Etiketa v reálu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

chinin
2788 příspěvků 3.8.12 17:57

Děkuji Blacken. Vlastně jste SKORO JEDINÁ, kdo zareagoval na mnou zmíněné alternativy, díky nimž se se létání na dovolenou ve většině případů jednoznačně dostává do kategorie „chci“ (oproti „musím“). Jinak, souhlasím s celým Vaším příspěvkem, v citaci jsem ho zkrátila jen na tu část, na kterou jsem chtěla reagovat.:-)

@blacken píše:
Taky moc nechápu děti v letadlech. Pokud mají všichni příbuzné v cizině, za kterými musí neodkladně jet??? A i k moři, ano, cesta letadlem je kratší, ale zase když nevíte, jak bude vaše dítě reagovat, tak je snad lepší o pár hodin si to prodloužit a jet na nějakou rodinnou lokalitu do Chorvatska. Nemusí to být hned Egypt nebo Řecko. Pokud je to tedy pro dítě zdravotně nezbytné. (…)
chinin
2788 příspěvků 3.8.12 18:05

Tak tady mi doslova spadla čelist. To myslíte vážně, že POKUD NĚKOMU PŘI CESTOVÁNÍ VADÍ NEVYCHOVANÉ DĚTI (které plácají ručičkama na přední sedadlo, kopou do sedadla atd.), JE PROBLÉM A PRIORI V NĚM???

Jak už psala teetee: „Stejně jako respektuji to, že děti občas zlobí, očekávám, že rodiče budou respektovat, že mi to nepřijde zábavné“. Skoro bych řekla, že by to měla být samozřejmost, ale bohužel není.

@yako píše:
Jetthro - jezdím občas s některým ze svých dětí dálkovým autobusem. Sama nemusím cizí děti, ale když nepřekračují únosnou mez, tak mě rozhodně neobtěžují. Moje děti, ve věku batolete, mi také často stojí na klíně a plácají ručičkama na opěradlo před námi, případně se snaží navázat oční kontakt - zatím jsme se vždy setkali s velmi pozitivními reakcemi okolí, s úsměvy a lidé sedící i na vzdálenějších sedadlech s dětmi komunikovali sami od sebe. Myslím, že to přeháníte a že problém není apriori v nevychovaných dětech, ale spíše ve Vás.
Jiná Realita
13791 příspěvků 3.8.12 18:11

@runningfox
Já tedy doufám, že nikoho nepohoršuju, ale tady tak různě tykám a vykám, jak se mi to zrovna zdá vhodné :)
normálně lidem vykám a zvyknout si na tykání starším lidem v kanceláři byl pro mě boj, ale internet beru jako neformálno a s klidem tykám skoro všem a tykání mně beru jako v pořádku věc.
Vypozorovala jsem, že většinou vykám v případě, že někoho kritizuju :) nebo s ním vedu spor, aby ho případné tykání neurazilo nebo mu nepřišlo v souvislosti s kritikou příliš žoviální a nadřízené.

Čím více s danou osobou souzním v názoru, tím více mám tendenci jí tykat.

Vykat tu všem mi osobně připadá…takové křečovité, není mi to přirozené.

TinkaH
920 příspěvků 3.8.12 18:26

Právě v té restauraci je to navíc i dost nebezpečné. Kdykoliv se může stát, že vběhnou pod nohy číšníkovi, který nese polévky a tím dítko opaří, popřípadě spadnou sklenice z tácu a pořežou

chinin
2788 příspěvků 3.8.12 18:27

Souhlasím. Skoro bych řekla „dávej si pozor na to, co si přeješ, nebo se ti to vyplní“. Myslím, že už dnes je „tolerantní přístup k dětem“ vyžadován k nelibosti hodně lidí, a pokud by byl vyžadován „ještě tolerantnější přístup k dětem“, nevyhnutelně se to obráti proti nim a proti jejich rodičům.

Příklad můžeme najít třeba v pracovním právu: když odbory prosadí v parlamentu změny pracovního práva, které budou více chránit zaměstnance na úkor zaměstnavatele, např. pracovní poměr na dobu určitou lze sjednat pouze dvakrát po sobě, pak už nutno sjednat pracovní poměr na dobu neurčitou, který je výhodnější pro zaměstnance, ale nevýhodný pro zaměstnavatele. K čemu to povede v praxi? Ke sjednávání pracovního poměru na dobu neurčitou, který je pro zaměstnance výhodnější? Možná tak v ideálním světě. V praxi to znamená, že přestože je zaměstnavatel se zaměstnancem spokojen, namísto toho, aby s ním sjednal po třetí pracovní poměr na dobu určitou, najme si jiného zaměstnance zase na dobu určitou, protože je to pro něj tak lepší.

Tím chci říct, že přehnané ochranářství, pozitivní diskriminace atd. se nakonec obrátí proti tomu, koho mělo zvýhodnit. Zdůrazňuji, že neříkám, že s tím souhlasím, prostě říkám, že to tak je.

citace] @gulietta píše:
@yako ja som matka na materskej a tolerantnejšiu prístup radšej zaviesť nechcem, to by potom už averzia voči matkám a deťom stúpla ešte viac. Už teraz je to o tom, že ak sa niekto neprejaví ako happy z každého dieťaťa v okruhu 1 km, tak je odsudzovaný. Skor by to chcelo ohĺaduplnosť z oboch strán rovnako.
TinkaH
920 příspěvků 3.8.12 18:27
@TinkaH píše:
Právě v té restauraci je to navíc i dost nebezpečné. Kdykoliv se může stát, že vběhnou pod nohy číšníkovi, který nese polévky a tím dítko opaří, popřípadě spadnou sklenice z tácu a pořežou

to patřilo k příspěvku hanabanana76 :-)

continuity
5853 příspěvků 3.8.12 18:36
@chinin píše:
Souhlasím. Skoro bych řekla „dávej si pozor na to, co si přeješ, nebo se ti to vyplní“. Myslím, že už dnes je „tolerantní přístup k dětem“ vyžadován k nelibosti hodně lidí, a pokud by byl vyžadován „ještě tolerantnější přístup k dětem“, nevyhnutelně se to obráti proti nim a proti jejich rodičům.

nenene, to jste opravdu spatne pochopila, to neni otazka prava ani neceho chteni, to je otazka spolecenska. proste jsou na tomto kontinente spolecenstvi, kde to funguje jinak jako tady a rada tam travim dovolenou, protoze je to mene stresujici pro mne i pro dite.

to se blbe vysvetluje, pokud jste to nezazily. ja nechci, aby to tady tak bylo (tedy chtela bych, ale je mi jasne, ze lasku k detem nelze naridit). pisu to spis proto, aby jste si uvedomily, ze stav tady neni etalon vseho a nekde to muze fungovat i jinak a taky je to dobre.

chinin
2788 příspěvků 3.8.12 18:37

@Pavlena:
Vaše názory, které cituji níže, mi přijdou velmi urážlivé a bezohledné. Ale vlastně je mi Vás líto, že žijete ve světě, kde se lidé nechovají podle pravidla „nedělej druhým, co nechceš, aby dělali druzí tobě“. Více to nebudu rozebírat, jenom odkážu na příspěvek uu (který převedu do vykací formy, kterou v diskuzích vždy používám):
Co je Vám do ženských, které nechtějí děti a jejich sobectví? Raději si dítě vychovejte tak, aby nekopalo cizímu člověku do sedačky nebo neječelo na celou restauraci, pak budete mít klid a podobné komentáře Vás mohou nechat klidnými, protože se Vás netýkají. A kdo je sobecký nebo ne, to není otázka toho, jestli má nebo nemá děti.

Citace Pavlena:
Nepřipadá mi, že ten, komu začátek dovolené zkazí zvukové projevy dětí v letadle, ten, kdo je smrtelně rozlícen z kopání do sedačky a dotyku od cizího dítěte, ten asi neupozadí své potřeby natolik, aby několik (6–9) let po narození vlastních dětí strávil doma, proto, aby jeho potomci nemohli nikde nikoho obtěžovat.

Postoje odpíračů dětí jsou poněkud sebestředné. A pokud tito lidé později přecejen děti mají, dost často nedodrží to, co nyní po rodičích dětí vyžadují, tj.aby nejlépe zmizeli z povrchu zemského.
Sebestředný člověk, který zplodí dítě, se pravděpodobně dělat to, co je zde kritizováno (jezdit k moři s miminem, trápit ostatní přítomností svého dítěte na nesmyslných místech) a to právě proto, že nenadřadí potřeby dítěte nad své.

chinin
2788 příspěvků 3.8.12 18:40

Ok, takto s Vámi nejsem v rozporu. Jen si myslím, že už dnes je velký tlak na children-friendly přístup, a nerada bych, aby ten tlak ještě vzrostl.

@continuity píše:
nenene, to jste opravdu spatne pochopila, to neni otazka prava ani neceho chteni, to je otazka spolecenska. proste jsou na tomto kontinente spolecenstvi, kde to funguje jinak jako tady a rada tam travim dovolenou, protoze je to mene stresujici pro mne i pro dite.to se blbe vysvetluje, pokud jste to nezazily. ja nechci, aby to tady tak bylo (tedy chtela bych, ale je mi jasne, ze lasku k detem nelze naridit). pisu to spis proto, aby jste si uvedomily, ze stav tady neni etalon vseho a nekde to muze fungovat i jinak a taky je to dobre.
yako
3225 příspěvků 3.8.12 19:11

Continuity - to je to co jsem chtěla říct, že za našimi hranicemi jsou obecně lidi k sobě milejší. Je mi tady u nás čím dál tím víc ouzko, částečně to dokládá i tahle část diskuze o dětech.

Pavlena
841 příspěvků 3.8.12 19:19

Myslím, že nebylo pochopeno, co jsem zde chtěla vyjádřit. Uznávám, že některé minulé příspěvky mě poněkud nadzvedly, takže jsem reagovala prudčeji, než obvykle. Navíc písemný projev zkresluje.
Nicméně: jsem ta, která má náročnější dítě, do budoucna možná s psycho-diagnózou. Proto s ním nelítám letadlem (a dlouho nebudu), proto s ním nenavštěvuji nevhodná místa, proto jsem mimořádně opatrná na situace, kdy by mohla dcera někoho obtěžovat.
Několik posledních stran diskuse mě vrhá do ještě větších obav z toho, se vůbec někde na veřejnosti s dcerou vyskytovat. Pocit, že si někdo z okolí myslí něco o fakanech a hloupých neschopných matkách, mi opravdu není příjemný.
Ještě by mě docela zajímalo, kolik a jak starých dětí mají účastnice této diskuse (míněno poté, co se změnila na diskusi o výchově). Zřejmě už ale nebudu reagovat, v této diskusi už jsem ztrávila dost času a obávám se, že zcela zbytečně.

continuity
5853 příspěvků 3.8.12 19:27

Pavleno,

za mne, kaslete na to. reste svoje bezprostredni okoli. kdyby clovek resil, co si kdo mysli na forech, zachvili by nevylezl z baraku.

treba mne dostala poznamka, ze DVD ne.
@firefly píše:
  • Z čeho šílím je zabavování dětí přenosnými dvd přehrávači apod. Teda proti nim nic nemám, ale PROBOHA, KUPTE K TOMU SLUCHÁTKA. Nepotřebuji pochlouchat kňourající děti a k tomu pět přihlouplých pohádek, z každé strany minimálně jednu (a všechny naráz… rozšířilo se to, cestuje s tím téměř každý rodič, běs!).

to mne dostalo, prosim muzeme jim alespon cist, povidat si s nima, treba rikat rikadla nebo spivat? nebo to je taky zakazano a obtezuje?
nebo jak si prakticky predstavujete, ze je dobre zabavit trilete dite v letadle nebo autobusu nebo kdekoliv?

katango
1356 příspěvků 3.8.12 19:30

Rozjívení a nevychovaní spratci a jejich rodiče mne štvou taky.

firefly
527 příspěvků 3.8.12 19:32
@continuity píše:
Pavleno,

za mne, kaslete na to. reste svoje bezprostredni okoli. kdyby clovek resil, co si kdo mysli na forech, zachvili by nevylezl z baraku.

to mne dostalo, prosim muzeme jim alespon cist, povidat si s nima, treba rikat rikadla nebo spivat? nebo to je taky zakazano a obtezuje?
nebo jak si prakticky predstavujete, ze je dobre zabavit trilete dite v letadle nebo autobusu nebo kdekoliv?

Asi jsem vám šlápla na kuří oko, že se tak čertíte. Tříleté dítě jde zabavit. přesně jak píšete, čtením, povídáním, hrou, prohlížením obrázků, čímkoli. Mám s tím zkušenosti. Nemám nic proti DVD přehrávačům, ale buď ať si to lidé pouští v soukromí, nebo ať k tomu prostě a jednoduše dítěti připojí sluchátka. Kdybych si já pustila nahlas hudbu, taky by se vám to pravděpodobně nelíbilo. Věřte mi, že když je v okolí 10 metrů nahlas puštěno víc jak pět různých pohádek, je to na zbláznění. Pohádkyy totiž nejsou jen normální mluvené slovo, ale různé zvukové efekty, hudba, atd.
Jak říkám, hudbu si na veřejnosti také každý pouští do sluchátek. Zrovna tak každý dospělý filmy při cestování. Tak proč ne děti?

To to přijde v nepořádku jen mě?

continuity
5853 příspěvků 3.8.12 19:33
@yako píše:
Continuity - to je to co jsem chtěla říct, že za našimi hranicemi jsou obecně lidi k sobě milejší. Je mi tady u nás čím dál tím víc ouzko, částečně to dokládá i tahle část diskuze o dětech.

jo a to jsem si cely zivot o sobe myslela, ze jsem „odľud“ nenapadá mne ceske slovo, proste je nejsem takova spolecenska a dobre navazujici kontakty (a ani mi to tolik nechybi). no ocividne jsou i hur postizeni.

Pavlena
841 příspěvků 3.8.12 19:34

@continuity Dík. Velmi pravdivé. Jen mě překvapilo to množství protidětských názorů zde. Proto se ptám na ty počty dětí. Pokud bych si měla myslet, že rozložení názorů zde kopíruje rozložení názorů v populaci, tak to je trochu děsivé.

firefly
527 příspěvků 3.8.12 19:38

@Pavlena Netrapte se tím, kdo chce, vidí, jestli se maminka snaží a dítě je neposedné, nebo jestli na to maminka kašle, nechá ho skákat ostatním po hlavě a dítě je vyloženě nevychované. Soucítím s maminkama, co se snaží a jen mají aktivní/náročné dítě, ale pořád se snaží a cením si, když dávají pozor, aby jejich dítko neomezovalo okolí. Je to dřina. Štvou mě maniky (i tatínkové, zbytečně to házím na jedno pohlaví, omlouvám se), které nechají dítě dělat cokoli, píšou smsky, čtou si, nebo prostě jen koukají, jak ostatní chytají padající skleničky, vylévají si colu z kabelky, či cokoli, co jejich ratolest udělala.

chinin
2788 příspěvků 3.8.12 19:46

Zkuste si prosim znovu precist prispevek, ktery citujete. Jenom podotykam, ze kdyz nekdo zvyrazni cast textu velkymi pismeny, dela to proto, aby byla pri cteni zduraznena, nikoli preskocena.

@continuity píše:
Pavleno,

sturnus_vulgaris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 19:47

Moc zajimava diskuze, pro me urcite :-). A zvedam raminka mnohym z vas (jmenovite Bugatti, Sekhmet…). Protoze to tu nechci zahlcovat dalsimi prispevky o tomtez, reknu za sebe asi jen tolik, ze dite je holt zavazek a omezeni svobody, s cimz je treba pocitat, jakkoli jsem si teda konkretne ja nedokazala predstavit, jak moc velke omezeni svobody to je. Mnohdy je rodicovstvi dost na palici, hlavne v situacich, kdy neco s tim ditetem musite absolvovat, at chcete, nebo ne, sami jste zpruzeni, o detech, jejichz otravenost vyda na nejeden kolchozni potok, ani nemluve, a jeste si treba neco vyslechnete od kolemjdoucich. To jsou momenty, kdy se sama sebe ptam, jestli jsem toto mela zapotrebi :-).
Tim spis chapu napr. snahu, aby se charterove lety delily na ty „s detmi“ a „bez deti“. I ja jsem zrala na hospitalizaci na uzavrenem oddeleni, kdyz mi deti rvou hodinu v kuse v aute, natoz treba tri hodiny v letadle. Viz to rceni o tech prdech :-D.

Chinchin a jeji nesouhlas s Pavlenou… Konkretne k tomu nazoru, ze lide, kteri se kdysi dusovali, ze dite za zadnou cenu ne (hlavne proto, ze to v jejich ocich predstavovalo neprekonatelne omezeni svobody) jsou nasledne docela bezohledni rodice. S tim bohuzel musim souhlasit, znam par takovych exemplaru. Casto maji vizi, ze na svem zivote nebudou po narozeni potomka nic menit, coz dost dobre nejde. Urputna snaha zachovat si stejny zivotni styl neprospiva ani tomu diteti, ani nebohemu okoli.

continuity
5853 příspěvků 3.8.12 19:51
@Pavlena píše:
@continuity Dík. Velmi pravdivé. Jen mě překvapilo to množství protidětských názorů zde. Proto se ptám na ty počty dětí. Pokud bych si měla myslet, že rozložení názorů zde kopíruje rozložení názorů v populaci, tak to je trochu děsivé.

nekopiruje, nebojde. kopiruje nazory lidi, kteri se zajimaji o oblekani a svuj vzhled a jeste k tomu chodi na internet. chodim jeste na jine forum, lidi, kteri radi a hodne cestuji do prirody a tam se to pochopitelne resilo take. podobne nazory prezentoval jeden(!) clovek a byl velice rychle uzemnen.

co si z toho vzit, sice chodi v hnusosandalech, u oblekani resi predevsim funkcnost, ale zas maji radi ostatni lidi.

to nechci videt ted tech raminek, ale tot moje zkusenost :D

Malina jahodová
175 příspěvků 3.8.12 19:56
@sturnus_vulgaris píše:
I ja jsem zrala na hospitalizaci na uzavrenem oddeleni, kdyz mi deti rvou hodinu v kuse v aute, natoz treba tri hodiny v letadle. Viz to rceni o tech prdech :-D.

Podle mě to rčení o prdech nesedí. Osobně snesu jakékoliv děti a rozčílit mě dokážou už jen ty naše vlstní. Vůči cizím jsem imunní, v letadle polituju rodiče uječenců a libuju si, že neječí nikdo z našich. A když náhodou jedu bez dětí, tak si medím, že jsme sehnali hlídání na rozdíl od těch nebožáků vedle. V podstatě ze ně život s dětmi udělal flegmouše. :-)

continuity
5853 příspěvků 3.8.12 19:58
@chinin píše:
Zkuste si prosim znovu precist prispevek, ktery citujete. Jenom podotykam, ze kdyz nekdo zvyrazni cast textu velkymi pismeny, dela to proto, aby byla pri cteni zduraznena, nikoli preskocena.

vetsinou se k tem kramum i sluchatka dodavaji, jenom male dite se sluchatkama na usich nevydrzi. mne stale prijde lepsi tise pustena pohadka nez rev a pravdepodobne i muj zpev :D

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 19:59

Houbeles milejší a laskavější. Nechtěla bych se ani v nejhorší noční můře dostat třeba do společenské situace Švédska, kde jsou děti postaveny na piedestal, jsou to neuvěřitelní spratci, kterým se rodiče klaní a neudělají nic, co dítě nechce, třeba tím rozbijí celou rodinu.
Ono to protěžování dětí si nevychované matky vysvětlují tak, že (odpoledne v baby café, kde jsem byla s malým) jejich tříleté holčičky ječí, lítají po celé restaraci a předhánějí se, která víc umí zakřičet - jen tak, z plezíru. Okřikoval je můj syn a i já, reflexivně, když mi zařvala za zády, až jsem se lekla. Když jsem jí řekla: nekřič takhle, odvětilo to mrňě: já musím křičet. Maminka občas hodila směrem k dceři „neječ“, bez efektu a věnovala se notebooku. Ostatní si četly, pili kafe a dětičky se tam chovaly jako doma. Nejspíš. Po hodině a půl jsem to opravdu už nevydržela a šli jsme domů. ty děti za to nemůžou, můžou za to jejich rodiče, kteří vůbec neznají míru a pravidla. Ale seřvu toho spratka taky. V kontextu s nimi pak jen zírám, jak mám poslušné dítě, kterému stačí říct, co už nemá dělat a ono poslechne. A to vážně není žádná puťka, ale umí poslechnout - uff.
Fakt není nutné tolerovat všechno jen proto, že to jsou malé děti. Ony vyrostou a budou se chovat ještě hůř a pak už je nikdo nepřevychová.

Podobné chování jsem zažila v Itálii, stejně tak lidé mluví i Británii a vyhlášených spratcích. Trend je už i u nás.
@yako píše:
continuity
5853 příspěvků 3.8.12 20:00
@Malina jahodová píše:
Podle mě to rčení o prdech nesedí. Osobně snesu jakékoliv děti a rozčílit mě dokážou už jen ty naše vlstní. Vůči cizím jsem imunní, v letadle polituju rodiče uječenců a libuju si, že neječí nikdo z našich. A když náhodou jedu bez dětí, tak si medím, že jsme sehnali hlídání na rozdíl od těch nebožáků vedle. V podstatě ze ně život s dětmi udělal flegmouše. :-)

tak tomu se rika uhodit hrebik na hlavicku! uz jsem to tady psala, jak slysim jecet cizi dite, hrozne se mi ulevi, ze nejeci to moje a nemusim to resit.

Malina jahodová
175 příspěvků 3.8.12 20:07
@continuity píše:
jak slysim jecet cizi dite, hrozne se mi ulevi, ze nejeci to moje a nemusim to resit.

Já už ty cizí tak od třetího dítěte dál normálně ani neslyším. Prostě to už dokážu odfiltrovat, takže se divím, kolik vřeštících dětí údajně lítá chartery. Už jsem léta v letadle žádného vřeštivce nezaregistovala.

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek