Halux Valgus - vbočený palec

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.13 12:53

@real.blond
Bohužel nevím, ale určitě někde ano, protože já si nejdřív před koupí prostudovala nějaké diskuse a zkušenosti a lidi tvrdili, že někde zkoušeli, ale pak jsem kupovala naslepo s tím, že jsem objednala nějaké zavřenější. Oni se mi ale sami ozvali, že když mám širší nohu, může být problém. tak jsme společně vymysleli tuto variantu, dokonce mi poradili vzít o č. větší, normálně mám 36, a jak teď na ně koukám /zouvám se kvůli vám :)/ skutečně mám 37. A sedí krásně. Zkuste pohledat, já byla líná někam za nima vyjíždět.
Je docela legrace první obouvání, vždycky se mi prsty dostaly do jiného chlívečku, ale za pár dní se to člověk naučí. To jem si prvně uvědomila, jak mám tu nohu už jinak stavěnou. Také mi to přišlo hrozně drahé, brala jsem je trochu jako blbinu, kterou nepotřebuji, ale dnes vím, že příště za ně dám klidně i víc.
O ponožkách jsem zatím neuvažovala, musely by být skutečně tenké, zřejmě jsou na to i dělané, ale zima mi není a fakt pořád peru, jsou suché za chvíli a po dvou letech jsou jako nové.

Henriet
39 příspěvků 9.5.13 13:41

@real.blond http://www. prstove-boty. cz/autorizovane_obchody. html tady je odkaz na autorizované obchody. V Praze je to v Jindřišské. Fyzioterapeutka mi doporučovala chodit co nejvíce bosa nebo doma si dát na koberec kamínky nebo fazole, tak mi přijde jako dobrá varianta, jít se projít nebo si zaběhat v těchto botách, akorát jsou dost drahé. Jo a dnes jsem si koupila korektory palců od firmy Sanomed a zdají se mi dost dobré, dá se v nich chodit i přes den.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.13 13:49

@Henriet
Jestli jsou ty korektory takové silikonové válečky, které se vkládají mezi prsty, tak ty jsou na nic, protože zkrácená šlacha u palce má takovou sílu, že tlačí na korektor a dále utlačuje ostatní prsty, které pak ještě více dostává so nesprávné polohy. Takže jedině noční ortéza, která nezatěžuje další prsty a pětiprsťáky. Existuje i chodící ortéza, ale to si fakt nedovedu představit, jak se v tom chodí a hlavně jak dlouho vydrží. A při její ceně, nevím, typuju výdrž tak na dva dny.

Henriet
39 příspěvků 9.5.13 14:08

@cibetka 1 Ne, je to taková pružná guma http://www.sanomed.cz/…noha/0078931, tady je odkaz, je to právě bezva, že to ostatní prsty nedeformuje, ale ty pětiprsťáky si asi taky koupím.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.13 14:15

@Henriet
Tak to jsem měla jako první, bohužel jsem zjistila, že po chvíli mi to sjíždí, nedrží a škrtí, prostě to na noze vydrželo chvilku ve správné poloze. Druhý den to šlo do koše. Idea určitě dobrá, přeju vám, aby to u vás fungovalo, možná mám divné nohy. Kdyžtak napište po pár dnech zkušenost, fakt by mne to zajímalo.

Lamarr
127 příspěvků 10.5.13 06:48

Cibetka, henriet - holky, děkuji moc za příspěvky, obě jste mne pohnuly k tomu, abych namísto rezignovaného čekání na operaci se rozhoupala a koupila si ty fivefingers. Včera, ani jsme nečetla poslední příspěvky tady. Jsou tedy drahé jako fujtajbl, ale jednak jsem nad nimi přemýšlela už rok a druhak už nemám jinou možnost. Hlavně cibetka mě pohnula, hned jsme si řekla, jo! já si taky vždycky myslela, že to musí pomoct. Ovšem nebýt henrietiny diskuse, nedozvěděla bych se o tom.
Koupila jsme si tyhle - vibram fivefingers bikila ls w red.
Chtela jsem uzavřené, aby byly i na podzim nebo zimu s ponožkou, a tyhle jsou navíc na noze prostě hezké. Vřele doporučuji před nákupem si někde zajistit svoje pětiprsté ponožky. V obchodě rejoice v Jindřišské mají než jeden typ a stojí 400 korun pár, musím nechat, že slečna se trochu styděla, když mi to říkala. Sice vám řeknou, že můžete zkoušet naboso, ale jako nezkušený člověk tam tu nohu naboso nenarvete, prostě je to nad míru složitý. Kdyby tam nade mnou nestál přítel, asi jsem to vzdala a šla pryč. Takhle je mám i s těma blbejma ponožkama, byla jsem tak zdrchaná z toho bezmocného rvaní nohy do boty, že už mi čtyři kila byla jedno. Vlastně bych to mohla napsat do diskuse co jsem si dnes koupila, že? Pošťouchnout módní pekelnice..
O víkendu je vyzkouším v lese, v Praze je nemám kde užít, napíšu zkušenosti. Žabákům zdar!

Edit - nefunkční odkaz nahrazen názvem boty

Lamarr
127 příspěvků 10.5.13 06:53

Henriet(a další)
jestli jsi z Prahy nebo Plzně nebo někde mezi tím a máš nohu 38, ráda ti je půjčím na vyzkoušení.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.13 07:55

@Lamarr
Jen doufám, že mi nebudete spílat, ale já se na ně vždy tak těším, vyzout lodičky a ulevit prstíkům ve vlastním chlívečku, to je nádhera. Klidně noste i doma, třeba hodinu, pak zase pantofle a zase prsťáky, ať si nožka zvyká. A sama vidíte, že podrážka je natolik silná, že ničeho v lese se nemusíte bát. Akorát mokro vadí.

mitford sister
535 příspěvků 10.5.13 09:22

Spíš pro ty, které přišly do tohoto vlákna s mírným podezřením nebo obavou (tedy ne, když máte už hodně vybočený palec): já jsem slýchávala šílené zkazky od kamarádek (o životě s vbočeným palcem, ale i o operaci a rekonvalescenci), a protože jsem podpatková a leckdy se domů dobelhám jen silou vůle a nedělám si iluze, že nohy netrpí, tak jsem si pořídila na noc toto: http://www.my-happyfeet.com/, nosím příležitostně. Má to obecně dobře působit na nohy.

Henriet
39 příspěvků 10.5.13 16:14

@Lamarr Určitě napiš, jak se ti v nich chodilo a díky za tip s ponožkama. Už jsem nad tím také přemýšlela. A pětiprsté ponožky koupím normálně někde ve sportu? Asi do Jindřišské příští týden vyrazím nebo si je budu přát k narozeninám ( mám je začátkem června) ta cena je opravdu vysoká a já si kvůli haluxům musím nakoupit skoro všechny boty nové :-( dnes jsem si vzala boty na klínku a bolest příšerná, takže přecházím na obuv sportovní a značky Bama atp., takže bych to tady od pekelnic pěkně schytala, ale nemůžu jinak…

Lamarr
127 příspěvků 16.5.13 06:47

Ahoj, zkušenosti s botami jsou jednoznačně pozitivní! Ale chce to chodit jen po trávě! Jsem vážně ráda, že jsem si koupila, i za ty prachy, cibetko dík, že jste mě k tomu ponoukla. Ovšem NESMÍTE v nich chodit přes patu, to si zničíte nohu ještě víc, je třeba skouknout nějaká videa jak chodit ve fivefingers. Na chození do města se mi nezdají, nejen vzhledově ale tvrdý povrch no nevim.., do práce a do města doporučím asi tohle - vivobarefoot Ultra L White, já si je rozhodně koupím. Na běhání a do lesa na pochůzky i na počáteční zpevňování klenby mi přijdou lepší ty pětiprsté.
Dívám se víc lidem na nohy a zjištuju, že ty deformace jsou dost časté. Po nošení těch pětiprstáků také už vím, že to není kec a skutečně některé svaly lýtka atrofují nošením normálních bot. Ortopedické vložky budu nadále nosit na beton do města ale rozhodně chci často chodit ve fivefingers a uvidí se jka ta klenba, mě to přijde z prvních pocitů v noze velice nadějné, a že se to zlepší. Rozhodně víc než nošením vložek.

Temperance
3204 příspěvků 16.5.13 11:19

Nemám plochou nohu - spíš naopak, mám problém sehnat pantofle s tvarovanou stélkou, které by mi dosáhly na klenbu - ale na pravé noze se mi začal zvětšovat kloub, palec mu uhýbá. Podpatky jsem nosila jen krátce kolem 20 let, od té doby (30 let zpátky) téměř výhradně nízké až placaté boty. Teď začínám mít problém s vykrojenými botami - buď přes ten kloub tlačí nebo kloub leze ven a je to ohavné… takže díky za tuto diskusi a náměty.

Zorča
142 příspěvků 19.5.13 14:54

Zajímalo by mě, jaké si kupujete sandály. Přijde mně, že všude mají buď s hrozně vysokýma podpatkama (které jsou na tohle určitě to nejlepší), anebo úplné placatice. Léta jsem chodila v trekových sandálech, protože jsou děsně pohodlné a jsou to asi jediné boty, které můžu nosit na boso a nedělají mi puchýře.
Nejsou ale zrovna nejhezčí, tak by mě zajímalo, jak to řešíte vy.

Lienka77
210 příspěvků 19.5.13 15:34
@Zorča píše:
Zajímalo by mě, jaké si kupujete sandály. Přijde mně, že všude mají buď s hrozně vysokýma podpatkama (které jsou na tohle určitě to nejlepší), anebo úplné placatice. Léta jsem chodila v trekových sandálech, protože jsou děsně pohodlné a jsou to asi jediné boty, které můžu nosit na boso a nedělají mi puchýře.
Nejsou ale zrovna nejhezčí, tak by mě zajímalo, jak to řešíte vy.

Mám doma všechny popsané typy a střídám je. Člověk stejně neměl každý den chodit ve stejných botách. Takže mám sandály na větším podpatku na léto na formálnější události, pak dvoje na malém klínku, pak jedny placaté k neformálním sukním a šatům a trekáče, pokud jedu někam ven, nebo k plátěným kalhotám či tříčtvrťákům.

Moir
2559 příspěvků 19.5.13 19:31

@Zorča ano, vedle normálních lodiček jsou nedostatkovým zbožím i sandály, které by nebyly zcela placaté, neměli úzký klínek, neměly převysokou platformu, případně jehlový podpatek

Lienka77
210 příspěvků 19.5.13 20:55
@Moir píše:
@Zorča ano, vedle normálních lodiček jsou nedostatkovým zbožím i sandály, které by nebyly zcela placaté, neměli úzký klínek, neměly převysokou platformu, případně jehlový podpatek

Můžu doporučit sandály z CCC, mám od nich na asi 5cm klínku, kožený svršek, kulatá špička (nebo prostě anatomicky tvarované dle chodidla) a nevypadají jak pro starou babku.

stellapdy
2 příspěvky 27.9.13 12:55

Dobrý den, jem i 32 let, halux měla babička (v tragickém stavu), a maminka - ta mám jeden palec odoperovaný asi před 6 lety. Mamky vydrží hodně, ale když jsem ji 2 měsíce viděla v bolestech, které jeden prst u nohy umí způsobit, tak jsem uznala, že to asi nebude sranda. Mě zatím trápí pouze pravá noha. Bouly do strany ještě nemám, ale tak jednou za pár měsíců kloub hrozně bolí několik týdnů v kuse a je strašně citlivý. Že léky na bolest ani masti typou voltaren a podobně nepomáhají tady asi vám psát nemusím :-) Paradoxně třeba mohu cvičit, běhat, ale jak se kloubu dotknu v určitém místě, nebo prostě jen sedím v prácis nohama pod stole, tak to bolí jak čert. Ulevuje mi jen koňská mast trochu a nohu nahoru a mít v teple. Operace se bojím taky jako čert, ale četla jsem, že těhotenství pak může být na nemocný kloub záhul… Jak jste na tom s bolestivostí a pravidelností bolesti vy? Budu ráda za jakoukoliv zkušenost kohokoliv… Stella

Temperance
3204 příspěvků 27.9.13 14:03

Před pár dny jsem mluvila s fyzioterapeutkou - původně o cvičení, ale přišla řeč i na toto. Radila jemně masírovat (třeba u televize, což je u mě nereálné, protože pokud si ji vůbec jednou do měsíce pustím, tak u toho jím - podobně to je s filmy - a sedím na židli) nejen okolí kloubu, ale i zbytek chodidla, a nechat si udělat rozbor krve na dnu. Podle toho event. upravit stravování, pít příslušné čaje a tak. Prý by to mohlo i ustoupit. Jsem zvědavá, jestli budu moct nosit ty lodičky, co jsem si je koupila na jaře, zatím jsem si v nich ven netroufla (a nepomohlo ani vytahování u ševce; podotýkám, že jsou kožené). Hlavně nenosit obuv, která tlačí… HA HA…

debra.morgan
224 příspěvků 27.9.13 14:16

Co je to vbočený palec jsem si musela vygůglit. Dneska jsem o tom slyšela/četla poprvé. Je to vážně tak běžné a mě to prostě minulo?

Coraline
1980 příspěvků 27.9.13 14:52

Nečetla jsem celou diskuzi, tak nevím, jestli tu o tom nebyla řeč… Ale tuhle jsme se o tom zrovna bavili na józe. Instruktorka říkala, že se to dá poměrně dobře eliminovat právě jógou. Nerozebíralo se to nijak víc do hloubky (hlavně jsem moc neposlouchala zrovna, protože se mě to netýká), ale zkusila bych se po tom nějak popídit, které cviky a co konkrétně by na to z té jógy mohlo pomoct. Holčině, která tím trpí, ta instruktorka nabízela zapůjčení nějaké knížky, ale opět nevím, jaké. Omlouvám se, že jsem neporadila moc konkrétně, ale třeba vám to k něčemu bude.

jennyfor
758 příspěvků 27.9.13 14:52

Bohužel je to i můj problém. Mám haluxy na obou nohách od dětství, moc dobře si pamatuju ty puchýře na kloubech palců od dívčích střevíčků z nepoddajné umělé hmoty, ze které to tenkrát vyráběli. Po každém porodu se mi ty klouby zhoršily, prý tím, jak se tělo připravuje na porod, tak povolují vazy. A taky větší vahou, to je jasný. Jinak nejsem celý život tlustá, vážím +-52kg, ale ta rodová dispozice tu je. O operaci uvažuju už tak 5 let, ale přesně pro ty strašidelný historky, které o ní kolují na netu, to stále odkládám. Pravda je, že pomalu neseženu hezký boty, ve všem nohy bolí, jen v létě ráda nosím takový ty žabky, co se navlékají na palec do tunýlku. To mi palec drží ve svislé poloze, bolesti se zmírní a běhám jak křepelka :) S příchodem zimy zas musím zatnout zuby. Ale čtu tu o pětiprstých botách, zajímavé! Jen ta cena tedy a do práce to asi taky nosit nepůjde :)

stellapdy
2 příspěvky 27.9.13 14:57

Běžné to celkem je co jsem zjistila já, ale někdo tomu unikne. máte štěstí

continuity
5853 příspěvků 27.9.13 15:00

@stellapdy pokud nemate bouli je to jeste v pohode, ta se to cvicenim spravit.

ja se na to radila s fyzioterapeutkou, co k ni dochazim a ona rikala, ze to maji predevsim zeny, protoze maji vahu na vnitrni casti nohy (clapi smatlaji spis na vnejsi casti). dale je potreba vyposilovat klenbu pricni i podelnou. taky rekla, ze pokud ho vlastni silou vratim zpet, nejsou tam jeste strukturalni zmeny a da se to spravit (nebo alespon spomalit). skuste si nekam zajit a mozna vam poradi, takto popisovat to temer nejde.

paradoxne u mne na to tehotenstvi az tak vliv nemelo, ale jak jsem zjistila, ze jsem tehotna, temer jsem prestala nosit boty na podpatku. jsem po dvou detech a stav stejny jako pred nima (a ted se to mirne zlepsilo tim cvicenim - ale je to tri mesice a i tak povazuji vysledek za velice slusny).

Temperance
3204 příspěvků 27.9.13 15:17

@debra.morgan
Jste ještě mlaďounká… Ale když se na to zaměříte, uvidíte, kolik lidí tím trpí.

@Coraline
To by bylo fajn, mít nějakou příručku o cvičení. Teď narychlo jsem našla toto:
http://www.imzadi.cz/…ocene-palce/

debra.morgan
224 příspěvků 27.9.13 15:21

@Temperance to sice ano, ale kolem mě moc mladých žen není, vše kolem 40+, 50+… jenom mi to přišlo zvláštní a že by chodili v 3cm podpatcích nebo v plackách to říct nemůžu… :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek