Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (1048) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Shameeka
54 příspěvků 27.5.21 21:39

@Vinca_minor dobre vy, vse vypada skvele a hned si ukladam recepty. pain aux olives na rezu opravdu krasny, je tak vlacny jak vypada?

Vinca_minor
2690 příspěvků 27.5.21 21:51

@Shameeka Pain aux olives (olivový chlebíček) je luxusní záležitost, vláčný, skvělý, plný kvalitních ingrediencí. Vřele doporučuji, ať v lepkové, či bezlepkové formě.
Připadá mi, že v bezlepku rychleji hnědne, na závěr jsem ho raději přikryla alobalem.
Drobné bezlepkové furtžerky peču opatrněji na nižší teplotu, než lepkové (cca 150-160 stupňů) pokud moc zhnědnou, jsou hořké.

Porkpiehat
2900 příspěvků 27.5.21 22:59

@Vinca_minor U toho Pain aux olives bych polovinu ingrediencí sežrala, než bych se vůbec do pečení pustila. Přemýšlím, čím bych tu nahradila pomazánkové máslo, já kupuji jen klasické máslo (nebo poloslané, mňam), takže nemám vůbec přehled o tom, co je tu k dostání. Ani nevím, v jaké gramáži se v ČR prodává, musím to pohledat.
U krekrů mě pobavila poznámka o tom, že se těsto dlouho drobí :-) Takovou poznámku lze připsat ke spoustě bezlekových receptů :-D Třeba těsto na mřížkový koláč (v kuchařce je na jablečný koláč, ale je to podle mě typické těsto na mřížkový koláč) se také hrozně drobí. Vypracovala jsem si metodu, kdy těsto zpracovávám v chirurgické rukavici (nesnáším olepené prsty), zbytky setřu kulatým nožem. Těsto se má pak dát do lednice. Ale mě se po vytažení vždy hrozně trhalo, při pokusu o vyválení se hrozně lepilo na váleček. Tak jsem ho jednou rovnou dala do formy (na pečící papír) a tou rukou v rukavici jsem ho hezky roztlačila do všech stran. Máslo v těstě totiž ještě nestačilo úplně změknout, ale zase bylo dost měkké, aby se s těstem dobře pracovalo. Je to asi jediný výtvor, který se dost drobí i po upečení, ale nikomu z rodiny to nevadí, děti se po něm můžou utlouct.
Pečící papír používám na úplně všechna bezlepková pečení, než šaškovat s vymazávání a vysypáváním (drahou bezlepkovou strouhankou)… Navíc se za papír dá krásně všechno z jakékoli formy vytáhnout aniž by se to rozlámalo.

Vinca_minor
2690 příspěvků 28.5.21 00:05

@Porkpiehat Pain aux olives má řešení. Odvážíte olivy, zbytek dáte do mističky. Odměříte víno a zbytek vypijete s těmi olivami :D

Vinca_minor
2690 příspěvků 28.5.21 00:07

@Porkpiehat A pomazánkové máslo se prodává buď 150 g, nebo 200 g. Já používám 200 g. Vždycky si říkám, že tu mouku zvážím, ale stejně ji pak odměřuju v tom kelímku. Jestli je ve Francii pomazánkové máslo, to netuším.

porjk
3265 příspěvků 28.5.21 10:03

@Vinca_minor To je nádhera! Jste šikovná. Nepodělila byste se ještě o recept na ten jogurtovy dort? Tím bych doma zabodovala.

Ophelie
1204 příspěvků 28.5.21 12:28

@Vinca_minor já vás nutně potřebuji na zítřejší narozeninovou rodinnou oslav:o)

Vinca_minor
2690 příspěvků 28.5.21 13:02
porjk
3265 příspěvků 28.5.21 15:10

@Vinca_minor Děkuji :)

Vinca_minor
2690 příspěvků 31.5.21 12:07

Jogurtový dort se povedl a čokoládové muffiny zmizely rychlostí blesku :D

Vinca_minor
2690 příspěvků 31.5.21 12:10

@Shameeka @Porkpiehat A zde slíbený recept. Vejce jsem zlehka vyšlehala s cukrem a čokoládu jsem rozpustila spolu s máslem. Místo čokoládových chipsů jsem nasekala tabulku na kousky, které jsem vychladila v lednici, aby se v těstě hned nerozpustily. Báječné.

Porkpiehat
2900 příspěvků 31.5.21 14:51

@Vinca_minor My doma jinou než hořkou čokoládu nemáme (a ani jinou nekupujeme), ale myslím, že by to šlo udělat i s hořko-hořkou čokoládou.

Vinca_minor
2690 příspěvků 31.5.21 15:26

@Porkpiehat To určitě, záleží na osobním vkusu :D

Porkpiehat
2900 příspěvků 1.6.21 20:22

Vrátím se ještě (doufám naposledy :-) ) k tématu vajíček od mé kolegyně.
Třídím teď papíry a našla jsem mezi nimi notýsek, kam jsem si psala, kdy jsem během loňského lockdownu vajíčka obdržela, kolik jich bylo a komu jsem je přeprodala (a kdy jsem kolegyni dala peníze) - ano, bývala jsem účetní :-D A úplně jsem zapomněla, že jsem do toho kšeftu zatáhla i manžela, který dodával pár kolegům, pokud v mé odběratelské síti nebyl zájem.
Od 1.4. do 31.5. jsem přeprodala 426 vajec v hodnotě 106,50 euro.

giuliettka
8651 příspěvků 2.6.21 05:25
@Porkpiehat píše:
Od 1.4. do 31.5. jsem přeprodala 426 vajec v hodnotě 106,50 euro.

To koľko sliepok prebohá má? To vyzerá na veľkofarmu podľa počtu.

Porkpiehat
2900 příspěvků 2.6.21 07:21

@giuliettka Myslela jsem, že má sedm, ale podle toho počtu musí mít víc, protože si nějaká vajíčka nechávala i pro sebe. Z toho množství, co mi během lockdownu dodávala, vychází cca 50 vajec na týden.

pavka_l
1314 příspěvků 3.6.21 15:28

@Porkpiehat 50 vajec na týden to je buď 7 nosnic, které fakt snesou každý den vajíčko (což není vždy úplně časté), nebo 10 na pohodu ;-)

Vinca_minor
2690 příspěvků 7.6.21 19:48

Moje první kuře vykostěné na roládu :D

chitrá alex
397 příspěvků 7.6.21 20:14
@Vinca_minor píše:
Moje první kuře vykostěné na roládu :D

„studená chirurgie“

Vinca_minor
2690 příspěvků 7.6.21 21:40

@chitrá alex Pobavila mě Florentýna, která měla v návodu, že po odstranění páteře, žeber a hrudní kosti máme nejhorší za sebou. Mně teda nejhorší přišlo vykosťování nohou, klouby a úpony jsou vopruz. Ale chtěla jsem si to vyzkoušet, jaké to je, vykostit celé kuře na placku. A je ta placka docela malá, málem se do ní nevešla náplň. Příště ji musím víc rozklepat.

Temperance
3204 příspěvků 8.6.21 14:08

@Vinca_minor Nebo použít většího opeřence ;-)

Shameeka
54 příspěvků 11.6.21 16:27

S muzem jsme vyrabeli mini utopence na jednu akci, jen blbych 45 sklenicek a boli me zada :D

Temperance
3204 příspěvků 11.6.21 17:52

@Shameeka „Jen“ 45? :-P

Vinca_minor
2690 příspěvků 11.6.21 22:59

@Shameeka Muž bude slavit kulatiny. Hodila byste se mi :D Nechcete mi za úplatu naložit utopence a hermelín? Vyzvednutí možno osobně, tímto zdravím ze zahrady za viadukty :D

Shameeka
54 příspěvků 14.6.21 18:26

@Vinca_minor pardon za pozdni odpoved, byli jsme v jesenikach. nooo nerikam ze bych neudelala ale ted se mi vdava par kamaradek a nadchlo je to tak ze nam asi bude byt smrdet octem nejblizsi rok :D jedne chci udelat utopence tak ze i z parku i mrkve vykrajim srdicka, u toho asi umru ale ona bude rada :)

ty hermeliny jsou dobry napad, jeste jsem je nenakladala. a premyslim nad vejci.

Stránka:  « Předchozí 1 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek