Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (987) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
2651 příspěvků 21.10.20 22:05

@s_sirena O cenu tortil ani tak nešlo, nejím to denně :-), ale chuťově mě to nijak neuchvátilo. Zkusila jsem od Schar i vafle a buď už jsem zapomněla, jak vafle chutnají, nebo to rovněž nebylo nic extra. Asi tak před 10 lety jsem si zkusila koupit jejich korpus na pizzu a bylo to tuhé jako těsto zmražené pizzy. Takže zlatá moje tenoučká domácí. Manžel říkal, že není k rozpoznání od té lepkové. Používám jí i jako základ pod ten výše zmiňovaný cibulový koláč.

Před pár dny mi Schar poslal dotazník na jejich bezlepkové potraviny. Někde hned ze začátku bylo asi 15 možností, podle čeho vybíráme výrobky (včetně ceny, složení, jestli jsou bio, bezmléčné atd.). Já jsem jako jediné kritérium zaškrtla chuť. Tím, že ve Francii jsou propláceny bezlepkové potraviny v celkem zajímavé částce, tak si mohu dovolit vybírat podle chuti a ne ceny.

Vinca_minor
2145 příspěvků 21.10.20 22:32

@Porkpiehat Prosííím, hoďte sem recept na bezlepkové těsto na pizzu. Chci udělat radost sestře.

s_sirena
88 příspěvků 21.10.20 23:17

@Porkpiehat dcera měla neceliakalni glutenovou intoleranci, na to žádný příspěvek není. Zezačátku to bylo těžké, i ten výběr a dostupnost bzl potravin byl tristní, a schar byl taková poslední záchrana, pak jsem se to naučila, vařit jinak, a pekla jsem vlastní pečivo, ale bzl listové těsto jsem nikdy nepokořila, trochu frustrace, teď je to s dostupností o dost lepší.. @Vinca_minor já jsem pekla klasické kynuté z bezlepkové mouky z Marks Spencer, a vždycky jen sušené droždí..

kobylkalucni
384 příspěvků 22.10.20 08:02

Šneky dělávám často, z listového těsta je to fajn rychlovka, akorát ještě předtim protlak posypu oreganem, dam šunku, sýr a pak tomu říkáme pizza šneci. Akorát já mám pocit, že listové těsto je jen na chuť, že se ho nedá pořádně najíst, taková alternativa brambůrků k televizi. Ale dělala jsem je i z kynutého těsta a byly daleko lepší, tím, jak na těstu byla ta šunka a sýr, tak nevyschlo ani v lednici. Když se do nich člověk zakousl, tak skutečně v té puse něco měl, ne jen mastné listové nic. Navíc jich byla opravdu kupa, dvě třetiny jsem dala do mrazáku a pak jsem se nemusela stresovat, když jsem třeba nestíhala udělat svačinu do školy.

zwedavka
1188 příspěvků 22.10.20 10:26

Do terénu dělávám těstovinový salát. Dále lístkové těsto s mletým masem na cibulce, zalité rozšlehanými vejci. (1 těsto z Lidlu, 400 g ml. masa, 3 vejce)

zwedavka
1188 příspěvků 22.10.20 10:35

Grossularia tady kdysi přidávala úžasné příspěvky, zde je screen jednoho z nich.

Porkpiehat
2651 příspěvků 22.10.20 13:15

@Vinca_minor nejsem doma, ale je to recept, který má Schar zezadu na krabici směsi Mix B. Je to směs na pečení chleba a slaného pečiva. MIX C je na sladké. Kupodivu se po zpracování to těsto vůbec nelepí, což považuji u bezlepkového za zázrak. Do tenka ho vyvalim valeckem bez jakéhokoli pomouceni.

LorelaiH.
3352 příspěvků 22.10.20 14:11

@Porkpiehat z jídel, co jsem třeba já schopná sníst i po studenu, mě napadají francouzské brambory nebo špenát. Anebo mě napadla jako alternativa ke šnekům z listového těsta (taky je máme rádi a dělám je třeba na cesty do ČR) slané muffiny (do těsta přimíchat šunku na kostičky, sýr…).

Vinca_minor
2145 příspěvků 22.10.20 18:37

@Porkpiehat Děkuju, mrknu na to. Peču občas, směsi od Scharu znám, ale skoro nepoužívám. Ráda opět vyzkouším.

Vinca_minor
2145 příspěvků včera v 12:27

Dnes mám skvělé francouzské brambory. Držela jsem se postupu z kucharkaprodceru.cz, jen jsem přidala kapii. Talíř nekomentujte, je firemní :D

chitrá alex
357 příspěvků včera v 13:33
@Vinca_minor píše: . Talíř nekomentujte, je firemní :D

mám známeho, dospělého heterosexuálního muže, který sbírá pomněnkový porcelán. A manželka mu na jeho sbírku nesmí sáhnout.

Vinca_minor
2145 příspěvků včera v 14:42

@chitrá alex Tak ať se zastaví, já ho pro něj ztopím :D

chitrá alex
357 příspěvků včera v 20:34

@Vinca_minor
asi to neklapne, ale díky

Stránka:  « Předchozí 1 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek