Etiketa v bežnom živote

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
z_dediny
1127 příspěvků 23.5.13 23:22

Dnes jsem v MHD viděla takovou hezkou slečnu. Zaujala mě dobrým make-upem. To v našich končinách nevídám zase tak často. To mě zaujalo v dobrém. Ve špatném mě zaujalo to, že nad sebou nechala stát starou paní s berlemi, která se přes dav nemohla dostat k sedadlům pro nemocné. Věříte, že se mi ta slečna tak nějak přestala líbit? (Já bohužel seděla za tím davem, přes který by se ke mně ta paní nedostala. Jinak bych jí uvolnila místo, i když jsem měla tři plné tašky.)

Moir
2559 příspěvků 24.5.13 09:04

@z_dediny to je furt dokola, ta hezky upravená slečna si té paní vůbec nemusela všimnout a paní s berlemi má ústa a umí mluvit a mohla si o místo říci, když viděla, že se nikdo (ne jen ona slečna) nemá k tomu, aby ji pustili sednout (a vy také umíte mluvit, a když vás to tak popudilo, mohla jste onu slečnu vyzvat, či kohokoli jiného, aby paní pustili sednout)

Caralina
916 příspěvků 24.5.13 09:25

Hmm asi žiju fakt jinde, ale většina popisovaných situací mě tak nějak míjí. A k tomu nepouštění sednout, já tedy už nestuduju, takže se v MHD neučím, ale čtu si. A občas se tak ponořím, že dokážu přejet i svou stanici, natož abych si všimla, že kolem je někdo, kdo by si zasloužil pustit sednout.

Ale co se toho tykání na vsi týká - potvrzuju.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.13 09:32

@z_dediny Ja som nedávno tiež videla krásnu mladú slečnu ako nevstala ani keď sa okolo nej nahromadilo X seniorov, ktorých evidentne videla..Keď jej miesto požiadania začala jedna pani nadávať, vylovila spod sedačky barle a vstala-a čo nevidím-chýbala jej noha od polovičky stehna. Ja zase trpím migrénami a keď ma to chytí mimo domov, myslím vetšinou na to aké by bolo úžasné keby mi niekto vystrelil mozog a nie na to kde si okolo mňa kto podupkáva nohou, že sedím.

Příspěvek upraven 24.05.13 v 11:16

radkasil
34 příspěvků 24.5.13 09:39

@v2e2rka Tak nepozdravit je otázkou výchovy a se vzděláním to nemá nic společného, víte kolik doktorů a inženýrů je hulvátů. Jsou ve stejném poměru i mezi ostatními profesemi.

JanieB
136 příspěvků 24.5.13 09:42
@Nanynka02 píše:
Myslím, že zrovna v tomhle jsou lidi zlatí a případná opomenutí pramení hlavně z nedorozumění „je těhotná nebo jenom tlustá?“.

No, ja uz po jednom trapnem omylu tohoto razu poustim bez rikani sednout jen zeny opravdu viditelne tehotne;-)

llolla
2102 příspěvků 24.5.13 11:22

@JanieB
Já mám zas problém odhanout tu hranici, kdy je člověk dost starý na to, aby si „zasloužil“ pustit sednout. Už se mi totiž stalo, že mě postarší dáma sprdla s tím, že ona přece není tak stará, co si jako myslím…
Poměrně často sebou tahám hodně věcí, takže když nastoupí někdo, kdo vypadá, že by si chtěl sednout, tak se ho většinou nejdřív zeptám- kolikrát jede jen jednu zastávku a sedat si a zase vstávat je pro něj větší fuška, než zůstat stát. A tuhle nějaká paní říkala, že si sednout nechce, načež na další zastávce nastoupily dvě tetky, tak kolem padesáti, viděly tam tu pani stát a mě sedět a na celou tramvaj začly nadávat, jaká je dneska mládež nevychovaná…=)
edit: obě seděly=)

JanieB
136 příspěvků 24.5.13 11:36
@llolla píše:
@JanieB
Já mám zas problém odhanout tu hranici, kdy je člověk dost starý na to, aby si „zasloužil“ pustit sednout. Už se mi totiž stalo, že mě postarší dáma sprdla s tím, že ona přece není tak stará, co si jako myslím…
Poměrně často sebou tahám hodně věcí, takže když nastoupí někdo, kdo vypadá, že by si chtěl sednout, tak se ho většinou nejdřív zeptám- kolikrát jede jen jednu zastávku a sedat si a zase vstávat je pro něj větší fuška, než zůstat stát. A tuhle nějaká paní říkala, že si sednout nechce, načež na další zastávce nastoupily dvě tetky, tak kolem padesáti, viděly tam tu pani stát a mě sedět a na celou tramvaj začly nadávat, jaká je dneska mládež nevychovaná…=)
edit: obě seděly=)

Ja mam trochu problem s tim, ze i ve svych triceti letech mam takovy „trochu pubertalni“ vzhled. Casto mi prodavacky nebo lide v MDH tykaji a chovaji se ke mne jako k decku;-) V MHD jsem si uz stihla zazit par peknych dobrodruzstvi. Jednou me duchodkyne spechajici k mistu, ktere jsem ji zasednout ani nechtela, zduchla tak, ze jsem se regulerne natahla na zem. Jindy jsem se ucila, uvidela jsem starsi pani (no starsi - tak 55, 60 let?), poskladala jsem si ucebnice, dala do batohu, uvolnila jsem ji misto a misto podekovani prislo: „No to je dost, ze se zvednes.“ Moje zkusenosti jsou takove, ze opravdu stari lide, ktere pustim rada a bez rikani, jsou velmi zdvorili, mili a vdecni, zato damy ve veku 50 - 60 jsou casto „min prijemne“. Ty uz po par podobnych zkusenostech automaticky nepoustim, to jen tehotne, zeny s malym ditetem a opravdu starsi lidi (napr. sedive, o holi apod.). Kdyz me nekdo potrebny, ktereho jsem nevidela, slusne pozada, nemam problem uvolnit misto, ale jak ke mne nekdo prijde, vytahne me za ruku nahoru se slovy „tak se snad zvednes, ne?“, tak se zasprajcuju;-)

AnoNe
884 příspěvků 24.5.13 23:28
@JanieB píše:
ale jak ke mne nekdo prijde, vytahne me za ruku nahoru se slovy „tak se snad zvednes, ne?“, tak se zasprajcuju;-)

To se vám vážně stalo? Že si někdo dovolil vás chytit za ruku a zvedat? To snad není možný..?

Nanynka_02
450 příspěvků 24.5.13 23:51

Mám anketní otázku: v MHD je dvojsedadlo. Cestující sedí na místě do uličky a nelze se přes něj dostat k sedadlu u okna. Jedná se podle Vás o: a)prostorové sobectví, protože sedícímu musí být jasné, že svým tělem blokuje volné místo vedle sebe; b) normální věc, protože stačí říct a sedící se posune nebo umožní průchod k místu u okna?

Já to jednoznačně vnímám jako a). Automaticky se zašoupávám k oknu, aby si ke mně mohli lidé přisednout a vůbec by mě nenapadlo „zavazet“ na vnějším sedadle. Už jsem se ale setkala s názorem b): můžu si sednout, kam chci, a pokud se někdo hodlá posadit vedle, má mě požádat.

Tady v Praze je béčko celkem běžným standardem, patrně jak jsou tu lidi hodně asertivní.

llolla
2102 příspěvků 25.5.13 07:09

@Nanynka02
Já si většinou sedám tam, kde si vedle mě nemůže nikdo sednou=) Ale jinak když vím že jedu dvě zastávky, tak sedím na vnějším (v uličce), když někdo chce si sednou vedle, tak se uhnu.(já jsem hodně malá a není problém kolem mě projít, i když je tam málo místa…) Když vím, že pojedu na konečnou, tak se zasunu někam do kouta (co nejdál od dveří, abych to nemusela bejt já, kdo bude pouštět starší lidi sednou=).

Moir
2559 příspěvků 25.5.13 09:07

@Nanynka02 ono to může mít různé důvody (špatná pohyblivost, mnoho zavazadel, jedu kousek…) a opět, jeden má pusu, aby si o puštění na místo řekl, spíš mi přijde hloupé, když se v narvaném autobuse nikdo nemá k sednutí na prázdná místa, aby se uvolnil prostor v uličce, či chumly u dveří, kdy už není jak nastoupit, zatímco prostoru v uličkách je habakuk

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.5.13 09:18

@Nanynka02
Jsem Pražák a beru to spíš jako to sobectví. Něco jako: „Vždyť budu za 11 stanic vystupovat, tak si nebudu sedat k oknu abych se snad nemusela nedejbože dovolovat souseda, že vystupuji. A vůbec, nasadím drsňácký výraz a třeba si nikdo netroufne sednout vedle mě.“
Já to nikdy nedělám, snad jen kdybych měla nějaká ty zavazadla, ale jinak si vždy sednu k oknu.

Linie
2020 příspěvků 25.5.13 09:53

V mládí jsem si v tramvaji nikdy nesedala, protože jsem nesnášela důchodkyně, které sotva vlezly do vozu, vyhlédly si nějakého sedícího mladšího a pokud ten bleskurychle nevstal, na celou tramvaj to komentovaly. Teď jsem již několik let sama důchodkyně a zase mi vadí mladí, kteří mě sice vidí s taškami /nákup a práce domů/, ale blbě se vsedě zeptají, zda si nechci sednout. Sami přitom mají v rukách maximálně mobil. Co jim na to říct? Poraďte nějakou vtipnou poznámku.
Také nemám ráda při nastupování do tramvaje typy, které se hrnou napřed hlava nehlava, bez ohledu na vetché stařenky. Tím nemyslím sebe, ale opravdu dámy o holi či jinak viditelně nestabilní.

MP Janka
809 příspěvků 25.5.13 09:56

Praha. Já myslím, že je to případ za a), velmi vtipné mi přijde, když jedu autobusem, většina dvojsedadel je takovýmto způsobem obsazená a v uličce se tísní stojící cestující. Protože nastupuji na konečné, tak jsme většinou jedna z mála, která sedí normálně u okýnka.
A když už jsme u MHD, pravidelně jezdím se řidičem autobusu, který miluje česnek a cibuli. Když nastoupím, je to neuvěřitelný puch, zvlášť po ránu. A teď, když je teplo, tak je to ještě intenzivnější.

llolla
2102 příspěvků 25.5.13 10:01

@Linie
Ja se taky ptam. Kolikrat se mi totiz stalo, ze jsem se zvedla, ale dotycnej, kvuli kterymu jsem se zvedla si sednout nechtel a to misto zasedne pravidelne nekdo, kdo klidne muze stat (ja muzu taky, ale jde tak nejak o princip). navic kdyz jezdim mhd, tak mam vetsinou housle a dalsi zavazadla. Uz jsem psala driv, ze spousta lidi rekne, ze si sednou nechce, treba na dasli zastavce vystupuji… Co vam na te otazce tak vadi? =]

Linie
2020 příspěvků 25.5.13 10:04

To, že vidí, že mám plné ruce, sám nemá nic a já jsem přitom ve věku jeho babičky.
Když jedu jen jednu stanici, stoupám si ke dveřím.

Jetthro
1130 příspěvků 25.5.13 10:24

@Nanynka02 Nesedam si na dvojsedacky :))
I kdyz v metru mi to prijde celkem v pohode, tam je toho mista na protazeni se na sedacku u okynka dost, a navic normalni clovek kdyz vidi, ze si nekdo chce na to sedadlo sednout, tak snad proste trochu uhne, ze ano..

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 10:40
@Linie píše:
Co jim na to říct? Poraďte nějakou vtipnou poznámku.

Co třeba: ráda, děkuju

Morže
1094 příspěvků 25.5.13 12:34

Myslím, že cestování v plzeňské hromadné dopravě je v porovnání s Prahou mnohem příjemnější. Protože ale každý den cestuju v Plzni, nikoliv v Praze, tak můžu říct to, že v Plzni nemají důchodci s místem k sezení problém. Jako taky se najdou hulváti, co nepustí sednout nebo důchodci alias lovci sedaček, kteří se hrnou do dveří a hledají místo k sezení a pak nadávají na nevychovanou mládež.
taky už se mi stalo a to je už asi pět let zpátky (no bylo mi 17-18) že jsem v MHD seděla a nade mnou si stouply dvě mladé hubeňoučké holčičky vystajlovaný bůh ví jak a nade mnou začaly nadávat, že tlustí lidé furt jen dřepí a že by jim moc pomohlo, kdyby v MHD stály. Sice nejsem vyloženě tlustá, že by se mi daly plácat prsa všude po těle, ale štíhlá taky nejsem a tak jsem si ty jejich poznámky vzala osobně. Ale jinak opravdu vidím, že kdo potřebuje sednout, toho pustí sednout.
Jen ráno, když jedu do práce, tak spousta lidí opravdu sedí na dvojsedadle na těch krajních a není tam skoro žádný místo na protáhnutí, pokud nechci taškou v ruce majznout další spolusedící. Já už tam teda mám otipovaný lidi, co takhle sedí pravidelně a vystupují na další zastávce, tak si počkám a šup zalezu dozadu :) ale taky mi to fakt hlava nebere, proč takhle debilně sedí.
A protože jezdím domů na konečnou, tak pokud možno si vybírám místo k sezení co nejdál od dveří, samostatný sedátko a v jednom typu tramvaje i v takovém „kupíčku“, kam se důchodci a nebo postižení těžko dostanou.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 13:11

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:24

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 14:43

@uu No tak to at nekdo zkusi poklepat na rameno me!

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 14:45

@gudrun mně. Ačkoliv - ono je to asi možné i tak. Takže nic ;)

Příspěvek upraven 25.05.13 v 15:27

AnoNe
884 příspěvků 25.5.13 15:24
@Linie píše:
Teď jsem již několik let sama důchodkyně a zase mi vadí mladí, kteří mě sice vidí s taškami /nákup a práce domů/, ale blbě se vsedě zeptají, zda si nechci sednout. Sami přitom mají v rukách maximálně mobil. Co jim na to říct? Poraďte nějakou vtipnou poznámku.

Toto je ale vtip, že? Nebo jste vážně tak zapšklá nerudná stará bába? Vzhledem k tomu, že píšete, že ještě pracujete, tak máte na zapšklou bábu ještě dost času, ne?

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 15:33

@Linie Vy babo! Vsak vono vas neubude kdyz chvilku postojite. Muzete procvicovat inkontincni svalove vztahy.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek