Genealogie a rodinná historie

Fotoalbum tématu (19) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
barvinok
655 příspěvků 22.7.16 15:55

.

Příspěvek upraven 30.10.18 v 09:53

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.16 15:57

@barvinok
A ještě mnohem dřív přesně takhle ta příjmení vznikala.

amarelica
296 příspěvků 22.7.16 16:26

@barvinok S týmto mám bohaté skúsenosti. Keď som sa ako malé dievča potlkala po dedine, kde som bola u starkej na prázdninách, každý sa ma pýtal: „Dzifče, čio ši?“ Keď som konečne pochopila, čo chcú vedieť a predstavila sa, len krútili hlavami. Samozrejme, mala som priezvisko po otcovi. Nepomohlo, ani keď som si spomenula, ako sa volala mama za slobodna (mala som vtedy tak 6-7 rokov). Až mi nakoniec starká povedla, že mám hovoriť, že som „od Tereži z Pustky“ :)

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.16 16:57

@amarelica Ono se to (v mnohem menší míře samozřejmě) drží i tady, řeklo by se ve městě. Pro mou babičku ovšem byly jednotlivé místní adresy zásadně „na ševcovým“, „na Hořavovým“, hospoda „u Červenejch“ (ačkoli se dávno jmenovala jinak). Já to občas také použiju, když se bavím s místními starousedlíky, ale zřejmě jsem už poslední generace, která si to takto pamatuje.

continuity
5853 příspěvků 22.7.16 17:07

@Lola v mem rodnem meste je pomerne dulezita ulice, které domaci nikdy nerekli jinak nez Masarycka, mistni nazev pretrval i totalitu. mela jiz 8 jmen a Masarykova nebylo první, ani poslední a ani se takto nevolala v historii nejdele.

let fenixa
213 příspěvků 22.7.16 20:33

@continuity
Zilina;)?

continuity
5853 příspěvků 22.7.16 22:52
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek