Finanční vztahy v páru

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:30

@Diankenstein Řekla bych, že realita je absolutně jiná :-D A to, že jsem absolvovala dost pohovorů…

Kay_Adams
1614 příspěvků 15.6.13 11:30

Ja mám strašné nutkanie sa tuto Casamarie spýtať, čo za VŠ (odbor, fakulta, smer…) vyštudovala. Bez zlých bočných úmyslov. Fakt by ma zaujímalo, kde je možné byť takto mimo, nechápať smer diskusie, nerozumieť písanému textu a nevedieť si z neho abstrahovať podstatnú informáciu… a napriek tomu úspešne doštudovať.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:32

@Diankenstein @Casmaria
Záleží asi, v jakém oboru ty vědomosti chrlíte. Nějakej exaktní obor to nejspíš nebude, páč tam skutečně na ohozu nesejde.

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:33

@DonChichot Jaký obor třeba máte na mysli?

Gräfin
2642 příspěvků 15.6.13 11:36

@Kay_Adams tohle nutkání mám u každého druhého příspěvku @Casmaria

Park
441 příspěvků 15.6.13 11:37
@Casmaria píše:
@Diankenstein Řekla bych, že realita je absolutně jiná :-D A to, že jsem absolvovala dost pohovorů…

Né každej, teda spíš každá, vobchází pohovory na pozici vařičky kafe, společnice na služební cesty atd, neboli „asistentka“. Jsou i povolání, kde něco musíte fakt umět.

Příspěvek upraven 15.06.13 v 11:39

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:38

@Casmaria
Vy nevíte, co je to „exaktní“?
Matematika, fyzika, chemie, programování, navrhování ocelových konstrukcí, design integrovaných obvodů, pojistná matematika, programování NC, protě nic, co by vzdělaná žena nezvládla. Normálka.

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:39

@Park A k tomu snad patří i patřičné oblečení ne? :)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:40

@Park a niekto neobchádza stovky pohovorov, niekto tu prácu dostane už po pár pohovoroch.

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:42

@DonChichot Aha takže vzdělaná žena tohle musí znát… Podle mě je každý na něco jiného a když někomu nejde matika tak je prostě blbej? Chápu.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:45

@Casmaria Konecne jste to pochopila.

Kay_Adams
1614 příspěvků 15.6.13 11:45

@Casmaria @DonChichot
Je to marný, je to marný, je to marný…

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:48

No pravda je, že já si neumím představit ani slušného ekonoma bez matematických schopností. Alespoň těch základních.
Vlastně bez matematiky nejde ani pořádně vařit.

Příspěvek upraven 15.06.13 v 11:49

Diankenstein
1895 příspěvků 15.6.13 11:49

@chinin : „chci dosahnout uspechu diky tomu, co umim, ale nemusim si to ztezovat tim, ze budu muset prekonavat nevhodny prvni dojem, ktery vyvolam“ (to je btw blizke memu postoji).
to je blízké i mému postoji!:)

Chtěla jsem tím říct, že pokud zve dobře situovaný muž svoji „chudou“ přítelkyni do společnosti, kde chce udělat dobrý dojem na (budoucí) obchodní partnery a z nějakého důvodu ji prostě ty šaty od Diora nekoupí ALE JEHO FIRMA/ON NABÍZÍ TO NEJLEPŠÍ NA TRHU, tak to, že se ženě rozumného obchodního partnera nelíbí studentčiny malé černé z FnF, mu bude jedno, jeho zajímá, kolik mu ten chlap vydělá, ne kolik ne/utratí za dárky milenkám (třeba to raději dává do firmy).

A kdyby jí zval na nějakou lepší párty, mezi své kamarády, tak ty bude taky víc zajímat, jaká je to holka, ne jaké má šaty… (které se dajín lehce dokoupi a převléknout, jak už jsem zmiňovala..)

Pokud jeho firma/schopnosti nejsou tak dobré, doopravdy mu nevhodně oděný doprovod uškodit může, ale… jak jsem říkala, takový člověk by mě neslovil.
(Evokuje mi to takové to vlezdoprdelkovství, které žádný šéf, pro kterého bych doopravdy dělat chtěla NEM8 rád :))

Kažkodopádně, kdybych v takové situaci byla já, coby ten muž, tak tý holce nějaké lepší šaty seženu, ale hlavně proto, aby se necítila nepříjemně. Ne proto, že bych jinak nesehnal(a) zakázky.

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:51

@DonChichot Jestli myslíte sčítání a odčítání tak máte pravdu :-D. Ale nechápu proč by musel umět trojté integrály a diferenciální rovnice, to je podle mně zbytečnost pro každýho. Dneska to už nikdo nepočítá růčo.

Gräfin
2642 příspěvků 15.6.13 11:52
@chinin píše:
„chci dosahnout uspechu diky tomu, co umim, ale nemusim si to ztezovat tim, ze budu muset prekonavat nevhodny prvni dojem, ktery vyvolam“ .

pod to se můžu podepsat

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:55

@Casmaria Vy se tu skutecne prezentujete jako esence tuposti. Zacina me zajimat, co jste zac v realnem zivote.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:58
@Sekhmet píše:
@budox A teď si představte, že se vypracujete natolik, že nebude problém ani to auto za milion dva. A vypravíte se do oné společnosti s plným vědomím toho, že už nemají proč na vás koukat skrz prsty. A oni se vás zeptají KDO BYLI VAŠI RODIČE? A s tím, že je vaše matka (co já vím) vedoucí účtárny mateřské školy v okresním městě a váš otec šéfuje zedníkům na stavbě toho moc nezmůžete ve společnosti, kde jsou lidé z deset generací nepřetržité linie lékařů/advokátů/architektů…

Ano, tohle je typická ukázka maloměšťáctví. Český rybníček je malý, každý se s každým zná a každý má potřebu utvrzovat sebe a svůj „stav“ o vlastní výjimečnosti. Musí mít alespoň nějakou devizu, něco navíc. A to mohou být třeba ty předešlé generace. Extrémně se to projevuje u lékařů a právníků (nejen advokátů). Protože se občas pohybuji v právnickém prostředí (naštěstí už čím dál méně), tak pokud někdo utrousí obdobnou poznámku (a stává se to zhusta) okamžitě propadám v záchvat smíchu.

Do tohoto prostředí vidím, takže vím, že drtivá většina právníků se v ČR stala příslušníky samozvané elity nikoliv díky svým mimořádným schopnostem, ale díky svým (často pochybným) kontaktům. Takže něco takového mě skutečně rozesměje. Mimochodem - těch pár lidí v ČR, kteří by měli nárok býti považováni za skutečnou elitu, se jí obvykle straní. Ti ostatní jsou směšní panáci.

@real.blond píše:
@gudrun to uz se dneska nenosi.. Nebo ano? Kolem sebe mam spoustu mladych muzu, kteri nepracuji, travi cas po hospodach s kamarady a nechaji se zivit od rodicu a od pritelkyn..

Máte pravdu, taky to pozoruji. Myslím, že nás kvůli tomu v budoucnu čekají opravdu veliké problémy. Celý problém se totiž zacyklí a vyroste nová generace volající po sociálních dávkách a volící právě ty, kteří jim to naslibují. Oni totiž i ti rodiče jednou přestanou (být schopní) posílat dotace.

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 11:59

@i-vana Když vy tu hned odsuzujete lidi podle pár příspěvků. Nechápu co jsem napsala tak pohoršujícího. Tak se tedy omlouvám, že vám tu otravuju život, a od této diskuze se distancuju.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 12:00

A ještě k tématu jako takovému - samozřejmě každý muž, který se octne v situaci, kterou nastínila @chinin je povinen se o svou partnerku v tomto směru postarat. Do dnešního dne jsem to měl za samozřejmé.

Gräfin
2642 příspěvků 15.6.13 12:01

@Casmaria cokoliv co počítá počítač je nutné naprogramovat k čemuž je znalost postupu celkem důležitá. A v praktickém životě je nutné počítat s tím, že programátoři jsou taky jenom lidi takže pokud používám k výkonu svojí práce výpočetní techniku, je celkem fajn vědět a být schopný si ověřit, jestli obdržený výsledek odpovídá realitě. Zvláště při zavádění nového softwaru se v praxi poměrně často výsledky testují, protože jedna drobná chybička může být velmi draze zaplacena.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 12:17

Zííííív.
No, inklinace k matematice spíš podněcuje v jedinci způsob uvažování. Za mne můžu říct, že považuju toto uvažování za čím dál vzácnější.
Nemůže být každý programátor a ani analytik, ovšem nějaký smysl pro proporcionalitu a schopnost extrapolace je myslím pro každého dost důležitý. Říká se tomu uvažovat v souvislostech.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 12:21

@Casmaria Nepochopila jsem, podle ceho jineho nez podle prispevku vas tu mame posuzovat.

K tomu pohorsovani. No, sama se snazim (mozna neprilis uspesne) neucastnit se diskusi o vecech, kterym nerozumim (politika, vytvarne umeni, strojirenstvi), mnohem lepsi je proste jenom poslouchat a neco si z toho odnest. Pokud nerozumite matematice, nechapu vasi potrebu se vyjadrovat k uzitecnosti diferencialnich rovnic.

chinin
2788 příspěvků 15.6.13 13:08

@corleone
S ohledem na to, jak se zde prezentujete, by me docela zajimalo, jak byste resil hypotetickou situaci, kdy by vas partnerka pozvala na akci (na niz byste nemel vhodny odev/dostatek prostredku apod.) a rekla vam, ze vydaje jdou za ni. Predem diky za odpoved.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 13:18

@chinin Ve chvíli kdy dostatek prostředků prostě nemám, tak logicky jsou jen dvě možnosti, ne?
a) nejdu
b) platí ten, kdo zve

Stránka:  « Předchozí 1 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek