Gurmánské vlákno

Fotoalbum tématu (1050) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2864 příspěvků 14.6.21 18:35

@Shameeka To byl humor :D Ale asi se nechám inspirovat a něco připravím. Nakládání hermelínů je fajn. Ale srdíčka teda vykrajovat nebudu.

Uživatel je onlineShameeka
66 příspěvků 14.6.21 19:11

@Vinca_minor to sem pochopila, nebojte :D pak hodte fotku vytvoru. vykrajejte treba auta nebo bagry misto tech srdicek :D

romulkastasulka
8 příspěvků 15.6.21 09:39

Výborná je plněná cuketa, kuřecím masem, olivami a zapéct s balkánským sýrem.

Temperance
3259 příspěvků 25.6.21 14:21

Pro bezlepkové sladkomily: https://www.kucharkaprodceru.cz/…nkovy-kolac/?… - na druhu mouky prý nezáleží.

pabylka
1099 příspěvků 29.6.21 20:21

Nemáte niekto prosím osvedčený recept na bublaninu bez kypriaceho prášku?

Vinca_minor
2864 příspěvků 29.6.21 21:44

@pabylka Osvědčený ne, ale našla jsem hrozně zajímavý od Florentýny. A jelikož mám pro ni slabost a vždy se mi vše povedlo na výbornou, musím nutně zkusit. https://www.kucharkaprodceru.cz/…-s-tresnemi/

Vinca_minor
2864 příspěvků 29.6.21 21:44

@Temperance Zapomněla jsem poděkovat, vyzkouším pro bezlepkovou rodinu.

Temperance
3259 příspěvků 30.6.21 14:05

@pabylka Jo, Florentýna je zapřisáhlá odpůrkyně prdopeč. Má ho snad jen v muffinech, jinak se mu vyhýbá. A polopaticky vysvětluje, jak na to.

kalivrata
657 příspěvků 30.6.21 15:52

@Temperance A v jedné šlehačkové bábovce :-)

bao-baba
1905 příspěvků 30.6.21 18:22
@Vinca_minor píše:
Jogurtový dort se povedl a čokoládové muffiny zmizely rychlostí blesku :D
Čím jste vysypávala tu bábovkovou formu? Ovoce je takové hezky čisté, na kokos nebo oříšky to nevypadá.
Vinca_minor
2864 příspěvků 30.6.21 18:25

@bao-baba Máte pravdu, je to plastová forma na nepečené dorty a nevysypávala jsem ji ničím, jde dobře vyklápět. Ale pokud bych to dávala na plech, tak to vysypu.

Vinca_minor
2864 příspěvků 30.6.21 18:36

@bao-baba Neptala jste se, ale je to forma od Tescomy https://eshop.tescoma.cz/…elicia-24-cm
Dělají větší a menší, já mám větší a mohu ji s klidným srdcem doporučit.

bao-baba
1905 příspěvků 30.6.21 18:45

@Vinca_minor Dík, něco takového si opatřím. Doposud jsem vykládala pekáč potravinovou fólií, ale na výsledném produktu pak byly vrásky.

pabylka
1099 příspěvků 30.6.21 23:31
@kalivrata píše:
@Temperance A v jedné šlehačkové bábovce :-)

Tu bábovku poznám a musím povedať, že má neraz zachránila…;)
Florentynu mám rada, často pečiem podľa nej, ale zrovna jej bublanina ma neoslovila, bola to spíše omeleta…skúsila som podľa tohto receptu a bola som vcelku spokojná, dala sa u pekne nakrájať na rezy, robila som s čerešňami.
https://m.cernaovec.cz/…a-bublanina/

kalivrata
657 příspěvků 1.7.21 08:35

@pabylka Já k ní mám takový ambivalentní vztah. Některé recepty má báječné a na stránkách má krásně vysvětleno, proč, co a jak, ale často mi přijde, že nejde do hloubky a proto se často drbe levou rukou za pravým uchem. Třeba recept na gravad lax, kde sice výslovně radí, ať bereme střední část těla lososa, ale pak říká, že se to špatně krájí (no jasně, když je to uděláno z té nejtučnější části ryby, proto se to jinak obvykle dělá z té ocasní). Nebo recept na chřestovou polévku, kde říká, že se musíme smířit s tím, že většina chřestu je odpad (no jasně, když to místo lámání krájí na stejné špalíčky a loupe škrabkou, ne nožem). Ale spoustu jejích receptů miluju, třeba taková lišková polévka, mňam.

Vinca_minor
2864 příspěvků 1.7.21 08:54

@pabylka Právě na tu omeletovou bublaninu jsem zvědavá. Nevyhledáváme těsto nadýchané jak vánek. Jednou jsem dělala jablkový koláč a těsto s kysanou smetanou mi trochu keclo, načež muž prohlásil, že je to hrozně dobré, že to je jak palačinka.

Uživatel je onlineShameeka
66 příspěvků 3.7.21 22:10

Asi muj nejoblibenejsi dezert z jahod - pohankove palacinky prokladane jahodama se slehackou z kokosoveho mlika, fakt dobre to bylo

VeronikK
1330 příspěvků 11.7.21 09:50

@pabylka ono je třeba to těsto něčím nadlehčit. Bet kypřícího prášku nebo sody, které vytvoří vzduchové bubliny se to dělá ještě pomocí droždí/kvásku, kde bubliny v těstě vznikají v průběhu kynutí. Případně se ten vzduch do těsta dostane mechanicky - šleháním. Šlehají se žloutky s cukrem, šlehá se bílek. Pokud člověk pracuje jemně, tak v tom těstě vydrží a nadlehčí ho. Ona to i Florentýna pěkně vysvětluje, ale je to vlastně logické :-) Mě tohle na vaření baví, že člověk musí použít rozum a pak je to jednoduché - jen mě mrzí, že nejsem moc na chemii a to co se s potravinami děje mi není vždycky přirozeně jasné…

Vinca_minor
2864 příspěvků 12.7.21 10:18

Čeká mě kuchařský maraton. Muž bude o víkendu slavit narozeniny s kamarády, cca 20 dospělých a 13 dětí. Kýtu na grilování, pivo a tak si naštěstí zajistí sám, ale řešil menší občerstvení, jestli má objednat chlebíčky anebo něco podobného. Tak jsem mu nabídla pomazánky - vajíčkovou, sýrovočesnekovou a z kořenové zeleniny. Dále nivové šnečky a kynuté tyčinky. A jako sladký chod tvarohovou bábovku, banánový chlebíček a oříškové muffiny. Ještě mě napadl slaný závin, ale na to asi nezbudou kapacity.
Sepsala jsem nákupní seznam - 3,5 kostky másla, půl kila goudy, minimálně 15 vajec a tak. Musím si k pečení koupit birell, nebo u trouby zdechnu.

Vinca_minor
2864 příspěvků 12.7.21 10:25

Vidím to tak, že udělám rautový stůl - nakrájené pečivo, pomazánky, pomazánkové máslo, sýr, salám, zelenina, vajíčka, olivy. A milí hosté, namažte si a dejte si, co chcete.

VeronikK
1330 příspěvků 12.7.21 11:03

@Vinca_minor já nevím, no - mám tři kluky, takže třeba vejce kupuju běžně aspoň po 20, bílé jogurty půlkilové a tak… Koupit třeba jen 15-20 rohlíků s tím, že zbyde dost na druhý den na svačiny do školy je čistá naivita :-)
Jinak ten rautový stůl je podle mě ideální, oni i hosté něco přinesou…

Vinca_minor
2864 příspěvků 12.7.21 11:35

@VeronikK Děti jsou malé, krom jedné třináctileté. Mám zkušenost z našich rodinných párty, když přijede i bratranec, tak je těch harantů deset. A když něco sežerou, tak to bude sežrané, já se z toho nezhroutím.

bao-baba
1905 příspěvků 12.7.21 12:28

@Vinca_minor Jo, takhle jsem dělala jednou oslavu pro asi 25 dospělých, děti nepočítaje. Musela jsem to dopředu promyslet a napsat si na papír harmonogram - co jak postupně dělat a jak dlouho to bude asi trvat, abych nezmatkovala a na nic nezapomněla.

Edit:…děti nepočítajíc :-)

Příspěvek upraven 12.07.21 v 12:55

Vinca_minor
2864 příspěvků 12.7.21 12:33

@bao-baba Jo, sepsala jsem si položky, co koupíme a jen odvezem (pivo, chleba, hořčice, zelenina…) a co musím připravit. Rozepsala jsem suroviny receptů a druhý nákupní seznam. Nechci uprostřed těsta zjistit, že nemám vejce. Časový harmonogram bude horší, asi si v pátek vezmu dovolenou, ať nestresuju. Začnu dnes šnečky, musí syrové ztuhnout v lednici, aby se daly nakrájet a upéct.

Vinca_minor
2864 příspěvků 19.7.21 08:20

Tak párty se povedla. Dost jídla zbylo, ale snědla se celá grilovaná kýta (objednali jsme předuzenou u řezníka) a vypilo se skoro všechno pivo. Na cestu jsme podělili kamarády - ty máš tři děti, nevezmeš si chleba?, a moc ti chutnaly makové tyčinky. Tys vychvalovala banánový chlebíček, můžu ti zbytek zabalit? Pijete víno, můžu ti dát tramín? Akorát máme přebytky alkoholu, nevypil se ani jeden panák. Nikdo se nezlískal, šli jsme spát o půl čtvrté ráno :D I počasí vyšlo, pršelo asi jen půl hodiny. Jediné následky jsou, že mě hrozně bolí nohy :D

Stránka:  « Předchozí 1 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek