Finanční vztahy v páru

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
yako
3225 příspěvků 15.6.13 13:34

@corleone nelze než souhlasit. S oběma příspěvky.

Park
443 příspěvků 15.6.13 14:01
@Casmaria píše:
@Park A k tomu snad patří i patřičné oblečení ne? :)

Já proti asistentkám nic nemám… bez tý svý bych se často neobešel.

budox
619 příspěvků 15.6.13 14:54

@corleone
s maloměšťáctvím máte pravdu
asi ve dvaceti coby studentka jsem se asi nedopatřením dostala do rodiny lékařů a právníků, přišla jsem si jako ve filmu pro pamětníky, jejich řeči se mi zdály směšné měla jsem možnost vycouvat a tak jsem učinila
dnes ve svých čtyřiceti třech mě chce o dress codu poučovat mladá bohatá holka, které rodiče zatajili, že jejich bohatství vzniklo na vietnamských tržnicích, mám možnost nehrát chudé obecenstvo s otevřenou pusou a tak činím (taky miluji absurdní divadlo)
pokud se jedná o soukromý život uznávám pravidlo, nelez, kde se necítíš dobře

Ale tady v diskuzi jde o něco trošku jiného, o v podstatě povinné večírky, kde sice může inteligentní slečna namyšlenými lidmi jak chce pohrdat, přesto více méně zjevné pohrdání jejím oděvem bude dvacetileté slečně velmi nepříjemné.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 16:37

@corleone Zdate se mi jako idealni muz.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 16:41

@chinin To je dobra otazka. Na rovinu musim priznat, ze bych s partnerkou, ktere financne nestacim, mel problem. Pokud by to bylo jen kratkodobe, pak bych bud nikam nesel, anebo bych se nechal obleknout.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 16:43

@gudrun To samozrejme jsem a je to tu brano jako verejne tajemstvi ;-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 16:50

@corleone mňa by zaujímalo či by ste s tou imaginárnou chudobnou študentkou, ktorá si predsa od vás nenechá kúpiť oblečenie, veď je hrdá a vie sa najesť príborom a ma peľ mládi…ATĎ niekam išiel v tom oblečení z H&M?

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 16:54

@Giulietta Nekam ano. Nekam kde na tom zalezi nikoliv. Ted pomijim, ze se takovym setkanim obvykle vyhybam. Nevzal bych ji tam, aby se necitila trapne. Takze bych to zaridil tak, aby se nedozvedela, ze mela jit se mnou.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 17:09

@corleone dik za odpoveď. Takže je zrejme že aj vy predpokladate, že sa trapne citiť bude a hrdosť na : chudoba cti netratí jej bude na dve veci.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 17:11
@Giulietta píše:
@corleone dik za odpoveď. Takže je zrejme že aj vy predpokladate, že sa trapne citiť bude a hrdosť na : chudoba cti netratí jej bude na dve veci.

Trapne se citit samozrejme bude, nehlede na lidovou moudrost. Stejne tak se trapne budu citit ja, protoze jsem se o to nepostaral.

Eila
166 příspěvků 15.6.13 20:39

Já bych hlavně řekla, že se moc přeceňuje „vysoká“ společnost. Na všech společenských akcích se vždycky objeví několik žen v šatech z Polska, byť překoupených přes nějaký český „butik“ a nikdo to neřeší. Když se slušně a vhodně oblečete do šatů z levnějších řetězců, s dobře udělanými vlasy a vlastním charizmatem, nikdo si nevšimne. Můži to mají horší, protože dobře padnoucí oblek prostě mít musí. Samozřejmě mluvím o slušné společnosti úspěšných lidí a ne o bandě zlaté mládeže, rychlovašek a „podnikatelů“, kteří se scházejí na různých VIP gardenparty, kde si vzájemě honí ego, tam samozřejmě šaty z H&M náležitě „ocení“.

Jinak, když jsem se nacházela v situaci zde popisované, šla jsem prostě v tom co jsem měla a bylo vhodné a partnerovi jsem ostudu nikdy neudělala. Narozdíl o velké části přítomných jsem aspoň tušila základy šlušného chování.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 20:46

@corleone Naprosto souhlasím s každým písmenkem, co jste tady napsal.
Jedna věc je snaha dostat se do určitých kruhů z vlastní vůle, tam se dotyčná musí sama rozhodnout, co všechno do toho hodlá investovat.
Jiná věc je doprovod partnera. Když na něco prostě nemám, tak na to nemám, neočekává se snad, že vyloupím nejbližší trafiku kvůli tomu, abych vedle vlastního partnera nevypadala chudě. Si měl teda najít bohatou, jestli nehodlá v tomhle směru poskytnout žádnou pomoc. Tady nejde o nějakou pofidérní hrdost, ale o ryze praktické uvažování. Jaký smysl má žít s bohatým chlapem, který do mě nehodlá vrazit ani korunu a ještě ke všemu by mě nutil, abych na vlastní úkor utrácela za věci, které sama pro sebe nepotřebuju, a tím pádem ještě víc zchudla, protože Diora se nenajím? To je přece úplně absurdní a vážně nechápu, jak někdo vůbec může k věci zaujmout jiné stanovisko než vy.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 20:49
@Sekhmet píše:
@budox A teď si představte, že se vypracujete natolik, že nebude problém ani to auto za milion dva. A vypravíte se do oné společnosti s plným vědomím toho, že už nemají proč na vás koukat skrz prsty. A oni se vás zeptají KDO BYLI VAŠI RODIČE? A s tím, že je vaše matka (co já vím) vedoucí účtárny mateřské školy v okresním městě a váš otec šéfuje zedníkům na stavbě toho moc nezmůžete ve společnosti, kde jsou lidé z deset generací nepřetržité linie lékařů/advokátů/architektů…

Představa, že v zemi systematicky zdecimované komunismem, odkud intelektuální a podnikatelská elita zdrhla někdy před 60 lety, a kdo to nestihnul, tak nejpozději před 40 lety, je pro tzv. high society otázka třídního původu stejně aktuální jako pro pro starou britskou aristokracii, mě neskutečně baví.

Situaci, kdy se lze kvalifikovat tím, že něčí matka a babička byly zubařky na MÚNZ a otec a děd právníky na OPBH, by mě zfilmovat Woody Allen.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 20:52

@Lola Presne! Pokud kdysi byla nejaka „dobra rodina“ tak byla uspesne zdevastovana komousema.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 20:58

Přátelé, skutečně vám děkuji. Lepší trénink v sebeovládání, než mi poskytla tato diskuse, už málokdy dostanu. Jak jsem dokázala nereagovat na některé naprosto dementní posty, zvládnu už všechno.
Ještě jednou díky!

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.13 20:59

@DonChichot Reagujte bude sranda.

real.blond
6688 příspěvků 15.6.13 21:12

@DonChichot ale notak.. Ja to tady (celkove MP) taky beru jako kurz asertivity..

Kalanka
707 příspěvků 16.6.13 13:17

@Lola Přesně! Copak se někdo může chlubit tím, že např. jeho otec byl prominentní právnik minulého režimu? To snad ne…

katkarinka
1255 příspěvků 16.6.13 13:44

Takže ako to mám ja (dala som si prácu a prečítala celú diskusiu):

1)Anička + Bedřich
Ja osobne sa dosť stránim spolužitia s mužom, mám nesmierne rada svoj kľud a častokrát som priateľa večer „vykopla“ z bytu, že sa chcem vyspať ;) K otázkam nehnuteľnosti sa staviam tak - aby každý mal niečo svoje. Isteže je to ovplyvnené aj tým, že (na svoj vek) mám celkom príjemné príjmy a pokiaľ sa nestane nič zlé, tak budú už len vyššie. Takže ja preferujem model - každý svoj byt, ak chcú bývať u jedného tak náklady na polovicu. Podiel z výnosu z prenájmu druhého bytu na základe dohody môže ísť do spoločnej kasy. Ja však potrebujem mať pocit, že keď bude najhoršie, mám kam odísť.

2)neviem, prečo tu všetci kričíte o značke, keď ja diskusiu chápem najmä ako bazírovanie na kvalite v určitej spoločnosti. Myslím, že pre mladú študentku nemôžu byť hanbou napríklad šaty z Pietro Filipi, čo teda nie je žiaden Dior, ale ani HM.
Ad kastovanie: @corleone @Sekhmet mne sa to raz stalo - bola som na večierku a opýtali sa ma tam „vaši rodiče byli taky právníci?“ Ja som sa zasmiala a hovorím „Ale kdeže, oni boli robotníci v továrni“ To nepredstaviteľne trápne ticho čo nastalo bola pre mňa najlepšia škola zadržiavaného smiechu - oni si o mne mysleli ze som sedlacka blbka, ja so msi myslela to iste o nich ;)

3)Zažila som aj situáciu, keď som v podstate živila muža. On chcel robiť niečo, na čo treba čas a úspech sa dostaviť môže aj nemusí. Bol chudobný ako kostolná myš, ale ja som vôbec nemala problém kúpiť mu napríklad jedlo, alebo ho pozvať na koncert. Totižto - sama som sa vzdala niečoho, čo som milovala, a začala som s tým „serióznym a správnym a výhodným atd“ povolaním a doteraz to ľutujem, a nikdy som nechcela aby sa niečo takéto stalo aj človeku, ktorého milujem. U neho sa ten úspech dostavil, ale to sme už neboli spolu. Doteraz ho však sledujem, držím palce a som nesmierne rada že sa mu (možno trochu aj vďaka mne!) darí. Ak by sa niekto opýtal, ako by som riešila situáciu, keby sa úspech niekoľko rokov nedostavil - tak na to neviem odpovedať, pretože by som to riešila ad hoc.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.13 14:08

@katkarinka
Já jednou řekla, že moje matka byla krasojezdkyně a otec vrhač nožů v cirkusu, ale myslela jsem to jako vtip. Nikdo se kupodivu nesmál!
Bylo to na svatbě kamarádky mého tehdejšího přítele, kdy nevěsta si brala anesteziologa z vážené lékařské rodiny, sama byla z rodiny nomenklaturních vysoce postavených komunistů, matka krajská tajemnice KSČ.
Považovala jsem do té doby komouše za takovou jako zvrhlou avantgardu, ale tam jsem pochopila, že oni aspirují na domácí šlechtu a úplně mne to poznání vyhodilo z rovnováhy.

katkarinka
1255 příspěvků 16.6.13 14:12

@DonChichot ja som hovorila ale pravdu a neviem si predstaviť, že by sa niekto zasmial :D Ja som v podstate revolučné dieťa, takže pomery pred/po neviem tak dobre porovnávať. Ale som presvedčená, že keď sa niečo do ľudí 40 rokov zasieva, tak to len tak ľahko nezmizne. ale zas si nenahováram že to je výsada postkomunistických krajín.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.13 14:21

@katkarinka
Já jim to řekla takto proto, že jsem jim chtěla naznačit, že jim do toho nic není. I když se svým otcem docela ráda chlubím, protože on je podle mne frajer. Frajer tím neokázalým způsobem.
Pravda je, že nebýt komunistického převratu, mí rodiče by se nikdy nebyli potkali, páč pro rodinu mé matky on by nebyl dost dobrej (což stejně nebyl, ale v té době byli rádi, že jsou aspoň naživu :-) ) Já osobně mám vůči jakémukoli kastování vypěstovanou silnou alergii.

Stránka:  « Předchozí 1 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek