Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (949) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
4944 příspěvků 20.10.19 11:21

@Porkpiehat Ani pretiahnutie myšou mi nepomohlo, predpokladám, že by mi pomohlo keby ma niekto tou myšou pretiahol po hlave. :-D

Birdonawire
250 příspěvků 20.10.19 12:28

Rozmrazuji dvě balení tvarohu, import z Čech, a přemýšlím, proč Francie tohle zpracování mléka nezná. Bude koláč s tvarohem a povidly, kolegové už se těší. Tahle kombinace jim chutná. Fotku dodám večer nebo zítra ráno.

Porkpiehat
1632 příspěvků 20.10.19 13:22

@giuliettka je tam toto (a vzhledem k tomu, že jsem to odtamtud okopírovala, tak to funguje :-) ):
Seznam nákupu Dark Vadora je po přeříkání hudební motiv z Hvězdných válek.

Vinca_minor
1141 příspěvků 20.10.19 14:32

@giuliettka Najděte si jako já na youtube hudební motiv z Hvězdných válek, mně to pomohlo :D

giuliettka
4944 příspěvků 20.10.19 14:43

@Vinca_minor Tož, práveže som našla a je tam len hudba, žiadné slová. Asi to chce zase to rozsvietenie tej žiarovky. :-D

Vinca_minor
1141 příspěvků 20.10.19 15:41

@giuliettka A ta hudba rytmicky odpovídá - Pam! pam! pam! pampapam pampapam! - Pen! pen! pen! tarttaten! tarttaten! Třikrát pain a dvakrát tarte tatin :) Jasný?

giuliettka
4944 příspěvků 20.10.19 16:55
Kryptozoo
330 příspěvků 21.10.19 08:09

Já jsem ten bábovkový neumětel z vedlejšího vlákna :) Foto nemám, ale POVEDLA SE! Hodně jsem formu vymazala, vysypala kokosovou moukou, nechala formu v lednici, u „mramorování“ jsem tentokrát nemíchala jako blázen, překlopila, zakryla utěrkou a šup! Těšila jsem se jako děcko :)

Atlacoya
2730 příspěvků 21.10.19 08:44
@Birdonawire píše:
Bábovka (tedy kulatá forma s dírou uprostřed, na zdobení nesejde) je podle mých výzkumů, které nemusí být správné a úplné, specialita Německa, ČR a dál na východ. A pak teda firma Nordic Ware, která to vyrábí v USA. Moji kolegové to neznali.

Krkonošské muzeum v Jilemnici měl výstavu o pečivu (perníky, lomnické suchary, chleba, bábovky). K bábovkám tam bylo psáno, že se k nám dostaly z Polska a tradičně šlo o odměnu pro porodní bábu (babi koláč, později zkomoleno na bábovka).

Birdonawire
250 příspěvků 21.10.19 13:01

Jak jsem slibovala, kolac s tvaroehem a povidly. Tentokrat vybehnul dost nestejnomerne, ale chutove to snad nevadi.

BeKaa
448 příspěvků 21.10.19 13:21

@Kryptozoo To je bezva :-) Víte, že jsem si na Vás o víkendu vzpomněla? Myslím, že značnou část pekla jste inspirovala k víkendovému pečení bábovky :-)

Veronika P
570 příspěvků 21.10.19 15:26

Zase mám období tlustá, ošklivá, stará, to pak peču a vařím divný věci :)

Temperance
2027 příspěvků 21.10.19 15:36

@Veronika P Mňam!

Vinca_minor
1141 příspěvků 21.10.19 15:54

@Veronika P A co divnýho to je? Vypadá to prudce jedle :D

Birdonawire
250 příspěvků 21.10.19 21:48
@Porkpiehat píše:
@mimi
Přijde Dark Vador do pekařství
  • Tři chleby (pain) a dva tarte tatin jako obvykle?
  • Dobrá paměť
  • Jednoduché, pane Vador: Pán - pán - pán - tart tatán - tart tatán
Pro ty, co je to v tomhle překladu těžké pochopit, vysvětlení po přetažení myší: Seznam nákupu Dark Vadora je po přeříkání hudební motiv z Hvězdných válek.

Děkuji za zábavu pro tento den. Přeposlala jsem lidem, co to jazykově mohou pochopit, reakce byly rozmanité. Pobavila jsem se. :-D

lorens
2172 příspěvků 21.10.19 22:41

@Birdonawire My bychom taky byli bez tvarohu nebýt ruských a polských obchodů. Ruský je fakt výborný, polský jde taky. Zkuste se poohlédnout, u vás Rusové a Poláci taky budou ve větším než malém množství.

Birdonawire
250 příspěvků 22.10.19 08:32

@lorens Polský tvaroh už jsem zkoušela v Belgii, byl takový suchý, dusivý. Ruský zkusím, děkuji za tip. Většinou vystačím s importem z Čech, tento podzim nemám čas a energii jet do Prahy a návštěvníci jezdí jen s příručními zavazadly, kde tvaroh provezou jen těžko.

Temperance
2027 příspěvků 22.10.19 14:28

@Birdonawire Asi nemáte přístup k mléku přímo od krav. Z dětství si pamatuju, že nejlepší tvaroh byl doma vysrážený z kyselého mléka (které taky nemělo chybu… ach! Dalo se krájet lžičkou, a ta vrstva smetany na něm! A to prosím z mléka kupovaného normálně v obchodě ve skleněných lahvích, které jsme si nechali zkysnout…).

LorelaiH.
3305 příspěvků 22.10.19 14:37

@Birdonawire Tak jestli vám ve Francii chybí tvaroh, mně zase ve Švýcarsku mák. I když jsem si z Česka zkoušela dovézt mletý mák a sama upéct makový závin, tak nikdy bohužel nechutnal tak, jako ten kupovaný, na který jsme zvyklí. A tak mám vždycky hroznou radost, když jednou za čas narazím na makový závin rakouské firmy Ölz v Otto´s. Jako třeba včera! Vykoupila jsem jim veškeré zásoby (tedy přesně 4 kusy :D )

BeKaa
448 příspěvků 22.10.19 16:07

@LorelaiH. To si pamatuju, taky mi chyběl, když jsem žila ve Švýcarsku chtěla jsem upéct makové buchty. Mák se tam koupit nedá, tak jsem si ho přivezla, nicméně stejně měli obavy, aby nebyli zdrogovaní :-)
Podobná byla reakce na knedlík a svíčkovou. Brusinky a šlehačku si děti namazaly na knedlík a maso s omáčkou snědly zvlášť. Dospělí to jedli spořádaně tak, jak se má, ale myslím, že by to nejradši udělali stejně jako děti :-)

lorens
2172 příspěvků 22.10.19 17:06

Tady se mák koupit dá, ale mlýnek ne, aspoň ne běžně. Já se naštěstí přestěhovala s mlýnkem. Mák se používá na posypání housek a pečiva, do dressingů a nemletý do lemon poppy seed cake. Prodává se už hotová maková náplň do koláčů v konzervě, která mně nechutná. Lidi, co znám, nevědí, co by s ní měli dělat. Asi je potřeba mít středoevropské kořeny a péct podle prababiččiných receptů. Lidi jiného původu koukají na makový závin nebo buchty se značnou nedůvěrou, ale chutnají jim. :)

Jordaan
8825 příspěvků 22.10.19 17:17

@Birdonawire

Smela bych se Vas zeptat, z ktereho mesta pochazite puvodne? Mam takove podezreni… :-) Naprosto pozitivni, z pribuzenstva :-)

Vinca_minor
1141 příspěvků 22.10.19 17:35

@LorelaiH. Tak vám pěkně děkuju. Koupila jsem si makový závin z malé pekárny a celý jsem ho sežrala. Na snídani nezbyl ani drobek.

Kalouže
82 příspěvků 22.10.19 18:13

@lorens Poměrně nedávno jsem zjistila, že se dá mák „namlít“ tyčovým mixérem! Sice mlýnek taky mám, ale jen jeden a domácnosti dvě…

Birdonawire
250 příspěvků 22.10.19 18:29

@Jordaan Odpovedela jsem soukromou zpravou, je to tak male mesto, ze se nechci prilis verejne identifikovat. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek