Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (1018) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2278 příspěvků 12.1.21 20:34

Další oběd do práce - krůtí stehna (která oberu od šlach), brambory, kapustičky, pod masem jsou stroužky česneku a v alobalu červená řepa. A pak už jen sůl, pepř, mámin tymián a máslo. Mám ráda, když mají potraviny přirozenou chuť. Sobě bych dala ještě kmín, ale muž ho nemá rád.

if5
424 příspěvků 13.1.21 18:00

@Vinca_minor To je nějaký drátěný stojánek?

Vinca_minor
2278 příspěvků 13.1.21 18:04

@if5 Jo. Koupila jsem si rošt, ale je moc nízký, tak používám podložku pod hrnce. Pečené maso by se nemělo koupat ve výpeku, pak se spíš vaří, než peče. Jen přelévat opatrně vypečeným tukem. Tak se toho držím a rozdíl je znát.

Vinca_minor
2278 příspěvků 13.1.21 18:06

A maso jsem pekla napřed mírněji s brambory na straně a s řepou. A česnek a kapustu jsem přidala na poslední půlhodinu na 200 stupňů (dle teploměru, trouba byla nastavená na 230, peče míň). Moc dobré to bylo.

if5
424 příspěvků 13.1.21 18:13

@Vinca_minor No právě, můj muž v poslední době maso neraději peče, jenže ho vždycky beznadějně utopí ve výpeku a já mám raději „s kůrčičkou“. Musím se podívat, jestli jsou někde otevřené domácí potřeby.

Vinca_minor
2278 příspěvků 13.1.21 18:19

@if5 U nás funguje Tescoma, Orion i no name. Tenhle stojánek mám z Orionu myslím za stovku, mají i dvě velikosti obdélníkových roštů a drátěný stojánek na kuře.

Vinca_minor
2278 příspěvků včera v 19:59

Tak dnes chlubení cizím peřím - bratránci vyráběli jemný salám a klobásky ze skopového. Ovce bratranec osobně chová na Vysočině, na maso se poráží mladí beránci. Je to naprosto luxusní, mlsám to jen tak samotné k vínu.

Moir
2489 příspěvků včera v 21:29

@Vinca_minor četla jsem beránci vyráběli :D a ono to nakonec skoro dává smysl

Vinca_minor
2278 příspěvků dnes v 14:02

A dárek od strýčka - nejhezčí fazole, jaké jsem kdy viděla. Při sklizni jsou slávisticky červeno-bílé :D

Stránka:  « Předchozí 1 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek