Fotokoutek na svatbu?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaroslava.20
2 příspěvky 18.9.20 11:40
Fotokoutek na svatbu?

Vyplatí se investovat čas a fotokoutek si vyrobit nebo si (zaplatit), platili by především hosté za svou fotografii, která by se ihned tiskla (jak to píšou tady http://partyfotokoutek.cz/ . Na druhou stanu focení instaxem a profi se nedá srovnávat.

Reakce:
Tyana
122 příspěvků 18.9.20 12:51

@Jaroslava.20 Ptáte se jako potenciální zákazník, nebo poskytovatel?
Jestli by byli svatebčané ochotni platit za fotografie nevím, standartní to není a záleželo by na jejich preferencích a vkusu. Já osobně bych za to v roli svatebčana rozhodně nezaplatila.
Pokud máte ráda strojené fotografie s pózami, s automatickým vyvážením barev, bleskem na „prasáka“ a bez „feelingu“, pak je fotokoutek dobrá volba.
Pokud preferujete nekašírované momentky, s přirozenějším osvětlením lichotící obličejům, investujte do dobrého fotografa (podívejte se jak konkrétní fotograf pracuje se světlem a pokud se vám líbí co dělá, jděte do toho + mu sdělte svoji představu).

*btw instax v pravém slova smyslu je něco jiného než fotokoutek, a vizuál vypadá jinak. Instax = instantní fotoaparát (Polaroid, Fujifilm instax, Lomo Diana apod.), využívající instantní filmy. Poměrně drahá záležilost, která se vyplatí v rukou člověka, který ví co dělá (rozumí světlu) a přemýšlí před stisknutím spouště. Cena materiálu je orientačně 65,– za 1 barevný Polaroid film.

Jaroslava.20
2 příspěvky 18.9.20 13:34

Jako zákazník. Byla jsem nedávno na svatbě, kde byl fotokoutek venku a instax byl volně k focení, bohužel s přicházející tmou byli fotky nekvalitní a rekvizity neviditelné. Proto si myslím, že tato kombinace není vhodná a lepší fotku hezkou než drahou a hnusnou :-D Jde mi především o to aby si lidé odnesli fotku hned a nemuseli čekat až na někdy.

Tyana
122 příspěvků 18.9.20 14:15

@Jaroslava.20 To není překvapivé. Jestli chcete při 600, 800 ASA ve tmě světlou fotku, tak se podle těch vnějších faktorů budete muset chovat - přisvítit si hodně zblízka apod, a taky vědět, že film je citlivý na teplotu a že ten polaroid během doby „vyvolání“ patří do tmy (třeba pod triko) a tepla. Ona fyzika vám nic neodpustí. Proto jsem psala, že instantní fotografie nepatří do rukou lidem, kteří tomu nerozumí.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek