Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (1030) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
kalivrata
510 příspěvků 24.3.21 21:27

@Vinca_minor Taky jsem se jednou zapomněla, když jsem dělala risotto z černé rýže…a byl z toho černý rýžový popcorn :-D

Vinca_minor
2510 příspěvků 24.3.21 21:42

@kalivrata Já jsem nezapomněla, jen jsem zkusila aplikovat metodu „čím víc pruhů, tím víc adidas“. No, taky jsem podle toho dopadla :D
Vám ta rýže začala střílet?! Ta moje jen voněla.
A mimochodem, dejte recept, dostala jsem od Ježíška černou rýži a popcorn-poprise v plánu není :D

kalivrata
510 příspěvků 24.3.21 22:01

@Vinca_minor No, jak to pufování proráželo tu tvrdou slupku, tak to střílelo :-D

Ale jinak je to moje oblíbená ryže na risotto, kupuju ji po velkých pytlích na asijské tržnici. Hezky se doplňuje s malými chobotničkami.

Edit: Receptu neřeba, je hodně škrobová, takže ji stačí připravovat jako každé jiné risotto: osmahnout na olivovém oleji, zalít vínem a horkým vývarem, nechat vstřebat a dohustit máslem a případně parmezánem. Pro případný poprice: osmahnout na olivovém oleji a do něčeho se začíst.

Vinca_minor
2510 příspěvků 24.3.21 22:22

@kalivrata Toho jsem se obávala. Risotto úplně nevyhledávám a mořské potvory též ne. Teda s výjimkou francouzských čerstvých slávek a ústřic… Ale něco vymyslím.
PS: Mně se na tom mém poprice hned něco nelíbilo! Asi jsem se inspirovala risottem :D

Vinca_minor
2510 příspěvků 24.3.21 22:29

@kalivrata Našla jsem tip na kaši z černé rýže a kokosového mléka s ovocem. Mmm…

marikahr
1052 příspěvků 27.3.21 09:17

@giuliettka myslím, že vo Vlkolinci ešte niekoľko pôvodných obyvateľov žije, ale nezávidím im, ak sa im denne snažia nakúkať do dvorov a domov turisti.
Pre mňa bolo sklamaním, keď som sa tam išla prejsť a pýtali odomňa vstupné! Vstupné do dediny, kde som ako dieťa „behávala“ :-(

marikahr
1052 příspěvků 27.3.21 09:23

@Temperance minimálne 99% „zaručene domácich bryndzových pirohov od babičky“ v ponukách liptovských kolíb je z polotovaru :-(

Temperance
3117 příspěvků 27.3.21 16:41

@marikahr Já vím, proto jsem se zaradovala, když jsem je před časem v Lidlu objevila zmražené - dobroty babičky Kláry :-D

giuliettka
8374 příspěvků 28.3.21 15:30

Je jablkovo orechový a prvykrát som orechy karamelizovala s cukrom a sú úžasné.

Shameeka
30 příspěvků 28.3.21 19:16

@giuliettka motivovala ste me a upekla jsem taky. je to hybrid mezi misa rezy a sachrem, bezlepkovy. pekla jsem asi po desate v zivote tak prosim moc neodsuzujte, neni to uplne gurmanske :D
peceni neni moje parketa ale uz se fakt nudim. priste premyslim nad bzlp raviolami. nemate nekdo recept na testo ktere se da vyvalet dotenka?

Vinca_minor
2510 příspěvků včera v 20:46

Můj první roastbeef podle Kuchařky pro dceru. Koupila jsem květovou špičku z mladého býčka, tak jsem přemýšlela, co s tím. Štěstí začátečníka - roastbeef jsem upekla akorát, pomalu, je růžový, ale upečený, šťavnatý, křehký, luxusní.

Temperance
3117 příspěvků včera v 21:09

@Vinca_minor Děláte mi laskominy :-)

Vinca_minor
2510 příspěvků včera v 21:41

@Temperance Tak si kupte kus hezkého hovězího, nalistujte Florentýnu a šup s tím do trouby! Příprava jednoduchá, krom masa stačí jen provázek, trocha oleje, sůl, pepř, hořčice a cca 3 hodiny času, kdy se to bude samo dělat :D

Stránka:  « Předchozí 1 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek