Etiketa v reálu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 23 Další »
katango
1356 příspěvků 31.7.12 13:56

Jsem přesvědčena, pokud se ovšem nejedná o maličké dítě či nějak vážně nemocného či postiženého, pokud ode mne někdo něco chce, ať mi to slušně řekne. Nejsem telepat. Je mi 57, prodělala jsem mrtvici, v dopravních prostředcích si sednu, pokud není místo, stojím. Ale ty nafintěné dámy přibližně mého věku, které nade mnou stojí, nic neřeknou a vzdychají a hekají, ty tedy sednout nepouštím. Ať si řeknou.

Nanynka_02
450 příspěvků 31.7.12 14:59

@Sibyl Jako zážitek z exotické země to určitě bylo příjemné. Ale není to náhodou tak, že prokazování těchto extrémních zdvořilostí je přímo úměrné míře „tradičnosti“ celé společnosti a tudíž obvykle nepřímo úměrné míře panující svobody - včetně rovnoprávnosti pohlaví? V Polsku se ženám líbají ruce, ale taky zakazují potraty.

PS: Dámské menu bez cen jsem zažila v brněnské restauraci U Kastelána, ale už před lety. Byli jsme tehdy oba ještě studenti a financí neměli nazbyt, takže jsem se snažila trefovat do ne-až-tak-drahých-jídel. Zážitek asi tak příjemný jako vyplňování slepé mapy.

Bugatti
4086 příspěvků 31.7.12 15:22
@Bugatti píše:
@kacenka.smile Já jsem jednou spěchala… hodně… jenže bylo náledí… a následně strávila půl roku maroděním a rekonvalescencí. Od té doby nespěchám… a nenadávám.

Docela by mne zajímalo, čím jsem si za tohle konstatování vysloužíla to červené ramínko. Já vím… každá tu máme svého negativního ramínkovače…

stéblo
58 příspěvků 31.7.12 15:29

@Bugatti třeba jste podle jeho názoru marodila moc dlouho…

Bugatti
4086 příspěvků 31.7.12 15:37

@stéblo No já vlastně ani nemarodila… tedy ve smyslu nemocenské. Jsem na volné noze, nikdo mi nic zadarmo nedá. Takže jsem vesele pracovala dál vleže s noťasem na břiše… ;-)

stéblo
58 příspěvků 31.7.12 16:13

Nemám ráda, když si někdo krátí čas na veřejnosti takovým tím morousovským nadáváním na každého a na poměry a na počasí…a ještě se otáčí kolem se a mračí se na každého, kdo hnedlinko nepřitakává ve stejném rytmu…vitepani…
vůbec mám někdy pocit, že mnoho lidí kolem mne žije v představě, že život je k nim nefér když musí čekat ve frontě, na bus, v čekárně, na úřadech… že jen jim se děje nějaké nesmírné příkoří, když jim život neplyne bez zádrhelů…
kolikrát slyším…„já jsem holt nervák, já tyhle situace v klidu nedám, proč se tohle děje vždycky jenom mně…“
jako kdyby se zrovna v jejich případě měl celý vesmír spiknout a zařídit jim happyend…

Curlygirl
1901 příspěvků 31.7.12 16:20

@stéblo Já jsem ten typ, co si i zanadává, pokud to tak cítí v tu chvíli, což není vůbec často – třeba jednou za půl roku. Musím říct, že takové to věčné brblání a nadávání a sebe litování pramení v hluboké nespokojenosti se sebou samým a se svým životem. Takže bychom ty věčně nadávající typy měli spíš litovat nebo být rádi, že na tom nejsme tak zle. Samozřejmě je normální si zanadávat, má-li člověk den blbec, ale podle mého se to pozná, zda je ten člověk takový ten věčný na*raný zoufalec nebo ne.

Rahja
164 příspěvků 31.7.12 16:45

Copak brblající důchodci…Mně se stalo, že jsem seděla v tramvaji, na klíně těžkou tašku na cestu za rodiči, vpředu volná místa, když se vedle mé hlavy najednou vynořila hlava špinavého, smradlavého, opilého bezdomovce o berli, který na mě zahučel: „Tak uhneš nebo co??!“ Vystřelila jsem jak raketa, hlavně aby se mě nedotknul. Myslíte, že měl taky jízdenku jako já? :)

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.12 16:46

@seznam.mih Jak Vás chápu! Jakmile jsou ve frontě tři lidé, snažím se prchnout. Jsem-li s někým, zatmí se mi před očima a vylévám si na něm/ní frustraci. Přestávám se ovládat. jsem-li sám a mám čas, kroužím mezi regály a sleduju, až bude u pokladny méně lidí. Několikrát – když jsem měl pár věcí – tak jsmem je vrátil a šel pryč. Do divadel a na koncerty už si kupuji lístky na kraj nebo do uličky, abych nemusel čekat ve frontě u šatny.

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.12 16:55

@Opravdovy P. Přidávám se, fronty taky nemůžu vystát:-). Mám fobii z davu a jsem citlivá na svůj osobní prostor - hodně, opravdu hodně mi vadí, když mi někdo „vleze do bubliny“. Fronty, a zvlášť takové ty, kde se všichni tlačí přes sebe, aby se na ně taky dostalo, jsou moje noční můra - a nákup jsem už taky vracela. Přitom čekání jako takové mi až tak nevadí.

Nanynka_02
450 příspěvků 31.7.12 17:57
@seznam.mih píše:
Já jsem strašnej nervák a tak i když se snažím ovládat, tak to, že sem netrpělivá, že mi vadí čekat ve frontě a že jen tak držet hubu v tichosti v naprosté nasupělosti neumím, tak jsem tak tak lehce nadávala, možná jen trošku štěkala, ale všichni mě zase neslyšeli.

Čekat ve frontě vadí úplně každému, ne jen Vám. Ale je to patálie zcela nicotná a nemá smysl kvůli ní supět a prudit sebe i okolí.

Mám takový zážitek ze Španělska - autobus MHD musel asi 2 minuty počkat kvůli nějakému nákladnímu autu, které silnici zrovna okupovalo. Řidič autobusu stáhl okýnko a já jsem čekala, že začne řidiči nákladního vozu lát… jak jsem zvyklá z domova, navíc ta horká jižanská krev, že. A on vůbec! Pozdravil ho a dali se do řeči. Ani lidi v autobuse nedávali oči v sloup a nenadávali. Nasadilo mi to brouka do hlavy a od té doby si české neurvalosti všímám víc a líp.

Jiná Realita
13791 příspěvků 31.7.12 18:04

@chinin
Já teorii akce a reakce na veřejnosti často nezažívám.

Usmívám se jak měsíček na hnoji, jak to popisuje moje máma, přesto si od prodavaček většinou vysluhuju při placení na oplátku kyselé xichty a od tlustých důchodkyň nenávistné pohledy, když s omluvným úsměvem nastupuju do tramvaje s velkou krabicí a neúmyslně do nich šťouchnu některým rohem (byť je jejich chyba, že zabírají svou tělesnou masou celou uličku).

stejně tak když jsem se učila řídit v autoškole a můj instruktor vysmátý jak lečo mával na řidiče za námi, ať jedou a pouštěli jsme je, vysloužili jsme si mnoho vztyčených prostředníčků.

a tak bych mohla pokračovat.

zato opačně to pravidlo funguje geometrickou řadou = za malinké zlo dostaneš zpět megazlo, jednou jsme se snažili objet řidiče, který zaparkoval přímo na vnitřním rohu úplně blbě vyřešené křižovatky do dokonalého pravého úhlu. nebylo přes něho vůbec vidět ani na protijedoucí auta, ani na odbočující auta, měl dodávku. při jeho objíždění (nebyl to první blbec na trase) to řidič nevydržel a poťukal si před tím řidičem na čelo, jestli je jako normální, že tak hloupě parkuje. on si na nás počkal, a když jsme jeli zpátky, se staženým okýnkem v totálním amoku řval sprosté nadávky, ukazoval sprostá gesta, najížděl na nás a snažil se nás vytlačit ze silnice…

Nanynka_02
450 příspěvků 31.7.12 18:11

Shodou okolností teď na IDNESu popisují, jak vypadá komunikace mezi řidiči v Česku: http://zpravy.idnes.cz/…-/krimi.aspx?…

Tak pozor, kdo jste tady ti nerváci, ať nedopadnete podobně ;-)

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.12 18:13

Nojo, fronty nemá nikdo rád, to zní rozumně, ale vysvětlete mi, kde se pak berou ty lidi, co ve frontě v supermarketu začnou s pokladní řešit, jestli to mlíko má 0.5 nebo 0.6 procent tuku a že v tom druhém případě si ho teda nevezmou, a jestli by jim pokladní mohla dát sáček na ten špenát (protože vzít si jeden sám/sama u pečiva přece není v mých silách), pak, když pokladní konečně všecko namarkuje a oznámí částku, nejdřív vklidu pomalu srovnají nákup do tašky, potěžkají, přerovnají, pak beze spěchu začnou lovit na dně kabelky peněženku, podívají se, jestli v ní stále mají to, co tam posledně nechali, pak vytáhnou kartu, načež si to rozmyslí, uklidí kartu, znovu se podívají do peněženky a prošacujou všecky kapsy, důkladně spočítají mince, dvakrát, pak znovu vytáhnou kartu a - heuréka - zaplatí, načež s pokladní ještě deset minut diskutují o tom, že to mlíko nechtěli.
To je takovej problém, když je za mnou fronta, mít po ruce všecko, co budu potřebovat, a nezdržovat? Když nastupuju do autobusu (na který notabene už deset-patnáct minut čekám), tak přece můžu mít peněženku v ruce a případnou průkazku na slevu nemusím lovit na dně batohu, když platím nákup, můžu ho zaplatit okamžitě po tom, co pokladní domarkuje a uklízet už mezitím, případně ho naházet zpátky do vozíku a uklidit si ho do tašek v ústraní, kde nikoho nezdržuju. Nebo tohle není základní slušnost?
Jo a nemluvím o osmdesátiletých babičkách s chodítkem, které obsah tuku na mlíku bez mikroskopu nepřečtou a z logiky věci se pohybují pomalu, tam počkám ochotně.

Nanynka_02
450 příspěvků 31.7.12 18:48

@Mori Nejspíš to budou příbuzní těch „mých“, kteří zavazejí v autobuse u dveří. :-) Ale otázka zní - když už na ně člověk narazí, má frflat a nadávat? Stejně si nepomůže, akorát sebe i okolí ještě víc otráví.

PS: Mám takový malý trik: když mi někdo leze na nervy, vymyslím si pro něj nějakou omluvu (např. rodí mu žena nebo fena, a tak spěchá a nekouká vlevo vpravo).

Jetthro
1130 příspěvků 31.7.12 19:32

@Mori A jeste je super, kdyz se nejaka 50 leta pani s vozivenym kvetakovym melirem zacne s prodavackou dohadovat o cene salamu (nebo cehokoliv jinyho) s tim, ze to ma bejt v akci za 5,50 a na uctence je pritom 6,50 a ze to je desny okradani tohleto a pokud ji to nebude namarkovano za 5,50 tak v tom pripade ho teda nechce a prodavacka musi polozku slozite rusit a blablabla, i kdyby treba pro ten rozdil v cenach byl nejakej rozumnej duvod..nereknu kdyby slo o vetsi castku, taky si pri nakupu treba obleceni nebo obecne drazsich polozek overuju ucet jeste u poklady, ale kdyz se nekdo hada doslova o par korun, to bych toho cloveka fakt nakopla a tech 10 korun o ktery se hasteri mu z moji vlastni penezenky premistila do zadnice..

DanielaS
5287 příspěvků 31.7.12 19:35
@Nanynka02 píše:
@Mori PS: Mám takový malý trik: když mi někdo leze na nervy, vymyslím si pro něj nějakou omluvu (např. rodí mu žena nebo fena, a tak spěchá a nekouká vlevo vpravo).

To mam taky! Pro vsechny desne pospichajici chodce, ridice, stravniky… mam hned vymyslene duvody, proc tak cini. Jsem idealista, ktery chce verit, ze za normalnich okolnosti by prece vsichni byli zdvorili, no.

Bugatti
4086 příspěvků 31.7.12 19:38

@DanielaS Já jsem se naučila po setkání s nepříjemnými lidmi pomyslně za nimi „spláchnout“.

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.12 20:04
@Nanynka02 píše:
když mi někdo leze na nervy, vymyslím si pro něj nějakou omluvu (např. rodí mu žena nebo fena, a tak spěchá a nekouká vlevo vpravo).

To vám závidím, já jsem z těch, co když to zkusí takhle, skončí v údivu, kam se poděla všechna ta štěňata… ale pracuju na sobě!

Pospíchající lidi obecně chápu, a nemusí ani pádit směrem k nádraží… mně nejdou do hlavy ti, co se zastaví v nejužším místě cesty/ve dveřích, vytvoří špunt a kaboní se na pospíchající. Ale možná to dělají jen pro blaho svého bližního podle hesla spěch škodí zdraví :-)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.12 23:34

Holt jsme každá jiné povahy a nervydrásající situace každej řeší jinak.

blacken
2464 příspěvků 31.7.12 23:38

@seznam.mih A dostáváme se k jádru pudla, regulovat svoje chování, je jedním ze základů slušného chování.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.12 23:59

@blacken Však jo. Celej život krotím svůj temperament a tak nyní oproti svému dětsk=ému já jsem teďka úplnej flegmatik, kterej si občas probublá. A když říkám probublat znamená, že si spíš tak nadávám v duchu, že to může slyšet jen člověk přede mnou a né, že nadávám přes celej krám. Já se pořád krotím, i když to zřejmě nikdo nevidí.

Sibyla
2646 příspěvků 1.8.12 00:02

@blacken Souhlas. Vždycky, když jsem svědkem, jak někdo mně známý a vážený ztratí nad sebou sebevládu, mám z toho velice trapný pocit, jako by mu vítr zvedl sukni a ukázal špinavé prádlo. Mám pocit, že nějak prohrál… Nevím, možná mám příliš „britskou“ výchovu.

continuity
5853 příspěvků 1.8.12 00:06
@ifoun píše:
Byl by nějaký příklad pražských restaurací, kde dáma dostává menu bez cen?

ja si to uz nepamatuji stoprocentne, ale myslim, ze v te na Zofine. ale to nebylo jako pro damu, ale pro vsechny zvane.

continuity
5853 příspěvků 1.8.12 00:30

Par postrehu: chleb se lame proto, ze co veslo do ust, uz se z nich nema vyndavat. humrove chlebicky by spravne mely byt kanapky - na jeden kus, ale kdyz se toto nedodrzuje (treba na rautu) nema cenu se zabyvat chlebem.

ad vytah: ja se ve vytahu potlacim i s kocarem, i ditetem i dvema sousedy a psem (i kdyz se dite psu boji, proste to musi tu chvilku vydrzet). protoze i tak nekdy u nas v baraku cekame na vytah neunosne dlouho (a deti rvou, v lepsim pripade jeci jak na lesy, protoze se to hezky ozyva - domluva u te rocni nepomaha a mlatit ji za to opravdu nechci). pri predstave, ze soused se narve do nakladniho vytahu sam a odveze se do 11 patra, asi bych mu neco rekla. rada bych to jedno patro vybehla i pesky, jenom s tim kocarem do jde hodne blbe.

v hyperamarketu u pokladen jsem pomala s nic s tim nenadelam. obvykle delam nakup, ktery se mi vejde na pas jenom pri velike snaze, do toho hlidam batole a snazim se ho zabavit, aby neprudilo. predstava, ze to hodim do kosiku a pak se snazim nekde narovnat do tasek je usmevna, to bych musela cely nakup zas nekam vyndat. penezenku se snazim mit po ruce, ale taky jsem ji uz v tech taskach chvili hledala. dekuji za trpelivost.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 23 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek