Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (971) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
2408 příspěvků 12.3.20 14:06

@DanielaS Právě jsem Vás potkala na stránkách „Kuchařky pro dceru“ :-) Mávám!

porjk
3009 příspěvků 12.3.20 14:35

@Temperance I já jsem si všimla DanielaS :)

Příspěvek upraven 13.03.20 v 17:35

Mohito
662 příspěvků 13.3.20 17:12

Potřebuju poradit ohledně domácího tvarohu. Asi před rokem jsme dostali od známých domácí tvaroh, poradili nám, že si ho můžeme zamrazit, tak putoval do mrazáku. No ano ostuda, dostala jsem se k němu až teď. Chtěla jsem z něj udělat koláč, ale chutná spíš jako bryndza, je takový nakyslý. Protože jsem předtím domácí tvaroh nikdy nejedla, nevím, jestli to tak má být nebo jsme prostě jeho čas prošvihli? Pokud to tak má být, poraďte nějaký recept, ten koláč si momentálně nedokážu představit :-)

porjk
3009 příspěvků 13.3.20 17:38

@Mohito Ten domácí tvaroh mívá navinulejsi chuť, než kupovaný. Brynzu jsem nikdy nejedla, tak tu podobu posoudit neumím, ale bývá i takový lehce krupičkovatý a hutnějši. Rok mi přijde docela dlouho, ovšem jaká je únosné doba, to si netroufám odhadnout.

benyka
8162 příspěvků 13.3.20 17:44

@Mohito Jeden čas jsem dělala trojúhelníčky z listového těsta s tvarohovou náplní (plus mínus asi jako do buchet). Mají výhodu, že se nemusíte bát, že se to bude rozpadávat. Kdyby ten tvaroh náhodou nefungoval, těsto to podrží. :-)

giuliettka
6084 příspěvků 13.3.20 18:10

@Mohito Známa vám odkazuje, že ho možete po roku zmrazenia v pohode použiť. Akurát máte dať do receptu o 1/3 viac cukru ako predpisuje recept. Domáci tvaroh je vraj nakyslý a zmrazením sa ta nakyslosť viac zvýrazní.

Birdonawire
395 příspěvků 13.3.20 18:25
@Mohito píše:
Potřebuju poradit ohledně domácího tvarohu. Asi před rokem jsme dostali od známých domácí tvaroh, poradili nám, že si ho můžeme zamrazit, tak putoval do mrazáku. No ano ostuda, dostala jsem se k němu až teď. Chtěla jsem z něj udělat koláč, ale chutná spíš jako bryndza, je takový nakyslý. Protože jsem předtím domácí tvaroh nikdy nejedla, nevím, jestli to tak má být nebo jsme prostě jeho čas prošvihli? Pokud to tak má být, poraďte nějaký recept, ten koláč si momentálně nedokážu představit :-)

Domácí tvaroh hodně lidí dělá ze zkyslého mléka a na chuti je to znát (já takový tvaroh nemám ráda). Sladký tvaroh, na který jste zvyklá z obchodu, se dělá pomocí syřidla, což není pro domácí výrobu nedostupné, ale musíte koupit syřidlo, umět nadávkovat. měřit teplotu atd.

porjk
3009 příspěvků 14.3.20 07:04

@Birdonawire Četla jsem -umět nadávat, tak si říkám, jedno bych splňovala :))

Birdonawire
395 příspěvků 14.3.20 07:55

@porjk Umět nadávat taky pomáhá! :-) Bývalá tchýně měla krávu a nadávání občas pomáhalo, když kráva byla tvrdohlavá. Naučila jsem se tam udělat máslo, tvaroh, sýry, rozbourat prase, připravit tlačenku… Už jsem to teda léta nedělala.

cerruti
608 příspěvků 14.3.20 09:47

@Birdonawire môj dedko hovoril. Ak na dávaš zvieraťu ono počuje Tvoj hlas a vie že si nevrla, radšej ustúpi ono. Bolo to dávno, ale toto si pamätám veľmi.

Mohito
662 příspěvků 14.3.20 10:21

Děkuju všem za rady! Nakonec jsem upekla německý tvarohový koláč s rozinkami a je moc dobrý :-)

Judy24
1092 příspěvků 22.3.20 19:31

Prosím o pomoc, řeším gastro problém (bonus: vůbec nijak to nesouvisí s pandemií).

Dostala jsem od své báječné skoro tchyně (krásný, drahý) hmoždíř. Což o to - žádný jsem neměla a myslím, že je fajn ho doma mít. Ale extrémně se netrefila výběrem materiálu, protože jsem dostala keramický bez jakékoliv povrchové úpravy vnitřku. Zaprvé mi vadí, že budu muset být opatrná, abych ho nerozbila, ale hlavně absolutně nenávidím zvuk, který vydávají dva neošetřené keramické povrchy při vzájemném tření.
Určitě máte taky takový zvuk, z kterého vám běhá mráz po zádech a dělá se vám téměř špatně (vrzání polystyrenu, křída na tabuli, atd.). Já nesnesu tohle. Za žádnou cenu.

Neměli byste prosím někdo nápad, jak to vyřešit? Můžu si samozřejmě koupit jiný a tenhle mít jen ve skříni, můžu tenhle úkol vždycky předat muži (který ale na tenhle můj povzdych, když se mě zeptal, jak se mi líbil dárek, reagoval dost zklamaně, a jakože jsem nevděčná), můžu ho nepoužívat.

Ale já mám spíš tendenci zkusit vymyslet nějaký způsob, jak ten povrch upravit, aby byl hladší a ten problém zmizel. Nešlo by na tom třeba zapéct průhledné fimo nebo tak něco? Nechat si vnitřek naglazovat někde v keramické dílně? Nebo je to úplná blbost a prostě mám smůlu?

Díky všem předem za nápady. : )

Birdonawire
395 příspěvků 22.3.20 19:39

@Judy24 On má uvnitř „speciální vnitřní hrubou glazuru zabraňující tomu, aby se ingredience vysypávaly z hmoždíře, zároveň neabsorbující pachy“. Podle mne s tím nenaděláte nic.

Panditka
26 příspěvků 22.3.20 19:41

@Judy24 FIMO bych určitě nepoužívala, za á bych nerada, aby něco takového přišlo do styku s (mými) potravinami, pak si také nemyslím, že by vydrželo ten nápor při používání hmoždíře. Pokud byste glazovala, při výpalu bude pracovat i původní glazura, otázka je, na jakou teplotu výpalu byla určená, musela byste glazovat na stejnou nebo lépe nižší - no také to není řešení. Ten povrch bývá vždy hrubý, kvůli tření, zkoušela jste to použít s náplní? Nějaké koření podrtit, můj hmoždíř při práci netře o sebe, takže zvuky nejsou.

Vinca_minor
1515 příspěvků 22.3.20 20:08

@Panditka To mělo být zelené, pardon.

Sheba
369 příspěvků 22.3.20 21:11
@Mohito píše:
Děkuju všem za rady! Nakonec jsem upekla německý tvarohový koláč s rozinkami a je moc dobrý :-)

To zní lákavě, můžete dát prosím recept?

Judy24
1092 příspěvků 23.3.20 11:24

@Birdonawire @Panditka No jo, tušila jsem to, jen jsem to asi potřebovala slyšet i od někoho jiného rozumného. Děkuju. : )

Zkusila jsem trochu zeleného pepře a je pravda, že když je člověk trochu opatrný, tak se tomu dá vyhnout. Já docela ráda jezdím paličkou po krajích a vážně třu, ale jde to částečně obejít, jen to chce trochu jinou techniku.

Mohito
662 příspěvků 27.3.20 23:35

@Sheba Omlouvám se, nějakou dobu jsem tu nebyla. Je to tento recept:
https://www.apetitonline.cz/…zinkami.html

ertz
272 příspěvků 28.3.20 07:21

@Judy24 A kdyby to nešlo, můžete hmoždíř používat jako misku a paličkou nabírat tekutý med :-). Mně se Emile Henry líbí, mám zapékací mísu, a misky na müsli. V těch jsem i normálně pekla v troubě. Úplně jste mi tím obrázkem udělala radost.

EmilyG.
1304 příspěvků 28.3.20 10:14

@ertz to je moc krasne nadobi, maji ho v Makru a dala jsem si zakaz.

ertz
272 příspěvků 28.3.20 10:32

@EmilyG. Já taky. V Makru jsem byla naposledy asi před 15 lety. Já jsem první misky dotala v akci u České spořitelny, když rozjížděli platby kartou a byly za to nějaké body a odměny. To už je taky let. Další jsem kupovala u Cimrmana v Brně na Masarykové (už skončil :-( ). A naposled v potten a pannen.

Birdonawire
395 příspěvků 28.3.20 14:11

Emile Henry nádobí se mi líbí, mám ho doma víc kusů (formu na koláč, několik forem na paštiky, misky na polévku, misky na zapékání…). Kdybyste některá potřebovala „zdůvodnit si“ jeho nákup, pak je opravdu odolné. Ještě se mi nepodařilo nic rozbít, odštípnout okraj, jinak poškodit, a to mám většinu kusů už asi 12 let a občas nejsem moc šikovná.

Sheba
369 příspěvků 28.3.20 15:20

@Mohito Díky za recept, hned jak budu mít tvaroh, upeču :-).

Birdonawire
395 příspěvků 31.3.20 12:36

Včera jsme zkusily vyrobit domácí bílý jogurt. Jde to i bez jogurtovače, stačí nahřátá a pak vypnutá trouba. Dále plánujeme upéct bagety. Možná dojde na založení kvásku a upečení chleba, záleží na délce omezení pohybu.

Judy24
1092 příspěvků 31.3.20 15:19

@Birdonawire Úplně vám rozumím, já najednou konečně zkouším všechno to, co jsem chtěla už dávno. Domácí listové těsto (to jsou ti pizza šneci), domácí tortilly a pita chleba a sušenky z javorového sirupu.
Hlavně to listové těsto byl skvělý objev, to budu ještě dělat v budoucnu mnohokrát.
Zítra chci založit na anglické muffiny, ty jsou na seznamu taky kdo ví jak dlouho…

Držím palce s kváskovým chlebem. :)

Stránka:  « Předchozí 1 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek