Extravagancia v obliekaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cashmere
57 příspěvků 15.6.12 21:52
Extravagancia v obliekaní

Chcela by som sa Vás opýtať, čo si pod slovom extravangia v obliekaní predstavuje.

Väčšina ľudí si to zamieňa s výrazne trápnymi kusmi oblečenia, alebo vôbec nie extravagantnými, len možno s výraznejším nápisom alebo vzorom, strihom. Síce je pravda, že v našich končinách sa na to asi inak pozerá. (ale to je len môj ne/postreh)

No, skrátka podľ mňa extravagancie nie je hodné skoro žiadne oblečenie, lebo všetko sa dá nejako rozumne skombinovať. Ďakujem za príspevky.

Reakce:
monicka
566 příspěvků 15.6.12 22:17

Podle mého názoru je extravagantní například tohle: http://wonderlandharu.blogspot.cz/ (většina oblečení se mi na slečně moc líbí - já bych se takhle neoblékla, ale připadá mi, že k ní to vážně sedne) nebo většina ostatních „japonskou módou“ inspirovaných lidí (styly jako lolita atd.).

Třeba já osobně sukni, barevné punčocháče a kytku na čelence za extravagantní nepovažuju, ale chápu, že moje babička nebo někdo z malé vesnice to uvidí jinak. Takže to asi záleží na věku, vychování, atd.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.12 22:35

Hezké téma. Myslím si, že to je subjektivní věc. Extravagance jako něco, co si někdo jen tak neveme na sebe, nebo mu to připadá už jako příliš odvážné. Ale je to subjektivní. Co je extravagantní pro mojí sestru, to pro mě může bejt na denním pořádku.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.6.12 22:38

Extravagantní slečnu jsem potkala dnes na zastávce MHD: měla krásné šněrovací botky v ostře fialové barvě, oranžové punčocháče, stejně fialovou sukni - bylo to velmi nápadné a velmi pěkné. trapné to rozhodně nebylo, jen neobvyklé.
za mě extravagantní=nezvyklé.
si zvykejme:-)

Sibyla
2646 příspěvků 15.6.12 22:40

@seznam.mih Ba, to je pěkně vyjádřeno. Extravagance je to, co mi připadá odvážné, něco přes čáru. Doplnila bych, že to nesmí nosit každá druhá, a že to stále musí být nositelné. I když to je dnes všechno.

janiiiv
781 příspěvků 15.6.12 23:10

Myslím, že hodně záleží na subjektivním hodnocení a otevřenosti mysli každého nositele i pozorovatele, na tom, co je to za oblečení. Když za mnou přijde kamarádka v sárí, pro mě jako Indku to bude normální, pro mě jako Londýňanku to bude trochu zvláštní, ale nic extra pozastaveníhodného, pro mě jako domorodkyni z Amazonského pralesa bude buď naprosto praštěná, nebo třeba taky bohyně. Kdežto když si obleču šaty z kondomů a vyrazím tak mezi lidi, budou na mě koukat jako na blázna všude.

Jiná Realita
13791 příspěvků 15.6.12 23:51

Chtěla jsem napsat něco podobného jako janiiv.

extravagance má různé úhly pohledu, pro lidi na vesnici, kde bydlím, jsem extravagantní už jen kabátem s velkou mašlí vzadu nebo svetrem s puffy rukávy, protože to tu nikdo jiný nenosí. přitom ve městě by si mě nikdo nevšiml.

extravagance je pro mě něco, co je výrazně odlišné, a nosí to je minimální procento osob na daném území. mohou to být hranaté vycpané šaty - extramoderna, ale stejně tak historický kostým, který začnu nosit do školy (jednu dobu jsem fakt moc chtěla nosit na gympl dlouhý historický plášť obšitý kožešinou a dost možná si ho nakonec pořídím ;)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 09:51

Třeba tohle je podle mě extravagance.

katango
1356 příspěvků 16.6.12 10:44

A co Mystická extravaganza (smajlík)?

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek