Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (894) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

kalmar
89 příspěvků 01.04.18 19:33

Mám vyzkoušený tento recept http://www.apetitonline.cz/…raillon.html Je opravdu hodně jednoduchý a lahodný. Hořčice nemusí být nutně dijonská.

giuliettka
2254 příspěvků 02.04.18 13:43

@Beldarana @kalmar Dík, ten králik bol k včerajšiemu obedu. :-)
Urobila som ho pečený na koreňovej zelenine. Jesť sa to dalo, ale už nikdy viac. A zistila som, že králik po stiahnutí a pri opekaní masa vyzerá ako mačka. :-D
Som strašne rada, že nám mamka v detstve dávala maso naporcované na tanier a netušila som ako králik pred upečením vyzerá.

Bossygirl
619 příspěvků 02.04.18 14:51

@giuliettka A jak dlouho už jste pryč od maminky? Týden?

Gorilka
955 příspěvků 02.04.18 15:45

@giuliettka Ty jsi ňáká nafrněná (prej kočka). Byly doby kdy jsem měla králíka každou neděli k obědu.

giuliettka
2254 příspěvků 02.04.18 15:48

@Gorilka Aj ja, ale fakt som ho videla až na tanieri. :-D
A už ho nikdy pripravovať nebudem, k čomu máme chlapov. :-D

Uživatel je onlinevlm
4239 příspěvků 02.04.18 15:57

@Gorilka @giuliettka jste si jisté, že to byli králíci:-)

giuliettka
2254 příspěvků 02.04.18 16:00

@vlm To v detstve nabetón, mali sme doma králikáreň. To včera netuším. :-D

Uživatel je onlinevlm
4239 příspěvků 02.04.18 16:12

@giuliettka :-)

Uživatel je onlinemegusa
421 příspěvků 02.04.18 17:53

@giuliettka no slyšela jsem, že i z toho důvodu se králík (maso) prodává i s hlavou.. protože tělo tu kočku značně připomíná..
@kalmar díky za váš recept.. ten mám chuť vyzkoušet..

Gorilka
955 příspěvků 02.04.18 18:26
@vlm píše:
@Gorilka @giuliettka jste si jisté, že to byli králíci:-)

Jo :-)

1. mělo to hlavu
  2. zmizel jeden králík z králíkárny
  3. obvykle jsem u stahování asistovala (kožka z králíka vypadá jinak než kožka z kočky)
  4. sousedi by si stěžovali, kdyby jim zmizela kočka

Uživatel je onlinevlm
4239 příspěvků 02.04.18 18:31

@Gorilka tak to se mi ulevilo, kočky mám ráda, dukazy zní věrohodně :-)

emef
2425 příspěvků 02.04.18 18:42

@vlm Já mám ráda i živé králíky, takže mě to neuklidnilo vůbec. :-)

Uživatel je onlinevlm
4239 příspěvků 02.04.18 19:09

@emef králíci

jsou roztomili, vlastně skoro vsechna zvířata, kolikrát se divím, že nejsem vegetarián

MP blanka
1458 příspěvků 02.04.18 19:48

Keď tú konzumáciu človek domyslí do detailov uvedomí si, že radšej moc myslieť nesmie… Nemohla by som uloviť nejaké zviera a potom si ho upiecť. Z obchodu, áno, to je predsa niečo iné.:)
Pred rokmi, keď boli naši vnuci 5.roční, sme ich a ich rodičov pri ich návšteve u nás pozvali na obed do tu vychýrenej reštaurácie. Okrem zvyčajného, trošku zbytočne noblesného zariadenia vnútorných priestorov je lákadlom najmä priestor vonku - trávnatá plocha, stolíky pod otvoreným prístreškom, a pekne upravené jazierko s rybami. Samozrejme, že sme deťom dovolili, aby ich z mostíka kŕmili kúskami chleba, ktorý im priniesol čašník a spoločne sme sa rozplývali nad tým, ako sú krásne, veľké, ako plávu atď. Objednali sme si ryby, a dostali sme rybárske prúty, že nech si vylovíme. Pri množstve, čo ich tam plávalo to ani netrvalo tak dlho.No a zrazu sme my, dospelí, zistili, že máme problém. Ako to len deťom vysvetlíme? Ešte pred chvílou sme sa nadchýňali ich krásou, kŕmili sme ich, pozorovali, a teraz ich necháme zabiť a zjeme? Čo na to citlivá detská duša? Budeme deti nútiť do jedla, ak budú mať etický problém? Kým sme rozmýšľali ako zareagujeme, boli ryby upečené a pekne naservírované na stole. My dospelí spočiatku s rozpakmi, deti s veľkou chuťou sme sa pustili do jedla.Na naše veľké prekvapenie ani jeden vnuk nič neriešil.

Uživatel je onlinemegusa
421 příspěvků 02.04.18 21:08

Dřív jsem zkoušela nejíst maso.. ale bohužel, ač jsem četla spoustu různých rad, jak vegetariánskou stravu poskládat, aby mi nic nechybělo.. ale stejně.. byla jsem příšerně unavená.. každou chvíli nemocná.. a nějak jsem nedokázala fungovat.. vydržela jsem asi půl roku.. pak jsem se k masu vrátila a najednou mi bylo líp..
v tomhle jsem se za poslední dva roky dost otrkala.. pohybuju se hodně na jednom statku u koní.. ale lidé tam mají velké hospodářství - krávy, ovce, prasata… a poměrně často se tam nějaké zvíře bourá..
nějak mi to víc pomohlo přijmout ten koloběh.. a třeba místní děti to berou jako naprosto přirozenou věc.. maso jíme.. tak se o zvíře dobře postaráme ať má dobrý život.. a pak ať je to rychlé..
připadá mi to fajn.. děti tyhle věci umí přijmout překvapivě dobře.. není dobré se tvářit, že maso roste zabalené v krabičce v chladícím boxu..

giuliettka
2254 příspěvků 03.04.18 19:19
@megusa píše: .. není dobré se tvářit, že maso roste zabalené v krabičce v chladícím boxu..

My sme mali aj prasiatko, sliepky, husy, kačky a jeden rok aj plemenného býka na chov. Vedela som, že maso nie je z krabičky v mrazáku. Sliepku som dokázala aj vypitvať a hus ošklbať. Akurát králiky som nesťahovala z kože, oco to nerobil pred nami a maso z králika som dostávala naporcované. :-D

Uživatel je onlinemegusa
421 příspěvků 03.04.18 22:23

@giuliettka to nebylo myšleno na vás.. spíš reakce na blanku.. a celkově jsem v poslední době slyšela víc takových.. zamyšlení, jak to dětem sdělit..

barvinok
622 příspěvků 04.04.18 08:29

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 15:36

pavka_l
723 příspěvků 04.04.18 09:03

@barvinok mluvíte (píšete) mi z duše.

Uživatel je onlinemegusa
421 příspěvků 04.04.18 16:22

@barvinok to máte naprostou pravdu..

Janka_HK
34 příspěvků 19.04.18 19:49
Zázvor

Ráda bych se zeptala, jak vybíráte a skladujete zázvor, aby nebyl během pár dní plesnivý. Já ho mám v lednici a pravidelně vyhazuju. Při nákupu pečlivě prohlížím, vyhýbám se i těm „nenápadně“ okrájeným, ale stejně mi nevydrží.

Jordaan
8275 příspěvků 19.04.18 22:51

@Janka_HK

Ja zazvor do lednice nedavam, plisen se na nem netvori, spis casem uschne.

edit: google rika v lednici nebo dokonce v mrazaku, tam pry vydrzi az tri mesice. Tak nevim :-)

Uživatel je onlinebenyka
6505 příspěvků 19.04.18 23:20

@Janka_HK U zeleniny skladované v lednici se mi osvědčilo zabalit ji nebo aspoň částěčně, tzn. přidat do mikrotenového obalu papírovou kuchyňskou utěrku.

Janka_HK
34 příspěvků 25.04.18 08:59

@benyka, jordaan - díky, teď jsem se dočetla, že mražený se dá dobře strouhat rovnou z mrazáku, tak to asi vyzkouším.

marikahr
686 příspěvků 01.05.18 13:05

Moj dnesny vykon v kuchyni

Stránka:  « Předchozí 1 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 Další »
 Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek