Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (1018) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2278 příspěvků 3.12.20 23:54
Vinca_minor
2278 příspěvků 4.12.20 00:06

Teď koukám, že moje perníčky na fotce vypadají poněkud připečeně, ale to dělá focení potmě s bleskem. Ty, které vypadaly v reálu jak ty na fotce, skončily v koši, bez ohledu na kvalitu vstupních surovin :D

Femur
635 příspěvků 4.12.20 17:14

@Vinca_minor To jste mi připomněla naši chaloupku. Loni jsme ji se synem pekli poprvé, bydlela v ní ježibaba. Letos tam bydlí čtyři medvědi. Je trošku přeplácaná, dala jsem synovi (3 roky) volnou ruku ke zdobení, konstrukci jsem tedy musela udělat já. Na střeše sedí sýkorka (spíš sýkora) a má kolem krku šálu. :-) A koukám, že máme asi stejné vykrajovátko na jezevčíka.

Brep
790 příspěvků 4.12.20 17:26

@Vinca_minor to je genialni napad! Taky mam v rodine prosincove oslavence, tak se mozna vami inspiruji :)

kobylkalucni
406 příspěvků 4.12.20 17:54

Taky jsem letos pekla chaloupku, poprvé v životě :-). A i když má daaaaleko do dokonalosti, jsem za ni ráda a příští rok bude zase.

Temperance
2990 příspěvků 4.12.20 20:00

@Vinca_minor Mně se víc líbí ty dárky ze zvonečku, mají čitelnější mašli. Snad se nebude ulamovat.

Vinca_minor
2278 příspěvků 7.12.20 20:24

Zítřejší oběd - květákové špalíčky s parmazánem. Mám v plánu jíst je s dipem z kysané smetany, ale muž asi bude chtít s sebou do práce brambory a majonézu.

Birdonawire
622 příspěvků 7.12.20 20:47

@Vinca_minor Nepodelila byste se prosim o recept? Kdyz uz mi takhle vecer delate chute…

Vinca_minor
2278 příspěvků 7.12.20 21:17

@Birdonawire https://www.kucharkaprodceru.cz/…ve-placicky/
Parmazán je dost výrazný, dala jsem ho 55 g na 300 g syrového květáku a je to ažaž. Jinak jsem se držela receptu, cibulku jsem měla naťovou, ochutila jsem to trochou muškátu, pepřem a sušeným medvědím česnekem.
Muž to ochutnal a pak prohlásil, že si musí dát ještě jeden kousek :D

Birdonawire
622 příspěvků 7.12.20 21:23

@Vinca_minor Dekuji!

pavka_l
1247 příspěvků 8.12.20 15:32

@Vinca_minor Máte úžasné perníčky, motorky a pejsci jsou prima, my zas máme období perníčků ve tvaru tanků a stíhaček, letos přibyly bombardovací letadla a helikoptéry, krásně to pak vypadá na stromečku, Vánoce jsou svátky klidu a míru a my máme takový perníkový arzenál :-)

Temperance
2990 příspěvků 8.12.20 16:05

@pavka_l Ale zase na druhou stranu jejich konzumací výrazně přispějete k odzbrojování.

Vinca_minor
2278 příspěvků 20.12.20 17:36

Tak letošní perníčky jsou konečně nazdobené. Pár vánočních a zástup psů a motorek - ty jsou pro muže a pro šéfa :D

MP blanka
2821 příspěvků 20.12.20 18:36

Na prispievaní do tohto vlákna sa necítim byť ktovieako úspešnou kuchárkou - varím a pečiem, ale nie je to moja vášeň. Ale teraz som si uvedomila, ži mi toto vlákno, teda vy, môže byť prospešné. Roky pečiem vianočku, je chuťovo výborná, osvedčený recept. Ale keď srovnám štruktúru upečenej mojej, a kúpenej, tá Kaufandská „Olz“ je lepšia. Také machovo mäkké cesto sa mi proste ešte nepodarilo. Môže mi niekto poradiť? Samozrejme suroviny, dĺžka kysnutia, teplo atď. A ešte…?

porjk
3193 příspěvků 20.12.20 18:51

@Vinca_minor Krásná práce!

zwedavka
1242 příspěvků 20.12.20 22:14

Blanko, řekla bych, že to doma „přeháníme“ s dobrými surovinami, máslo, cukr, ořechy, rozinky… V obchodě je mnohem „chudší“ a proto líp nakyne. (ale do Kaflandu nechodím)

Vinca_minor
2278 příspěvků 20.12.20 22:42

@MP blanka Tady máte odkaz, jak vzniká kupovaná vánočka https://www.blogcestnik.cz/…ana-vanocka/
Já miluju právě tu domácí kynutou :D

Vinca_minor
2278 příspěvků 20.12.20 22:43

A zde je slíbená letošní chaloupka:

chitrá alex
362 příspěvků 20.12.20 22:56

@Vinca_minor čumím s otevřenými ústy a závidím

ertz
772 příspěvků 20.12.20 23:15

@MP blanka Z hladké mouky je měkčí, lepivější - zvlášť když ji úplně nedopečou. Nedívejte se na barvu kůrky, ta ztmavne, když zvýšíte teplotu. Maminka ji peče z polohrubé a je to rozdíl. Já třeba kynuté buchty dělám z hladké nebo míchám půl napůl oba druhy. Samozřejmě, jak píše @zwedavka, když dáte víc tuku, je to poznat. Z obchodu je méně tučná a je tam víc prášku do pečiva. A ten tuk způsobí, že se rozjede i ten tvar. U „dietnějších“ je hezčí tvar, když pletete. My máme doma formy na vánočku, tak je to jedno. U těch mouk se i kombinuje druh mouky s urč. tukem. např. do olejových koláčků se dává hladká a do máslových myslím polohrubá.

ertz
772 příspěvků 20.12.20 23:20

@MP blanka A ještě jsem si vzpomněla, že se před 15 lety používaly zlepšovače kvality mouky (nějaká sypká směs to byla). Určitě to mají i teď. Na podzim jsem dělala ty švédské skořicové šneky a tam se do kynutého ještě přidalo trochu prášku do pečiva. No a musíte mít dobrou mouku.

Birdonawire
622 příspěvků 21.12.20 06:01

@MP blanka Neporadim, jen jste mi pripomnela, jak mi pred 2 tydny psala kamaradka, ze chce recept na vanocku, aby nebyla mechove nadychana. Ze takovou maji v mistni pekarne a nechutna jim. Proste kazdy ma jine preference. :-)

Vinca_minor
2278 příspěvků 21.12.20 08:21

@chitrá alex Díky :D Základem je dobře umíchaná poleva, když mám pocit, že už je, tak to trvá ještě aspoň pět minut. Když do ní říznete nožem, musí tam ta rýha zůstat, nesmí se začít slévat.

Vinca_minor
2278 příspěvků 21.12.20 11:10

A ještě foto z přípravy - nepoužívám párátka, lepím jen polevou, takže vždycky vymýšlím, čím jednotlivé díly podložit :D

MP blanka
2821 příspěvků 21.12.20 13:14

@Birdonawire @ertz @Vinca_minor - ďakujem vám. Pečivový prášok do kysnutého cesta je pre mňa novinka - vyskúšam. Múky tiež dávam obe, viac PH a menej Hl-
Nie každá kúpená vianočka je taká, aby ma zlákala si ju kúpiť, nemám rada tie vyschnuté pevné kúsky. Mala som na mysli túto konkrétnu. Keď som porovnávala rôzne recepty s tým „ mojim “ od maminky, líšili sa iba nepodstatne. Takže som dúfala, že existuje nejaký „ tajný “ fígel. Zo včera upečenej vianočky už ostala iba polovička, a muž nechápe, čo chcem riešiť. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek