Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (912) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Tanini
20 příspěvků 08.09.18 14:10

@VeronikK Hruškový koláč je tento:
https://www.prozeny.cz/…korici-11678

Zrovna dnes se chystám udělat stejný, jen místo hrušek dám jablka. A jinak s těmi hruškami. Dělala jsem naposledy s hruškami, které byly podzimní a ještě trochu tvrdé (nebyly to ty žluté měkké, které se rozpadají za syrova). V koláči nebyly špatné, jen křupaly a tak si dovedu představit takové hrušky (příp. jablka) lehce na krájené povařit, aby byly vůči tvarohové konzistenci měkčí.

A cannelloni: dělám v podstatě stejně jako lasagne, tzn. vrstvu těstovin prokládám rajčatovým pyré (to dávám jako základní vrstva) a bešamelem. Jen cannelloni naplním ještě cukrářským pytlíkem směsí ricotti se strouhaným parmezánem nebo jiným tvrdým sýrem a nasekanými bylinkami, které jsou zrovna po ruce. Celé jsem to naposledy na poslední vrstvě pokladla nakrájenými rajčaty, která mi zbyla, a posypala opět zbytkem nastrouhaného parmezánu. Takže žádný recept, spíš improvizace, ale je pravda, že dětem zrovna tohle chutná a užívají si ty plněné trubice a vrstvy :-)

Příspěvek upraven 10.09.18 v 14:11

VeronikK
971 příspěvků 10.09.18 14:01

@Tanini moje děti taky rády lasagne i cannelloni, ale ty byly dost podobné, jako lasagne. Ricotta bude dobrá :-) měla jsem recept, kam se dávala k masu játra a bílé víno, tím se cannelloni plnily, ale to dětem tak moc nechutnalo.

profesorka
76 příspěvků 20.09.18 08:41
tv paprika

Někdy koukáme s mužem na tento kanál, zaujal nás recept na masové kuličky; mleté maso promíchat s parmezánem. Směs jsme udělali a naplnili jí papriky, ty jsme upekli a moc nám chutnaly, doporučujeme, brambory se k tomu hodí. Ještě mají pořad Pepeho zdravá kuchyňa, kde Pepe kreativně upravuje osvědčené recepty, např. dělal tiramisu z knackebrotu místo piškotů - brrr!

Sheba
293 příspěvků 13.12.18 23:11

Potřebuju opravdu dobrý čaj jako dárek k Vánocům.Prosim,poraďte mi nějaký,případně i kde ho koupit.Já jsem na fakt dobrý čaj nenarazila už dlouho.

marikahr
814 příspěvků 14.12.18 01:01

@Sheba skuste nejaku cajovnu

dagino
772 příspěvků 14.12.18 18:19

@Sheba Hľadáte čaj z čajovníka, alebo to čo sa volá čaj, ale čaj v tom nie je?

Uživatel je onlineVinca_minor
595 příspěvků 19.12.18 08:17

@julie74 Tak tady tu chaloupku máte:) Naštěstí se perníky na chaloupku až tak nerozjely, jak ty ostatní, ale dveře jsem musela sníst, vznikl z nich kosodélník:) A podlahu jsem zarovnala struhadlem.
PS pro ostatní - je to chaloupka na přání pro mého muže k narozeninám.

porjk
2619 příspěvků 19.12.18 09:19

@Vinca_minor Ta je krásná! Chalupu bych upekla, ale moje zdobení…no, musela bych ji nechat zapadnout do sněhu celičkou, aby se na to dalo koukat. Máte jistou ruku, povedla se vám.
Kupujete polevu,nebo si děláte svou? Já nejsem schopná trefit hustotu,aby se mi s tím dobře pracovalo.

595 příspěvků 19.12.18 09:46

@porjk Polevu dělám svou, 1 bílek (vejce M či L), 160 g důkladně prosátého cukru moučka, 1 rovná lžička solamylu nebo maizeny a pár kapek (!) citronové šťávy. A používám ruční elektrický šlehač na nejnižší otáčky. Lze třít i ručně vařečkou v porcelánové misce, ale trvá to aspoň 20 minut. Poleva musí být tak hustá, aby v ní zůstala rýha, když do ní říznete nožem. A pak naplním sáček se zipem a ustřihnu rožek.
A chaloupku lepím pouze polevou, žádná párátka, takže díly podepírám skleničkami a krabičkami a pak musím mít trpělivost nechat to pořádně zaschnout :)

595 příspěvků 19.12.18 10:04

@porjk Děkuji za pochvalu, stouplo mi to do hlavy, tak přidám ještě pár kousků :) Peču perníčky proto, že mě baví je zdobit, a jsou jemně kořeněné bez anýzu, míchám si svou směs koření. Letos se trochu rozjely, vybrala jsem ty nejrovnější. A ty nejhezčí jsem už zanesla své masérce :)

porjk
2619 příspěvků 19.12.18 10:28

@Vinca_minor Krásná práce! Perníčky peču několikrát za rok,bez zdobení ovšem. Máme je rádi,ale kdybych dosáhla takové zručnosti,tak je budu litovat sníst.Bane,kecám,chtěla bych to dokázat. Se solamylem jsem to nikdy nezkoušela,dík za tip. A masérku si předcházet je dobrá investice :)

595 příspěvků 19.12.18 10:43
@porjk píše:
tak je budu litovat sníst.

Ale nebudete. Co myslíte, že se stane s chaloupkou? Proto na střechu dávám i oříšky a mandle, aby si muž pochutnal :)

porjk
2619 příspěvků 19.12.18 10:54
Matmys
2100 příspěvků 19.12.18 11:23

@Vinca_minor
Pěkné, že vy pečete taky pro Heureku? ;)

VeronikK
971 příspěvků 19.12.18 11:40

@Vinca_minor taky mě baví zdobit, ale takovou motorku jsem teda ještě nenamalovala… Krásné perníčky. Takže dík za inspiraci :-)

595 příspěvků 19.12.18 11:49

@VeronikK Rádo se stalo. Motorky poprvé nazdobil můj muž a já jsem si je vyfotila, abych příště nezapomněla na nějakou součástku :)

Paris1789
3339 příspěvků 19.12.18 11:57

@Vinca_minor motorka je dost dobrá

595 příspěvků 19.12.18 12:05

@Paris1789 Díky! Tak ještě malá inspirace pro motorkáře a motorkářky :)

porjk
2619 příspěvků 19.12.18 12:25

@Vinca_minor Já,až budu tak dobrá,jako vy,tak střihnu rovnou lokomotivu. Jestli se toho manžel někdy dočká.

julie74
2855 příspěvků 19.12.18 13:12

@Vinca_minor ooo, jste skvělá. Chaloupka má fakt kouzlo, ať si vás muž považuje. :)))

Lála_druhá
471 příspěvků 19.12.18 13:16

@porjk
Vy si děláte legraci, ale já opravdu potřebuju nazdobit lokomotivu. A vagóny taky…

VeronikK
971 příspěvků 19.12.18 13:21

@Lála_druhá včera se mi povedla pěkná, ale m ám obavy, že už ji někdo snědl. Podívám se a kdyžtak vyfotím…

Matmys
2100 příspěvků 20.12.18 10:11

@VeronikK
Oni ty vaše krásné perníky jedí? No toto !!!

Kryptozoo
244 příspěvků 20.12.18 19:57

@Vinca_minor Šmárja,ten pojmenovaný psí perníček bych neměla srdce sníst :-D
Máte to hezké.

595 příspěvků 20.12.18 22:08

@Kryptozoo Chudák skutečná Besinka je nevědomky kanibal. Vždycky na Vánoce dostane od tchyně perníček se svou podobiznou :)
A švagr vždycky vyhledá všechny psí perníčky a napřed jim ukousne hlavu :)

Stránka:  « Předchozí 1 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek