Etiketa v bežnom živote

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP Barbucha
3716 příspěvků 11.10.13 12:32

@kacenka.smile má pravdu. Nejčastěji je žena znásilněná někým, koho zná. Takové ty přepadovky v parku nejsou příliš časté, vyžadují od agresora odvahu a většinou to bývá sadista, kterých zas tolik není.
Nejčastější pachatel znásilnění není sadista, je to kolega, kamarád, který zneužije situace. Ale není to dobrý kamarád, nebo blízký kolega. Je to prostě někdo známý, koho žena ani dobře nezná, jen ho denně potkává v zaměstnanecké kantýně a proto má falešný pocit bezpečí, přestože vlastně o tom člověku neví skoro nic.
A spousta žen je znásilněna svým partnerem, některé to ani neberou jako znásilnění, ale znásilnění to je.
Tyhle informace mám od známé, která pracuje s obětmi znásilnění už 10 let.

Takže doprovod od kamaráda ano, doprovod od známého známých, se kterým jste se daly ten večer do řeči poprvé raději ne. A taky dát na svou intuici. Když je ten člověk nějak nepříjemný, přestože se navenek chová mile, žádný doprovod a šup do taxíku :-)

TinkaH
917 příspěvků 11.10.13 12:35

@MP Barbucha a taxi volat přes dispečink

DanielaS
5027 příspěvků 11.10.13 17:09
@Cornero píše:
Kalanka: Presne. Spoustu holek to obtezuje a vidi za tim pokusy o leccos. Tim padem nez aby si pak chlap pripadal jako otrapa kterej se vtira tak radsi bude apatickej a pocka si jestli dotycna o doprovod opravdu stoji a pozada o nej.

Ale ja o nej stojim, pozadam a odpoved je ne. Ne az domu, to ani nezkousim, ale pet minut na zastavku a pockat se mnou na autobus. Od chlapa nad patnact let mi to prijde proste nehorazne.

DanielaS
5027 příspěvků 11.10.13 17:29
@TinkaH píše:
@MP Barbucha a taxi volat přes dispečink

Proc?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.13 11:23

@DanielaS Moja mama mi vždy vravievala, že mám volať taxi cez dispečink koli tomu, že ak vás naberie taxikár v noci bez toho, aby niekto vedel, že vás nabral, tak sa z neho može vyklubať tiež blbec čo vám ublíži. Ak budete mať taxi cez dispečink, tak o tom, že ste niekam nastupila a niekam vás vezú bude aspoň záznam a je menšia pravdepodobnosť, že skončite v igelitovom vreci v popolnici.

Mylady2
12413 příspěvků 12.10.13 11:28

@Giulietta tak já nevím jak jinde ale v Pze se taxi volá jedině přes dispečink :)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.13 11:34

@Mylady2 Ja si ho parkrát stopla, keď išiel okolo prázdny.

Mylady2
12413 příspěvků 12.10.13 11:36

@Giulietta to je pravda :-) beru zpět

Jetthro
1130 příspěvků 12.10.13 12:08

@Giulietta Ja bych si taxi stopovat na ulici netroufla, jezdim s Modrymi andely :) Maji krome toho odvozu aut i normalni taxi sluzbu a skvelou mobilni aplikaci kde si objednate auto na konkretni cas, ono vam to priblizne spocita cenu a hned vite jake auto prijede i jmeno ridice, navic v momente kdy auto dorazi vam prijde sms ze uz je na miste. A zatim i ti ridici byli vzdycky takovi prijemni a vzdycky jsem si s nimi tu cestu hezky pokecala :)

Morže
1094 příspěvků 12.10.13 12:37

Heh a já vždycky doprovod domů odmítala, protože jsem je nechtěla obtěžovat a ještě kdyby věděli, kde jsem bydlela :D

DanielaS
5027 příspěvků 12.10.13 14:09
@Morže píše:
Heh a já vždycky doprovod domů odmítala, protože jsem je nechtěla obtěžovat a ještě kdyby věděli, kde jsem bydlela :D

Kvuli vam nad tim dva dny premyslim… Je fakt, ze jsme vsichni bydleli tak nejak pobliz, takze kdyz jsme se odnekud vraceli, proste jsme to vzali kolem vsech domovu a holky se postupne odpojovaly. A nebyvaly to zadne parby v hospode, ale normalni vecerni tancovani, kino a tak, kde vsichni koncili zaroven. Asi jsem byla priserne slusne devce.

Morže
1094 příspěvků 12.10.13 14:33

@DanielaS Tak já nikdy nijak nepatřila do žádné velké party lidí. Spíš jsem raději s jedním člověkem. Jako mladší jsem chodila hlavně s holkama ven a to jsem to měla z nich domů většinou nejblíž. Spíš se holky bály jít mě doprovodit, protože se tam pohybují cikáni a jiný individua. Když jsem začala později potkávat kluky, tak nemuseli nutně hned vědět, kde bydlím. Třeba to mohl být magor, kterého bych odmítla a on by pak stál pod mým oknem a žadonit o mě :D
Kdysi jsem takhle odmítla doprovod od mého současného přítele. To jsme se viděli asi podruhý a já neměla ani ponětí, že o mě má zájem. Já byla slušně nametená a on mi slušně nabídl, že mě doprovodí domů. Já to odmítla i z toho důvodu, že jsem to měla jen jeden blok k sobě domů že to zvládnu že nemusí kvůli mě ukončovat jeho zábavu :) jéje jak já byla slepá :D

Eleanor Rigby
606 příspěvků 12.10.13 17:19

Jeden blok, to by byl za pět minut zpátky.

Mně se jednou stal s doprovázením dost blbý zážitek. Kamarád kamarádky, viděli jsme se jednou, vyžádal si od ní mail a pozval mě na rande. Oukej, proč ne, pokecáme a uvidíme. Dobrý dojem na mě neudělal, když jsem se podivila, že mu košile žehlí maminka, odpověděl, že to umět nepotřebuje, až se vezmeme, budu to dělat já. Při placení mě chytil zezadu za krk, jako by mě chtěl škrtit, prý to byl vtip. A trval na tom, že mě doprovodí až domů, mé důrazné žádosti, ať mě nechá samotnou, ignoroval. Nakonec jsem mu utekla - vlítla jsem do poblížzastavivší tramvaje, byť jela pro mě úplně špatným směrem.
Druhý den v poledne, když jsem otevřela mail, našla jsem tam deset vyčítavých zpráv, že mu neodpovídám, že ho mučím, že mě děsně miluje a nemůže beze mě žít… Naštěstí zůstalo u mailů a pomalu to odeznělo, ale tfuj, jak já se bála.

Jiná Realita
13791 příspěvků 12.10.13 17:26

A jéje, doprovod domů…na to mám tedy jen smutné vzpomínky, já po něm docela toužila, pohybovala jsem se často v partě lidí, bohužel kluků tam bylo vždycky méně než holek a já jsem nebyla krásná…navíc jsem byla vždycky považována za samostatnou, protože mě rodiče bohužel tak vychovali, takže takové to hraní si na slabou a ubohou strachem zmámenou osobu, která nutně potřebuje doprovod, mi nikdy nešlo. asi dokážete dovodit, jak to vždycky dopadlo.

MP Janka
434 příspěvků 12.10.13 18:41

@Jiná Realita
To jsme dvě, já se dopracovala k tomu, že požádám o doprovod na MHD a pak už jedu sama. Navíc vždy všichni bydleli jinde než já a chtít po někom, aby si kvůli mně dělali v noci hodinový výlet po Praze mi přijde zbytečné.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.13 19:41

Moje sestra se nenechává doprovázet proto, že nechce nikoho obtěžovat. A to i přesto, že můj přítel by pro ni kolikrát rád zašel třeba na nádraží, aby nešla domů sama.
Od známého bych se doprovodit nenechala, od kamaráda ráda a považuji za slušné, aby to aspoň nabídl.

DanielaS
5027 příspěvků 12.10.13 22:14

A to me zase vychovali k tomu, ze nemam chodit sama. Jestli me doprovodi spoluzak nebo jeho teticka nebylo podstatne. Ba dokonce at radeji zustanu pres noc u nekoho nez chodit po meste za tmy. Coz je asi opacny extrem.

Cornero
415 příspěvků 13.10.13 21:19

Daniela: pokud jste bydleli vsichni pobliz tak to doprovazeni neni problem ale moc si nedovedu predstavit ze jedu s kamoskou pres celou Prahu a pak jedu hodinu a pul nocnima spojema domu

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.13 21:40

@Cornero Můj kluk tohle dělal pořád. (Nejen mně, když jsme spolu ještě nechodili, ale i svým kamarádkám, se kterými nikdy nic mít nechtěl.) Třeba od nás to má v noci právě něco přes hodinu domů.
Vnímám i rozdíl v tom, když kluk holku někam pozve - pak si myslím, že by ji doprovodit měl (nezávisle na tom, jestli jsou kamarádi nebo víc).

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.10.13 21:56

Úplně jsem se vrátila na gympl, kde to doprovázení fungovalo často i jako záminka :-). Vlastně jsem takhle začala chodit se svým prvním klukem, doprovázel mě z maturitního plesu (byli jsme v prváku) a už to bylo. Ach…

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 13.10.13 22:50
@MP Barbucha

A co bylo? Povídejte :).

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.10.13 22:53

@BEZDOMOVEC
No jé je. Co Vám budu povídat. Dali jsme si pusu a dohodli se, že od teď spolu chodíme :-) Bylo nám 15 a byli jsme oba nesmělí (on trochu víc).

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 13.10.13 22:58

Chlapi jsou asi opravdu nesmělí. Já jsem začal až v sedmnácti a to jsem byl ještě donucen. Ale pak se mi to zalíbilo!

Cornero
415 příspěvků 14.10.13 07:08

Jumbeee: Polovina kamosek bydli po periferiich Prahy. Milerad s kymkoliv pockam na taxik ale opravdu si nedovedu predstavit ze jedu do Jesenice kam jedou asi taky tri busy za noc a pak tam cekam az mi za hodinu prijede zpatecni

skl
462 příspěvků 14.10.13 10:45

@Cornero nj…v takovem pripade prespat u ni

Stránka:  « Předchozí 1 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek