Etiketa v bežnom živote

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 23 Další »
uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 15:35

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:25

yako
3225 příspěvků 25.5.13 15:36

@gudrun :), ale né vztahy, ale stahy.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 15:38

@yako Proste panevni dno… : )

yako
3225 příspěvků 25.5.13 15:44

@gudrun jojo, se vztahama to taky má co do činění, ale při cvičení k nikomu pánevní dno vztahujete, nýbrž stahujete svaly. My to tady pochopily, si myslím, všechny, co chcete říct.

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.5.13 15:45

@Linie
normální je se na člověka, který se vás ptá, jestli se nechcete posadit, mile usmát a pomyslet si, že to s tou mládeží asi není tak špatné.

právě jste mi dala nahlédnout do myšlenkových pochodů nesnášenlivých a zlých důchodců…děkuji, rozšířila jste mi obzory a už se nebudu příště divit kyselému obličeji, až se příště zeptám. asi to budete vy.

edit: znám mnoho vitálních lidí ve věku mé babičky, které by automatický předpoklad, že se chtějí posadit, dokonce mohl urazit, protože hrají tenis, cvičí jógu a chodí na kalanetiku. připadali by si podcenění. taky mohou vystupovat na další zastávce (s tímto odmítají lidé místo velmi často), nebo je natolik bolí kloub, že radši stojí, protože by se taky už nepostavili.

z_dediny
1128 příspěvků 25.5.13 15:57
@Moir píše: … mohla jste onu slečnu vyzvat, či kohokoli jiného, aby paní pustili sednout

Nemohla jsem slečnu vyzvat. Jednak jsem seděla daleko (jak jsem se zmínila), jednak měla v uších sluchátka. Z toho soudím, že neměla migrénu. Protože hezkých slečen nepotkávám tolik, tak vím, že berle vskutku neměla. A slepá taky nebyla, něco si četla a na paní se podívala. Paní s berlemi byla z generace, která nebyla zvyklá si o místo říkat, protože automaticky uvolňovali místo starým lidem s berlemi i bez berlí. Já s tím problém nemám, umím si o místo říci, když ho potřebuji a ještě se mi nestalo, že by mi někdo na slušnou žádost nevyhověl. Vím, že to není jejich povinnost, že sedět v MHD má právo každý, kdo si zaplatil jízdné, pokud je volné místo. Jen bych byla nerada, kdyby na místě té slečny bylo některé z mých dětí. Velmi nerada. A velmi bych se zlobila a mělo by to dost nepříjemné důsledky. Nejsem matka, která svým potomkům dovolí hulvátství.

z_dediny
1128 příspěvků 25.5.13 16:00

@Jiná Realita S tím kloubem máte pravdu. Ale neubude mě, když místo nabídnu a člověk s berlemi mi řekne, že se posadit nechce, protože má problém se vstáváním. Většinu ho taková nebídka ani neurazí, protože neodmítají nevrle.

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 16:01
@publicenemy píše:
@gudrun mně. Ačkoliv - ono je to asi možné i tak. Takže nic ;)Příspěvek upraven 25.05.13 v 15:27
šmarjá, 3. pád, KOMU, ČEMU - mi, mně
uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 16:03

.

Linie
2020 příspěvků 25.5.13 16:08

Gudrun: Myslíte-li „inkontinenční“ - tak s tím zatím problém nemám.
Bába již jsem, mám dvě vnučky, ale prosila bych úctu k šedinám!

Moir
2576 příspěvků 25.5.13 16:09

@z_dediny „soudím, že neměla migrénu, protože měla sluchátka v uších“ - hloupost, jsem migrenička, ale oproti všeobecnému přesvědčení, že to tak mají všichni, mi světlo ani zvuk nevadí, aury nemám, jen jsem neskutečně unavená a jsem ráda, když po mně nikdo nic nechce a nechává mne na pokoji, než se mi podaří dojet domů, kde můžu ležet v posteli a snažit se spát, případně blít do záchoda;
a prostě paní si mohla říct, není v silách člověčích, aby byl neustále ve střehu, a sledoval, jestli náhodou někde není někdo starší, s úrazem, těhotná, atd. Ono je na to krásné přísloví - „líná huba, holé neštěstí“, není to o hulvátství, je to o tom, že si kolikrát člověk opravdu nevšimne

že slečna na paní pohlédla nemusí znamenat, že ji zaregistrovala, ne? Kolikrát „pro oči nevidíme, nebo čumíme do“…a nevidíme

k sezení na krajním sedadle, zrovna před chvílí se mi stalo, že než jsem posbírala dvě tašky s nákupem, než posbírala tašky s nákupem paní co seděla vedle mne na sedadle u uličky, než jsem se probojovala uličkou, do které trčelo dítě na klíně tatínka, na druhé straně zablokovaná kufrem, tak mi řidič dveře zavřel a málem odjel ze zastávky, budiž mu připsáno k dobru, že po dvou metrech zastavil a otevřel mi a já nemusela zastávku přejet

Příspěvek upraven 25.05.13 v 22:33

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 16:10

@uu já reaguju na publicenemy, která gudrun nejprve opravila a potom napsala, že je asi možné i „mě“.
gudrun nemá smysl opravovat :D

[ „No tak to ať někdo zkusí poklepat na rameno mé!“ A to by musel uznat i Karel Čáslavský :)

opravdu jste mě pobavila :D

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.5.13 16:15

@z_dediny
o tom tu ale řeč není, samozřejmě mě neubude. ale reaguji na to, co napsala linie.

jak vidím z názoru linie, oni někteří důchodci při takové nabídce přemýšlejí, jakou ironickou poznámkou by mě za tu nabídku setřeli (jakože jak si vůbec dovoluji se na něco tak samozřejmého ptát), což mi přijde opravdu smutné.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 16:32

@Linie Uctu ani autoritu vam sediny nezaruci. To je jak s tou komousskou mrchou co poslala na smrt Horakovou! " vzdyt je to stara babicka, nemocna chudak" prdlajs! Svine to je porad i kdyz nad hrobem. A vubec tohle usluzne sedani A vstavani jak u debilu…

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 17:06

@Linie hmm,ja som doteraz žila v predstave, že otázka"chcete si sadnúť/sadnete si?" patrí proste k normálnej slušnej komunikácií v spoločnosti, rovnako ako napríklad „možem vám niečo priniesť?“ v reštauráci. Slušný čašník na vás nebude mlčky zírať ako teľa, aj keď je vysoko pravdepodobné, že niečo chcieť budete. A vzhľadom k tomu koľkokrát dotyčný sediaci dostane odpoveď A)preboha snáď nevypadám tak staro B)ďakujem, ale na druhej vystupujem C)jééj, dnes som sa nasedela až až D) niektorý obzvášť pání majú vo zvyku bez slova vstávajúceho človeka uprostred pohybu zaraziť naspať do sedadla,–tak netuším čo Vás žerie.
Možno by ste považovala za slušnejšie keby v momente Vašeho nástupu do vozidla každý pod 40 vyskočil zo sedačky, chmatol Vás za ruku a vtlačil na svoje miesto..prípadne by ešte mohlol lkať a kvíliť „Ooooooo ctihodná starena, zlož svoje unavené kosti“ alebo neviem.. :)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 17:12
@Linie píše:Bába již jsem, mám dvě vnučky, ale prosila bych úctu k šedinám!

Na svoje šediny i vnučku jsem nezřízeně hrdá, leč teď se mi chce jen zvolati: Stařecké zapšklosti rač mě milostivě uchovati, ó Pane!

:-)
continuity
5853 příspěvků 25.5.13 17:46

Ja tedy, kdyz nekomu uvolnuji misto, tak se neptam, ale reknu tonem oznamovacim: pojdte si sednout.

jo pamatuji, ze jsem jednou sediva pani v metru poklepala po rameni, byla to cizinka docela se vydesila, tak jsme si to hezky vysvetlily. no je pravda, ze v cizine je to jinak. treba muz se ted vratit z Koree (te hodne) a tam jsou vyhrazena mista pro stare a invalidy v kazdem vagonu a ty jsou prazdne i kdyz bude metro narvane. a kdyz jsou obsazeny tak nikdo nikomu uz nic neuvolni. jiny kraj, jiny mrav. myslim celkove, ze vic ohleduplnosti by neuskodilo, hlavne v diskuzich, ja se neomalenosti v realnem zivote nepotkavam zas tak casto jak tady.

Linie
2020 příspěvků 25.5.13 17:50

Continuity děkuji. Říkám to samé, když uvolňuji místo někomu, kdo ho potřebuje víc. Je to podobné, jak když někomu podáváte spadlou věc, tak se také dopředu neptáte, jestli ji chce podat. Považuji to za samozřejmost.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 17:57

.

078796
270 příspěvků 25.5.13 18:08

Copak příhody z MHD, to by bylo na román!

Pustit sednout v dopravě člověka, na němž vidím, že to potřebuje nebo by to alespoň ocenil, je samozřejmost. Věty typu „já jsem si ho nevšimla“ považuju za výmluvy. Já se pořád kolem sebe rozhlížím, ať už jedu v dopravním prostředku nebo jdu někde po ulici. Přijde mi nepředstavitelný, že si nevšimnu, že poblíž mě někdo stojí a nepodívám se alespoň letmo, o koho jde nebo co se kolem mě děje. A přesto si nemyslím, že moje druhý jméno je ostražitost.

K důchodcům v dopravě nicméně konkrétní výtku mám. Nikdy se mi nestalo, že by byl nějakej povyk, když jsem někoho pouštěla sednout, ale několikrát se mi za poslední dva roky v Praze přihodilo, že se někteří cestující - a z 90% právě důchodci - cpou ke dveřím dav nedav vehementně ještě za jízdy i v přeplněným voze a nečekají, až autobus zastaví na zastávce. Já nevim, jestli mají stres, že nestihnou vystoupit, ale když je např. ráno velkej nával a každej se tak tak drží alespoň za něco, aby nespadl a ještě má uhýbat, když není kam, tak je tohle chování fakt docela blbina. Normální člověk přece v takovým přetížení počká, než autobus zastaví a než vylezou ti, co zavazí u dveří, pak sám vystoupí a oni, pokud jedou dál, můžou vlízt rychle zase zpátky.

A taky jsem zažila, že mě jeden hodně starej děda nechtěl pustit vystoupit, když jsem seděla u okýnka. Poprosila jsem ho dvakrát, ale pokynul mi, ať lezu přes něj. Tak jsem ho opatrně překročila, protože nebyl čas, děda ale neuhnul ani nohama do strany. Já chápu, že se mu asi vůbec nechtělo zvedat, ale lezla jsem přes něj v minisukni a příjemný mi to tenkrát nebylo… asi to přesně tak chtěl, chlívák jeden :-D

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 18:23

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 09:54

078796
270 příspěvků 25.5.13 18:30

@uu

OK, tohle beru. Já jsem prostě typ pozorovatel, pozoruju v dopravě pohyb kolem sebe a „bavím“ se tím. Docela obdivuju lidi, kteří si v MHD dokážou číst nebo se učí - já bych se na to soustředit nemohla, jak se pořád něco kolem mě děje, mění se cestující, chodí tam a zpět, mluví, slyším různé zvuky atd. :-)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.13 18:37

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 09:54

Moir
2576 příspěvků 26.5.13 09:28

Ještě jsem si vzpomněla na jeden důvod, proč sem tam někoho nepustím sednout, ač o něm třeba i vím, dávám krev, což je odběr, se všemi vzorky, asi 500 ml, což sice nezpůsobuje větší potíže a já to obvykle snáším velmi dobře, přesto, zejména je-li teplejší počasí, motá se mi hlava a mám tendenci omdlít, takže opravdu raději sedím

zdravím svého osobního mínuskovače a beru to jako zprávu, že mám s sebou raději švihnout a pravděpodobně se potlouct, než aby nebohá osoba přející si sednout, požádala někoho jiného, nebo je dávání krve opovrženíhodné?

guinejske_prase
178 příspěvků 26.5.13 13:03

@DonChichot
Nesnažila jsem se vzbudit jejich sympatie ;) a samozřejmě chápu, že takováto poznámka nemá se slušným vychováním také nic společného. Šlo mi pouze o to, že mi připadá absurdní omlouvat hulvátské chování věkem („jsem starší než ty, takže když spadneš, nechám tě ležet“)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 23 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek