Fleky od slunce, co pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ready
292 příspěvků 16.7.18 21:08
Fleky od slunce, co pomůže?

Prosím, kdo máte zkušenost…poslední roky při sebemenším pobytu na slunci je ze mě hyena skrvnitá.
Mažu 50, různé značky, nelezu na slunce, ale stačí, že vejdu na dvůr a už flekatím.
Babské rady, krémy??

Díky.
R.

Reakce:
Jindrason
288 příspěvků 21.8.18 09:45

hyena skrvnitá :D to mě teda rozesmálo. i když je mi líto, že se trápíte. Nemáte třeba alergii na sluníčko? Jestli pak na to není nějaký cílený „lék“, či nátěr?

kilgor
352 příspěvků 10.9.18 23:20

Pomáhá mi tohle, ale výsledky uvidíte až asi tak po dvou týdnech ..je to z DM https://www.pinkmelon.de/…fheller.html

Vinca_minor
2063 příspěvků 11.9.18 11:13

Zkusila bych se spíš zaměřit na prevenci. Nepoužíváte léky/bylinky, které způsobují fotosenzitivitu? Známá je třezalka, já nesmím slunci vystavovat mazání na rameno apod. Nebo nemáte nějak podrážděnou kůži? Já mám letos hrozně flekaté nohy, poštípali mě v Chorvatsku komáři a i přes mazání opalovákem ty štípance výrazně zpigmentovaly a už se se zbytkem těla nesjednotily. Kamarádka taky trpí na pigmentové skvrny při hormonálních změnách.
Ovšem jak napravit následky vám neporadím. Přeji úspěšný boj.

misionářka
291 příspěvků 11.9.18 12:38

@Jindrason Před lety mi lékařka diagnostikovala vitiligo, ztrátu pigmentu. Dělají se mi tedy, laicky řečeno, bílé fleky. Když jsem si tehdy stěžovala sestře, ujistila mě, že budu vypadt jako Michael Jackson. Když jsem totéž vyprávěla malé dceři, povzbudila mě, že" to budeš, mami, krásná, jako dalmatin!"

bao-baba
1285 příspěvků 12.9.18 19:52

Fleky od slunce, které jsem měla na lícních kostech, jsem si nechala vybělit ovocnou kyselinou u kosmetičky. Dělá se to v zimě, aby ošetřená místa nebyla vystavena tak intenzivnímu slunečnímu záření. Dokud je kůže zeslabená, mohly by se skvrny udělat znovu. Někdy je potřeba více ošetření. Bělení trochu bolí, doma bych si to sama nedělala.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek