Etiketa v reálu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
sturnus_vulgaris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 20:08

@Malina jahodová Asi mate pravdu s tim jecenim ciziho ditete… akorat ja nevim, proc mam porad strach, ze ty moje deti budou nekoho vytacet nejak tak, jak dovedou vytocit nas. :-D Ono je to totiz kolikrat zrale na fyzickou likvidaci :-D. Kazdopadne jste me docela uklidnila :-).

Jinak si taky myslim, ze nelze brat zde prevladajici (i kdyz vlastne ani nevim, co je tu prevladajici, rekla bych, ze je to tak pul napul) nazor na deti jako smerodatny. V tomto mam stejnou zkusenost jako @continuity .
Ale neprekvapuje me, ze se tady, na blogu, ktery se zameruje na modu, resi i deti a jejich chovani. K tomu drive nebo pozdeji dojde temer vsude, nejen proto, ze je to tema, ke kteremu se muze bez hlubsi erudice vyjadrit kazdy (ne treba jako k pricinam rozpadu byvale Jugoslavie :D). Neprekvapuji me tim padem ani nektere nazory a postoje. Deti a problemy s nimi souvisejici resim jinde a s jinymi, sem chodim kvuli hadrum a botum :-).

continuity
5853 příspěvků 3.8.12 20:26
@Malina jahodová píše:
Já už ty cizí tak od třetího dítěte dál normálně ani neslyším. Prostě to už dokážu odfiltrovat, takže se divím, kolik vřeštících dětí údajně lítá chartery. Už jsem léta v letadle žádného vřeštivce nezaregistovala.

ze bych predce jenom sla do tretiho? :D

@lilip píše:
Houbeles milejší a laskavější. Nechtěla bych se ani v nejhorší noční můře dostat třeba do společenské situace Švédska, kde jsou děti postaveny na piedestal, jsou to neuvěřitelní spratci, kterým se rodiče klaní a neudělají nic, co dítě nechce, třeba tím rozbijí celou rodinu.Podobné chování jsem zažila v Itálii, stejně tak lidé mluví i Británii a vyhlášených spratcích. Trend je už i u nás.

co jsem zazila na stredomorskych ostrovech obecne je shovivavost, laskavost a tolerance k slabsimu, ne piedestal. k Italum se vyjadrovat nebudu, co je znam oni jsou celkove temperamentnejsi a hlucnejsi narod, to neni vzdy vychovou.

mam spis pocit, ze toto je problem spolecnosti studenych cumaku, ktera dosla sebezachovne k tomu, ze pokud nechce byt prevalcovana pristehovalci, tak se musi mnozit a nedosli k nicemu lepsimu, nez postavit dite na piedestal. proto si myslim, ze to casem dojde i sem, protoze zjistime, ze ukrajinsti a vietnamsti lekari nejsou uplne to, co tady chceme a zacnou se opravdu podporovat deti (nejenom deklarativne). a jelikoz, jak to tady ctu, normalni zdravy vztah k detem chybi (nevim proc), tak to bude necim nahrazeno. treba tim piedestalem.

Malina jahodová
175 příspěvků 3.8.12 20:27
@sturnus_vulgaris píše:
Deti a problemy s nimi souvisejici resim jinde a s jinymi, sem chodim kvuli hadrum a botum .

Já sem chodím kvůli hadrům a botům, které bych mohla mít kdybych neměla ty děti. :-D

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 20:32

Nechce se mi číst úplně všechno, tak se případně omlouvám za opakování. A třeba oceníte názor bezdětného muže.

Mne tedy řvoucí a pobíhající atp. děti štvou. Strašně. A myslím, že štvou ve společnosti naprosto většinu lidí, stejně jako je štvou řvoucí a pobíhající puberťáci a stejně jako je štvou padesátnice vyřvávající do mobilu (pravda, ty většinou nepobíhající) anebo ožralové, co halekají cestou z hospody. To, že na nějakém turistickém portálu pár lidí uzemnilo jednoho hatera nic moc neznamená.

Byl jsem v šoku, když jsem četl, že někdo pustí dítěti DVD s plným zvukem. To se mi může někde stát? Tak to je síla.
Kromě naprostých vyjímek asi všichni víme, že děti křičí, že je někdy nejde usměrnit anebo je to velmi obtížné. A nikdo myslím neříká, že to je vina nebo chyba těch dětí. Štve mne (nás), když vidím, že konkrétnímu rodiči to je jedno, nic s tím nedělá atp.
Můj bratr dostával amoky a nešlo s tim nic dělat. Tak s ním prostě máma mezi lidi chodila co nejmíň, což bylo za minulého režimu celkem snadné, protože s kočárem člověka nikam nepustili a řvoucí nebo pobíhající dítě by netoleroval nikde nikde. Prostě pár let její obzory sahaly od parku k pískovišti a na nábřeží. Jak to dělaly všechny ty mámy a jak to dělaly před sto lety? Myslíte, že to tenkrát někdo toleroval? Vzdycháme tu nad etiketou, jak dřív lidi byli galantní atd, ale oni také vyžadovali po svých dětech jiné chování.

Jo, jinak mám děti celkem rád a ony mne - kupodivu (asi proto, že mám velkou hlavu) - taky a gestikulují na mne a někdy si se mnou chtějí třeba v autobuse povídat - což mi vůbec nevadí.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 20:52
@Opravdovy P. píše:Byl jsem v šoku, když jsem četl, že někdo pustí dítěti DVD s plným zvukem. To se mi může někde stát? Tak to je síla.

To mi asi něco uniklo, měla jsem dojem, že sluchátka jsou samozřejmost. DVD se zvukem nahlas bych považovala spíše za zesilovač toho již tak primárně hlučného dítěte.

continuity
5853 příspěvků 3.8.12 20:57
@Opravdovy P. píše:
Prostě pár let její obzory sahaly od parku k pískovišti a na nábřeží. Jak to dělaly všechny ty mámy a jak to dělaly před sto lety? Myslíte, že to tenkrát někdo toleroval? Vzdycháme tu nad etiketou, jak dřív lidi byli galantní atd, ale oni také vyžadovali po svých dětech jiné chování.

doufam, ze s temito nazory se vasi budouci manzelce galantne nabidnete, ze s detmi zustanete doma a prezijete si to martyrium socialni deprivace sam.

ja vam presne reknu jak to delali lidi pred 60 lety. moje mama jako petileta pasla dve kravy (zadna nobl vychova v mestanskem dome, jsem potomek sedlaku). takze kdyby jste se dnes choval k detem jako pred 100 lety, zahy by vam byly odebrany socialkou.

firefly
527 příspěvků 3.8.12 21:00

@Lola O tom jsem psala já. Zažila jsem to v letadle z několika míst najednou (a z každého jiná pohádka), v restauraci, na koupališti. Taky jsem to považovala za zesílení hluku dětí. Navíc stejně ani v jednom případě klidně neseděly, ale odbíhaly od toho, povídali si s rodiči… prostě jen hluk navíc. Vždycky mám chuť si pustit z telefonu nahlas hudbu. Ale to by byl oheň na střeše a kdo ví, jestli by se první neozvali jejich rodiče. Taky nevím, v čem je problém dát dětem sluchátka. Jako malilinkatá jsem běžně poslouchala walkmana s takovýma těma velkýma sluchátka přes hlavu. Bylo to jednoduché - chtěla jsem slyšet písničky/pohádky? Musela jsem si v klidu sednout a nasadit sluchátka. Ne koukat na pohádku při pobíhání po letadle (zažito nedávno).

Chany
928 příspěvků 3.8.12 21:12
ještě k těm dětem...

„Podobné chování jsem zažila v Itálii, stejně tak lidé mluví i Británii a vyhlášených spratcích. Trend je už i u nás.“

Mám úúplně čerstvý zážitek z jihu :-((

Obchodní centrum, hlava na hlavě, fronta u pokladen hrozná - čekala jsem v podstatě půl hodiny. Matka s plným košem a dvěma parchanty - a to doslova - se POKUSILA po šílených výstupech svých ratolestí mezi regály zařadit se taky do fronty u vedlejší pokladny. Upozorňuji, že jadrný výraz patří dětem ve věku cca 5 a 7 let- takoví už prostě MUSÍ umět ovládat své chování!!!Byli to dva chlapci. Co se dělo, bylo neskutečné. Matka se je sice snažila zvládnout, ale všechno marné. Lítali jak zběsilí po place, rvali se, ryčeli, házeli jimi chtěné zboží do košíku,( ona trpělivě zase vykládala, na což reagovali kopáním do matky, do sebe navzájem a válením se po zemi). Lidé v klidu přihlíželi. Matka neměla šanci vystát frontu, neustále pro ně odbíhala a pacifikovala je- chytala je za ruku, přiváděla k pokladně, domlouvala jim- nic platné. Vztekle na ní řvali, mladší se jí pověsil na sukni tak, že v jednu chvíli zůstala v podstatě v kalhotkách, pokračovali ve rvačce a řičení, plivali po sobě. Zvěř. Absolutní. Čekala jsem na ten pověstný jižanský temperament- hromový hlas matky, pádnou ruku…nic.
Matka vysílená, zpocená. krátce na to se ozval z povzdálí další řev- tentokrát matka s odrostlejším vřeštícím batoletem - a blížil se každým krokem…:-((
Doslova jsem se modlila, abych odtamtud mohla vypadnout. Hlavu jsem měla jak pátrací balón. Jak je tohle možné? Proč to nechají dojít tak daleko? Proč těm dětem neurčí mantinely chování? Bohužel, na rodičovství neexistuje žádná škola, je to cesta pokusu a omylu. Přemýšlela jsem, co bych na jejím místě dělala já. Nejspíš bych nechala nákup nákupem a vypadla s ratolestmi pryč. A jak jsem děti nikdy nebila, tady bych se neudržela.
Ani nevím, jestli nakonec k té pokladně vůbec přistoupila. Jak ty dva zběsilce naložila do auta a přikurtovala. Jestli VŮBEC nakoupila.Jak ( a jestli VŮBEC) o tom ti přihlížející přemýšleli, kam tohle povede a jestli je to normální…

PS. u nás v obchoďácích taky vídám malé vzteklouny, ale proti tomuto zážitku je to procházka březovým hájkem…:-(

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.12 21:30

@Chany no nevíte, co byste dělala- ono je prostě nejlepší vychovávat děti tak, aby k tomuhle bodu vůbec nemuselo dojít - takže říkat, co byste udělala v té situaci - no neudělala, protože byste jí dávno předešla. Takto odpovídám na dotazy: co bys dělala na mém místě? na cokoliv. Moje místo a moje způsoby jsou jiné, takže i mé situace by byly jiné. A jsou vesměs takové, že jim v drtivé většině vládnu, mám kontrolu. Matka, která už je jen vláčená dětmi a vyzařuje z ní bezmoc, je katastrofa. To je to nejhorší, co může ve vztahu rodič-dítě nastat. Rodič může dělat chyby a napravovat je, ale nesmí být bezmocný, rezignovaný. Dítě to vmžiku pozná a bude s ním o to víc vorat. To je zase jeho přirozenost.
Omyl je se k dětem chovat JAKO k dospělému. Dítě není malý dospělý, jeho mozek vnímá a chápe jinak. Říkám, že se k dětem máme chovat se stejným respektem, jaký bychom prokazovali jinému dospělému - se stejnou úctou k osobnosti. Nikoliv jako by bylo opravdu dospělé.

Chany
928 příspěvků 3.8.12 21:36

To Lilip- „nevím, co bych dělala“ - vycházím z toho, že jsem TOHLE nikdy řešit nemusela. Děti jsem měla holt vycepované. A to jsem je „tahala“ v podstatě všude s sebou. Proto mě tahle scéna ohromila a hluboce na mě zapůsobila.

Admin Módnípeklo.cz
1151 příspěvků 3.8.12 22:06

Na žádost zakladatelky téma uzamčeno.

adminka Tereza

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek