415 příspěvků 8.10.13 13:40

Kalanka: Presne. Spoustu holek to obtezuje a vidi za tim pokusy o leccos. Tim padem nez aby si pak chlap pripadal jako otrapa kterej se vtira tak radsi bude apatickej a pocka si jestli dotycna o doprovod opravdu stoji a pozada o nej.

Kalanka
707 příspěvků 8.10.13 13:43

@Cornero Jo no. Me to neobtezuje, protoze si myslim, ze se mnou chce neco mit, ale proste chci jit sama a ne nucene konverzovat (pokud to neni fakt blizky kamarad). Neni to jednoduchy, kazda je jina :)

Cornero
415 příspěvků 8.10.13 13:50

Kalanka: Proto jde chlap cestou nejmensiho odporu. Jednou se zepta je odmitnut, podruhy se zapta je odmitnut a pak uz si pripada jak vterka a zadnou iniciativu nevyviji. Potom je tezky chtit bejt vychovanej kdyz spoustu z vas ta vychovanost otravuje..ja si treba velice nerad pripadam otravnej.

RadkaNova
9 příspěvků 11.10.13 11:53

Já zadek vedle babiček vždycky zvednu. Jinak bych se studem propadla.

Jakože bezesrandy.

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek