Halux Valgus - vbočený palec

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.15 11:51

@baltik zkušenost nemám, někdo tu doporučoval podpořit klenbu atd. Já mám z haluxů šílený strach. Často tady na MP čtu " já to zas až tak nemám ", to říkala maminka celý život a pak ve stáří měla druhé prsty na nohou křížem přes palce. Ke všemu jí trčely tak divně do výšky a já jsem byla ta neschopná, která jí nikdy nedonesla vhodné boty! Ještě dnes je mi zle když si na to vzpomenu(.

LaCica
3 příspěvky 10.08.15 16:02

Ja som absolvovala operáciu Haluxu v novembri 2013.a PARÁÁÁDA!!! Odporúčam!!!
Dedične mám danú priečne plochú nohu(dovod, prečo vznikalú výrostky) a ešte nesprávna obuv (mám číslo topánok 41/42 a roztiahnuť kožené boty chvílku trvá).
Výrastky mi zrezali (mala som i při malíčku), kosti prstov prišroubovali ku vedlajším prstným kostiam, aby zasa nevybočili. Všetko při lokálnej anestézii (znecitlivená noha od členka dolu ) a aby im to moc nekrvácalo, tak ma troška uspali - a stiahli nohu v stehne koženým pásom.
Po operácii som si mohla vybrať: sádru na 6 týždňov, alebo kúpiť špeciálnu topánku na 6týždňové nosenie (skoro jako dochodcovská čierna bota)za 700Kč. Výber bol jasný :)
Po prvých 2 dňoch som ani nepotrebovala barle, lebo topánka je urobená tak, že kráčate po päte.
Bolelo to iba po operácii prvú noc a potom to vyriešil ibalgin (asi 5dní a občas). Palec som mala vyviazaný (asi 3× na prevaz). Bola som doma i s pobytom v nemocnici celkovo 10dní a išla do práce (mala som odvoz do i z práce). Po operácii noha hrozne opúcha, tak keď som sedela v kancli s vyloženou nohou na stoličke vedľa, tak to bolo ok. Po 6 týždňoch som začala nosiť normálne nízke topánky. S palcom som málo cvičila, tak mi zatuhol a bola som asi 5× na rehabke a odvtedy bez problémov.
Jazvy boli asi pol roka citlivejšie na nejaký pások cez ne, ale teraz neviem, že som niekde bola…dokonce mi ponúkli laserové vybielenie jazvy (13kč sedenie), asi 20 sedení a neviedieť ani jazvy :)
Nebojte sa toho a chodte do toho!!!

Zita.a
76 příspěvků 04.10.15 21:40

Byla jsem na operaci haluxu asi před osmi lety. Vůbec se toho nebojte, ani operace ani po operaci to není tak hrozné. Jsem spokojená, nosím běžně podpadky a nemám žádné problémy. Klidně bych operaci absolvovala znovu. Tak těm kdo váhájí doporučuji a držím palce.

wendulinaa
40 příspěvků 06.01.18 21:33

Já na to používám ortopedickou pomůcku. Kupuji ho na vseproboty a pomáhá mi. Nosím ho poctivě a taky na nohy cvičím.

Hviizda
26 příspěvků 20.01.18 15:27

Dobrá volba, mě korektor pomohl a ušetřil mě operace. Chvíli to trvá, ale stojí to za to.

kacikaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 17:06

Jsem ráda za zkušenosti s takovou pomůckou. Na jedné noze takový problém s palcem mám. Zkusím si u nich korektor objednat.

wendulinaa
40 příspěvků 24.01.18 20:46

To mi říkala fyzioterapeutka, že musím cvičit poctivě a nosit na vboceny palec korektor.

kacikaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 18:39

A ty cvičení jsou jaký? Že bych to kombinovala s tím korektorem.

wendulinaa
40 příspěvků 06.02.18 17:47

Musíš od sebe zkoušet roztahovat prsty na nohou. Potom dělat píďalku, že máš nohy na zemi a posouváš se prstama dopředu. Ale hlavně se musí nosit ten korektor :)

kacikaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 20:23

Děkuji za radu, budu cvičit a nosit korektor. Snad se mi to nezhorší.

Hviizda
26 příspěvků 20.02.18 18:30

Kdo to nezažil, tak neví, jak je to nepříjemný. Když se pak blbě cítí člověk v botách.

Zuza279
36 příspěvků 21.02.18 08:42

Nezkoušeli jste nikdo cvičit SM systém MUDr. Smíška? Je to skvělé cvičení a prý pomáhá i s vbočenými palci, osobně to posoudit nemůžu, jelikož vbočené palce nemám, ale cvičím SM cvičení s důchodkyněmi, které říkají, že jim to pomohlo.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek