Férovost lidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Curlygirl
1901 příspěvků 10.08.12 15:46

Pokud je konverzace o nepřítomném člověku (sdělování novinek a rozebírání jeho potencionálních motivací k tomu či onomu) drbání, tak samozřejmě drbu a drbe asi většina z nás.
Tady v tématu ale asi jde o takové to podlé záškodnické chování - tak tomu tedy rozumím, kde lidi různě intrikují, aby jiné poškodili a měli z toho sami prospěch.
Takže já osobně nemám problém, když jsem já na přetřesu při drbání (což určitě jsem, nedělám si iluze), ale velice by mi vadilo, pokud by někdo na mne donášel nějaké nepravdy nadřízeným.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.12 15:53

@eveK
Já „nedrbu“, nesnáším to. Já si všechno pamatuju a drbama si tu paměť zanáším. Je to přitom informační vata, která je mi nanic. Málokdy mi někdo řekne něco, co bych už nevěděla a poslouchat už 1000× omletý příběh, kdo s kým, fakt nemusím. Je to pořád stejné. Zrovna tak kdo co komu řekl. Nezájem.
Stejně tak mne nebaví líčení stesků, co kdo zrovna prožívá. Jednou si to sice vyslechnu ze zdvořilosti, ale pokud by mne s tím chtěl někdo zahrnovat častěji, není mi to příjemné a dotyčný se to ode mne dozví.
Taky nesnáším šikanu - kdy se kolektiv spojí proti někomu neoblíbenému. BTW zde jsou taky takové tendence, což se mi z duše protiví. Jsem individualistka.

Jiná Realita
13791 příspěvků 10.08.12 16:16

Myslím, že úplně každý „drbe“ ve smyslu - přibral/a, zhubl/a, vypadá nemocně, vypadá, že se mu něco stalo atp.

ale je něco úplně jiného, když s tím člověkem normálně vycházíte a nic proti němu nemáte (nicméně nešlo přehlédnout, že fakt řekněme třeba přibral pět kilo) a prostě vám nedá to udiveně/znepokojeně konstatovat a ostatní se přidají a tím to zhasne…a něco jiného je v duchu jím pohrdat/nesnášet ho, ale naoko s ním vtipkovat a být děsně milá…a jen za ním zapadnou dveře, už to jízlivě jede :( myslím, že takto to zakladatelka myslela, případ B.

@runningfox
Myslím, že šikana je úplně normální, pokud v kolektivu průměrně normálních pracovníků jeden vyčnívá např. totální protivností. to jsem zažila, s kolegyní se dalo vycházet fakt těžko, byla protivná až na půdu, často agresivní a zlá, neustále řešící a stěžující si. v tomto případě jsem sice odolávala, ale nakonec jsem poté, co za sebou konečně zavřela dveře, občas taky „vylejvala“ s ostatními nervy…ale ani teď zpětně se za to nestydím, fakt ne. kdybychom to v sobě dusili, pukneme. kolegyni bylo důrazně naznačeno, že je nemožná, bohužel bez nějakých výsledků. co už pak chcete dělat, než aspoň nadávat. někteří z kolegů jí pak dělali naschvály, k těm jsem se nepřidala, protože mi to bylo hloupé a nejsem ten typ, ale je jsem chápala. prostě jí měli oprávněně plné zuby, kazila jim den, kazila jim práci, tak proč ji neustále tolerovat?

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.12 16:21

Pracuju ve fabrice plných ženských, tak tohle znám. S ženskýma si tam normálně povídám, ale bůh ví, co kdo říká za mými zády. Nijak mě to netrápí, protože ve firmě nemám žádné blízké kamarádky, se kterýma bych šla na kafe. Pracujem tak, že se za určitých podmínek dá pracovat a zároveň kecat. Vyhovuje mi to v tom smyslu, že mám práci, kterou dělám jen já sama a není závislá na ostatních (teda je taky závislá, ale né jako na klasickém pásu, kdy jeden lepí, druhej strká, třetí dává do bedny…) a zároveň poslouchám drby a novinky kolem mě. Ano ráda poslouchám, co se kde šustne a jsem strašně zvědavá, co si kdo o čem šeptá. Drby ale nikam nešířím. Nevadí mi bejt v takové společnosti, ale vadilo by mi takovej ten tlak, že když s nima nesouhlasím, nebo mám jinej názor, než ony, tak jsem divná a jsem pak taky nějaká kravka. I když vím, že jsou pěkně pomlouvačné a překrucují si pravdu podle sebe, přesto se s nima bavím. Je příjemnější vlést do haly, kde tě každej slušně pozdraví a usměje se a když si s něčím nevím rady, můžu za někým jít, kdo mi pomůže, než podivné pohledy typu „bacha je tady ukryjte se“. Taky se s nima bavím většinou o jídle, o bydlení, o dětech, co provedly, zasmějeme se dění ve firmě, zanadáváme si, jak je to tam hrozný a jak chceme jít domů či si vyměňujeme tipy na slevy v obchodech. Rozhodně se s nima nebavím o mých starostech, o svém příteli, o mojí rodině. Prostě nic moc o mém soukromí, pokud si jsem vědomá toho, že mi nebude vadit, když se to bude rozšiřovat. Za to já si připadám jak vrba, když mi vypráví jejich životní příběhy a jejich starosti a jak je ten život k ničemu a blablabla. Spoustě lidem by to šíleně otrávilo den někoho poslouchat, ale já radši lidi poslouchám, než abych sama mluvila a při práci je to lepší, než poslouchat randál ze strojů, korlet, palet a výtahů a skřípání a pískání… něco jako když mají lidi doma zaplou televizi, protože chtějí, aby na ně něco mluvilo :) pak přijdu domů a jsem společensky unavená v doslovném smyslu - mé v alkoholovém :))
O tom, že pánové drbny nejsou - zajímalo by mě, kde se to vzalo. To je ještě horší, než ženský. Jen to vypadá trošku jinak. Přijde známej, pokecaj, odejde, pak si shrnou, co dělá/dělal špatně ve svém životě, jak by to udělali líp…

anja.1
272 příspěvků 11.08.12 11:45

Pokud je to nesnesitelné, chce to změnu, jinak se řídím heslem mé bývalé spolužačky: „Co si lidé šeptají za mými zády neřeším, protože: 1. znamená to, že jsem krok před nimi a 2. jsou v ideální pozici políbit mi pr…“.

hhhudec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.12 12:32

@Alizon Skety jsem v životě zažila, to ano. Ale o těch jsem to věděla. Pokud něco někomu provedly, přiznaly se k tomu, ať to mělo jakékoliv následky. Měla jsem opravdu na mysli případ, jak píše Jiná Realita.

Alizon
1235 příspěvků 12.08.12 14:44

@hhhudec
Ale tak ja chapu ty skety. Zakeraci kteri to hraji na dve strany, pomlouvaji kde se da, v ocich ostatnich se stavi jako ti nejlepsi a udelaji tu nejhorsi z vas. Tvari se jako vasi nejlepsi kamaradi a kdyz se jim treba s necim sverite, zneuziji to proti vam a v zivote se k tomu nepriznaji. Pokud neco nekomu provede a hrde se k tomu prizna to sice neni taky uplne OK, ale to jsem pod pojmem sketa nemyslela. Myslela jsem taky plus minus to stejne o cem pise Jina Realita.
Trva nejaky cas nez je prokouknete, no a potom je clovek opravdu neprijemne prekvapen, ze ten clovek o kterem jste si myslela jak je skvely je vlastne zakerna sketa.

Alizon
1235 příspěvků 12.08.12 14:46

@hhhudec
A v te me prvni zminovane praci, tam mi mnozi nesedeli uz od zacatku, takze to jsem sem mozna nemela michat, to byl trochu jiny pripad.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek