Game of Thrones

Fotoalbum tématu (63) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
A666
419 příspěvků 25.8.16 12:50
@Morrighan píše:
@A666 Taky by mě zajímalo, jestli tam bude ten dědic Highgarden nebo ne…vypadá, že ho prostě vyškrtli a nechali tam jen Margaery a Lorase.

Určitě ho vyškrtli, když chtěla Olleana provdat Sansu za dědice vysoké zahrady tak mluvili o Lorasovi. Stejně tak Tywin chtěl provdat Cersei za Lorase jakožto dědice Vysoké zahrady… V seriálu se prostě slučují postavy, aby jich nebylo moc. A k čemu řešit nějakého dědice, který se přímo ani nikdy neobjevil…

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.16 13:02

Příspěvek upraven 18.10.16 v 17:31

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.16 14:16

Příspěvek upraven 18.10.16 v 17:31

Amun
888 příspěvků 25.8.16 17:05

@Lalita ja mela Gendryho rada :D na jednu stranu bych byla rada, aby se vratil, na druhou to pravdepodobne bude znamenat, ze zemre nejakou osklivou smrti :D

Morrighan
1335 příspěvků 25.8.16 17:10

@Amun To je pravda, přejme mu dlouhý život xD

MorusRubra
740 příspěvků 25.8.16 18:51

Já doufám, že se Gendry vrátí. Chci vidět jeho znovushledání s Mylady Aryou.

hejek
360 příspěvků 25.8.16 20:21
@kerrankin píše:
A já jsem si myslela, že ten seriál žeru. Když vás tady tak čtu, tak zjišťuji, že se na něj vlastně akorát tak trochu nesoustředěně koukám :-)

Výborná jste!! Louskám tu bitvu argumentů a Vy to takto zabijete :-D

Přiznám se, že jsem taky při čekání na další díl pročetla lecos, ale jsem lajdák, plná nadšení načetla v práci a večer se chystala ohromit manžela a spustila: „A tos věděl, že…“ a pak zpravidla pokračovala „..ehm, asi Tywin chystal, že bude.. Tyjo, s kym vlastně?? No to je jedno. Ale kdybys to četl!!“ :-D

viktorias
219 příspěvků 26.8.16 11:27

@A666 máte pravdu, dorne samotný by sa do vojny nepustil, ale ako súčasť veľkej armády, to je niečo iného. avšak celá tá pomsta za elliu a oberyna je absurdná (prosím, týmto nespochybňujem váš názor, len motív piesočných hadov a elarie piesok)tywin je mŕtvy, oberyn zomrel v regulérnom súboji, ktorý emocionálne nezvládol (kvôli tyrionovi, čo je ďalšia sranda), a v ktorom sa on sám zachoval nešportovo (jeho oštep bol otrávený, čo iste nie je v poriadku), gregor clegan je oficiálne mŕtvy. house barathen vlastne už neexistuje. a priznávam, že predstava cudzej armády, ktorú nikto nepozval je pre mňa zvlášť v auguste desivá. na youtube som videla video kde niekto spočítal, že dany by mala disponovať silou 250.000 vojakov, s ktoru by mala teoreticky prevalcovať každého. sledujem youtubera emergencyawesome (odporúčam, stručné a k veci), podľa ktorého by práve táto veľkosť mohla robiť problémy - logistiké a zásobovacie. a veľmi mi chýba kniha, samozrejme. seriál nemôže dať priestor na vysvetlenie konania a pohnútok. potom seba zabávam a iných otravujem takýmto mudrovaním.

A666
419 příspěvků 26.8.16 15:48
@viktorias píše:
@A666 máte pravdu, dorne samotný by sa do vojny nepustil, ale ako súčasť veľkej armády, to je niečo iného. avšak celá tá pomsta za elliu a oberyna je absurdná (prosím, týmto nespochybňujem váš názor, len motív piesočných hadov a elarie piesok)tywin je mŕtvy, oberyn zomrel v regulérnom súboji, ktorý emocionálne nezvládol (kvôli tyrionovi, čo je ďalšia sranda), a v ktorom sa on sám zachoval nešportovo (jeho oštep bol otrávený, čo iste nie je v poriadku), gregor clegan je oficiálne mŕtvy. house barathen vlastne už neexistuje. a priznávam, že predstava cudzej armády, ktorú nikto nepozval je pre mňa zvlášť v auguste desivá. na youtube som videla video kde niekto spočítal, že dany by mala disponovať silou 250.000 vojakov, s ktoru by mala teoreticky prevalcovať každého. sledujem youtubera emergencyawesome (odporúčam, stručné a k veci), podľa ktorého by práve táto veľkosť mohla robiť problémy - logistiké a zásobovacie. a veľmi mi chýba kniha, samozrejme. seriál nemôže dať priestor na vysvetlenie konania a pohnútok. potom seba zabávam a iných otravujem takýmto mudrovaním.

Já Vás chápu :) Pro mě třeba připojení Dorne k Dany v seriálu není problém, neb v knize je to také, akorát je fakt, že motivace v knize je dostatečná zatímco v seriálu to vraždou Dorana a jeho syna (a osekáním rodu Dorana) docela podělali…
Jinak dle mého ta pomsta za Elarii je prostě o tom, že chtějí potrestat všechny, kteří tu rebelii podpořili a chtějí se vrátit zpět na své místo, i proto byly v knize ty dohodnuté sňatky…
Jinak mě přijde vtipné, že v seriálu to vypadá, že tehdy bývaly rodiny podobné jak dnes, jedno dvě děti maximálně (až na Starky, kde byly děti důležité). ve srovnání s knihou, kde 3 bývá nejmenší počet potomků a větší většinou nebývá jen kvůli nějakým zdravotním problémům/úmrtí manželky. i ty Freyové jsou tam pěkně osekaní :D

MorusRubra
740 příspěvků 27.8.16 00:49

@A666 Pomsta za Ellarii? Ellaria je (byla) milenka Oberyna a matka písečných hadů. Oberynova sestra se jmenovala Elia.

Příspěvek upraven 27.08.16 v 09:14

eless
1079 příspěvků 27.8.16 04:45

@A666 si predstavte kolko zo serialoveho rozpoctu by sa minulo na vsetkych Freyov aj keby to boli komparzisti :D chapem zjednodusenie rodov v seriali ale aj tak je to u niektorych rodov skoda

Morrighan
1335 příspěvků 27.8.16 10:15

@eless Ale aspoň tam byla celá kopa těch Freyovských dcérek xD

A666
419 příspěvků 27.8.16 12:00
@MorusRubra píše:
@A666 Pomsta za Ellarii? Ellaria je (byla) milenka Oberyna a matka písečných hadů. Oberynova sestra se jmenovala Elia.Příspěvek upraven 27.08.16 v 09:14

Tak písmenko sem tam :) mě přišlo, že se jmenovaly stejně :D

Chiruzam
113 příspěvků 27.8.16 13:26

Mě by se líbilo kdyby se Západozemí rozpadlo zpátky na sedm království. To by bylo nejrozumnější.

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.16 14:03

Příspěvek upraven 18.10.16 v 17:30

Morrighan
1335 příspěvků 27.8.16 16:42

Můžu se vás, co víte trochu více o světě GoT zeptat, co je dobrý zdroj informací o Valyrii (kromě internetu)? Hrozně mě to zajímá. Když vidím nějaké trosky, tak mě hned začne zajímat jejich původ :)

viktorias
219 příspěvků 27.8.16 16:48
@Morrighan píše:
Můžu se vás, co víte trochu více o světě GoT zeptat, co je dobrý zdroj informací o Valyrii (kromě internetu)? Hrozně mě to zajímá. Když vidím nějaké trosky, tak mě hned začne zajímat jejich původ :)

nádherná kniha, plná informácií a ilustrácií - svet ledu a ohně, oficiálne dejiny západozeme a hry o tróny, je tam niečo málo aj o valýrii, vzostupe a zkaze ako aj o ostatných mestách. je drahá, ale krásna. inak je hlavne o histórii jednotlivých rodov západozeme ako aj o targaryenských kráľoch, o rebélii, tanci drakov a tak podobne.

A666
419 příspěvků 28.8.16 16:01

@viktorias
Přidávám se k doporučení. Jen bych dodala, že o Robertově rebelii tam v podstatě není o moc víc než víme z knih - to jen abyste pak nebyli zklamaní (jako já :D ). Ale je super si to přečíst, spousta věcí pak do sebe zapadne a člověk když pak čte knížky tak ví, o čem se mluví, když řeší historii :)

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.16 12:01

Příspěvek upraven 18.10.16 v 17:30

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.16 16:30

Příspěvek upraven 18.10.16 v 17:29

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.16 16:34

Paralely a kontrasty
https://www.youtube.com/watch?…

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.16 18:42

Příspěvek upraven 18.10.16 v 17:29

Atlacoya
2790 příspěvků 2.9.16 08:12

Přijde mi to takové zvláštní, jak se dnes štáby špehují a fanoušci odhadují děj z lokací a obsazení. Takhle se připravovat o překvapení.

Morrighan
1335 příspěvků 2.9.16 10:27

Když jsem byla v Irsku, tak se tam zrovna chystali natáčet Star Wars (a natáčeli tam už předchozí epizodu). Průvodce nám říkal, že štáb má celé jedno oddělení vybavené dronem, které hlídá, aby ostatní drony (chápejte asi soukromé drony) nebo lidi nešpehovali natáčení. Jen si říkám, komu se to sakra vyplatí tam poslat dron za miliony.

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.16 20:18

Příspěvek upraven 18.10.16 v 17:28

Stránka:  « Předchozí 1 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek