Gastronomická pornografie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Olinka
2582 příspěvků 16.1.12 13:25

Mám štěstí, že bydlím kousek od školy, tudíž by mi stačila 1,5 hodinová pauza, abych dojela domů a najedla se z toho, co mám navaříno. Když ten čas není, nosím si „lepeňáky“. Menzu nemáme, jen jídelnu, kde sice vaří docela dobře, ale taky chtějí 55 Kč za porci, takže tam chodím opravdu výjimečně (nebo jen na polévku za 12 a rohlík).
Celkově se „venku“ stravuju poměrně zřídka, hlavně z finančních důvodů. Když v létě jezdímě po výletech, zkoušíme ledasco a kupodivu většinou spokojenost (spíš z poměru cena/výkon, než že bychom byli jídlem nadšeni). A když je nejhůř, 2 cheesburgry od McDonald's mi přijdou lepší než pofidérní meníčko, na které navíc čekáte bůhvíjak dlouho. I u KFC si čas od času něco dám. Mají velmi přísné limity, že musí jídlo prodat tuším do 15 minut od vyrobení, jinak se vyhazuje. Z výživového hlediska to samozřejmě není žádná výhra, ale máte jistotu, že nedostanete ani salmonelózu, ani kampylobaktera, ani listerii.
Na Pohlreicha taky koukám a je pravda, že když vidím, jak to v některých restauračních zařízeních v kuchyni vypadá, nechávám si zajít chuť. Mmch dávné pravidlo praví, že než si objednáte jídlo, máte se vydat na toalety - prozradí něco i o hygieně v kuchyni. Ale zrovna u mekáče mi ty záchody leckdy přijdou dost tragické:-)

Dahllie
2222 příspěvků 16.1.12 13:26
kurzatko ha detto : Šílené je, že nejvíc soli a pepře bývá právě v jídlech ze školních jídelen, kde to dávají dětem.
Jak kde, u nás to je poctivě „bez chuti a bez zápachu“ :-D
kurzatko
230 příspěvků 16.1.12 15:06
Dahllie ha detto : Jak kde, u nás to je poctivě „bez chuti a bez zápachu“ :-D
Ono to je v podstatě totéž jídlo - liší se jen tou solí :-)
MP Loca
120 příspěvků 16.1.12 16:32
Alena Cechova ha detto : Jo, a myslím si, že největší zlo jsou stravenky a doufám, že je co nejdříve Kalousek zruší.
To mě docela zaujalo. Proč si myslíte, že stravenky jsou takové zlo? Myslím, z gastronomického pohledu, ne z pohledu benefitů (že to není bůhví jaká spravedlnost, všichni víme).
coralline
840 příspěvků 16.1.12 19:21
Loca ha detto :
Alena Cechova ha detto : Jo, a myslím si, že největší zlo jsou stravenky a doufám, že je co nejdříve Kalousek zruší.
To mě docela zaujalo. Proč si myslíte, že stravenky jsou takové zlo? Myslím, z gastronomického pohledu, ne z pohledu benefitů (že to není bůhví jaká spravedlnost, všichni víme).
Za Alenu Čechovou mluvit nemůžu, ale řeknu, jak to vidím já: dostávám v práci stravenky, většinou chodím s kolegy na nějakou hotovku / minutku do blízkých stravovacíh zařízení. Kolikrát mi nabídka nesedne a abych nebyla o hladu, musím si vybrat jídlo, které není úplně dle mého gusta. Ale moc to neřeším, protože je zaplatím tím „papírkem“. Kdybych měla platit plnou cenu v penězích, asi bych si to často sakra rozmyslela, možná by mě to i donutilo si připravovat jídlo doma.
Chci tím říct, že kdyby nebyly stravenky, hosté by za své PENÍZE požadovali něco víc než za ten „papírek“. Spousta lidí by nejspíš přestala do restaurací na oběd chodit úplně. Tzn. restaurace a podobná zařízení by se musely více snažit o přízeň strávníků → rozmanitejší nabídka, kvalitnější suroviny, rychlejší obsluha atd. Pár restaurací by asi zkrachovalo, ale ty dobré to nebudou.
P.S. Ano, vím, že si i za stravenky můžu víc vybírat nebo si vařit sama, ale nestojí mi to za tu námahu - and that's the point.
Karoleenah
2322 příspěvků 16.1.12 20:03

Sledovali jste Hyde Park? Tyhle diskuze o jídle, jeho kvalitě a prodeji mě vždycky baví. Škoda, že ty podle mého názoru docela zásadní otázky (jako třeba jak přimět řetězce zvýšit kulturu prodeje) zůstaly nezodpovězeny.

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:26

Ad stravenky:
corraline to shrnula za mne. Spousta restaurací vaří blafy za cenu jedné stravenky. Na stravenky se nevrací, tudíž musí stačit jedna, dvě jsou už za jedno jídlo moc pro Čecha. Čech chce taky pořádnou porci, takže se to nažene těma náhražkama a polotovarama. Vařením hotovek v ceně jedné stravenky se hospoda tak zkazí, že i kdyby nakrásně chtěla přejít na kvalitní gastronomii, už to prostě nejde.
Nechci snad ani vědět, z čeho ty stravenkové hotovky plichtí. Nechci to jíst a těším se, kdy tenhle mor konečně skončí.
A to ani nemluvím o tom, že nám tady obíhá další měna, že vlastně stravenkový byznys nejlíp živí spoustu darmožroutů a nakonec na to doplácíme my všichni, kteří stravenkami opovrhujeme. Kromě toho jde tahle anomálie proti zjednodušování a zprůhlednění daňového systému, který tímto vytváří další náklady - kontroly, výpočty ap. Ale stravenky jsou lidem oblíbené, že a Sodexho má dost peněz na lobbing a PR.
Jednou jsem tahle stála v Tescu asi 20 minut za pánem, který kupoval nákup za tisíce a nechal si je od pokladní rozdělit na částky, které odpovídaly stravenkovému limitu. Když jsem přišla na řadu, ulevila jsem si v tom smyslu, že už se těším, až tenhle sociální výdobytek půjde do hajzlu. Ta dobrá žena mne skoro sežrala a své lidovéspravedlivé rozhořčení doprovodila výronem, že je to „aspoň něco pro obyčejný lidi!“. Nic lepšího si stravenkárny nemohly přát: z jejich produktu se stal nástroj třídního boje.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:01

Tesco stravenky nebere.....pouze u toho pultíku s pizzou a grilovanými kuřaty a těch asi za tisíce ugrilováno neměli.....souhlasím ale že hodně lidí by po zrušení stravenek přestalo chodit na oběd.
A nejsem si jistá jestli to je to pravé…ano,souhlasím že hodně hospod vaří blafy jenže oni je vaří stejně a lidi tam chodí, jako naštěstí už docela dost hospod vaří slušná polední meníčka .
Je to o výběru. Můžete si koupit klidně zeleninový salát, suši nebo ovoce,jen na Vás je co jíte.
Ti kterým chutnají blafy budou ty blafy jíst i v poledne, ale pokud bychom dali lidem ty peníze do výplaty a ne formou stravenek, hodně se jich odbude něčím levným ( rohlíky + „něco“ ) žvýkaným někde u počítače nebo za regálem - aby ušetřili.
Takhle vypadnou na chvilku na oběd a " po O " je hned lepší nálada.
Přesně jak to píšete, v tom papírku skrytých 90 Kč tak moc nebolí.
Já přestože pro sebe stravenky nevyužívám hlasuju pro ně.

Olinka
2582 příspěvků 16.1.12 22:19

Stravenky beru jako bonus k platu (pokud se nemýlím, pouze část jejich ceny platí zaměstnanec, zbytek zaměstnavatel). Nikdo vás nenutí chodit do hospod na hnusná meníčka v ceně stravenky! Používáme je normálně na nákup potravin. A jíst stejně musíte, tak je snad jedno, jestli ten nákup zaplatíte bankovkama nebo stravenkama.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:23

to je zajimave, ze penize ve stravenkach tak „neboli“, to by me vubec nanapadlo - kdyz jsem totiz jeste studovala v Cechach (coz je uz velice davno), tak mi muj mily tatinek daval cast kapesneho ve stravenkach, teda daval mi svoje firemni stravenky na cely mesic plus hotove penize, duvod toho byl, ze chtel, abych skutecne jedla a neutracela prachy za boty a pod. a zaroven me chtel uchranit pred nebezpecim cigaret a alkoholu, ktere tenkrat za stravenky neslo koupit… Tim, ze jsem cokoliv pozivatelneho kupovala za ty stravenky, jsem si byla naprosto vedoma jejich ceny a „bolela“ me kazda koruna…

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:28

GS - taky jsem to takhle řešila když dcery studovaly abych měla jistotu že pozřou i něco jiného než čokoládu :-).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:33

vtipny mi na tom pripada predevsim to, ze podle Vasich komentaru jsem si uz nekolikrat rikala, jestli nejste moje matka (nejste) :-))

MP Loca
120 příspěvků 16.1.12 23:41

Já se přesně chtěla vyhnout téhle diskuzi o spravedlnosti stravenek. To sem nepatří. Btw. pro A. Čechovou - stravenky nejsou zadarmo, on ten papírek zaměstnance taky něco stojí. A pokud máme odsuzovat všechny, co ten benefit mají a kterým na něj de facto přispívají daněmi i ti, co jej nemají, tak to už rovnou můžeme kamenovat všechny, co mají penzijko apod. Třídní boj si, prosím, nechte jinam.
Já stravenky mám a na meníčka nechodím, protože vlastně ani nemám kam (fast foody ani panerii za normální místo na oběd nepovažuju). Když člověk dělá v centru, má dost na výběr a nepřijde mi, že by všechny hospody dělaly meníčka do ceny stravenky. Ani že by se tím kazily. Znám hospody, kde si dá člověk dobrou hotovku za 69,– a mají plno. A taky kde si dá výbornou hotovku za 100,– a mají plno. Taky mám zkušenost, že skoro všude na stravenky vrací do 10 káčé.
Stravenka pro mě není papírek, má tu hodnotu, která je na ní napsaná, protože si část z ní zaplatím a část je ten benefit, o který je zase ovšem menší můj plat. Radši bych normální plat bez stravenek, ale co nadělám. Nevím, proč bych za ni měla očekávat či požadovat menší kvalitu, než kdybych platila penězi (jinými papírky). Česká gastronomie má tristní úroveň, ale pořád mi nejde do hlavy, jakou vinu na tom mají stravenky.

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 06:40

Když se vám můj názor nelíbí, je to fakt váš problém, odpovídala jsem někomu speciálně a vy to nemusíte číst.
Náš daňový systém je tak prolezlý různými specialitami, že to s sebou nese spoustu dalších nákladů navíc, které platíme my všichni. To, že si to neuvědomujete, na věci nic nemění. Zajímavé ale je, jak na tom lidi lpí, aniž by si uvědomovali širší souvislosti. Ale asi to tak musí být,.
Nikdy jsem stravenky neměla, nikdy jsem ani neměla stavební spoření, nepobírám ani žádné sociání a jiné dávky, přesto žiju. Někdy si říkám, jak já to jenom dokážu??

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 06:51
RenaLange ha detto : Tesco stravenky nebere.....pouze u toho pultíku s pizzou a grilovanými kuřaty a těch asi za tisíce ugrilováno neměli.....souhlasím ale že hodně lidí by po zrušení stravenek přestalo chodit na oběd. A nejsem si jistá jestli to je to pravé…ano,souhlasím že hodně hospod vaří blafy jenže oni je vaří stejně a lidi tam chodí, jako naštěstí už docela dost hospod vaří slušná polední meníčka . Je to o výběru. Můžete si koupit klidně zeleninový salát, suši nebo ovoce,jen na Vás je co jíte. Ti kterým chutnají blafy budou ty blafy jíst i v poledne, ale pokud bychom dali lidem ty peníze do výplaty a ne formou stravenek, hodně se jich odbude něčím levným ( rohlíky + „něco“ ) žvýkaným někde u počítače nebo za regálem - aby ušetřili. Takhle vypadnou na chvilku na oběd a " po O " je hned lepší nálada. Přesně jak to píšete, v tom papírku skrytých 90 Kč tak moc nebolí.Já přestože pro sebe stravenky nevyužívám hlasuju pro ně.
V tom se asi neshodneme: nechala bych lidem absolutní svobodu, jak s penězi naloží. Když si někdo dá rohlík, je to jeho boj. Ten systém se nastaví nakonec jinak, ale aspoň bude průhledný.
V tom Tescu jsem to fakt zažila, na Smíchově, bylo to vloni nebo předloni.
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 07:34

Ono ty stravenky mají něco do sebe.
Já stravenky nevyužívám. Lokace mojí práce je trochu mimo Plzeň, kde v okolí je akorát Pošta a jinak nic. Takže kdy se najíst v době oběda nemám, dokud si neudělám svačinu. Tím si aspoň dám tu práci vytvořit si hodnotnou svačinu, kde vím, co všechno v ní mám. A když už někam jdu do města na jídlo, tak to jdu většinou s přítelem a jídlo platí on (jednou za čas se nechá ode mě pozvat, ale je mu to proti srsti).
Ale řekla bych,. že stravenky mají tu výhodu, že si za ní člověk koupí i to, co by normálně nekoupil, protože by přece nenechal propadnout tu cenu. Dělala jsem brigádně v tescu právě na grillu, jak někdo zmínil nahoře. Někdo si koupil Kuře za 69,90, k tomu - plácnu - 12 kousků špalíčku, kdy na 100g/9,90. To může vyjít asi kolem 300 gramů, to by bylo za 29cca. To by platil stovku. Někdo to doplatí, někdo hodí stravenky v hodnotě 140,– a ještě kouká, co by k tomu přihodil. Jako že jich tam bylo taky dost.
Tak já nevím mám malej plat v dosavadní firmě, ale nic mi nechybí a stravenky taky nepotřebuju …

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 18:22

Alena Čechová - stavební spoření jsem Vám odpustila.
Nad čím jsem si chvilku lámala hlavu byla absence mikrovlnky,hnětače apod. ve Vaší domácnosti se dvěma syny a manželem:-).
Protože puberta mých dětí byla spjata se zvukem bouchnutí dvířek od lednice, následným cinknutím mikrovlnky a cvakáním příborů o talíř. Občas proloženo výkřikem " Ježíši on /ona/ony to zase všechno sežr.......", následoval úprk nešťastného jedlíka, tlumené rány a výhrůžky.
Jejich vysokoškolské studium pro mne znamenalo víkendovou šichtu v kuchyni a v neděli večer připravené krabičky ( a kontrolovalo se zda někdo nedostal o knedlík víc).
Jak to zvládáte? Jste prostě lepší,jinak to nevidím :-).

MP Loca
120 příspěvků 17.1.12 18:51
Alena Cechova ha detto : Když se vám můj názor nelíbí, je to fakt váš problém, odpovídala jsem někomu speciálně a vy to nemusíte číst.Náš daňový systém je tak prolezlý různými specialitami, že to s sebou nese spoustu dalších nákladů navíc, které platíme my všichni. To, že si to neuvědomujete, na věci nic nemění. Zajímavé ale je, jak na tom lidi lpí, aniž by si uvědomovali širší souvislosti. Ale asi to tak musí být,.Nikdy jsem stravenky neměla, nikdy jsem ani neměla stavební spoření, nepobírám ani žádné sociání a jiné dávky, přesto žiju. Někdy si říkám, jak já to jenom dokážu??
Děkuji za věcnou reakci na úrovni /ironie/. Nemám problém s názory, se kterými nesouhlasím. Trošku ale mám problém s útočením a reakcemi typu „tak to nemusíte číst“. To je na veřejném fóru taková diskuzní podpásovka, která se dá stejně dobře použít na úplně každý příspěvek a jejíž jediný účel je ztrapnit oponenta. Mimochodem, na stravenky jsem se ptala já, takže můžu logicky usuzovat, že jste odpovídala mně.
Nevím, z čeho usuzujete, že nevím nic o našem daňovém systému, nevidím širší souvislosti či dokonce lpím na stravenkách.
Tahle diskuze mi přišla zajímavá a po dlouhé době jsem měla chuť se zapojit, ale opět se objevil fenomén Aleny Čechové s patentem na rozum, tak dobrovolně vyklízím pole.
Olinka
2582 příspěvků 17.1.12 19:55
Loca ha detto :
Alena Cechova ha detto : Když se vám můj názor nelíbí, je to fakt váš problém, odpovídala jsem někomu speciálně a vy to nemusíte číst.Náš daňový systém je tak prolezlý různými specialitami, že to s sebou nese spoustu dalších nákladů navíc, které platíme my všichni. To, že si to neuvědomujete, na věci nic nemění. Zajímavé ale je, jak na tom lidi lpí, aniž by si uvědomovali širší souvislosti. Ale asi to tak musí být,.Nikdy jsem stravenky neměla, nikdy jsem ani neměla stavební spoření, nepobírám ani žádné sociání a jiné dávky, přesto žiju. Někdy si říkám, jak já to jenom dokážu??
Děkuji za věcnou reakci na úrovni /ironie/. Nemám problém s názory, se kterými nesouhlasím. Trošku ale mám problém s útočením a reakcemi typu „tak to nemusíte číst“. To je na veřejném fóru taková diskuzní podpásovka, která se dá stejně dobře použít na úplně každý příspěvek a jejíž jediný účel je ztrapnit oponenta. Mimochodem, na stravenky jsem se ptala já, takže můžu logicky usuzovat, že jste odpovídala mně.Nevím, z čeho usuzujete, že nevím nic o našem daňovém systému, nevidím širší souvislosti či dokonce lpím na stravenkách.
Tahle diskuze mi přišla zajímavá a po dlouhé době jsem měla chuť se zapojit, ale opět se objevil fenomén Aleny Čechové s patentem na rozum, tak dobrovolně vyklízím pole.
Koukám, kde kliknout, a ono tady nejde palcovat. Tak si ten zelený palec aspoň představte.
Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 11:12
RenaLange ha detto : Alena Čechová - stavební spoření jsem Vám odpustila.Nad čím jsem si chvilku lámala hlavu byla absence mikrovlnky,hnětače apod. ve Vaší domácnosti se dvěma syny a manželem:-).Protože puberta mých dětí byla spjata se zvukem bouchnutí dvířek od lednice, následným cinknutím mikrovlnky a cvakáním příborů o talíř. Občas proloženo výkřikem " Ježíši on /ona/ony to zase všechno sežr.......", následoval úprk nešťastného jedlíka, tlumené rány a výhrůžky.Jejich vysokoškolské studium pro mne znamenalo víkendovou šichtu v kuchyni a v neděli večer připravené krabičky ( a kontrolovalo se zda někdo nedostal o knedlík víc).Jak to zvládáte? Jste prostě lepší,jinak to nevidím :-).
Já to vůbec nezvládám, pomooooc!
Teď vážně: jsem ignorantní matka a manželka. Všichni si dokážou nakoupit a uvařit sami, když to potřebují. Nechtěným bonusem je bordel v kuchyni a taková trochu chaotická domácnost. Rozhodně doma není pořádek, tedy v tom ženském provedení. U nás doma je mužský pořádek. Ale jsme všichni veselí a neprudíme se. A já si nepřipadám zotročená.
Ale je pravda, že s manželem neustále zavážíme lednici a ona je pořád prázdná. Zvláště teď ve zkouškovém ta černá díra v lednici nějak zmohutněla…
Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 11:31
Loca ha detto :
Tahle diskuze mi přišla zajímavá a po dlouhé době jsem měla chuť se zapojit, ale opět se objevil fenomén Aleny Čechové s patentem na rozum, tak dobrovolně vyklízím pole.
Hele, mně tady taky mraky lidí lezou krkem. Prostě na ně neraguju. Dělejte to taky tak, takhle to vypadá, že jsem já strůjkyní vašich diskusních potíží. Máte to zapotřebí? Já bych na vašem místě neměla, ale každej si to řešíme po svým, žejo.
Proč se vůbec u nás všichni tak rádi litujou?
MP Barbucha
3716 příspěvků 18.1.12 12:19

Aha, tak už vidím, proč na mě paní Čechová nikdy nereagujete:-)

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 12:42
Barbucha ha detto : Aha, tak už vidím, proč na mě paní Čechová nikdy nereagujete:-)
Doufám, že akorát prčujete, protože jinak bych to musela považovat za vztahovačnost. Nic si ale do vás nepamatuju, takže nemůžu odpovědět. A hledat se mi to nechce.
Jen upozorňuju, že nejsem samonasírací typ a fakt to tady moc vážně neberu, takže pís, jo?
MP Barbucha
3716 příspěvků 18.1.12 14:01

Jo, jenom prčuju. Jsem na tom stejně, make love, no war! :-)

Ara
25 příspěvků 20.1.12 23:11
Alena Cechova ha detto :
Já to vůbec nezvládám, pomooooc!Teď vážně: jsem ignorantní matka a manželka. Všichni si dokážou nakoupit a uvařit sami, když to potřebují. Nechtěným bonusem je bordel v kuchyni a taková trochu chaotická domácnost. Rozhodně doma není pořádek, tedy v tom ženském provedení. U nás doma je mužský pořádek. Ale jsme všichni veselí a neprudíme se. A já si nepřipadám zotročená. Ale je pravda, že s manželem neustále zavážíme lednici a ona je pořád prázdná. Zvláště teď ve zkouškovém ta černá díra v lednici nějak zmohutněla…
Aleno, frekvence Tvých příspěvků na MP a stav Tvé domácnosti spolu určitě souvisí. Hádej jak?
Hlavně se nenech zotročit!!!! (Třeba módním peklem)
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek